Visszajelzés Egy nap a múzeumban 2.

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 27.1.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája


    Kedves Játékosok!


    Egy nap a múzeumban 2.

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2022. január 28. (péntek) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. február 2. (szerda) 14:00 óra


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, beadós
    Eventnövény: Koponya, Ammonitesz
    Az event felröppenője: Ásatási szerszám
    Malomtermékek: Az eventhez tartozó növények itt állíthatóak elő

    az összetevőkhöz használjuk a borostyánkő kelléket - ezt a rendszer "adagolja" -
    részletek az ismertetőben olvashatók
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: Bahama megléte
    Az event nehézségi fokozata: közepes/nehéz


    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.


    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok
    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje
    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv
    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend



    .
    Copyright © 2010 - 2022 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, ljanika6, stellácska26 és 11 más kedveli ezt.
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az event igazából nem bonyolult, az elején kell nagyobb odafigyelés

    NEM KAPUNK KEZDŐMAGOT automatán!
    Be kell lépni az event felületére, és választani, hogy 4 vagy 7 órás növénnyel szeretnénk kezdeni!


    Utána pedig adja magát az event.
     
  3. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok . A felhő nagyon jó a bahára mivel prémes vagyok nem is részletezem ideális. :)
    Az event egyébként is hasznosnak tűnik, de 1 területes nem lesz sétagalopp;)
    (Nem is foglal sok helyetxD)
    Na most a megvalósítás.o_O:Az első választás kér 10860 koponyát és 5440 ametiszt , a második 5440 ametiszt és 10860 koponya xDxDa röpi mindkét esetben 1460 o_Oa kérdés annyi hogy rővíd az elején ( itt éjszakára nem érdemes)vagy hosszú az elején ,( utána úgy is csere):music:
    A malomtermék csak az induláshoz kell ne keressétek utánao_O;)
    Első ránézésre hajlok rá hogy talán a rővíd 1* kezdésnek az estig fen maradó idő miatt:music:igaz a hosszú éjszakára ideálisabb.:music:De ezt majd Toma ;)xD
    Hát azt hiszem itt az extrák mennyisége dönti el kinek mivel érdemes kezdeni azt érdemes átgondolni hogy 2 körös felszaporítás lesz azaz tisztán erőből nem 1* az event és bahán nincs 0 perc mivel ólból itt nincs röpi:music:
    Na jó kis event lesz tetszik:)xD
    Érdemes gondolkodni a komfortban is aki esetleg %-os hozamnövelőt használ vagy pörget szerintem:music:a bahán ananászos sütivel jobb a hozama mint a racsnál:music:,( 1/1 talajon viszont gyengébbo_O) és röpibe is stabil lehet:music:
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    ulmo12, stellácska26, csio70 és 19 más kedveli ezt.
  4. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Szerintem a borostyánkőből fogunk kapni 10 darabot, ami kell a tinktúrához és nem a növényből.
     
    Amira09, jucus100, Fuhur és 9 más kedveli ezt.
  5. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Borostyánkő véletlenül kimaradt. Pótoltam. Kapunk 10 db-ot, abból tudjuk előállítani a növényt.
     
    ulmo12, maszilva, stellácska26 és 19 más kedveli ezt.
  6. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Köszi Tamás.
     
  7. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Nálad a pont :D Én azt hiszem a hosszúval kezdek, /az elején kicsit meggyorsítom/ mert a hétvégén talán nem leszek annyit gép előtt.
    Nálam a számok:
    Felröppenő: 1460 db
    Koponya: 10860 db
    Ammonitesz: 5440 Db
    Szóljatok ha nem jó.
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    ulmo12, DGabriella, stellácska26 és 16 más kedveli ezt.
  8. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    Én is hosszúval kezdek. Az a tapasztalatom, hogy a rövidnél ugye értelemszerűen kevesebb a röpi, így ha azzal kezdek, meg szoktam miatta torpanni. Így egy ideje hosszúval kezdek - persze előtte ixorával röppentek - és így zökkenőmentesen lehet haladni.
    Egyéb extráktól - keréken talált bónusz, Jack, stb - eltekintve, alaphelyzetről beszélve (amibe persze a RACS és zöldített felszaporítás már beletartozik).
    Egyenes event lesz :)
     
    ulmo12, marcsi152, Kuzdern és 8 más kedveli ezt.
  9. anci091551

    anci091551 Haladó

    Nem értem. A kiírásban az van, csak az egyiket lehet teljesíteni.
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  10. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Egy kellemes, nem túl nehezen teljesíthető eventnek tűnik.
    Mindegy melyik növénnyel kezdjük a beadandó ugyanannyi.

    A beadandóknál kell:
    1.460 db ásatási szerszám,
    10.860 db Koponya és
    5.440 db Ammonitesz

    A terület 188 db 1x1. Így egy kör csatnival 564 db. A 10.860 db Koponyához kell 19 kör.
    A növény 4:00, vízzel 3:12, vízzel és trágyával 2:53.

    Az Ammoniteszhez az 5.440 db 10 körrel teljesíthető.
    A növény 7:00, vízzel 5:36, vízzel és trágyával 5:03.
    (Ha a Bölcs tölgynél ki van váltva a "Hatékonyabb trágyázás".)

    A kezdést Ixorával várom, utána a hosszabb növénnyel kezdem,
    mert szorgalmasan gyűjtögetni kell a felröpiket
    és itt nem lehet nullpercezni.
    Jó játékot, sok sikert.:D
     
    edina242, maszilva, csio70 és 34 más kedveli ezt.
  11. Rizstej

    Rizstej Fórummogul

    EGYSZERRE csak az egyik növényt tudod. Aztán a másikat is. Csak el kell döntened, melyikkel kezded, azt szépén végigcsinálod, és jöhet a másik növény. A leírásban ott van mindkét verzió sorrendje.;)
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    Amira09, -happy58-, -W-595- és 8 más kedveli ezt.
  12. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Választasz, melyikkel kezdesz, és ha kész, utána tudod a másik növénnyel folytatni.
     
    Kuzdern, zsona416, Amira09 és 5 más kedveli ezt.
  13. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Köszi én kicsit lustább voltam és csak a számokat adtam össze :)
     
  14. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Mind!

    Aki kalkulált vagy ezután fog, annak köszönöm! Én egyetlen dolgot szeretnék kiemelni. Az eddigi tapasztalatok alapján az ilyen típusú event a felröpik gyér száma miatt kihívás szokott lenni akkor is, ha csak az egyik felét szeretnénk megcsinálni séta tempóban. Természetesen ez nem garantálja, hogy most is így lesz, ez eddig volt kivétel nélkül ilyen. Saját filozofálás: Nincs 2 éves ez a típusú event, azután indult, hogy újból elkezdtem játszani, emlékszem mindre, mert ez a röpik miatt nagyon "bevésődött" nekem, hogy itt ésszel kell előre terveznem.

    Én a magam részéről ezért kétszer átgondolom, hogy mit és hogyan teszek és kipakolom a teljes Panni készletem, valamint keresek éjszakára valami szép hosszú növényt, mondjuk Saguarót (24 órás), mert abból per pill nekem nagyon kevés van. Vagy inkább Szteviát (18 órás), mert érésidő és pajtaérték arányában ez az egyik legjobb növény, mellette tápnövény és vannak még olyan feladataim a gazdakörben, ahova növényeket kell bedobáljak PÉ szerint. Persze az Ixora (24 órás) a legjobb növény PÉ és érésidő tekintetében, így ez is megfontolandó opcióm.

    Nagyon jó játékot kívánok mindannyiótoknak és azt, hogy örömötök legyen benne! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    maszilva, csio70, Pitemano és 15 más kedveli ezt.
  15. anci091551

    anci091551 Haladó

    Köszi!

    Köszönöm!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 27.1.22
    Rizstej kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Jó event lesz;) A növény mennyiség sem veszélyes;)
     
    DevilMókus kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Hosszas töprengés után én is a hosszúérésű növénnyel fogok kezdeni. Egyetértek Alexandrával abban, hogy kihívás szokott lenni a felröppenők gyér száma az ilyen típusú eventekben, de ezen lehet segíteni. Használjátok a Pannikat, ha vannak, használjátok a növények érését gyorsító alkimista termékeket és használjátok a maja maszkot (a zöldségek érést gyorsítja 20%-kal) is, ha van a pajtátokban.
    Ha valakinek nincsen korlátozott számban szívesen küldök, ha ír érte a farmomra egy levelet, ugyanez a farmnevem is, mint a fórumnevem. Ezt az eventet gondos tervezéssel nem lehet elbukni, simán megoldható, csak élni kell a lehetőségekkel és azt ültetni ami a legjobb. A felhő jó, örülök a + faterméseknek és ott vannak a szezonpontok is és van benne pár titkos is, ami még jól jöhet :)
    A végén pedig ott vár egy piccolo láda is.
    Szia Zoli, köszönöm szépen a számolást nem kell időt töltenem vele :) Hálás vagyok érte, mert mostanában kissé magába szippantott a VV.
    Még annyit tennék hozzá, hogy a bahán lehet használni az ananászos sütit is, ami komfortban nagyobb terméshozamot ad, mint a csatni.
     
    mini76mini, nolina1965, maszilva és 24 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Felreppenő ügyben a zöldségek gyarapítása mellett Maja maszkot, s ha muszáj akkor Pannikat fogok használni!
    De igyekszem páncélosok nélkül teljesíteni az eventet;)
    Játszani jó, s nem rohanok sehová!
     
    Ecóka1, marcsi152, rencsike982 és 9 más kedveli ezt.
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Már csak egy rekeszt kellene aktiválni, külön neki. :D
     
    ^^Ayumi^^, nolina1965, marcsi152 és 18 más kedveli ezt.
  20. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Játékostársak!

    Átgondoltam a taktikám. Séta tempót fogok alkalmazni, tehát csak az egyik felét csinálom meg. Számomra a rövidebb (koponya) növény lesz a megfelelő, mert annak tetszik jobban a nyereménylistája. Pedig a megkövült őscsiga sokkal szemet gyönyörködtetőbb számomra :D Szóval, vissza a nyereménylistához: nekem vonzóbb a talányos ól, mint fa és van benne egy fix tobzoska is, ami nekem azért fontos, mert az egyiket a szomszédomnak ajándékoztam és csak jobb már nekik is párban, de nekem mindenképpen. :D Ráadásként szupertáp is van ott még, az nekem nagy favoritom.
    Ixora lesz estére vetve. Ahhoz, hogy holnap 14 órára készen legyen 20:45-kor kell elvessem vízzel és trágyával [Tölgyön kiváltva trágyához (10%), vízhez (20%) minden gyorsító rúna]. Nekem ma éppen aktív egy virágok érését gyorsító felhőm (10%), így nem kell majd trágyáznom. Ha mégis megtenném, akkor 22:30-kor is vethetnék, de én akkor már régen durmolni fogok. (Ezúton is szép álmokat kívánok éjszakára mindannyiótoknak! :D )
    A felröpiket még maximális Panni készletemmel fogom támogatni. A növényeket séta tempóban, csak vízzel fogom növeszteni a felszaporítás után, így maximum 80 szupertrágyát és 10 KK propellerét fogok elhasználni. Időből bőven kijön. Ha mindezek után még mindig lesz felröpivel játszmám, akkor rekeszes (és esetleg ha úgy jön ki, felhős) érésgyorsítókkal turbózott idejű növényeket is bevetek, de több extrát nem kívánok elhasználni. Ez így úgy vélem, már elég lesz, mert tapasztalataim alapján a Pannik meg kell oldják a röpi kérdést, hiszen míg nem voltak, addig kellett nagyon belehúznom a szupertrágyás hosszabb érésidejű növény termelésbe a végén.

    Kalandra fel, érezzétek mindannyian jól magatokat a játékban és a mindennapokban! :)
     
    ulmo12, maszilva, vazulneni8 és 14 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.