Visszajelzés Az út az aranyhoz event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 2.3.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik az út az aranyhoz event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2022. március 3. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. március 8. (kedd) 14:00 óra


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, bedobálós
    Eventnövények: Fehér százszorszép, Virágzó szerződés, Kriptaőr
    Az event felröppenője: Rejtélyes pengető
    Malomtermékek: Virágzó szerződés(6), Kriptaőr(4)
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata:
    Közepes nehézségű

    Az event a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn zajlik.


    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn megjelenő eventbejáratból érhető el.
    [​IMG]


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    [​IMG]
     
    ljanika6, Gio, Kuzdern és 11 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Az event nem tűnik bonyolultnak.
    Eventnövényt termelünk, közben felröppenőt gyűjtünk, majd a malomban további két féle eventnövény magot keverhetünk. Amikre ugyancsak szükségünk lesz a sikeres event befejezéséhez.
    Tehát, evetkezdéskor csak a fehér százszorszép eventnövényből kapunk kezdő magmennyiséget. A virágzó szerződés és kriptaőr eventnövényekből nem kapunk, nincs kezdő magmennyiség! Ezt magunknak kell előállítani a malomban, hogy ültetni tudjuk majd ezeket a növényeket.

    Sikeres játékot kívánunk mindenkinek!
     
    szellorozsa, PalMa, Gio és 20 más kedveli ezt.
  3. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Sziasztok
    Számításaim szerint a beadandók: Fehér százszorszép 6 órás event növény 12.759 db, Virágzó szerződés 8 órás event növény 6.006 db, Kriptaőr 5 órás event növény 4826, Röpiből kell 999 db.
    Továbbiakban még ki mennyi eventnövényt szeretne a malomban előállítani: 335 db Fehér százszorszépre + 114 röpire van szüksége a 6 db Virágzó Szerződés előállításához.
    A 4 db Kriptaőr lekeveréséhez 158 virágzó szerződés és 76 db röpi szükséges.
    Mindenkinek jó eventezést, saját elképzelése szerinti megvalósítást kívánok.
    Szép napot.
    Zsuzsa
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.22
    -orgona-, Fätum, katimami51 és 37 más kedveli ezt.
  4. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    Pengető nem 999? az utolsó három feladatba kell, szerintm a harmadik lemaradt ;)
     
    szellorozsa, PalMa, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  5. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    igazad van, már éppen javítottam. köszönöm
     
    szellorozsa, PalMa, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  6. rózsabimbó

    rózsabimbó Járnitanuló

    Akriptaőrből is kell4826 db.
     
  7. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    Igen, az a szám szerintem csak simán kimaradt 8)
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Kis kiegészítés:
    A 6 órás növény 11 aratással termelhető le a teljes teliholdas területen (2x202 db 1x1); a 8 órás növényhez 5, míg az 5 óráshoz 4 aratás kell. A felröpi miatt az elején biztosan nem érdemes a minimumnál több növényt termelni a malomban, utána meg már felesleges és növénypazarló. Érdemes a 8 órást éjjelre ültetni, így a felszaporítás után rögtön bekeverni a kezdő magokat a malomban, és még első este azt is felszaporítani. Pl. így:
    1. fehér százszorszép 10 db 2x2-es földben 100 termés
    2. ugyanez 88 db 2x2-es földben 100+88x9=892 termés. Ebből bekeverjük a virágzó szerződés növény kezdő magjait a malomban, majd az egyik területen elvetjük 2x2-be. A másik területre mehet a százszorszép csak vízzel-trágyával 1x1-be, estére beérik.
    3. A 6 db virágzó szerződésből lesz 60 magunk, amit 44 db 2x2-be visszaültetve kapunk 60+44x9=456 növényt, amely már elegendő a két teljes terület bevetésére éjjelre.
    Innentől ezen a területen termelhetünk valami teliholdast estig.
    Reggel bekeverhetjük a malomban a kriptaőr növény 4 kezdőmagját is, és a 6 órással együtt elültetve szépen felszaporodik - nem kell külön köröket futni vele szupertrágyával, miegymással.

    Akinek felröpigondjai szoktak lenni, éjjelre inkább a 12 órás terror-tojásnövényt ültesse, és az eventnövényt napközben termelje. Csak számolni kell, és figyelni a felröpi mennyiségére, mert így könnyen ki lehet csúszni az időből - főleg, ha kimaradnak napközbeni aratások.

    Ha a kezdő aratásra nem kapunk annyi felröpit, hogy az elég legyen a 8 órás növény kezdő magjaihoz (114 darab), akkor - értelemszerűen - halasszuk másnapra. Ekkor szokásos egy növényes felszaporítás van délután, éjjelre meg mehet a terror-tojásnövény a felröpiért, hogy másnap éjjelre már mehessen a 8 órás. Ekkor tolódik az 5 órás kezdő magjainak bekeverése is, de az nem baj.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.22
  9. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Szerintem az annyira egyszerű nem lesz.Hozzákezdek,biztos belejövünk, ha már élesbe megy.
    Nem kevés növény kell hozzá,ha mind a hármat figyelembe vesszük.Ügyesek leszünk és megcsináljuk,csak a sorját kell látnunk.
     
    szellorozsa, Kuzdern, jutka190226 és 12 más kedveli ezt.
  10. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Szia,

    6 db virágzó szerződés kerül 335 db Fehér százszorszép + 114 röpibe, nem darabja!
    4 db kriptaőr kerül 158 virágzó szerződés + 76 db röpibe, nem darabja!
     
    szellorozsa, -vadocka70-, Samborg és 13 más kedveli ezt.
  11. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    Azt hiszem én a felröppenővel kezdek. 8) Már csak azért is, mert ez nyilvánvaló xD meg azért is, mert nagyon képlékeny a délutánom. Így első nap valószínűleg ímmel-ámmal szaporítgatok, aztán másnap teljes gőzzel tolom az összes növényt, beépítve valahogy a 8. hsz-ben tanultakat, köszönettel.
    Szeretem a teliholdas eventeket.:inlove:
     
  12. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Jövök én is a számoláshoz. :) Inkább a lényeges infók kiemelése olvasható a hozzászólásomban.

    A Susie0509 Játékostársunk által számolt eventnövények és a felröppenők a beszállítandó feladatokat taglalják:

    Vagyis, a haladási feladatok szerint kell:
    fehér százszorszépből 12759 db
    virágzó szerződésből kell 6006 db
    kriptaőrből kell 4826 db
    a felröppenő mennyiség: 999 db

    DE! -BombadilToma- Játékostársunk is kiemelte az alábbiakat még, ezekre is figyelnünk kell imígyen:

    Van két eventnövény, amihez a malomban kell megkeverjük az összetevőket - ezeket a hozzávalókat "pluszban" fontos értenünk:
    - Fehér százszorszép 335 db + rejtélyes pengető - felröppenő - 141 db. Ez a mennyiség 6 db virágzó szerződés eventnövényt eredményez. (ennyit érdemes minimum a felszaporításhoz használni)
    - Virágzó szerződés 158 db + rejtélyes pengető - felröppenő - 76 db. Ez a mennyiség 4 db kriptaőr eventnövényt eredményez. (ennyit érdemes minimum a felszaporításhoz használni)

    Minden további tanács olvasandó és hasznosítható számunkra. :)

    Köszönjük a segítő hozzászólásokat!
     
    böbe764, strawberry49, ljanika6 és 53 más kedveli ezt.
  13. laciku02

    laciku02 Járnitanuló

    Én aszt hiszem kihagyom. A felhő nem csábit.Legalább feltölöm a dolgaimat.
     
  14. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok .Érdekes kis event köszönöm a számításokat.:)
    Egyéni szempontok miatt némi csuszással fogok kezdeni( szombat reggel körül) mert a teliholdon még van nyitott gazdakőröm :sleepy: amihez +a teliholdas 2 felhasználom fákra állatokrao_O viszont ezalatt eventnövényt termelni nem gazdasásos:oops:
    ( elképzelhet hogy részbeni felszaporítás belefér és majd a bónusz lejáratkor ugrok neki;)
    A felhő viszonylag hosszú érésű ugyanakkor hasznos, persze a teliholdas ritkán van nyitva:music: hát ez is ilyen félretett felhő lesz a kedvencekben;)
    A szezont ugyan befejeztem a 39 szintnél de az ajándék ismétlés nyilván ingyen van:p
    Jó játékot sok síkert.:)
     
  15. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Miért pont 6 és 4 gazt érdemes legyártani? Annak a szaporításával jön ki kerekre?
    A tenyésztésekhez kapunk vajon kupolda-napot? Bár gondolom, ez ebben a pillanatban még Máriusz asztala, mégis bátorkodtam megkérdezni, csak úgy a szőnyeg alól kipislogva...

    Saját meglátás: a felhő így számomra nem ér szinte semmit: a hold-gazoknak annyira kicsi a TP-jük, hogy még a 200% sem eredményez jelentős növekményt a zöld csíkon. Emiatt figyeljem, hogy mikor érik meg? Az a plusz láda sem ér sokat.
    Ami miatt meg fogom csinálni, és komoly agyalgást követően, az csak az, hogy szeretem a horror-kertet, megjelenése óta kedvencem.
    A fák-ól pedig mindig jól jönnek.
     
    szellorozsa, -vadocka70-, Samborg és 8 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    A felhő valóban nem főnyeremény... De elfér a többi között;)
    Mivel egyéb célom nincs a horror ligetbe így csinálni fogom;)
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Bár ezt a felhőt az aktiválási- és hatóideje alapján arra tervezhették, hogy a teliholdas eventek nyitva tartásához igazítsuk, de szerintem ez teljesen felesleges. Telihold jellemzően havonta van, ősszel hosszabban, így a felhőt egy évben 13-14-szer aktiválhatjuk. Ekkor hat mindenre, mindhárom teliholdas területen (teliholdas kert, gombaerdő, kísértetjárta kúria). Ha nem foglalkozunk ezzel, és amint lehet, aktiváljuk, akkor kéthetente használhatjuk, azaz egy évben 25-ször; viszont csak a Kúriára fog hatni. Mivel a hatóideje 25 óra, és naponta egyszer aratom a dekoros területeket, így ekkor a kúriát 50-szer arathatom vele, szemben az első változattal, amikor csak 26-28-szor. Vagyis az a kérdés, mi éri meg jobban: 22 plusz aratás a Kúrián (no meg 11 plusz láda), vagy 13-14 egész napi aratás a két teliholdas termőterületen. Nálam kb. 1,1 millió alap TP-jű dekor figyel a kúrián (és ebben figyelembe vettem, hogy nem mindent tudok naponta aratni). A felhő ennek a dupláját jelenti minden egyes aratáskor. Vagyis 22 alkalom kb. 24 millió TP-t jelent. Tudok-e ennyit aratni a teliholdas termőterületeken? Szerintem aligha... Túlságosan alacsony a teliholdas növények/fák/ólak TP-értéke. Ahhoz, hogy 24 millió TP összejöjjön mondjuk 14x25 óra alatt egy évben, ahhoz kb. 85 TP értékű valamit kell aratnom per 1x1, per óra. Szerintem nincs ilyen értékű fa, ól vagy növény; különösen ha hozzáveszem, hogy nem azt termelem folyamatosan, ami a legmagasabb TP-jű a lehető legtöbb gyorsítóval, hanem azt, amire szükségem van.

    Summa summarum, szerintem bevágom ezt a felhőt a naponta aratandók közé a Kedvencekbe, és nem kell vele foglalkoznom a továbbiakban. Hozza kéthetenként a ládát, és a TP-t a Kúriáról; aztán ha évente egy-két alkalommal ez egybeesik véletlenül a nyitott teliholddal, jó, ha nem, akkor sincs gáz.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.3.22
    Olgi52, ljanika6, maszilva és 53 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Valóban igazad van a rémnövényeknek annyi a 200%, mint a hajnali harmat :), de viszont van nekünk egy kütyűtárolónk (kisértetjárta kúria) is a rémesek között ahol, ha elég komoly dekorok vannak bizony sokat nyom a 200% rajtuk. Sajnos a felhő elég hosszú érésű ebben igazad van és elég ritkán tudjuk használni, de akkor viszont kétszer is tudunk vele aratni.
    Én naponta aratom a kúriát, nálam nyitva van :) és ez a felhő ott is hatni fog :)
    Ezért, ha igaz: "Az event 2 eventnövényét állíthatjuk elő 4-es illetve 6-os mennyiségben." (idézet az ecventismertetőből :)
    Szóval és tettel én várom az eventet és örülök neki, nekem kell ez a felhő és hasznos is lesz :)
    PS: A biztonság kedvéért ellenőriztem a denevér és holló készletemet a pajtában, megnyugodtam, hogy nem lesz akadálya a tenyésztésnek más, mint a szupertáp mennyiségem, de nagyon remélem, hogy nem szorulok rá a felröppenőnek ehhez a fajta megszerzésére. Remélem normál aratással is kapni fogom a kellő mennyiséget.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.3.22
    maszilva, szellorozsa, nolina1965 és 14 más kedveli ezt.
  19. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!
    Ezt írtad:

    A leírásban ez szerepel:
    Virágzó szerződés(6 adagnyi mag)
    [​IMG]

    Keveréshez szükséges hozzávalók: 335 fehér százszorszép, 114 rejtélyes pengető

    Kriptaőr(4 adagnyi mag)
    [​IMG]
    Keveréshez szükséges hozzávalók: 158 virágzó szerződés, 76 rejtélyes pengető

    Tudom, hogy Te is tudod, egyrészt a Te kérdésed, másrészt olvastad az eventismertetőt. :)

    Nagyon egyenetlennek tartanám - személy szerint -, ha 1 adagnyi virágzó szerződés eventnövény kerülne ennyibe.
    Ugyanez vonatkozik a kriptaőr 1 adag magjához is.

    Jobb így, mintha egy egységre vonatkoztattak volna ekkora mennyiségből.

    Az, hogy a játékmester, az event kitalálója miért így döntött, azt nem "kötötték" az orrunkra. :)
    Továbbra sem közlékenyek az ilyen megfontolások bizonygatásában.

    Az, hogy mennyire kerek, mennyire egyenes, az legyen a mi szorgalmunk alapja, ha időt szánunk a számolásra más megközelítésben.
    (Inkább nem arra fordítok időt, mert van hasznosabb elfoglaltságom is. Mint oly sok másunknak is.)

    Nagy rejtvény volt a megfejtés számomra. De leesett a tantusz, mert a nem játékbéli kifejezés használata megzavarta az olvasásomat.

    Nem tudok információval szolgálni én sem.
    Ha lesz, akkor látni fogjuk és használhatjuk.
    Ha nem lesz, akkor nélküle lesz kénytelen tenyészteni hollót és denevért az a játékos, aki a rejtélyes pengetőt szeretné előteremteni gyors menetben, mihamarább.
    Fák gyümölcseinek szüreteléséből, ólak begyűjtéséből és növények aratásából is jöhet a r. pengető. Előbb ezekre koncentrálok, az biztos. - magam is a szőnyeg alól pislogok, amikor a terveimet ecsetelem. :)
     
    Fuhur, maszilva, szellorozsa és 17 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ezért fér el a többi között;)
    Nahát nahát, a tenyésztés is ad felreppenőt, speciális esetben:wuerg: Szóval a betárazott kupi, most nem jó... azoknak akik spórolnának a szupertáppal a tenyésztős eventnél a petykákra alapozva :music: Persze azt gondolom tenyésztés nélkül is meglehet a felreppenő;) Ez lesz az elsődleges cél! Remélem mindenki eléri a célját;) Ne szegje kedvünket semmi!
    Játszani jó;)
     
    szellorozsa, Samborg, böbe764 és 7 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.