Visszajelzés Bevezetés a fagyos farmmunkába event csevegője- 2020. január

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 30.12.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!
    A csevegő topic ezennel megnyitja kapuját!

    Farmmunkás képző tanfolyam indul eventként:

    Bevezetés a fagyos farmmunkába


    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2020. január 2. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2020. január 8. (szerda) 14:00 óra

    Az event jellege: növénytermesztős, felröppenős, karakterfejlesztős

    Az event növénye: Farmertáska
    Az eventhez tartozó felröppenő: Öntözőkanna, Fadarab
    Az event malomterméke: Sült alma

    Az eventhez indításához szükséges szint: 3.
    Az event helyszíne: főfarm és a szédült szántó területrészek

    Az event elérhető a Hírek menüből, eventórából és kihelyezett bejárati ikonból:


    [​IMG]

    Eventismertető <<<ITT>>>

    okt1.png

    okt2.png


    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot - szükséges a farmnév és az ID-szám is a pontos kérdés megfogalmazásához - :
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topicok állnak rendelkezésre!


    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére
    Panaszkönyv


    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani!
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend

    .
    Copyright © 2010-2019-2020 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    LadyM77, osztrak12, Ernőkeee22 és 16 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Eventezők! Kedves Játékosok!

    Ismert mechanikájú az event. Ilyen típusú feladatokkal már találkoztunk két alkalommal is.

    Őszintén leírom, nem igazán volt közkedvelt ez a jelzésrendszer, az összehasonlító, eldöntendő pöttyözés, színezés miatt.
    Pedig most is figyelni kell a barna háttéren megjelenő követelményekre.
    Azzal megegyező mintákat kell kialakítani a világos hátterű felületeken az állatkák mellett, amikor a képzéseket indítjuk.

    Hiszünk abban, hogy egy hosszabb előkészületi intervallum mellett jól fognak sikerülni a hideg téli napokra időzített farmmunkák mindannyiunk gazdaságában.

    Várjuk a terveket, ötleteket a megoldásokhoz, a számításokat is.

    -BombadilToma- összesítése itt tekinthető meg: #4
    Karakterenkénti csoportosítás is lehet segítségünkre a teljesítés során.

    (Köszönjük!)


    Sok sikert kívánunk a teljesítésben!
     
    Utoljára szerkesztett: 30.12.19
    zebrina04, LadyM77, osztrak12 és 24 más kedveli ezt.
  3. Kurta666

    Kurta666 Utánpótlás-írogató

    Na ez az az event, amit a nyeremény ért nem csinálnék (tele van a padlás tp bónuszokkal, amióta a 200-at átléptem- nem érérdekel) viszont szeretem! :D
     
    -csincsike-, Evita-55, .barbi1. és 8 más kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Szükségletek:
    tyúknyúlegérmókusösszesen
    farmertáska235077004200770021950eventnövény; 8:00
    öntözőkanna851953606101250felröpi; jöhet mindenből
    szilva5050140200440
    sült alma710121544malomtermék
    fadarab28404860176felröpi; jöhet fák és ólak aratásából
    A növény csak a farmon és a szántón ültethető, és a felröpik is csak erről a két területről jöhetnek.
    A 21950 eventgaz (két területen) 18 körrel van meg. A 8 órás növény napi háromszor aratható kényelmesen (vízzel 7:12, vízzel és trágyával 6:24).
    A malomtermékhez kell még 44x8=352 alma és dió.
    (Úgy emlékszem, minden állatot fel kell ébreszteni az utolsó képzés után is; így számoltam a malomtermékkel.)​
     
    Utoljára szerkesztett: 30.12.19
    ho-hoboy, Evita-55, zebrina04 és 53 más kedveli ezt.
  5. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Köszönöm a majdani (januári) eventezők nevében is a számításodat.

    Engedelmeddel a szokott helyre is átmásolom a táblázatot.
     
  6. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Sziasztok!
    Hát mit ne mondjak..2 hónapja nem eventezem.. vagy el se kezdem, vagy 1-2 kör gaz letermelése után megunom, és elengedem inkább. Ennek speciel neki se állok. Tele a pajtám ilyen bónuszokkal, porfogónak. Nálam a szezon se téli volt, hanem narancs árvácska, vagy fehér liliom, amit a gazdakör kért. :music:
    Nem nyürrögni jöttem amúgy, csak már annyira csinálnék valami olyan eventet amit érdemes is.
    Boldog újévet nektek :)
     
  7. BölcsCsibe

    BölcsCsibe Járnitanuló

    Sziasztok! próbálom értelmezni, még nem csináltam ezt a tipusú eventet. Csak az első szinteket szeretném megcsinálni a szezonpontok miatt. A 4*400db eventnövényt letermelem és beadom? Vagy lesz egyéb teendőm is?
     
    osztrak12, incimami, DevilMókus és 3 más kedveli ezt.
  8. janijanix9

    janijanix9 Járnitanuló

    Event csaó,minden kitartó,kedves játékostársnak sok sikert,és nagyon boldog új évet kivánok!
     
    aragorn*, LadyM77, osztrak12 és 14 más kedveli ezt.
  9. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Teccik! Mindent elóvastam. És semmit se értek. Többé nem óvasok.
     
    ho-hoboy, rohacsene, fabatka és 52 más kedveli ezt.
  10. furmint111

    furmint111 Fórum nagymestere

    Szia!

    Köszönöm a számolásokat, én nem számolnék, pusztán csak belevágnék..és végigcsinálnám,
    Már csak azért is....!!!! Kellenek a" kicsi" felhőcskék is
     
    osztrak12, incimami, -kaktuszable- és 3 más kedveli ezt.
  11. Gizdagazdamester

    Gizdagazdamester Fórum nagymestere

    kihagyos!!! egy ujjab felhő ami nem add semmit csak tp t??? Más event nem lesz??? én 200 . szint fellet vagyok és van kb 2000 aanybanán amivel semmit se tudok kezdeni!! :( Van vagy 5000 szupitragyam es nem tudom mire elhasználni! :(
     
    osztrak12, incimami, -picike40- és 7 más kedveli ezt.
  12. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    18 kör: 18*1212=21816. Tehát még felszaporítás is kell bőven a 18 körhöz. Meg egy két bónusz sem árt, mert a napi 3 kényelmes, meglehet, hogy kényelmetlenül szűk lesz.
     
    osztrak12, incimami, Kukackukac és 7 más kedveli ezt.
  13. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Szervusz.Ha fejre állok,sem tudok rájönni,hogy pl. a tyúknál 7 sült alma kell a felébresztéshez.Hol tudom ezt "látni"?
     
  14. Akela

    Akela Fórum ismerője

    Sziasztok! Sok cuccot kér az event ami köszönő viszonyba nincs az ajándékokkal,a felhő is 90 órás,részemről felejtős aki csinálja sok sikert hozzá.
     
    ho-hoboy, gazdagnő, aragorn* és 12 más kedveli ezt.
  15. ritus0071

    ritus0071 Fórum-zöldfülű

    [​IMG]

    itt látható, hány teljesítés kellett ahhoz, hogy minden képességet megszerzett egy állat !! A színes pöttyök :)
     
    Mevilla, osztrak12, incimami és 8 más kedveli ezt.
  16. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Köszönöm, ezt az ábrát sem vettem észre az event ismertetőjében.Keresem újra. Jó játékot kívánok,csinálom én is......és megtaláltam,hurrá
     
    osztrak12, incimami, -kaktuszable- és 2 más kedveli ezt.
  17. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!

    Minden befejezett feladat után fel kell ébreszteni az állatokat, hogy újra munkára lehessen fogni őket, plusz az utolsó feladat után is, hogy a befejezés gomb aktív legyen. Így jön ki pl. a tyúknál a 7.

    Bár Toma már közzétett egy összesített táblázatot a szükséges mennyiségekről, készítettem én is (leginkább magamnak) egy részletes táblát a beadandó kellékekről. Megosztom, hátha másnak is hasznára lehet:

    [​IMG]

    Tehát összesen kell
    - 21.950 db eventnövény,
    - 1.250 db öntözőkanna felröppenő,
    - 440 szilva,
    - valamint az ébresztésekhez 44 sült alma malomtermék (amihez 176 db fadarab felröppenő, 352 db alma és 352 db dió szükséges).
     
    Samborg, Evita-55, Melan és 33 más kedveli ezt.
  18. Csigaa

    Csigaa Fórumfelvigyázó

    Hát engem nem fogott meg annyira. Nem érzem át a TP láda fontosságát. Kitehetők se eszevezett jó csak ugy önmagukba. Szezonpont sem mozgat meg, mert már a vége felé járok, inkább termelek állatokat meg trágyát és piacozok vagy ilyesmi.
    A 21e gaz még 3 területre is egész szép lenne nem hogy 2-re
     
  19. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) én is keresgéltem, hogy van-e számomra bármi (az eventezési élményen kívül), ami miatt érdemes elkezdeni :music:

    A felszaporításhoz kell legalább 10/15 (de inkább több) szupertrágya+KK és 6 napra "kiesik" 2 terület
    Cserébe kapunk:
    • 25+50 szupertrágyát (75 FP)
    • 20+10 szupertápot (75 FP)
    • 20+10 KK sztrágyát (75 FP)
    • 2+4+2 party pörgetést (400 FP)
    • néhány értéktelen ládát
    • és az ébresztésekből is jöhet még ezekhez néhány hasznos valami
    Ezek nagyjából 1000 FP értékű dolgok, esetleg 1-2 talányos fa

    A nyerhető 2 szezonzseton értékes is lehetne. Jelenleg van 4, ehhez jönne a 2, így a fákból lehetne +3 termést összehozni. A 2 zseton normál esetben 4 területnyi fával (2 farm, 2 baha) 780 fatermést ér, ami 1-2 millió CSP. Prémium esetén, ha megoldható az altatás a 4 területen, akkor ez akár 10.000 fatermést is jelenthet, ami már észrevehető mennyiség (a +3-nál már 30 ezer, fabevételi és fabetakarítási bónuszokkal pedig 100 ezer fatermés). Viszont az event elfoglal 2 területet, ahol lehetne altatni...

    Kevés eventet szoktam elengedni, de ez most ilyen lesz :(
     
    ho-hoboy, Melan, incimami és 21 más kedveli ezt.
  20. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok! Átfutottam az ismertetőn.o_OA terv egyértelmű minden állatkánál az 1 beadást megoldóm mert a szezonpontok kellenek. :eek:;)
    Egyébként az etetős eventeket szerettem, de 8 h gaz/21000db/fa és ól röpivel két területen, az egyszerűen nincs arányban a megszerezhető nyereményekkel.Ha lenne Jack talán ,:music: de egyébként sokkal többe kerül az event megoldása mint amit ad: ergo veszteséget gyártok ha játszom.:oops:
    De ha ez nem lenne elég, táp alap faterméseket be adni amikből ajánlat sincs a piacon.:oops:
    Persze ezt ajátékot szerettem megértem aki nekifog ,de ezt elég minimumon hozták le az ajándék részt a teljesítéshez képest.:(
    Mondhatnám fagyos szívűek voltak.:);)
    Mindenesetre sok sikert.:DBoldog új évet .:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 30.12.19
    marcsi152, incimami, -picike40- és 18 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.