Visszajelzés Fészeképítő barátok eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 21.4.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Fészeképítő barátok" event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2020. április 22. (szerda) 14:00
    Az event vége (várhatóan): 2020. április 28. (kedd) 14:00


    Az event jellege: Növénytermesztős, malomban előállítós, karakter etetős
    Az event növénye: Havasszépe, Papagáj-fészekpáfrány
    Az eventhez tartozó felröppenő: Szakállzuzmó
    Malomtermékek: Hegymászócsemege
    Különleges kellék: Papagájfészek
    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint:
    3-10


    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!


    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend

    .

    Copyright © 2010 - 2020 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    Kuzdern, marcsi152, stellácska26 és 11 más kedveli ezt.
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    1: Ültess Havasszépe növényt (főfarm)


    2: Gyűjts Szakállzuzmó felröppenőt (főfarm)

    3: Keverj belőle a malomban Hegymászócsemegét

    4: Add oda a Zerge formájú karakternek a főfarmon, ő pedig ad neked Papagáj-fészekpáfrányt (1-2-3-5 darabot)

    5: Ültesd el a Papagáj-fészekpáfrányt (esőerdő) , majd arasd le, lesz belőle papagájfészek
    (földterületnek, és mindennek megfelelő mennyiséget)
    (papagájfészek nem ültethető vissza!!!)


    6: Add oda a papagájfészket az esőerdőben a papagáj formájú karakternek


    Matek
    Zerge karakter randomitása miatt, illetve, hogy a papagáj-fészekpáfrányt milyen földbe rakjuk, megszórjuk-e KK-val, elég nehéz matekolni, de ha van valami, akkor nagyon szívesen fogadjuk ide.

    -BombadilToma- ötletelése:

    https://board-hu.farmerama.com/threads/fészeképítő-barátok-eventcsevegő.19401/#post-1091591
     
    vinczécsi, Kuzdern, marcsi152 és 17 más kedveli ezt.
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Tetszik , hogy ilyen nyakatekert lett . :D
    A felhő az egyszerű , naponta kb 230.000 Tp -t kapok . 365 napra pedig kerekítve 84 millió TP-t :inlove:
     
    Kuzdern, stellácska26, heureca3 és 14 más kedveli ezt.
  4. tanítvány

    tanítvány Utánpótlás-írogató

    Nekem nem annyira. Nagyon mellé lehet nyúlni, ha nem figyelünk. Remélem, mindenkinek rendben vannak az idegei és tud figyelni ebben a vérzivataros időben.
     
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    30 db zergeetetés kell, ehhez 30 malomterméket kell gyártani. Termelni kell tehát a főfarmon 10380 Havasszépe eventgazt, és szerezni kell mellé ugyanonnan 660 Szakállzuzmó felröpit.
    A zerge a 30 db etetésért cserébe 30-150 papagáj-fészekpáfrány növényt ad. Ezt az Esőerdőbe kell elültetni. Mivel egy magból - ezt tudja mindenki a felszaporításból - 10 növény aratható csatnival (vagy ananászos sütivel) és KacsaKata szupertrtágyával; így 300-1500 papagájfészekre tehetünk így szert. Ez 6-30 papagáj etetésére elég. Vagyis a felhő akkor is megvan minden plusz trükközés nélkül, ha minden zerge csak egy magot ad. A feladatsor pedig teljesen végigvihető, ha a 30 zerge összesen legalább ad 50 magot. Ha kevesebbet kapunk, akkor vagy további malomtermékeket kell gyártani, vagy valamilyen bónusszal növelni kell a terméshozamot (pörgetés, növénybevételi bónusz). A farmos evntgaz napi 4-szer aratható, és akkor éjszakára mehet valami hosszabb is; vagy 5-ször, ha éjjelre is azt tesszük. A 10380 növényhez a felszaporítás után - teljes területen - 17 aratás kell, napi 3 aratással az event végigvihető.

    Kiegészítés:

    Most láttam, hogy a zergeetetés haladási sorában is van 5 db papagáj-fészekpáfrány, így 35-155 magot szerezhetünk, amit elültetve 350-1550 növényünk lehet. Ez 7-31 papagájetetésre elég.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.4.20
  6. nagyjuli

    nagyjuli Fórummogul

    Juj-juj-juj! Nagyon tetszik, hogy a két növény két különböző érésidejű, meg annak is nagyon-nagyon örülök, hogy most megint bejátszik a szerencsefaktor a fészekpáfránynál!!! Igen, még az is öröm, hogy így, hogy csak a főfarmon lehet termelni, fennmaradhatnak a mamutjaim, juhééé! Csupa-csupa öröm! Kösziiiiiii!
     
    Utoljára szerkesztett: 21.4.20
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Pedig aránylag egyszerű


    Főfarmos eventnövény és főfarmos felröppenő

    [​IMG]

    Aztán elülteted az esőerdőben

    [​IMG]
     
  8. barbi021951

    barbi021951 Junior szaki

    Nagyon köszönöm a tájékoztatást és a részletes számolást, sikeres eventezést kivánok mindenkinek.
     
    nagymami2, -W-595-, Ribiszke és 4 más kedveli ezt.
  9. ribizli4

    ribizli4 Haladó

    Lehet, hogy rád van szükségem, ahhoz, hogy kisakkozzam, szabad-e hozzáfognom. Most, hogy vége a tavaszi szünetnek a sz.gép kora délelőttől késő délutánig foglalt. Van két kisiskolás, és négy farm a családban. Mégsem vehetem el tőlük a gépet farmozni. Nem tudom mit fogok termelni. Az is lehet, hogy a történelemben először kihagyom.
     
    nagymami2, milanzs, zit67 és 13 más kedveli ezt.
  10. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Köszönöm az ismertetőt.Odafigyeléssel nagyon is érthető.Azt hogy 1 területen 10380 növény letermeljünk idő van bőven.Nagy szerencsével talán még bónusz is jön./ lehet hogy pont nem ennyi a növény? remélem nem sokat tévedtem.A felröpi pedig 660 db,ha jól számoltam.Növényekkel várom az eventet.Sajnos ezért a sok ólat és fákat le kell szednem a Baháról,de csak 1 kattintással eltüntetem és eggyel vissza is állitom.Várom a holnapot.
    Most láttam meg Toma irását, akkor jól számoltam,le sem kellett volna irnom.Bocsi.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.4.20
    Gio kedveli ezt.
  11. Szaby200342

    Szaby200342 Junior szaki

    86-os vagyok. Matekoztam, csatnit és Kacsa-Katát kellene használni, hogy meglegyen, ahogy Toma is levezette. A felhősor így ad aratásonként 43.000 TP-t. Biztos megéri ez az egész 43k TP-ért?
    Jelzem zöldfülű vagyok, lehet javítani.
     
    lukimi és Ribiszke kedveli ezt.
  12. elida53

    elida53 Haladó

    Hát nekem ez nem öröm.A most befejeződő eventnél három területet kellett használni, vagyis mindegyik területről bontani kellett az ólakat.Ami következik, az sem csak főfarnos, ahogy írod, hanem az esőerdőt is használni kell.Nekem az teli van kitehetővel és már elegem van a bontás-visszarakásból, így csak az maradt, hogy kihagyom az eventet.
     
    _Ilona49_, csodás, ildiko44 és 3 más kedveli ezt.
  13. Jánosgazda58

    Jánosgazda58 Utánpótlás-írogató

    Nekem meg egyáltalán nem tetszik. Mitől jó az a játék amire kapsz napi 230000 tp meg a többi nagy semmi!
    Unalmasak az utóbbi eventek egy kaptafára készülnek.
     
    _Ilona49_, Marcsifarmja, icumicus és 3 más kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Hamarabb elérem a 30 órás amaránt , aminek a pajtaértéke jó . :inlove:
     
    Alexa123., -W-595-, Samborg és 9 más kedveli ezt.
  15. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szép napot.

    Kimondottan csak a világítótorony miatt vágok bele. Azt sajnos ha elkezdtem most már tovább kell vinnem de máskülönben ez olyan event melyeket már régóta meg se látok és egy porcikám sem kivánja.
     
    Koppi, nagymami2, zit67 és 13 más kedveli ezt.
  16. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Szia.

    Ne az egészet nézd hanem a rész ajándékokat amit az etetésért kaphatsz.
    Kis szintű vagy nem sok az se amit ad, de kis befektetéssel kezdj bele s jutsz ameddig jutsz alapon csináld.
    A felhőért nem éri meg kapálni viszont számodra azt hiszem jól jöhet mind a szupertrágya,mind a szupertáp amit a zerge adhat.
     
    -W-595-, marcsi152, -kaktuszable- és 8 más kedveli ezt.
  17. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Nekem is herótom van a szezonpontosdítól és a nagy TP hajhászattól is.
    Meglátom bármelyik ikont, már szédelgek (a világítótoronytól is...)!

    DE!
    Van aki szereti a TP-t, és imádja gyűjteni.
    Mindenkinek nem lehet a kedvébe járni egyszerre. :)
    Ez az event így sikerült, van aki meglátja a jót benne! ;)

    És sok sikert kívánok aki belevág! :inlove:
     
    _Ilona49_, mucus252, -W-595- és 14 más kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem az az egyetlen lehetőség, hogy mindent tarolsz, és egyszerre letermeled a papagájfészkeket. Tegyél ki péntek reggel 5 db 2x2-es földet az Esőerdőbe. Ha naponta csak 2x aratod, akkor is elég az event végigviteléhez. Ha sűrűbben, akkor kevesebb föld is elég. Ennyi helyet felszabadítani nem egy nagy kihívás...
     
    Pitemano, denisadina, Kuzdern és 21 más kedveli ezt.
  19. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    Én megcsinálom, mert miért ne? :)
    A tp engem sosem érdekelt, most sem, a következő cserenapon, szívesen odaadom akármelyik kitehetőt (már ha tényleg sikerül) valami számomra ütősebb dologért, neon ólakat, új fákat gyűjtök.
    De ha megmarad az sem baj, a paszulyon elfér. Amúgy meg tetszik. Nálam a főfarmon úgyis általában növények vannak. Az esőerdő melyik is? Azt hiszem ott ólakat tartok, de majd leszedem, aztán meg vissza.
    Kellemes játékot mindenkinek, akár belevág, akár nem!
     
    _Ilona49_, jófarmerlány, levi5 és 9 más kedveli ezt.
  20. ofne

    ofne Utánpótlás-írogató

    Bocs, hogy beleszólok, de nézd át újra a számokat. Toma 10380 növényt írt.
     
    soresne, magdi06 és Gio kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.