Visszajelzés A nagy hozzávaló-vadászat! - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 10.1.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Érkezik hozzánk a következő eventünk, amely a

    A nagy hozzávaló-vadászat!


    [​IMG]


    Az event kezdete (várhatóan): 2023. január 11. (szerda) 14:00
    Az event vége (várhatóan): 2023. január 17. (kedd) 22:00

    Az event jellege: Növénytermesztős, felröppenőgyűjtős, malomtermék-gyártós, beadogatós

    Az event növénye:
    Begónia
    Az eventhez tartozó felröppenői: Mérőkanál, Érmés pénztárca
    Az event malomterméke: Egyszerű bevásárlószatyor, Gazdaságos bevásárlószatyor, Erős bevásárlószatyor
    Az event indításához szükséges szint: 3
    Az event besorolása: közepesen nehéz

    Az event a Hírek felületről, a területeken megjelenő eventbejáratból és az event órából is elérhető.

    [​IMG]


    Felhívjuk a figyelmeteket, a hivatalos bejelentésig ne arassatok a felröppenők miatt, illetve ne ültessetek eventnövényt!

    Fontos a tervszerűség, az event feladatainak megoldását ne hagyjátok az utolsó pillanatokra!


    Bármikor, bárkivel előfordulhat, hogy rajtatok kívül álló
    problémák miatt nem tudjátok a határidőt tartani ezért hátrányba kerülhettek ha nagyon kiszámítjátok a végső időpontot.



    Az event részletes ismertetőjét >> ITT << olvashatjátok!


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    jucus1976, PalMa, maszilva és 8 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Felépítését, mechanikáját tekintve nagyon egyszerű eventnek nézünk elébe.

    Ültessünk a főfarmon begónia eventnövényt, és gyűjtsünk felröppenőket a főfarmról és a szédült szántóról növények vagy fák aratásából.
    Az eventnövényből és a felröppenőkből készítsük el a megfelelő malomtermékeket, és adjuk be az event feladataihoz a jutalmakért.

    Sok sikert Mindenkinek az event maradéktalan teljesítéséhez!



    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    ljanika6, stellácska26, PalMa és 19 más kedveli ezt.
  3. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Játékostársak!

    Az event menete egyszerű: a termesztett egazból készített CSAK malomtermékeket kell beadni. Csak növény vagy csak felröpi beadás nincsen!

    Egyszerű bevásárlószatyor: 18 db --> 3240 egaz és 576 mérőkanál felröppenő
    Gazdaságos bevásárlószatyor: 18 db --> 6300 egaz, 774 érmés pénztárca felröppenők
    Erős bevásárlószatyor: 4 db --> 1280 egaz és 56 db mérőkanál és 76 érmés pénztárca felröppenő

    Összesen: 10820 egaz, 632 mérőkanál és 850 érmés pénztárca felröppenők.


    Felhősor nincsen, de a dekorok felfejlesztés után kitehetőek akár a Futtatóba is.

    Az egazt csak a Főfarmon ültetjük, de felröpi jöhet a Szédült szántóról is.

    Az egaz csak vízzel 04:24 alatt érik be, vízzel és trágyával 03:57 alatt. Ha a teljes Főfarmot használjuk vetésre 1*1-en, RACS-csal, akkor ~17,5 fordulóra van szükségünk a felszaporítás utántól a komplett teljesítéshez.
    Tehát séta tempóban, csak vizet használva, hagyományos életritmus mellett, naponta 4 alkalommal aratva, 4,5 nap alatt kényelmesen lehet végezni az eventtel - a felszaporítás után.
    Ha valaki trágyát is használ és 5 alkalommal tud aratni és vetni, 3,5 nap alatt is meg tudja csinálni sétatempóban.
    A rendelkezésre álló idő bő 6 nap, tehát nem kell a kardunkba dőlni ha kimarad aratás-vetés vagy később kezdjük.

    Van egy begónia nevű növényünk, de akármilyen rendszerezési beállítás mellett sem lehet összekeverni az egazzal, mivel utóbbi mindig a legelső helyre kerül a vetőtáblán.

    Jómagam nem számítok (ez vélemény és nem tény!!!) felröpi nehézségre, mivel az 2 területről jöhet. Így úgy tervezem, ki sem rakom a Pannijaimat, simán csak hosszúakat vagy közepesen hosszúakat vetek.

    Mindannyiótaknak még egyszer BÚÉK és élvezetes játékot kívánok!

    (forrás az ismertető --> https://board-hu.farmerama.com/threads/a-nagy-hozzávaló-vadászat.23185/)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.1.23
  4. Goran

    Goran Fórum hercege

    2 piccolo??? :D:inlove::p Naná, a többi nyereményt meg sem néztem, de jöhetnek azok is ;)
     
    Fuhur, Éva0315, vcsaba18 és 23 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    20 éves a Bigpoint és 13 éves Farmerama , és ha ez a szülinapi visszaszámlálás event , akkor milyen lehet a Szülinapi event ? :inlove:

    A szezonpontok miatt megcsinálom . :inlove:
     
    Éva0315, sancoo, jucus100 és 20 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Felhő nincs de a dekorok kellenek;) Ugyan holnap nem tudom elkezdeni mert a baleseti sebész várja kislányom egy korrekciós műtétre...:( No de majd kis késéssel de neki állok! Hiszen játszani jó!:inlove:
     
    _Ilona49_, Éva0315, vcsaba18 és 13 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy a tenyésztések nem adnak felröpit: mérőpoharat?
     
    Éva0315, szellorozsa, .barbi1. és 3 más kedveli ezt.
  8. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!
    A felröpiknél mindkét esetben ott van, hogy adnak. De eltérő gyakorisággal!

    Mérőkanál (felröppenő)

    Hozzájutási lehetőség:
    - Felröppenőként fák és növények aratásából (Főfarm, Szédült szántó), valamint közepes eséllyel tenyésztésből

    Érmés pénztárca (felröppenő)

    Hozzájutási lehetőség:
    - Felröppenőként fák és növények aratásából (Főfarm, Szédült szántó), valamint kis eséllyel tenyésztésből

    (forrás az ismertető --> https://board-hu.farmerama.com/threads/a-nagy-hozzávaló-vadászat.23185/)
     
    Éva0315, maszilva, stb_farmer és 8 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Köszönöm akkor én most nagyon figyelmetlen voltam, elnézést a felesleges kérdésért. :oops:
    Ez amit most hoztál a GYIK-ban még akkor amikor én olvastam nem és nem így szerepelt, tehát köszönöm az idézetet, de nem voltam figyelmetlen, csak kicsit lassú vagy talán türelmetlen, hogy nem vártam rá, hogy módosítsák a GYÍK-et.
     
  10. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Biztos azért , mert most volt egytápos tenyésztés , és aki feltankolt , az dupla felröpit kapna , ezért lecsökentették . :cry::inlove:
     
    Éva0315, stb_farmer, szellorozsa és 3 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A dekorok mennyiségét is lecsökkenthették volna.xD:cry:xD
    Én elfelejtettem tegnap este feltölteni a kupit, tehát ez nekem most nem lesz olcsóbb... Mire észbe kaptam, már régen vége volt az akciónak... no több is veszett már Mohácsnál :)
     
    Éva0315, jucus100, Kukackukac és 9 más kedveli ezt.
  12. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Hozok most a kezdeteknél javítási értéket az ismertetőhöz.

    A ma reggeli hivatalos levél olvasása után javítottam az előkészített anyagot!

    Szíves megértést kérünk!

    ....

    Mérőkanál (felröppenő)
    [​IMG]
    Hozzájutási lehetőség:
    - Felröppenőként fák és növények aratásából (Főfarm, Szédült szántó), valamint közepes eséllyel tenyésztésből;
    - Varázsfa nem adja

    - Szomszédoktól ajándékba (2 FA/ db amennyiben elfogy az ingyenes napi ajándék)
    - Vásárlással

    Gazdabolti beszerezhetőség


    ....

    Érmés pénztárca (felröppenő)

    Hozzájutási lehetőség:
    - Felröppenőként fák és növények aratásából (Főfarm, Szédült szántó), valamint kis eséllyel tenyésztésből
    - Varázsfa adja
    - Szomszédoktól ajándékba (2 FA/ db amennyiben elfogy az ingyenes napi ajándék)
    - Vásárlással

    A varázsfa adománya az event idején: 1 db Érmés pénztárca
    Gazdabolti beszerezhetőség

    ...
     
    bugavalika40, PZoli64, PalMa és 14 más kedveli ezt.
  13. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Akkor ez olyan furcsaság, mikor az egyik hibát észlel és a másik nem. Nekem már az első megnyitáskor ott volt, lehet, hogy én később nyitottam meg.
    Az idézetet és forrást mindig beteszem, hogy ne legyen vita később, ez nem feltétlenül neked szól, általánosságban ott van.
    ---------------------------------------------------------------------------------------

    A dekoros meglátásoddal egyet értek, nekem már mennek fel felhőre olyanok, amik kirakhatóak a Kifutóba, de sok van belőlük. A "Nagy cipekedés" is előbb-utóbb így fog járni, mert az nem ad ládát csak TP/TTP bónuszt.
    ----------------------------------------------------------------------------------------

    A dekorok adta láda tartalma lehet a Enciklopédia szerint:
    Felszereléses láda VII.[​IMG]5.000 TP, 10.000 TP, 20.000 TP, 50.000 TP,
    4.000 CSP, 8.000 CSP, 16.000 CSP, 40.000 CSP,
    farm szint x 400, farm szint x 1000,
    baha szint x 300, baha szint x 800,
    1 szupertrágya, 2 szupertrágya,
    1 Kacsa Kata turbótrágyája, 2 Kacsa Kata turbótrágyája,
    2 farmpengő, 5 farmpengő
    24 db ilyen láda friss bontásának eredménye:
    504.000 TP
    104.000 CSP
    2 db fákat turbózó trágya
    10 db farmpengő
    1 db szupertrágya
     
    Utoljára szerkesztett: 10.1.23
    Éva0315, jucus100, LCZAnikó és 13 más kedveli ezt.
  14. csernigy

    csernigy Aktív író

    Bocsi, de szerintem belekeveredtél! Összekeverted az "ERŐS" és a "GAZDASÁGOS" hozzávalóit. A "Gazdaságos szatyornál" nincs mérökanál. Az az "Erős"-nél van. Így változik az össz mennyiség is. E-gaz: 10820 db, mérőkanál: 632 db, pénztárca: 850 db.
     
    Éva0315, vcsaba18, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  15. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. Hát ez 1* event .
    Ad 2 piccolot és szezonpontot. o_OEnnyi elég is a Bahán dekorozok nincs felhő ugyan,de jöhet ami a haladásban segíthet.:)
    Azt hiszem hamar le fogom tudni a növényeket :music:max a röpi tarthat fel vagy nemxD
    8 aktív jackem van,mikor ha nem eventre használjam öket?;) Ha Fortuna nem is lesz velem is sima ügy lesz ;)xD
    Sok szerencsét mindenkinek és hát eventre fel;):)
     
    mini76mini, Éva0315, vcsaba18 és 16 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A szülinapi várakozás jegyében a kerek kerék is reméljük,hogy kegyes lesz;)
     
    Éva0315, vcsaba18, jucus100 és 8 más kedveli ezt.
  17. soresne

    soresne Fórumgróf

    Az én számolásom : event növény : 10820
    mérőkanál : 632
    pénztárca : 850
    A gazdaságos bevásárlóhoz csak pénztárca kell,ha jó értelmeztem.Az erőshöz meg kanál is kell.
     
    Éva0315, vcsaba18, maszilva és 9 más kedveli ezt.
  18. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Szia!
    Én is ennyit számoltam. :)
     
    Éva0315, vcsaba18, ildiko44 és 8 más kedveli ezt.
  19. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Köszönöm, igazad van, javítom!
     
    Éva0315, ~cicus~, stb_farmer és 7 más kedveli ezt.
  20. andzsel

    andzsel Haladó

    Nekem más számok jöttek ki:

    18 Egyszerű bevásárlószatyor - 3.240 egaz + 576 mérőkanál (180 egaz + 32 db mérőkanál)
    18 Gazdaságos bevásárlószatyor - 6.300 egaz + 774 érmés pénztárca (350 egaz + 43 db érmés pénztárca)
    4 Erős bevásárlószatyor - 1.280 egaz 56 m.kanál + 76 érmés pénztárca (320 egaz + 14 mérőkanál +19 érmés pénztárca)

    Így összesen: 10.820 egaz, 632 mérőkanál felröppenő, 850 érmés pénztárca felröppenő kell
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.1.23
    Éva0315, ~cicus~, szellorozsa és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.