Visszajelzés A kusza krimó event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 11.5.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!


    Ezennel megnyílik "A kusza krimó" event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2022. május 12. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. május 17. (kedd) 22:00 óra


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, malomban előállítós, beszállítós
    Az event növényei amelyek egyben malomtermékek is: Kalózmacibokor, Vuduliliom
    Az event felröppenője: Iránytű

    Különleges kellékek: Kalózmaci, Szemfedő, Tűpárna
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 14. bahama szint
    Az event nehézségi fokozata: Közepes/nehéz

    Az event a Bahama ültetvényen zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Bahama ültetvényen megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    [​IMG]
     
    maszilva, ljanika6, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Eventről röviden:
    Fontos információk a könnyű megértés érdekében!


    Belépünk az eventbe, akkor választanunk kell. A 4 órás illetve a 8 órás eventnövények közül, hogy melyikkel szeretnénk az alap eventet teljesíteni.
    Jól gondoljuk meg a választást, mert utólag módosítani nem lehetséges.
    Amennyiben választunk, akkor megkapjuk a megfelelő mennyiségű különleges kelléket. Az eventablak ehhez megfelelőre változik (feladatsor)

    Utána be kell mennünk a malomba, előállítani az eventnövényt (különleges kellékből és kalózmaciból).

    Ezt követően megvan a kezdőmennyiségünk az eventnövényből, és fel tudjuk szaporítani.
    Fontos kiemelni, hogy játékba belépésnél NEM kapunk eventnövény kezdőmennyiséget, először a fenti lépéseket végre kell hajtani.
    Van növényünk, van felröppenőnk amelyet csak a bahama sziget ültetvény részén tudunk szerezni.
    Megcsináljuk az eventet, a haladási sáv közepéig fogunk jutni.
    Amennyiben megszereztük a felhősort, azzal az alap event végére ért.

    Amennyiben tovább haladunk, a következő feladat jutalma a másik különleges kellékből 9999 db, és tovább tudunk haladni a plusz feladatokkal a másik fajta eventnövénnyel.

    Sok sikert kívánunk mindenkinek!
     
    maszilva, csemi888, Kuzdern és 13 más kedveli ezt.
  3. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. 1 területes event.o_Oo_OKevergetös +nincs minijáték .:)
    A felhő ugyan lasssú ,de hasznos:music:, a nyereményeket kár lenne bent hagyni szóval játszunkxD
    A röpiből kell 1630 a malomtermékek ,o_Obahás nem igérkezik könnyűnek:oops:
    /Zöldségek elönyben majd:)/
    Az eventnövény talán a hosszú kezdésre:music: a röpi miatt szerencsésebb lehet:music:
    Igyekszem hamar letudni;)xD
    Jó játékot.:)
     
    Melan, maszilva, stellácska26 és 24 más kedveli ezt.
  4. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A felhőig kell 11.380 db kalózmacibokor (4 órás e.gaz) és 830 db iránytű (felröppenő) vagy 5.980 db vuduliliom (8 órás e.gaz) és 830 db iránytű (felröppenő).

    A full teljesítéshez pedig kell:
    11.380 db kalózmacibokor
    5.980 db vuduliliom
    1.660 db iránytű

    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    Lenczy, Melan, maszilva és 55 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, sziasztok :)
    Ez az eventmechanika már ismerős, volt ilyen eventünk. Számolni nincs kedvem, meghagyom a többieknek.
    Érdekes döntés lesz az eventnövény érési idő szempontjából, mivel felröppenőt kell gyűjtenünk és a rövid érésű nem fog annyit hozni, mint a 8 órás. Vagyis aki a 4 órsást választja elég sokat rá kell tennie, más növényültetésével, ha a rendszer is úgy akarja.
    Imi már hozta is a számokat, köszönöm szépen neki a számolást.

    Volna egy kérdésem: számomra nem egyértelmű, hogy a felhő + fatermés bónusza csak a bahán fog hatni vagy az egész farmon minden fára? Ha mindenhol hatna ez egy nagyon jó tulajdonságú felhő lenne és biztos, hogy kéne nekem :)
    Még gondolkodom rajta, melyik növénnyel is kezdjem, így taktikát most nem írok le :)
     
    Melan, maszilva, missuzy_53 és 20 más kedveli ezt.
  6. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    A +1 fatermés minden területet érint, farmot és bahát is.
     
    maszilva, hóóvirág, nagymami2 és 40 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia :)
    Nagyon jó, köszönöm szépen a választ. Örülök neki, hogy hat a farmon is :)
     
    Melan, fakír1020, HéricsBáró és 10 más kedveli ezt.
  8. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Én a 8 órás növénnyel fogok kezdeni a felröpi miatt. Talán úgy könnyebb lesz összeszedni. Érdemes lesz a magokat 5 óránként
    eldugni a malomba a másik növény kezdéséhez. Mivel 1 területen lesz az ültetés így mindent leszedek és Ixorával várom az eventet.
    Köszönöm szépen a számolást.
     
    Melan, Mica67, fakír1020 és 18 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    kosárral és 4 órás gazzal kezdek... mert a hétvégén előnyösebb a hosszabb érésű növény számomra!
    A felhő tetszik;) Hasznos!
     
    Melan, Mica67, jutka190226 és 8 más kedveli ezt.
  10. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája


    Elég sok felröpi kell,a Bahánál nics segitő 0 percezés,ezért én a 8 órás növénnyel kezdek,aktiválva a 3 felhőt.A 8 órás elvileg több felröpit ad.Ha nem lesz meg az első feladatba a felröpi, akkor hosszúérésűt vetek,hogy tudjam befejezni az alap eventet, mert akkor kapom meg a következő növényt segitő különleges kelléket!Jó lesz ez az event is.
     
    Anikó41, Melan, maszilva és 17 más kedveli ezt.
  11. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Talán a 8 órással kezdem némi szuper trágyával nem sok idő legyártani a szükséges mennyiséget, főleg ha a kerék kegyes lesz és ad némi bónuszt vagy a pajta polcáról csenünk le valami segítséget ;)
    A kezdő felröpi mennyiség segíthet, hogy másnapra letudjam a 8 órás gazt.
    Aztán hétvégén meg komfortba a 4 órás gaz jól el lesz magának :)
    Szerencsére már van 2 hasonló szintén 60-62 órás felhősorunk, nem lesz nehéz összehangolni.:)
    Sikeres kapálgatást mindenkinek:)
     
    Melan, maszilva, ildiko44 és 24 más kedveli ezt.
  12. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Gazdatársak!

    Szeretném felhívni figyelmeteket, hogy ezen típusú event szokott az lenni, ami iszonyatosan nyögvenyelősen szokta adni a felröpit még a felhőig is.

    Magam részéről csak a felhőig tervezek menni, amit nagyon szupernek tartok! :) Három naponta garantáltan aratható és mindenhova ad a fákra +1 termést. Egyszer megcsináltam az event mindkét felét kalandvágyból, nem vágyom újból rá. A rövidebb növénnyel tervezek, mert annak jobban tetszik a nyereménylistája (több benne a talányos ól a legújabbakból és a szupertáp). Sétatempót választok, 19 Pannim aktiválom és eleve valami hosszú érésidejű növénnyel várom az eventet. A malmomat már most úgy állítottam be, hogy eventkezdésre üres legyen a bahás része, tekintve, hogy ott keverjük ki a vetőmagot.

    Kifigyeltem most a térképen (fölé állsz az egérrel és kiírja), hogy melyik az ültetvény ahol vethetjük az egazt és a felröpit is csak onnan gyűjtjük. Fokozatosan beszedem onnan fáim, hogy csak 1*1-es terület legyen kint, tekintve, hogy a fák eventek idején a leggyakrabban rosszabbul adják a röpit, mint a hasonló érésidejű növények.

    5 napnál valamivel több áll rendelkezésünkre, tapasztalataim szerint ha csak felhőig megyek, akkor az Pannik használatával vagy anélkül, de hosszú érésidejű növények gyakori/éjszakai (szupertrágyás) vetésével elég akkor is, ha az egazt sétatempóban vetem-aratom.
    A 4 órás növény vízzel és trágyával 02:52 alatt érik be, csak vízzel 03:12 alatt. Ez azt jelenti, hogy csak vízzel, normál életritmus mellett 5 alkalommal, trágya részleges vagy teljes használatával 6 alkalommal aratható. Imi*-nek köszönöm a számítást, ami alapján felszaporítás utántól számítva 3,5-4 nap alatt letermelhető a szükséges egaz mennyiség a fenti sétatempóban.
    188 db 1*1-es terület van az ültetvényen, tehát RACS használatával a körönkénti nettó hozam 564 db egaz.
    Mivel hétvégén elfoglalt leszek, valószínűleg azon időszakban, mikor nem érek rá annyira, hosszabb növényt hagyok a területen és végig vízzel-trágyával ültetem az egazt, hogy időt nyerjek. Egyéb extrákat (mint pl. szupertrágya, aranyrekeszes bónusz, Jack, pörgetés) nem kívánok most felhasználni.

    Természetesen az eventet rengetegféle módon lehet játszani, én csak egyetlen verziót írtam le, saját terveimet.

    Kívánom, hogy leljétek örömötök a játékban!
    Csodás tavaszt mindannyiótoknak!
    :)
     
    -gyöngy-581, Lenczy, Melan és 29 más kedveli ezt.
  13. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    ez jóóóóó örülök és köszönöm a számolást ezzel már nem kell időt tölteni. Jó játékot mindenkinek!
     
    Mica67, fakír1020, Kuzdern és 14 más kedveli ezt.
  14. Mirpi

    Mirpi Járnitanuló

    Nekem az ilyen tipusú eventnél a felröpik miatt a hosszúérésűvel kezdés vált be legutóbb. De lehet, hogy megvárom, hogy az Ixora mennyi felröpit ad kezdésre.
     
    Mica67, fakír1020, jucus100 és 8 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Igazad van;) A felreppenő macerás a szigeten... reméljük azért mindenki teljesíti majd a saját tervét;)
     
    Mica67, ildiko44, jucus100 és 5 más kedveli ezt.
  16. ideals20111

    ideals20111 Törekvő

    Sziasztok!
    Feltűnt nektek is, ami nekem? A szupertápok.... azért van benne elég jól. xD
     
    mandityalexandra, Mica67, ildiko44 és 6 más kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Tenyésztős event mellett fut;)
     
  18. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Helló, egy kérdésem van, a kosárban csak a 4 órásnövény van, ez máskor is így volt? Tehát, ha a 8 órással kezdek, nem tudom kosárral megspórolni a felszaporítást, csak ha a 4 órással?
    Fura. Mondjuk nem szoktam kosarat venni, csak most -Holdfeny-. írta, hogy vesz, és gondoltam ránézek, mit ad és mennyiért.
     
    Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  19. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Egyik kosárban sincs eventnövény! Csak az előállításhoz szükséges különleges kellék, a kalózmaci található benne. (Plusz kosaranként más-más jutalmak)
    Kiválasztod kezdéskor a 8 órás növényt. (Veszel egy kosarat)
    Majd mész a malomba magot keverni.:)
     
    maszilva, CoraQueen, fakír1020 és 9 más kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Gabi :)
    Most ahogy olvastam az írásodat eszembe jutott, hogy az előző ilyen jellegű eventnél is a 8 órás gaz volt nálam az induló, meghozta pannis rásegítéssel a felhőhöz szükséges felröppenő mennyiséget, talán csak kétszer kellett rásegítenem másik növénnyel, hogy tovább tudjak haladni, remélem ez most is így lesz.
    Ehhez is és a másik növényhez óriási segítség lesz a maja maszk és a zöldségekre ható érésgyorsítók.
    Bónuszlexikon itt (ha érdekel valakit katt a zöld itt szóra).
    A négy órásoknál biztos, hogy nem lesz meg a kért mennyiség ott sokat fogom ezeket használni, mire végzek az eventtel.
    Szóval én is a 8 órással fogom kezdeni az eventet :)
     
    maszilva, Mica67, fakír1020 és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.