Visszajelzés A nagy hajsza 6. - 2021. március - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 23.3.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "A nagy hajsza " event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. március 24. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2021. március 30. (kedd) 22:00 óra
    Event jellege: ültetős, felröppenős, malomban keverős, tárgykeresős vagy különbségkeresős


    Event elkezdéséhez szükséges szint: 3. farmos szint



    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet
    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.

    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend


    .
    Copyright © 2010 - 2021 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    ljanika6, Fenyvesi1010, jucus1976 és 13 más kedveli ezt.
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Megszokott tárgykeresős event, 6 meglévő és 1 új helyszínnel.
    Hozzávalók mennyisége kicsit fentebb csúszott, és az érési idő sem a megszokott a növénynél.
     
    Baracka, ljanika6, Fenyvesi1010 és 19 más kedveli ezt.
  3. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Immár hagyományként, a kvíztár visszatér, újdonságokkal.

    [​IMG]

    A kvíztár módosításra került.
    A módosítás legfőbb indoka az volt, hogy az oldal leegyszerűsítésre kerüljön.
    Egyre több helyszínnel találkozhatunk az eventek során, ezért nem volt lehetőség arra, hogy a továbbiakban a régi rendszer szerint üzemeljen a kvíztár.
    A módosítás alatt a fő szempont az volt, hogy átlátható, egyszerű maradjon továbbra is a helytár és csak mechanikai szinten legyen leegyszerűsítve az oldal. Az Unity érkezésével, egy megoldást is kellett keresni arra, hogy ne kelljen elnavigálni a játékról (mert akkor sokszor tapasztalható a játék lefagyása), és ezt meg lehessen oldani a legtöbb böngészőben.
    A kvíztár módosítása megtörtént, a módosítások rövid ismertetése következik.
    A kvíztár eddigi felépítése abból állt, hogy mindegyik helyszínnek volt egy külön oldala és az oldalon belül elérhetőek voltak további funkciók. Az egyszerűsítés érdekében, ezek a külön oldalak megszüntetésre kerültek. A helyszínekhez tartozó funkciók a főoldalon kaptak szerepet, amelyeket mostantól mindegyik helyszín keretében, az alsó részben (az adott helyszín neve alatt) érhetünk el:
    [​IMG]
    1. Tárgyak keresése a helyszínen
    Amennyiben erre az ikonra kattintunk, megjelenik a helyszín a kereső mezővel, és amit begépelünk a keresési mezőbe, azt a tárgyat megmutatja a helyszínen a rendszer. A funkció kisebb változtatáson esett át: tárgykeresés esetén, a háttér elsötétül és csak a keresett tárgy jelenik meg, a megszokott módon.

    2. A gyakorlópálya indítása

    A funkció az előző tárgykereséskor debütált, az "Üvegház" helyszín érkezésével. Ekkor, összesen csak 2 helyszínen volt elérhető a gyakorlópálya. Részletes ismertetője itt olvasható. A gyakorlópálya, viszont mostantól az összes helyszínen elérhető!

    3. Tárgynév lista
    A funkció elvétve volt elérhető eddig a helytáron belül, viszont ez a funkció mostantól véglegessé válik: mindegyik helyszínhez elérhetővé vált a tárgynév lista. Amennyiben rákattintunk erre a gombra, az adott helyszínen megtalálható tárgyak neveit olvashatjuk át, listába rendezve.

    Az egyszerűsítés érdekében, mostantól nem külön lapként jelennek meg az adott helyszínhez tartozó funkciók. Amennyiben egy funkciót megnyitunk bármelyik helyszínen, az egy külön felugró ablakban fog megjelenni:

    [​IMG]

    Ez nagyon fontos funkciója az újításoknak. Erre azért van szükség, hogy ne kelljen feltétlenül elnavigálnunk a játékról, ezzel megelőzve az esetleges unity lefagyását, hanem a játék megnyitása előtt, csak meg kell nyitni (például) akár egyesével az összes helyszínnek a kereső oldalát, és azokat már felugró ablakként, a játék lapjának az elnavigálása nélkül tudjuk megnyitni.

    Ez a felugró ablak bármikor bezárható, áthelyezhető bárhová.
    TIPP: A felugró ablak csak egy kicsivel nagyobb a játék keretétől. Ezért, lehetőségünk van használni úgy ezt a külön ablakot, hogy el sem kell navigálnunk a játék oldaláról (az Unity miatt - mert ha elnavigálunk a játékról, sokszor lefagyhat), hanem csak meg kell nyitnunk az asztalon lévő böngésző ikon felé navigált kurzorunkkal:

    [​IMG]

    Összegzés:
    Történtek egyszerűsítések, az Unity miatt apróbb módosítások, de a helytár fő célja változatlan.
    Ezenfelül a gyakorlópálya immár elérhető mindegyik helyszínhez.​

    [​IMG]

    [​IMG]

    A helytár oldala az alábbi linken érhető el:
    https://helytar.farmgazdak.hu
    [FONTOS! www. nélkül! A www. helyére helytar. szükséges írni!]

    A helytár az elmúlt egy évben sokat fejlődött, a helytár lényege és funkciója hogy a magyar játékosokat segítse a memorizálásban és a gyakorlásban, hogy a Nagy Hajsza event során a játékban elérhető helyszíneket már felkészülve játszhassák.
    Feliratozott helyszínek, helyszíneken való tárgykeresés lehetőség, gyakorlópálya a helyszínekhez, tárgylista mindegyik helyszínhez.

    Aki hibát észlel akár a táblázatban, akár a weboldalon, kérem jelezze,
    úgy hogy megemlít a hozzászólásában (@Wolf[Black])
    [és kérem ne úgy hogy @Wolf, hanem teljesen írja ki a rendszer a nevemet,
    ellenkező esetben nem kapok értesítést a megemlítésről!]
    Köszönöm!

    [​IMG]

    Feliratozott (aktuálisan elérhető) helyszínek
    A táblázat aktualizálásában lehetnek késések (akár több óra is)! A kvíztár oldalán megtalálható az összes helyszín feliratozott képe.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    A táblázatban és a weboldalon is, a játékban található pontos megnevezések és megjelölések találhatóak!
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 28.3.21
    mingo826, mya100, Baracka és 107 más kedveli ezt.
  4. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!
    Köszi Wolf számoltunk a segítségedre s már meg is kaptuk. Köszönjük !
    A bal oldali teljesítéséhez 90 játék szükséges. Itt megkapjuk a seprűvarázslat dekort és 6 fejlesztését.
    Ehhez szükséges 41.850 porzós kaliandra/eventnövény és 2880 korom felröppenő.
    Jelenleg ennyit tervezek/szeretnék lejátszani, a jobb oldal szerencse/ügyesség kérdése, meddig jutunk.
    Nincsenek illúzióim, tehát csak a bal oldallal számolok.
    Kezdésre 23-21 órás fákat fogok mindhárom területre rakni, mert mindkét felröpi jöhet fák aratásából. Valószínű így kevesebb korom lesz, ami a malomtermékhez kell, viszont az növények aratásával is meg tudjuk szerezni, így ha szükséges, akkor lehet nullpercezni.
    Szerencsés, sikeres eventezést mindenkinek !
     
    Utoljára szerkesztett: 23.3.21
    Imi*, Baracka, ektorp és 45 más kedveli ezt.
  5. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Kedvenc eventem ! Vartam mar de csalodott vagyok, hogy nincs felho, jok a kitehetok es az ajandekok csak a kitehetokkel az a problema , hogy nincs hely hova tenni oket :( Azert vegig viszem az ajandekokert .
    Sok sikert mindenkinek !
     
    Éva0315, ildiko44, Fenyvesi1010 és 31 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    3 területen termelhetünk... 90 játék biztosan meg lesz... a többi hangulat kérdése;) és persze a kerék kegyeitől is függ;)
     
    Éva0315, ildiko44, zsona416 és 15 más kedveli ezt.
  7. -Aryka-

    -Aryka- Aktív író

    nekem felejtős ,nem szeretem ezt a fajta eventet.
     
  8. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Lehet, hogy csak én gondolom, de valószínű a felhők jobban igénybe veszik a játékot, ezért kevesebb mostanában a felhőt adó event.
    A tojástartóba sajnos át kell értékelni a dekorokat, mi az ami fontosabb és jobban ki tudjuk használni. Biztosan oda fogom kirakni ezt a dekort, igaz naponta 2* aratható és az a 60 % magasabb szinten nem egy nagy kunszt, de a felszerelés láda VII legalább hasznos cuccokat ad, így biztos találok neki helyet ;)
     
    Samborg, Éva0315, ildiko44 és 21 más kedveli ezt.
  9. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Jajajj! Még csak ennyit tudok mondani.nekem sem a kedvenc játékom, de majd délután még olvasgatok, mert másként nem megy.Hozzákezdek és be is akarom fejezni/ha sikerül/Sok sikert mindenkinek.
     
    Éva0315, Fenyvesi1010, soresne és 13 más kedveli ezt.
  10. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Szia Gabi!
    En is szeretem a ladakat , nem gondolom, hogy a felho jobban igenybe venne a jatekot, igaz nem ertek a programozashoz, a napi ajanlatok is gondolom terhelik , en azert szeretem a felhoket mert azok ott jol elvannak, nem foglalnak a foldon helyeket es megis szepen termelnek minden jot ! A tojastartoba is ertekes kitehetok vannak, ott sincs hely, de ez van :) Ezt kell szeretni vagy nem szeretni !
    Mindegy en jatszom ez a kedvencem , a kitehetot meg majd valahova besuvasztom .
    Jo jatekot kivanok neked :)
     
  11. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    A korábbi Nagy Hajszákat 129-es átlaggal csináltam meg.

    Bízom benne, hogy most sem lesz rosszabb a játékonkénti haladási pont mennyisége.

    A 27525 pontot én elvileg 213 játékból tudom összehozni, ami (213*465=) 99 045 eventnövényt és (213*32=) 6816 felröppenőt jelent.

    Még ízlelgetem a számokat, de ez a kedvenc eventem, nem hagyom ki.

    Normál menetben a taroláshoz az eventnövényt nem lehet letermelni, csak vízzel 6:00 az érési idő, kb 26 kör termelés fér bele. 588 az 1X1-es területek száma, répás-almással 3 növény a haszon (26*588*3)= 45 8964 növény jön ki. (Alapevent megvan, ha jól adja a röpit!)

    Kell ide majd minden, főleg végigszámolni, hogy %-os bónuszokkal komforton hogy jön ki a 7:30-as érési idővel a legtöbb növény.

    Jó játékot Mindenkinek!

    Üdv: Nami.
     
    Éva0315, ildiko44, zsona416 és 17 más kedveli ezt.
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Nekem csak a felfejlesztett dekor kell , jutok ameddig jutok . :inlove:
    Közeleg a húsvéti event , és a húsvéti nyuszi szerintem érdekesebb lesz . :inlove:
     
    Samborg, Éva0315, Mica67 és 15 más kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jól jönne egy pót tojástartó... mert bizony válogatni kell;) Érdekes gondolat, hogy a felhők jobban terhelik a játékot...de lehet, hogy így van... Pedig mennyivel jobbak mert nem foglalnak értékes területet..
    s a bal oldalon 3 piccolo is kivehető;) hátha valami jó dolog bukkan elő belőlük;) A jobb oldalon nem tervezek... majd alakul...
     
    Samborg, Éva0315, nolina1965 és 13 más kedveli ezt.
  14. Dettibetti

    Dettibetti Junior szaki

    Sziasztok! Imádom ezt a játékot!! Ez az egyik kedvencem! Alig várom! ;););)
     
    katte521, Éva0315, pecástündér és 7 más kedveli ezt.
  15. Atali

    Atali Törzsjátékos

    Sziasztok!

    Én szeretem ezt az eventet, igaz nagyon időigényes. A legnagyobb öröm számomra, hogy végre lehet gyöngytyúkólat szerezni. Ez az egyetlen a régi dolgok közül, ami még hiányzik nekem, szóval addig mindenképp elmegyek. Szerencsére pont szabin vagyok. :D

    Szerettem volna végigcsinálni az eventet, így számolgattam. Ha jól emlékszem, az idő alapú keresésénél 135 a max pont. Ha ezzel számolok (meg azzal, hogy párat elrontok) elvileg kb. 205-210 játékból meg kell lennie az egésznek. 5db-ot kapunk az elején, szóval számoljunk 205-el. Ez alapján 95.325 db eventnövény kellene, ami brutál sok, így nem hiszem hogy elmegyek a végéig, nem éri meg ennyit rááldozni. Így marad célnak a gyöngytyúk. Ehhez kb. 150 játék kell, mínusz az elején kapott 5. Ez 67.425 db eventnövény. Ez is sok, de vállalható(bb). Aztán menet közben majd meglátom, ha sikerül jó bónuszokat kifogni a keréken, lehet végig viszem.
     
    Éva0315, ulmo12, zsona416 és 15 más kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ja , lassan van 600 felhő , és oldalanként 3 felhő , az akárhogyan is számolom az 200 oldal . :D Hú ez tényleg sok . :cry:xD
     
    Samborg, Éva0315, ildiko44 és 9 más kedveli ezt.
  17. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Naná, hogy én is jobban szeretem a felhőket, de ez van, ezt kell elfogadjuk.;)
    Tényleg nem értek hozzá, csak feltételezés részemről. Október óta mostanra sikerült a felhőkön lévő dekorokat kordában tartani, kikapcsolt animációnál és még így is van ami ugyan a felhőn van, de nem látni, ilyen pl. nálam az ültetős bónuszsoron, meglepi torta és az összefogás. Találkoztam már többel is, de ha az egészet végigpásztáznám, kihullana a hajam. :music:
     
    Samborg, Éva0315, Mica67 és 10 más kedveli ezt.
  18. DZA001

    DZA001 Fórumszaki

    Sziasztok.
    Nem sok választásom volt döntenem kellett melyik eventről mondjak le.Mivel nem szeretnék megint 3-4 eventet csinálni egyszerre,így a másik játékaimon kezdődők mellett döntöttem.Elég lesz nekem kettőt csinálni.Elolvasgattam a nyereményeket is,de valahogy nem hozta meg bennem azt a kényszert hogy ne erről mondjak le.A letermelendő mennyiségekről már nem is beszélve.Sok sikert mindenkinek aki elkezdi és sikerüljön elérni a célt amit kitűzött.
     
    Éva0315, Mica67, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  19. zamenik

    zamenik Aktív író

    Sziasztok, 3 PICCOLO :p:D:inlove: Nekem ez mindent megér, a jobb oldal felejtős számomra, a bal meglesz, nem kérdés. Piccolóban 3 kivételével bármi jöhet, nem válogatok xD
     
  20. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok!
    Ezt az eventet eddig még mindig elkezdtem, habár már nem sikerült az utóbbiakat végig csinálni. Jelenleg ez már számomra hajszás, nem élvezetes. A nyeremények sem indítanak arra, hogy csináljam. Jó játékot és sok sikert annak, aki belekezd. :)
     
    Éva0315, Mica67, Kincső52 és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.