Visszajelzés A nagy hajsza 7. - 2021. június - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 29.6.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "A nagy hajsza " event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. június 30. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2021. július 6. (kedd) 22:00 óra
    Event jellege: ültetős, felröppenős, malomban keverős, tárgykeresős vagy különbségkeresős


    Event elkezdéséhez szükséges szint: 3. farmos szint



    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet
    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.

    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend


    .
    Copyright © 2010 - 2021 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    .barbi1., Fenyvesi1010, marcsi152 és 8 más kedveli ezt.
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az eventben változás nem történt, megszokott módon "alap" tárgykeresős event elé nézünk 7 helyszínnel, amiből egyszerre mindig csak 3 játszik. Váltás mindennap 14:00 órakor van.
     
  3. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Immár hagyományként, a helytár visszatér, változatlanul.

    [​IMG]

    [​IMG]

    A helytár oldala az alábbi linken érhető el:
    https://helytar.farmgazdak.hu
    [FONTOS! www. nélkül! A www. helyére helytar. szükséges írni!]

    (A helytár június 30-án 14:00-kor nyitja meg kapuit.)

    A helytár az elmúlt egy évben sokat fejlődött, a helytár lényege és funkciója hogy a magyar játékosokat segítse a memorizálásban és a gyakorlásban, hogy a Nagy Hajsza event során a játékban elérhető helyszíneket már felkészülve játszhassák.
    Feliratozott helyszínek, helyszíneken való tárgykeresés lehetőség, gyakorlópálya a helyszínekhez, tárgylista mindegyik helyszínhez.

    Aki hibát észlel akár a táblázatban, akár a weboldalon, kérem jelezze,
    úgy hogy megemlít a hozzászólásában (@Wolf[Black])
    [és kérem ne úgy hogy @Wolf, hanem teljesen írja ki a rendszer a nevemet,
    ellenkező esetben nem kapok értesítést a megemlítésről!]
    Köszönöm!

    [​IMG]

    Feliratozott (aktuálisan elérhető) helyszínek
    A táblázat aktualizálásában lehetnek késések (akár több óra is)! A helytár oldalán megtalálható az összes helyszín feliratozott képe.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    A táblázatban és a weboldalon is, a játékban található pontos megnevezések és megjelölések találhatóak!
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 2.7.21
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Bal oldal
    A felhőhöz 50 minijáték kell , de kapunk 1 db minijátékot ajándékba
    Szóval 49+1 minijátékhoz kell : 20.188 db eventnövény 1372 db korm felröpi .
    Az event teljes teljesítéséhez 89+1 feladat kell 36.668 db eventnövény és 2492 db korom felröpi kell .

    Jobb oldal az egyénektől függ , hogy ki mennyi pontot szerez .
     
    .barbi1., Mogyi, szekulagábor és 33 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Erre a felhőre vártam már nem is tudom mióta, hiányt pótol a farmon. Nagyon örülök neki, hogy jött és ilyen tulajdonságokkal.
    Nem kérdéses számomra, hogy kell nekem :)
    Az alap az felhőig teljesítése nem nehéz, bárki számára elérhető. A jobb oldal nyereményei nagyon jók, terveim szerint végig viszem az eventet. Kivételesen nem kérdés, hogy bontom a Tölgyesben a mamutokat is az event miatt.
    Számolást nem vállalok a jobb oldalra, mert egyéni, ki mennyit ér el a minijátékokban. Én eddig is a különbségkeresővel játszottam, most is azzal szeretnék játszani, mert abban volt a legnagyobb sikerem. Az event nem lesz olcsó, valószínűleg extrákat is be kell vetni a jobb oldal miatt. Szupertrágyát Jackot és PP-t is, de úgy érzem megéri :)
    Mindenkinek sok sikert kívánok aki ebbe az eventbe belefog :inlove:
     
    macska49, GYuGYu1003, marcsi152 és 22 más kedveli ezt.
  6. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Egyéb matek:

    Növény vízzel 04:48, vízzel és trágyával 04:20 alatt érik be, Köszönöm HéricsBárónak a számolást, nekem is pontosan ezek jöttek ki. A főfarm 202, a tisztás 184 1x1-es kis földkockával rendelkezik. Ez raccsal fordulónként, összesen 1158 növényt jelent. A felszaporítás után ez 17,5 vetést jelent a felhőig. Az event 6,5 napos. Tehát ha reggel, plusz naponta 3 alkalommal ültetek és aratok - így marad a 8 órás éjszakai pihenés -, akkor 4,5 napra van szükségem a felhőig való teljesítéshez. Ehhez nem feltétlenül fontos trágyát sem használni vagy nem mindig.

    Számolgatás a 90 fordulós teljesítéshez: ha vízzel és trágyával vetem folyton újra a növényt és a nap 24 óráját kihasználom, akkor 6 nap alatt letermelhető, a szükséges mennyiségnél picit több is, extrák használata nélkül. Ehhez a verzióhoz elszántság és időzítő használata szükséges lehet.

    Felröppenőből kétféle van, mindkettőhöz szükségest a teljes normál farmos 3 mezőgazdasági területről gyűjthetjük, de a segítséghez szükséges nagyítót csak fa adja, míg a malomtermékhez szükségest növény és fa is. Ennek az eventnek a felröppenőivel nem szokott gond lenni, sőt, általában többletet tapasztalni Pannik és hosszú érésű növény előre bekészítése nélkül is a felhőig. Vízzel és trágyával pár hosszabb idejű növény (zárójelben alap érésidő): hagyma (15:00) 10:48, csipkebogyó (19:00) 13:41, hortenzia (22:45) 16:23.

    Wolf[Black] (köszönöm!) helytárát célszerű lehet megnyitni és úgy hagyni, hogy mindig kéznél legyen, vagy a webcímet kedvencek közé rakni, esetleg megjegyezni, ha beütöd a Gugliba, hogy "farm helytár", akkor is kidobja első találatnak.
     
    Utoljára szerkesztett: 29.6.21
    -kesudió-, -inter11-, Csoki2020 és 21 más kedveli ezt.
  7. bactriaanus

    bactriaanus Haladó

    Sziasztok Farmertársak !
    Helytár, egy olyan dolog, amivel mindannyian csak nyerhetünk!
    Vettem a bátorságot, hogy Mindenkit megkérjek, aki erre a böngészőre lép vagy téved, egy Tetszik-kel tegye tiszteletét és elismerését e csodálatos munka előtt !
    Gratuláció az alkotónak !!!!
     
  8. EpresAnni15

    EpresAnni15 Törekvő

    Jó ötlet !
     
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nem szeretem ezt a minijátékot:wuerg:
    De a nyeremény lista jónak tűnik;) A gaz mennyiség sok...:music: Majd meglátjuk meddig jutok;)
     
  10. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Sziasztok.
    Én sem szeretem, ezt a minijátékot, túl sok belőle.
    Azt jól értelmeztem, hogy nem lesz új helyszín? Jó lenne, ha előző hajsza új helyszíne sem lenne, mert nekem az nem megy.
     
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Én is úgy értettem, hogy nem lesz új... :music: a régiekből mazsolázunk;)
     
  12. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Nekem még a régi helyszinek sem mennek, annyira lassú vagyok
    A felhőig azért elmegyek, a jobboldal meg annyi lesz, amennyi lesz,persze szeretném a nyereményeket, de be kell lássam csak ennyire vagyok képes.
     
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne értékeld le magad...
    A bal oldal nálam is cél... a felhőig mindenképp... aztán utána majd alakul:music:
    Ha a jobb oldalon nem lesz meg csak a fele... nem fogok a kardomba dőlni.. 8)
    Játszom a saját tempómba:inlove:
     
    Csoki2020, nolina1965, jucus100 és 9 más kedveli ezt.
  14. Kismoha76

    Kismoha76 Aktív író

    Ismét egy pénz nélkül teljesíthetetlen event, a jobb oldali biztosan. Megint lesznek páran akik két nap alatt teljesítik és gyorsan meg is osztják mindenkivel, hogy lám-lám bénák vagytok hiszen én teljesítettem. Azt gondolom, hogy már tényleg el kell felejtenem ezt a játékot már nagyon nem olyan mint régen volt.Most talán még szép emlék marad.
     
    Csibemama, gergelyvitéz, Solya és 2 más kedveli ezt.
  15. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Nem szeretem.
     
  16. tevehajcsár

    tevehajcsár Fórum mestere

    Megint nulla nehézség. Bezzeg a 2 napos eventek..
     
    peter1022 kedveli ezt.
  17. Menitala

    Menitala Fórum ismerője

    Bocsánat - az erdei tisztás? Bölcs tölgy??? Köszönöm!!!
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Igen az!
     
    agika48 kedveli ezt.
  19. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm Wolnak a hatalmas segítséget.:D

    Az "alap" játék a felhőig viszonylag "könnyen" teljesíthető. (Az előttem szólók már leírták, a mikéntjét és a hogyanját.)
    Ehhez 50 játékot kell játszani és teljesen mindegy, hogy ki milyen ügyes és hány pontot tud összeszedni.

    A teljes baloldalhoz már 90 játékot kell játszani, de még ehhez sem kell profinak lenni, mert a pontok száma még itt sem számít.
    Ez már csak jelentősebb áldozattal teljesíthető, de úgy érdemes számításba venni, hogy ez már bónusz.
    89 x 412 = 36.668 növény és 89 x 28 = 2.492 felröpi kell

    A teljes jobboldalhoz tekintélyes mennyiségű növény és felröpi kell. Csak annak ajánlott, aki kellőképpen elszánt, bőven tud áldozni,
    és nem áll neki matekozni, hogy mi mennyit ér.
    Én pl. a 100-as átlagot is csak nagy nehezen tudom elérni. Ezzel számolva 275 + 1 játékra van szükség.
    Ehhez 275 x 412 = 113.300 növény kell(ene), és 275 x 28 = 7.700 felröpi.

    A nagy hajsza 6-ban egy malomtermékhez 465 Kalindra és 32 korom kellett, Ez most csökkent 412 + 28 -ra,
    de akkor 3 területen egyszerre (588db 1x1) tudtunk termelni, most pedig csak 386 db 1x1-en.
    Igen nagyon fel kell kötni az alsóneműt.:wuerg::cry:o_O
    Jó játékot és sok sikert mindenkinek.xD
     
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Most esett le... mind a 3 terület kell az eventhez:wuerg: óóóó hogy az a... holnap reggel átalakíthatok mindent:music:

    De csak kettőn lehet termelni.... 8)
     
    Fätum, juliannakoczkas, Amira09 és 3 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.