Visszajelzés Fészekreptetés event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 6.5.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Fészekreptetés" event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2021. május 7. (péntek) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2021. május 10. (hétfő) 22:00 óra

    Az event jellege:
    gazdaköri beszállítós

    Az event növénye:
    NINCS

    Felröppenő: Madárkalács

    Az eventhez tartozó különleges kellék:
    Madárház

    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint:
    - 14. szint a farmon,
    - a bahamara sziget elérése, használata


    Az event a Hírek felületéről, az eventórából és a gazdaköri küldetések kapcsolóról is elérhető:


    eventóra.png fészekreptetés gkörből.png



    Az event leírása << ITT>> olvasható.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event-segédlet rendelkezésre áll:
    Eventsegédlet


    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Páncél Panni


    Bónuszlexikon a játékhoz
    Fák a játékban
    Állatok, termények, ólak a játékban


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot
    - a probléma leírásával, a farm nevével és az ID-számmal-:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv


    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!



    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend

    .
    Copyright © 2010-2021 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    Személyes indíttatású bevezető:
    Az event címe nem igazán kifejezője a tartalomnak.

    Magyartalan, nem vicces! Nem sikerült elérnünk a változtatást sajnálatunkra.
    Ha van, lenne ötletetek frappáns címekre, szívesen összegyűjtjük,

    továbbítjuk: "fórumozók címválasztásai kontra fészekreptetés".

    Első áttekintésre a küldetés megoldása nem tűnik nehéznek.
    Mégis lesznek, lehetnek olyan gazdák, akik meglepőnek, erőn felülinek érzik majd követelményeket.
    Lesznek, akik más saját projektet választanak erre az időre.
    A farm felszereltsége sokat jelent.
    A rendelkezésre álló készletek mindig bevethetők, ha szükséges.
    A piaci beszerzés jó út, ha kiegészítésként gondolunk a vásárlásra.
    Kérjük, jól megtervezetten, mérlegelve döntsetek a feladatmegoldásról.

    Több segítő (de) pénzes ajánlat is elérhető lesz. Azoknak a gazdáknak ajánljuk, akik élni tudnak ezzel a formával!

    Szívesen olvassuk a megoldások tervezeteit, ha leírjátok egymás számára is.
    Jószándékú tanácsaitokkal adjatok ötleteket a kivitelezéshez másoknak!

    Köszönjük!
     
  3. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Akinek van prémium előfizetése, most ki tudja használni a fák automatikus aratását (ha sietni szeretne), így kezdéskor kétszer is tudja aratni a fákat ;)

    A farönk hangár 6 órán keresztül aktív, így ha valaki reggel elindította, még most is van hatása.
     
    maszilva, vazulneni8, ursa11 és 19 más kedveli ezt.
  4. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Tavaszi titkok vagy Viruló/Gyarapodó titkos kert/farm az én címötletem (a Fészekreptetést nem is értem, itt egyedül a fácán repül, kis jóindulattal még a mantarája végez hasonló mozgást, de ha a farkasok repülnének, az már Alkonyat-saga lenne vagy egy új Disney rajzfilm xD )

    Ha valaki olvasott már több helyen tőlem a fórumban, tudja, hogy nekem rendben vannak a szerencsefaktoros és a hagyományos eventek is, akkor is, mikor nem nekem kedvez a szerencse vagy egyszerűen valamire úgy gondolom, hogy sokat kérnek vagy nem lesz rá időm, akkor nem állok bele az eventbe, hanem játszom tovább és köszönöm a játék élményét. Éppen ezen hasonló okokból én nem szoktam feltétlenül hajtani a teljesítést, mert szeretek élvezkedni és annak is örülök amim már van. (Mielőtt valaki kiborulna: hangsúlyozom, ez az én menetrendem, sokat szoktam tanulni abból, amikor olvasom, hogy valaki másként csinálja, építettem már be így újat magamnak, szerintem mindnek van létjogosultsága a Nap alatt; számomra értékes mások trükkjeit, tapasztalatait olvasni. Én egyszerűen a "nyugis" stílusú vagyok.)

    Pont ezért kedvelem az olyan eventeket, ahol hasonló stílusban lehet boldogulni és gyarapítani a farmot. Ebben az eventben az a jó, hogy bőségesen áll rendelkezésre idő, így ha valamid nincs, letermelheted még, vagy az árát megkeresheted és megveheted, mivel semmiből nem kell brutális mennyiség, s a titkos dolgokból sem a legújabb kell, hanem olyasmi, aminek a nagy része a fiatalabb farmozók farmján is fellelhető.

    Az én taktikám az lesz, hogy befásítom (részben normál részben xxl) a teljes Bahámat, s ananászos sütivel learatom, majd azt beveszem a rekeszből és helyette, az esküvős event miatt répás-almásat teszek be, ekkor aratom a normál farmot. Vannak régóta gyűjtögetett fa termésszaporítóim, amiknek nem kell rekesz, szerintem aktiválok olyat is.

    Nekem az a tippem, hogy felröpivel - 715 db kell szerintem - nem lesz baj Panni nélkül sem. A dekor helyes, elfér a többi között, egyszer majd felmegy felhőre hacsak nem ajándékozom el. Az egyéb nyeremények jók, a fiatalabb gazdáknak kimondottan kedvezőek, a többieknek (legalábbis nekem), meg nyugodtan jöhet a többi közé. Kellemes, nyugodt, laza eventecske. Tetszik. :)

    Ha valaki csinálja, kívánom neki, hogy örömmel élje át a játék élményét, sikerélményét! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 6.5.21
    maszilva, furmint111, Namiamano és 16 más kedveli ezt.
  5. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nem hiszem, hogy bárki is a tervezők közül ismeri a madárvilágot. Mert ha igen, tudná, hogy a madárkalács téli eleség. Ilyenkor a fészekrakás, költés idején a fiókákat apró rovarokkal, begytejjel etetik a szülők.
    A végén egy pofás madárház fészekkel (összeszedhetnék az elrepülteket) kitehető frappánsabb lenne.
    Nagyon-nagyon jellemző, hogy egyes specifikus eventek ismeretek hiányában fals képet alkotnak. Hiába játék, hiába mese, kicsit "balfékes". Még egy kézzel fogható társasjáték is igyekszik valósághű lenni.
    Komolyan nem értem ezt a "balfékes" hozzáállást. Kiábrándító egyre jobban.

    /Most jövök az udvarról, s látom, hogy a rigószülő viszi ki a madárkakát a fészekből. Szóval repülő fióka-kaka van :), de fészek.... hát, mindenképp érdekes. Ha már repül, akkor baj van. /
     
    Utoljára szerkesztett: 6.5.21
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Én még vívódok magammal, hogy bontsam-e a bahámon a ládákat és egyéb extrákat adó dekorokat ennek az eventnek a kedvéért vagy sem. Mindenem megvan ahhoz, hogy sikeresen végigvigyem ezt az eventet. Vannak papagáj kalózhajóim, (rövidítik a fák érését), van kényelmes fatuskóm ami (szaporítja a termést) Vannak Füvészkertjeim és van prém előfizetésem is és van két süni hangárom is ami a KK turbó hatását segíti, tehát az is gyorsítja az újra aratását a fáknak. A beadandók ott vannak a pajtámban nincs szükségem pótlásra hozzájuk. Egyedül felröppenőt kéne gyártanom ehhez az eventhez, de nem érzek rá késztetést, hogy lebontsam a PP-s dekorokat sokkal kevesebb exrtráért, mint amit, ha aratom a dekorokat amik kint vannak.
    Számomra ez az event nem ér annyit, mint amennyit vesztek rajta, ha bontok.
    A dekor csak porfogó lesz a pajtámban. Az előző Hontalanok eventben nyert dekor legalább pluszos tulajdonságú volt, máig használom.
    Sajnálom, nem szeretném elvenni senki játék kedvét, de én köszönöm, azt hiszem nálam ez az event kimarad, illetve megpróbálok annyi felröpit gyűjteni amennyi a füvészek adnak. Hogy ez mire lesz elég? Nem tudom, majd kiderül. A füvészekbe sivatagi rózsát és papagájtollfát fogok tenni első körben, aztán majd kiderül, hogy mire megyek a baha bontása nélkül.
    Sok sikert azoknak akik tarvágásra adják a fejüket és nekilódulnak ennek az eventnek , leljétek benne örömötöket :)
    PS: gépelési hibákat javítottam
     
    Utoljára szerkesztett: 6.5.21
    maszilva, furmint111, PZoli64 és 15 más kedveli ezt.
  7. Caccus

    Caccus Fórum bárója

    Sziasztok, én sem fogok bontani semmit, nekem is mindenem megvan, mind a 3 farmon, csak felröppik kellenek majd.
     
    -kaktuszable-, Kuzdern, csio70 és 5 más kedveli ezt.
  8. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia.
    Tökéletes most amit írsz, én is így gondolom. Eszemben sincs szétbarmolni a bahát ezért a ..., nincs rá szó, illetve nem nyomdafestéktűrő.
     
    csodás, buli., nagymami2 és 7 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Olvastalak, de nem értek egyet a morgásoddal :)
    Szerintem maga az event jó, és érdekes. Azoknak a farmoknak akiknek fatermésre van szüksége simán és könnyen tudják most pótolni, és még eventezhetnek is és nyerhetnek is vele és jól szórakozhatnak játék közben. Megkérlek ne olvass ki abból amit írtam semmi negatívot, mert nem annak szántam. Sajnálom.
    Pont most raktam le a sivatagi rózsákat a bahára, az első aratáskor majd kiderül, hogy mennyi felröpit kapok, érdemes-e folytatnom, vagy sem :)
     
    Nagyii58, -kaktuszable-, _Ilona49_ és 7 más kedveli ezt.
  10. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Erőforrások és beadandók megvannak, DE ezért a dekorért és az egyéb nyereményekért nem fogom leszedni a ládát adó dekorokat, a zuhatagon vannak újabb ólak és fák, ami abból összejön vagy beadom vagy nem, majd eldöntöm.
    Bakfiggyet nem ér az egész:wuerg:
     
    buli., furmint111, ursa11 és 21 más kedveli ezt.
  11. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! Azt hiszem ezt nagyon át kell gondolni.A felreppenőkön kívül minden megvan viszont főleg ólak vannak kint mert a másik eventhez kell a trágya a nehezen megszerzett pénzemet nem szeretném elherdálni trágyára. Meglátom elsőre mennyit ad azután döntök.Végül is turbóval lehet napi 2-3 fatermés leszedés is, ha hiány mutatkozik.Átnéztem a gazdaköri feladatokat és rájöttem, hogy jó néhányat be tudnék fejezni ha lenne elég fatermésem.Így kipakoltam a fákat lesz ami lesz.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.5.21
    Nagyii58, Namiamano, -kaktuszable- és 6 más kedveli ezt.
  12. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Ezzel nagyon egyetértek. Pont az egyik motivációm az volt, hogy már a napokban filóztam rajta, hogy milyen ütemben, hogy térjek át most a fákra Bahán. Ez nekem most nagyon kapóra jött. Bár most ólak vannak kint trágya és pajtatöltögetés végett, de az esküvőshöz nem feltétlenül kell nekem (pontosabban ha nincs, úgy is jó), a töltögetéssel meg már elég jól állok, mert régebb óta csináltam most.
     
    Nagyii58, Namiamano, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  13. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szép napot!
    Ez az event (is)viccesre sikerült. A beadandók s a "főnyeremény" nagyon nincs egálban. Egy dekorért én ennyi mindent nem adok be. Ezt kihagyom nyugodt szívvel. :)
    Aki belekezd, annak sok sikert! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 6.5.21
    buli., erko63, Nagyii58 és 25 más kedveli ezt.
  14. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Akkor bocs.
    Igen, mást olvastam ki, mint amit megszoktam. El is csodálkoztam rajta elsőre.

    De hisz ezért vagyunk ennyifélék. Mindannyian saját értő olvasással rendelkezünk. Mindannyiunknak egy adott valami másként jelenik meg. Pl ezért is olyan szép a magyar nyelv. :)
     
    _Ilona49_ kedveli ezt.
  15. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Semmit nem bontok le a Bahamán. A zuhatagok szigetén csak XXL-s szantálfa van, az ültetvényen papagájtollfa és kütyü, az esőerdőben vannak a raktárházaim és ólak illetve kütyük. Ehhez az eventhez nem szándékozom semmilyen kosarat vásárolni, annyit nem ér ez az event. A pajtámban minden hozzávaló ami ehhez kell az meg van.
    Biztos megcsinálom, időmbe bőven belefér és ez is egy játék.
    A nyeremény az jelen esetben teljesen mellékes és nem is érdemes vele foglalkozni.
     
    csodás, maszilva, Nagyii58 és 14 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Felreppenő mennyisége lesz a teljesítés gyorsaságának a titka;)
     
    Nagyii58, Namiamano, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia

    Ami az event maximum teljesítéshez kell

    18 db madárház
    715 db madárkalács

    20 angolna
    20 krokodil
    20 mantarája
    20 axolot
    20 dobozhal
    20 fácán
    20 hangya
    20 teknős
    20 csincsilla
    20 zebra
    20 farkas
    20 oroszlán


    80 graviola
    80 rambutám
    80 mongongo
    80 pecsétfa
    80 hokoridió
    80 ősfenyő
    80 kőrisfamag
    80 viaszbogyó
    80 csöves mogyoró
    80 majomnarancs
    80 tulipánvirág
    80 mahagónimag
     
    Supernagyi50, maszilva, Nagyii58 és 28 más kedveli ezt.
  18. gaboca1955

    gaboca1955 Törekvő

    Szia! A felhőre nem lehet kitenni! Jó játékot!
     
    jutka190226, _Ilona49_, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  19. elsolking

    elsolking Fórummogul

    mivel hosszú kihagyás után nemrég tértem vissza, még nincs sok mindenem, ennyi CSP-t sajnálok egy dekorért.még akkor is, ha megfogadva Jancsika tanácsát (bár nem nekem adta, de az ötletet lenyúltam :)), a Bahát teleraktam kütyükkel, megetettem minden jóval, de még nincs annyi banánom, hogy mindent kiváltsak. a régi kütyük nem szórják úgy a TTP-t, mint az újak mostanság.
     
    csio70, jutka190226, -kaktuszable- és 2 más kedveli ezt.
  20. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Jövök tanácsért....:) :) Mivel ez az event fákból adja a röpit, gondoltam, arra jó lesz, hogy ki próbáljam a faaratót, csúsztatott módban. Még soha nem próbáltam ki, de szeretném most. Egy baj van csak, hogy nem tudom, hogyan kell ezt csinálni. Kedves gazdák, aki tudja, és épp van ideje, kérlek, okosítsatok ki engem e téren, hadd legyen egy kis izgalom a farmos életemben....ami abban áll, hogy sikerül, vagy nem? Köszönöm szépen! :) :)
     
    Nagyii58, jutka190226, PZoli64 és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.