Visszajelzés BAHAMARAMA változásai csevegő

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 13.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Tudtommal nincs ilyen lista. Ezt Neked kell kikeresned. Alapvetően azt javaslom, hogy a gazdakörben azokat a feladatokat nézd meg először, amelyek a Bahamarama kategóriába vannak sorolva.
     
    mebajah kedveli ezt.
  2. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) a gazdaköriben, ha a bahás feladatokat választod ki, és azokat nézed át, az szerintem nem olyan sok ;)
    Érdemes mindet megcsinálni, mert a rengeteg bahás TP-vel elég sok szintet lehet lépni, és sok esetben AB-t is ad a feladat :)
     
    Swordfish, csio70 és -BombadilToma- kedveli ezt.
  3. Margella

    Margella Utánpótlás-írogató

    Köszönöm szépen a válaszokat!! Igen, először kimondottan a bahás feladatokat nézegettem a Gazdakörben, de aztán találtam más típusú küldetéseket is AB nyereménnyel, ezért gondoltam hátha van esetleg lista:) Sebaj,akkor keresgélek tovább:)
    Még egyszer köszönöm a segítséget!
    Margella
     
  4. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok! jaj de jó, jön a bahama fejlesztés!!!1 perc alatt ki fogok váltani mindent, keverem a delfintápot, elkezdem bedobálni a gazdaköriket, kiteszek 25 delfinmedencét(sárgát) és a lehető leghamarabb kiváltom azt a narancsos delfint:music::p;). Ez a leghamarabb pedig vasárnap jön el, addigra tudok elég új növényt venni a piros kosárból, mert a fákat nem áll szándékomban leszedni, csak a delfineknek csinálok helyet. Addigra lesz elég delfinem is:D Remek nap lesz holnap! Kukucos event, baha cuccok...yippppíííííííííííííííííííííííííííí:inlove:
     
    parrahviki12, Fätum, jucus1976 és 10 más kedveli ezt.
  5. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Mintha valaki csinált volna ilyen listát a majmos event kapcsán. Nem tudom, mert csak hivatkozást olvastam, de BombadilToma szokott ilyeneket. Nekem is jó lenne, kis farmhoz :)
    Jelenleg azt szoktam "játszani", ha van időm, h. ahol eleve BTP-t látok, ott megnézem az arany-gyémánt sorokat, csak kattogva-lapozva, mert sokszor ott bujkálnak az AB-k, ha az ezüst nem is ad. Aztán van néhány cseles GK, amikor felváltva ad sima és BTP-t egy-egy sor.
    Eventcsevegőben kéne rákérdezni.
     
  6. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Sziasztok!
    Relatíve új játékos vagyok, annyira mindenképpen, hogy a Bahama-kertet még nem kezdtem el használni. Éppen most tudtam meg, hogy nem bugos a kertem, nem ezért nem kapok növényeket, hanem valahol máshol kell azokat megvásárolni.
    Kicsit keszekusza nekem ez az egész Bahama sziget és az induláshoz szeretnék segítséget kérni.
    Jelenleg ott vagyok, hogy van néhány fám, az első kertből is felszabadítottam 3 részt, de a negyediket nem engedi, visszazavar azzal, hogy először a harmadikat gazoljam ki. Az viszont már tiszta. Banánom van, fizetni tudnék, csak nem fogadja el a játék.
    Olvastam az ismertetőket, de azokon nem nagyon megyek el, ezért gondoltam, hogy tőletek kérek segítséget, hátha jobban szót értünk, mint egy hivatalosan megfogalmazott leírással. :)

    Szóval most egyelőre annyi a kérdésem, hogy mi a trükkje a kertben a negyedik rész kigazolásának?
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    A 4 részhez is szobor tartozik;) a 7 kamrában van;) A kamrákba való belépésért is aranybanánnal kell fizetni;)
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A szentélynek megvan az a kellemetlen tulajdonsága, hogy nem csak az egyes állatokat/növényeket/egyebeket kell AB-ért kiváltani, hanem magát a kamrát is, amiben vannak. A 4. terület szobra a 7. kamrában van; ahhoz, hogy hozzáférj, sorban ki kell váltanod a bejutást a 2-3-4-5-6-7. kamrákba. Ez nem kis summa: 10+15+20+25+30+35=135 AB-ba kerül összesen. Csak ezután válthatod ki a 4. terület szobrát. Alul, ahol a kamrákat tudod váltogatni, találsz egy zöld + jelet. Ott tudod a következő kamrához befizetni az AB-t. A zöld + jel előtti kamrákhoz már van hozáférésed, az utána lévőkhöz még nincs.
     
    HéricsBáró és Ribiszke kedveli ezt.
  9. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Huhhh... Köszönöm! (Még jó, hogy éppen 1 perccel ezelőtt tudtam meg, mi az az AB. :D )
    Megpróbálom lefordítani a saját nyelvemre, hogy jól értem-e: csak akkor bővíthetem a területemet, ha előtte megvásárolok mindenféle más dolgot?
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem. Csak a kamrához kell hozzáférned, a kamrában lévő cuccokat nem kell kiváltanod. Bizonyos mértékig tetszőleges sorrendben válthatod ki a dolgokat. A megkötés annyi, hogy ha ki akarsz váltani egy szobrot, akkor annak a kamrának nyitva kell lennie, és az egy sorban lévő szobrokat csak sorban egymás után tudod kiváltani. Néha előfordul még más feltétel is, pl. a 4. terület szobra csak a 3. után váltható ki. De a 7. kamra szobrai nem csak akkor válnak elérhetővé, ha az előző hatból már mindened megvan.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  11. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Azt írta feltételnek a 4. rész, hogy a harmadik területet kell felszabadítanom. Az megvan. Ezzel elvileg kinyitottam a negyedik lehetőséget is, csak nem működik.
    Szerintem nem bonyolódom én ebbe bele, inkább hagyom ezt a kertet, az eredeti szándékom is ez volt.
    Köszi szépen, hogy megpróbáltál segíteni! :)
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Azzal, hogy megszerezted a 3. terület szobrát, teljesítettél egy feltételt, de ez nem elég. Alul a zöld plusz jelnél be kell fizetned a banánokat azért, hogy eljuss a 7. kamrába. Addig nem tudod kiváltani azt a területrészt. Azért nem, mert az a kamra még zárva van, nem tudsz belépni. A 3. terület szobra az elsőben van, az az egyetlen kamra, amiben szobrokat válthatsz ki. Ha befizetsz 10 banánt, akkor megnyílik a 2. kamra is, és már azok a szobrok is felszabadulnak. Ha tovább akarsz menni, további kamrákat kell kinyitnod, mégpedig szépen sorban.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  13. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Most befizettem 20 banánt, állítólag azzal beléphettem a terembe. De most sem engedi kiváltani a 4. területet, újabb banánokat kér. Ez kicsit fura.
    Szerintem hagyjuk, tényleg köszi a segítő szándékot. Elleszek én a Bahama-sziget nélkül is, attól még a főfarm működik, hogy ezt nem használom. Csak jó lett volna, de hiába, mert nem működik.
    Köszi szépen, szép napot neked! :)
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Figyelj ide. Először is, ha nem érted, amit írok, kérdezz rá. Én nem tudhatom, mit tudsz már. Azt írtad, olvastad az ismertetőt, és váltottál már ki szobrokat. Nyilván látod magad előtt a szentélyt. Ha nem tudod, mi az a kamra, miért hagysz kínlódni, ahelyett, hogy egyenesen rákérdezel?
    Na akkor nézzük egyszerűbben. Ha belépsz a szentélybe egy kamrát látsz magad előtt, benne 2 vagy 3 sorban szobrokat. Alul, maja írásjelekkel ellátott, köröket találsz; ezekre kattintva tudsz átmenni egy másik kamrába. Egy majomfej jelzi, hogy éppen melyikben vagy az összesen 11-ből. Na mármost, hiába tudsz bármelyik kamrára odakattintani, csak bekukucskálsz, látod a szobrokat, de nem tudsz bemenni. Ahhoz, hogy az ottani szobrokat kiváltsd, ki kell nyitnod az ajtót. Ez ugyanúgy arany banánba kerül, mint egy-egy szobor kiváltása. Azt írtad, befizettél 20 AB-t; ez azt jelenti, hogy már a 3. kamrát nyitottad ki. Hozzáférsz az első, a 2. és a 3. kamra összes szobrához, de még nem férsz hozzá a 4-5-... kamrákhoz.
    A farmmal ellentétben itt az újdonságokat nem a szintlépéskor kapod automatikusan és kötött sorrendben. Szintlépéskor arany banánokat kapsz, amit a szentélyben használhatsz fel. Azt válthatod ki, amire szükséged van. Minden Bahás növénynek, állatnak és fának van szobra. Ahhoz hogy egy növényt termelhess, vagy megvehesd a piacon, ki kell váltanod a szobrát. Ugyanígy a fákat és állatokat is. A szobor kiváltásával szerzel jogot az adott állat vagy fa nevelésére, nem szintlépéssel, mint a farmon.
    Ugyanakkor azért mégsem teljesen szabadon választott a sorrend. Egy sorban lévő szobrokat csak balról jobbra haladva válthatsz ki. Csak azokhoz a szobrokhoz férsz hozzá, amelyik egy már megnyitott kamrában van. Alul, ahol a kamrák között váltogatsz, van egy zöld plusz jel. Az ettől balra lévő kamrák már nyitva vannak, a többi még nincs. Nálad vélhetőleg az első három után jön a zöld plusz. Ha rákattintasz, befizetheted a sorban következő kamráért az egyszeri belépti díjat, jelen esetben a 4. kamráért a 25 AB-t. Csak ezután van lehetőséged a 4. kamrából kiváltani bármit is.
    Ahhoz, hogy a 4. terület szobrát kiváltsd, a következők kellenek:
    1. Legyen kiváltva a 3. terület szobra. Ez pipa, ez már OK.
    2. Mivel a szobor a 7. kamrában van, ki kell váltani a 4, 5, 6, és 7. kamrákat. Azért mindet, mert csak sorban haladhatsz. Kattints a zöld pluszra, és fizess be 25 AB-t. Akkor már a tiéd a 4. kamra. A zöld plusz eggyel arrébb is került, immár négy kör van tőle balra, jelezvén hogy ezeket már megszerezted. Most kattints rá újra, fizess be 30 AB-t, és már tiéd az 5. kamra is. El kell menned a 7-ig, ki kell nyitnod.
    3. Ha a 4. terület szobra nem az első lenne, ki kellene váltanod az előtte levő szobrokat is, de ezzel most nem kell foglalkozni, tehát ez is pipa.
    Vagyis semmi más dolgod nincs, mint szépen sorban kinyitogatni az első 7 kamrát, majd a szoborra kattintva 40 Ab befizetésével meg is szerezted a területet.
    És kérlek, ha valami nem világos, kérdezz rá. Én szívesen segítek továbbra is...
     
    Koppi, farmeres53, PepperPotts és 10 más kedveli ezt.
  15. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Semmit sem tudok, ezzel kezdtem. Az ismertetővel, hiába olvastam el, nem boldogultam, mert "farmeramául" van írva. Én csak játszom a kertben, aratok, vetek, nemigen értem a játék sajátos nyelvezetét, ezért is nem boldogulok ezekkel a roppant hivatalos és szigorúan farmerama nyelven megírt ismertetőkkel. Ugyan most megkaptam, hogy töltsek a fórumon több időt, hogy értsem, de ezt akkor tudnám megtenni, ha valaki közben elvégezné a munkámat helyettem. :)

    Viszont most, hogy mindezt végre hétköznapi nyelven is olvashattam, kezd megvilágosodni ez az egész.
    Tehát akkor először ki kell nyitnom minden termet, vagy kamrát abban a piramisban, és akkor tudok csak hozzájutni a vágyott területhez. Magyarul, addig kattintgatom a negyedik terület szobrát és fizetek banánokat, amíg meg nem kapom a területet.
    Gondolom az, hogy "szobrokat kiváltani", azt jelenti, hogy valami lehetőséget veszek meg banánokért. Például területet, vagy termeszthető növényt, ilyesmit. Ha jól értem.
    Megpróbálkozom akkor ezzel, köszi szépen a segítséget! :)
     
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Tökéletesen jól érted. Mindaz, ami a farmon a szintlépésért jár, azt itt ilyen nyakatekert módon tudod megszerezni. És az is fontos, hogy a farmhoz hasonlóan csak a jogot szerzed meg: az ólat/fát/növényt a piros kosárból tudod megvenni utána. Piacon is csak azt látod, amihez a jogot megszerezted. A különbség talán a tenyésztésben van; ha a farmon egy állatot megszerzel (és már túl vagy a 21. szinten), akkor automatikusan tenyésztheted is a tenyészterepen. Itt a tenyésztési jogot is a szentélyben kell kiváltani. Azok a tenyészállatok és tenyésztési csomagok, amik a Bölcs Tölgyön vannak, és csillagért válthatók ki, itt azokat is a szentélyben válthatod ki banánokért.
    Az már sokkal nehezebb ügy, hogy mit érdemes kiváltani, és milyen sorrendben. Mivel itt a haladás az AB függvénye, érdemes a szintlépésekre rámenni, tehát a legértékesebb (legtöbb TP-t adó) kiváltható növényt, fát, állatot termelni. Az állatnál ugye ott a táp, aminek szintén itteni összetevői vannak - hacsak nem a piacról szerzed be. A tápkeverési idők nagyon hosszúak, azt is figyelembe kell venni.
    Aztán vannak gazdaköri feladatok, amik banánt adnak. Érdemes lehet azt is megnézni, és olyan növényt kiváltani, amit az kér.
    Azzal is elősegítheted a haladást, ha nem is termelsz, hanem kitehető tárgyakat teszel ki; azok elég régóta a Bahára kitéve Baha TP-t adnak - csak nem minden tehető ki ide.
     
    Koppi, csopke1, PepperPotts és 3 más kedveli ezt.
  17. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Ó, tehát ugyanúgy a boltban tudok növényeket vásárolni, mint a főfarmra, csak nem automatikus, hanem nekem kell kiváltanom a termesztés jogát a piramisban. Így már teljesen érthető ez a része is. Próbálkoztam növényt venni, de nem láttam semmit a boltban, ezért vártam, hogy majd csak ad a játék, ahogy haladok a szintekkel fölfelé, de nem adott. Szóval azt is banánért lehet kiváltani, aztán nyílik a bolt ajtaja is.
    A bahamás gazdaköri feladatokkal eddig nem foglalkoztam, de akkor körülnézek majd, hogy melyiket érdemes csinálnom. Meg a piramisban is körülnézek, hogy melyik növényt kezdjem el termeszteni, azt majd kiváltom.
    Azt hiszem, most már el tudok majd indulni, nem annyira kínai az egész. :)
    Gyakorlatilag itt manuálisan kell működtetni azt is, amit a főfarmon a játék automatikusan biztosít, pl. az új növényekhez való hozzájutást.
    Nagyon köszönöm a segítségedet! :)
     
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nagyon szívesen. Kérdezz bátran, ha bármi gondod van, akár privátban is; a farmnevem ugyanaz, mint a fórumon. És ha már kezdesz eligazodni, tényleg hasznos a fórumot célzottan olvasgatni egy kicsit. Mamarygen nem akart rosszat, tény, hogy a játék és a fórum szerves egészet alkot. A hivatalos hirdetmények részt szinte kötelező olvasni, onnan értesülhetsz a hírekről, eventekről, akciókról. De ha minderre rá se hederítesz, akkor is el lehet molyolgatni a farmon ezzel-azzal. A fontos, hogy azt játszd, és annyit, amiben örömed telik. Ha pedig már többet akarsz, rengetek tanácsot, taktikai segítséget kaphatsz a fórum különböző részein.
     
  19. FarmerAndie

    FarmerAndie Fórumprofi

    Az eventes topikra rá-rászoktam nézni, de arra nincs időm, hogy itt lógjak fél napokat. A kertemben is csak aratok, vetek, etetek, aztán már megyek is a dolgomra. :) Azért elmolyolgattam így is a farmon, csak már el nem tudtam képzelni, miért nem működik az én Bahama kertem, és hiába olvastam a hivatalost, nem bogoztam ki belőle.
    Most viszont már el tudom kezdeni az ottani gazdálkodást is, hála neked. :)
     
    csopke1, ulmo12, PepperPotts és 4 más kedveli ezt.
  20. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Nem emlékeztek rá véletlenül, mikor volt az a hiba a játékban, amikor hirtelen sok aranybanánunk lett, majd egy szkript-tel visszavették tőlünk és sajnos voltak, akiknél mínuszba ment az aranybanán mennyisége.
    Van egy ismerősöm, aki régen - több éve - nem játszott a farmján, most újrakezdte és azt tapasztalja, hogy a Bahamán mínusz 45 db banánja van. Írjon a supportra vagy valamelyik segítségkérő topikba, hogy megnézzék a farmját? Szerintem már akkor sem játszott, amikor a Bahama áttért erre az aranybanános rendszerre.
    Köszi a segítséget előre is!
     
    Marika312 kedveli ezt.