Visszajelzés A fáraó gyógynövényei event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 29.9.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "A fáraó gyógynövényei" event csevegője


    1-2-3.png

    Az event kezdete (várhatóan): 2020. szeptember 30. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2020. október 6. (kedd) 14:00 óra

    Ez az az event, amelyben nem tudjuk visszaültetni a learatott növényt!
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Az event jellege: felröppenős, malomban keverős, minijátékos:kirakós, növénytermesztős, piacozós és/vagy becserélős

    A minijáték: Kirakós
    Az event különleges kelléke: Ősi magerszény

    Az event ültethető növényei: Vízibogyó mag, Völgyi rózsa mag, Szúrós gomba mag

    Az event beadandó növényei: Vízibogyó, Völgyi rózsa, Szúrós gomba

    Az eventhez tartozó felröppenők:
    Arany szkarabeusz – farmos részeken
    Pecsétgyűrű- szigeti területeken

    Az event malomterméke: Ékköves ankh

    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint: 3. szint a farmon,
    valamint a Bahama sziget elérése, használata

    Az event:
    - nyeremény felhősora a növényes feladatsor (jobb oldali táblázat)
    50. lépésében lesz;
    - további haladással extra jutalmak érhetők el.



    Az eventnövény ültetési területe: a fő farm - szédült szántó - baha-ültetvény részeket jelenti.



    A feladat a Hírek felületről, az eventórából, valamint a területeken megjelenő eventbejáratból elérhető:
    [​IMG]

    Az event ismertetőjét << ITT >> találjátok.

    ~~~

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.
    Bónuszlexikon

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot - farmnév és ID-szám megadásáról ne felejtkezzetek el:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topicok állnak rendelkezésre:
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend



    .
    Copyright © 2010-2020 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    orfisxo, marcsi152, Kuzdern és 11 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok! Kedves Eventezők!

    Ez az event-típus már ötödik variációban érkezik a játékba.

    Minden alkalommal történt változás, most is, ami miatt nagyon figyelmesen szükséges elolvasni - akár többször is - az ismertetőt.

    A képregényes ismertető is segítheti a feladatok teljesítését. A képek elemzése jó módszer lehet.


    A minijáték kirakós típusú. Csak a teljesen kirakott felület megoldása ad rejtélyes összetevőket.

    A nyeremények is tartogatnak új elemek.

    Bízunk abban, hogy az összetettsége ellenére ez az event hasznos és eredményesen teljesíthető lesz az egyéni célok kitűzése mentén.

    Számítunk a csevegőben a tapasztalatok megosztására a tervezés fázisában is és a megoldások napjaiban is.

    Várjuk a terveket, melyek most is segítik majd a tanácsra váró Játékosokat.
     
    barbi021951, Kuzdern, Babuxx és 16 más kedveli ezt.
  3. edit5511

    edit5511 Fórum veteránja

    bonyolultnak tűnik de majd kialakul
     
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    A felhősor begyűjtése kötelező. Akinek nincs még felhője a növények nullázásához, annak több, mint kötelező.

    Kár, hogy a nyeremények között nincs semmi extra, így nem tudom, hogy érdemes-e az állatokkal 0 percezni a bahán, hogy gyorsan összejöjjön 1740 pecsétgyűrű amivel gyorsan letermelhető egy nagyobb mennyiségű növény a különböző bónuszokkal. Kérdés, hogy a piacon mekkora lesz a kereslet, mert a felhősor könnyen teljesíthető, ahhoz nem nagyon kell majd vásárolni. Na, még alszom rá egyet :D A farmon a kezdést havasi őszirózsával várom, mert már csak abból kell egy kevés a gazdaköribe.
     
    strawberry49, Ava21, Melan és 35 más kedveli ezt.
  5. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Sziasztok.

    Végre egy érdekes event.

    Farmon fákkal kezdek, azt hiszem szilvafa Xl-el, Turbózva 588db, délbe rakom ki őket így
    két érést akarok holnap 14h és 15:45 között teljesíteni pémium funkcióknak köszönhetően.
    Mivel jön a unity s ha gond lenne legyen átfutási időm .
    Bahán még átgondolom, mi legyen, de lehet szantál lesz a nyerő.
     
    strawberry49, Ava21, Melan és 16 más kedveli ezt.
  6. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    A főfarmon növénnyel fogom várni az eventet és nullázni fogok.
    A Bahamán a zuhatagok szigete tele van XXL-s szantálfával, az eső erdőben van az összes raktárházam 15 darab és a maradék területen papagájtollfa van. Az ültetvényen is fák vannak.
    A felhő jó és mindenképpen kell.
    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    ursa11, barbi021951, Ava21 és 24 más kedveli ezt.
  7. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Szia! Nem vagyok gyakorlott eventező, eddig csak a krókusszal tudtam 0 percezni. Ha ez a felhő meg lenne, akkor az miben segítene? Válaszodat köszönöm!
     
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    A felhő segítségével és ezeknél a növényeknél a szupertrágya imádattal tudnál 0 percezni:
    • levendula
    • liliom
    • karalábé
    • hagyma
    • nőszirom
    • biogyapot
    • articsóka
    • árpa
    • póréhagyma
    • szegfű
    • karfiol (felröppenő szerzésre nem célszerű használni az alacsony érési ideje miatt)
    • ólomvirág (felröppenő szerzésre nem célszerű használni az alacsony érési ideje miatt)
    • tarlórépa
    • nefelejcs
    • vadrózsa
    • krizantém
    • len
    • hajdina palánta
    • amaránt
    • torma
    • fehér árvácska
    Bővebben >>itt<<
     
  9. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Akkor nem kell a gesztenyés és szülinapi felhő , elég ez is? Csak a biztonság miatt kérdezem, mert általában buta vagyok, és 2x kell mondani, 2x kell mondani;) mindent mire rögzül. Nos kezdem a nemesítést.
     
    Melan, marcsi152, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.
    Remélem előkerestétek a kapákat:). Ez a felhősor kell nekem .:)
    A felhőig 1920 db Vízibogyó, 1450 db Völgyi rózsa és 1500 db Szúrós gomba kell.

    A teljes eventhez 3770 db Vízibogyó, 3720 db Völgyi rózsa és 3770 db Szúrós gomba kell.
    A játék menete: a 2 féle felreppenőből a malomban kikeverjük az Ékköves ankh-t, ezzel elindítjuk a minijátékot. A játékból kapunk Ősi magerszényt, amit kibontunk. A magerszényből kapott magokat tudjuk elültetni, tehát kezdéskor nem kapunk magokat. A beérett eventnövényt tudjuk beadni a feladatba.
    Sok sikert.
     
    Utoljára szerkesztett: 29.9.20
    nolina1965, csio70, Lenczy és 40 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez a felhő (szupertrágya szempontjából) pontosan olyan, mint az általad említett gesztenyés és szülinapi.
    Sőt, még azoknál is jobb, mert a turbóra is hat, azaz a turbózott fáid (itt főleg a leggyakrabban turbózott mamutokra gondolok) is gyorsabban érnek.

    Egyetértek mindazokkal, akik ezt a felhőt értékesnek találják. Véleményem szerint ez kihagyhatatlan játékelem.
     
  12. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Szia!
    Egész pontosan van már két ilyen felhősor, ami elősegíti a nulla percezést (a szükséges egyébekkel kiegészítve): a Szüret 2014 felhősor (közismertebb nevén a gesztenyés felhősor) és a Szülinapi kívánság felhősor. Ez a harmadik olyan felhősor lesz, amely 5%-kal növeli a szupertrágya hatékonyságát. Akinek nincs meg az első kettő, javaslom, mindenképp próbálja megszerezni ezt a nagyon hasznos felhősort. Természetesen én is nekivágok. :)

    Nullapercezéshez:
    - szupertrágya: 50%
    - Bölcs Tölgy "Nő mint a bolondgomba - Hatékonyabb trágyázás rúnája: +10%
    - Fehér ártatlanság: +10%
    - Karácsonyi süti: +5%
    - Szüret 2014 (gesztenyés) felhősor: +5%
    - Szülinapi kívánság felhősor: +5%
    - Nemesítésbónuszok

    A fentiek közül elég egy 5%-os felhősor, de a többi elem kell. Ha pl. van 2 db 5%-os felhősorunk, akkor az egyikkel ki lehet váltani a karácsonyi sütit, így egy aranyrekesz felszabadul.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.9.20
    nolina1965, csio70, barbi021951 és 31 más kedveli ezt.
  13. swarek

    swarek Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Ez a felhő megéri, nem vészes a szükséges beadandó mennyiség sem hozzá.
    Kérdésem a jó matekosokhoz. Ha nincs teljesen kinemesítve pl: rózsa, szegfű (ezen a kis farmomon egyszerűen nem adja meg az utsó nemesítéseket hozzá, elég régóta), és ha megvan a gesztenyés felhő, és megszerzem ezt is, akkor ez a két felhő mennyit fog csökkenteni az érési idejükön, ha a rózsa esetében csak a ökotrágya-imádat, a szegfű esetében pedig a szupertrágya-imádat nemesítés hiányzik? Megéri felröpi gyűjtéshez mindkettőt egyszerre indítani?
    Mindkét farmon csinálni fogom, a felhőig biztosan. Bár a kicsin eléggé kevés szupertrágyám van, de valahogy kiokoskodom majd a dolgot. Mondjuk mivel itt nem kapunk kezdő magot, így max felröpi gyűjtéshez tudnám használni, mert a növényekhez nem nagyon érné meg, hiszen nem visszaültethetőek. Rövidíteni az érési idejüket meg esetleg a bónuszok miatt érheti meg, ha valaki sokat kipörget, és van elég magja a folyamatos ültetéshez.
    Mindenkinek sok sikert, sok felröpit, és sikeres event befejezést kívánok!
     
    Melan, Ribiszke, -kaktuszable- és 5 más kedveli ezt.
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Nekem sajna nincs meg egyik felhő sem, anno a szüretit nem tudtam befejezni :( a szülinapos eventet meg kihagytam? :(...
    Úgyhogy most ez a felhő kell nekem :).
    A főfarmon és a szédültön 1 x 1 ben hortenziát ültettem, a tisztáson is + a fák.
    A baha ültetvényre 1 x 1 ben ixora a széleken fák, az esőerdőben csak fák, a zuhatagon pedig ólak és fák várják a holnapi kezdést.

    Jó játékot és sikeres event befejezést kívánok Mindenkinek.
     
    nolina1965, Melan, zsani_apja és 17 más kedveli ezt.
  15. Hahacska

    Hahacska Haladó

    Sziasztok!

    Nekem első olvasásra tetszik ez az event. Nem csak ültetek-aratok-beadom, hanem + gondolkodom, tervezek, játszom. A minijáték sikerétől azért sok függ, nem mindegy, hogy 1 vagy több zsákocskát (ősi magerszényt) szerzek, remélem gyorsan belejövök! Bízom benn, hogy a piacon sem "szállnak majd el az árak" és jól lehet kereskedni.
    Szóval izgatottan várom a holnap 14 órát - nekem ez a mechanika teljesen új....
    A felhőt nagyon szeretném! :)

    Mindenkinek sok felröpit, jó játékot kívánok!
     
    Utoljára szerkesztett: 29.9.20
    nolina1965, csio70, barbi021951 és 21 más kedveli ezt.
  16. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,

    Remelem a felhosor jutalma nem csak eliras xDxDxD

    Azt hittem rosszul latok, megdorzsoltem a szemem egy parszor. Szamolni nem szamoltam semmit, ez a felho KELL es kesz.
     
    nolina1965, csio70, -W-595- és 32 más kedveli ezt.
  17. Norella404

    Norella404 Törekvő

    Na, végre..legalább már nem kell a Krókusz nemesítéssel bajlódnom,több hónapja kínlódok vele. Kell ez a felhő, nagyon, nagyon.. :)
     
    zali1111, Laci404, bactriaanus és 14 más kedveli ezt.
  18. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Csak a felhősor miatt vágok bele. Az nagyon megéri.

    Bahán fák vannak évek óta csak kint, így azzal nem lesz gond, farmon pedig a hortenziákkal várom az eventet.
    Kár, hogy a bahán nem lehet nullapercezni növényekkel. xD
     
    nolina1965, -W-595-, barbi021951 és 15 más kedveli ezt.
  19. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Sziasztok!Lehet hogy butaságot kérdezek,ha elindítom a minijátékot,de látom hogy rettenetes rossz az időm és kilépek,elveszlik a minijáték,vagy belépve újra kezdhetem?Köszi a választ előre is!
     
  20. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Nagyon kedves Tőled, hogy kiegészítetted igen fontos infókkal a 0 percezés "titkait":), köszönöm szépen!
     
    papirocska, Ava21, ulmo12 és 3 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.