Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, boldogságot, jobb egészséget Anyukádnak! Szép kor, vajon mi megérjük?

    Marika, így olvasva bizony elég macerás ez a golyózás. Gyakorolj szorgalmasan és számolj be az eredményeidről, s arról, hogy milyen változásokat tapasztalsz magadon!

    Zsozsó, legalább megcsináltad! Tudnád mióta tervezem, hogy átrendezem a kütyüket? - nincs hozzá lelkierőm, meg kedvem sem.

    Tihamér, puskát az esetek 90%-ban írok és általában el is viszem magammal. A lapocska 3 részre van osztva, első oszlopba írom azokat a dolgok, amelyeket az x boltban, a második oszlopba írom azokat , amelyeket az y boltban és a harmadik oszlopba az egyebek mennek. Mivel vizuális vagyok, így, ha otthon marad a lap, akkor is látom a lelki szemeimmel, hogy mit is írtam a bevásárlólistára. Persze ez közel sem jelenti azt, hogy meg is veszek mindent.

    Lajos, ügyesen kivédted a nemkívánatos hívásokat! Jó megszokni, hogy nem felkapni a telefont, hanem előbb megnézni, hogy ki is hív!
    Az én "okosom" narancsszínűre vált, ha a hívás valószínű, hogy spam, így akkor már tuti, hogy nem veszem fel. A vonalas hála ritkán cseng, sokszor még azt sem hallom, mert a telefon fent van az emeleti részen, onnan meg biztos, hogy nem hallatszik ki a csengése, pláne, ha a kertben vagyok. A vonalason kevés emberke hív, tulajdonképp azért volt főleg, hogy anyával azon beszéltünk, mert ő nem szerette a mobilt. Néha eszembe jut, hogy le kellene mondani, de odáig még nem jutottam.

    Ezt a napi szintű eventet csinálom, eddig még összejött, talán már nem rontom el a maradék egy napot.
    Gyopárost hanyagolom, igaz a farmra is csak akkor lépek be, amikor aratni, vetni kell. Jó az idő, kint vagyok.
    Tegnap volt egy kis kirándulás, gyöngyvirággal tértünk haza, így most nagyon finom illat lepi be a nappalit. :)
     
    zsozso577, -W-595- és zsani_apja kedveli ezt.
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Lajos...köszönöm nem kérem a szíves felajánlást!:pxD Minket is zargatnak, hol ez- hol az.xD
    Én már 3 éve beleszaladtam egy szám nélküli átverésbe, már nem szeretnék többször...elég volt az az egy!
    Felvettem beszéltem is velük....pár percig el is hittem....aztán kapcsoltam! :cry::p és befejeztem!
    Ám még léteznek...a napokban a fiamat hívták....pontosan ugyanazzal a szöveggel!:p:cry:


    Az egy napos feladatokat csinálgatom...azt hiszem kész leszek vele, nálam mindig ott van a ha!
    A szezonost is elkezdtem....kell, hogy párja legyen a mókuskának! A szokásos tempóban csinálom...nem sietek vele.
    Egyébként csendesen termelgetek , nem sok kedvvel.

    Tegnap délután nagy eső esett! Jég is volt benne...láttam a teraszon, mert be-bepattogtak!
    Szerintem most is esik, azért nem tudom, mert még nem néztem ki az ablakon....de azt látom, hogy vízes és
    szürke minden. A szél az most kevésbé dolgozik! Nahhhh....fújt a múlt héten....az durva volt!
     
    miklos4949 kedveli ezt.
  3. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szebb napot!
    Nálunk nagyon esik az eső és fúj a szél,..hőmérsklet 7 fok,....hol van már a 27-31,egyik napról a másikra.
    Nemcsoda ha sokan kidőlnek.
    "Retro"! Én meg úgy vagyok vele hogy Új Zélandot azzal hívom,..meg akinek nincs mobilja.Egyszer hívtam Új Zélandot vonalast mobilról, majdnem még a mobil is ráment!
    Direkt azért kérdeztem mert valamire emlékeztem.
     
    zsozso577 és miklos4949 kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok....

    Lajos kedves,
    én is kaptam már ilyen csomagos SMS-t irományt, csak miután tudtam, hogy semmiféle rendelésem nem volt, töröltem azonnal.
    A hivásokkal meg úgy vagyok, hogy amelyik szám már szerepelt akkor névként odairom , hogy "ne vedd fel".Sajnos vannak trágár hívások is, amikor nagy röhögve, elkáromolja magát.Nagyon nagyon rossz viccek.

    Judit,
    tényleg macerás, mert ma voltam megint golyózni, sajnos a jobb kezem gyengébb és bizony nem egyszerű mozgatni a golyókat.Pláne ha még az is a feladat, hogy ne csörögjön, hááát ahhoz még sok idő kelle.Ráadásul voltam a környéken az összes kinai boltba, hátha van golyójuk,persze hogy nem volt.Illetve egy indiai üzletben volt, de csak 45-ös átmérővel az meg nekem nagy, a 35-ös a jó.
    Egyenlőre még nincsen pozitiv gondolatom róla, mert gyakorolni, gyakorolni, de ha nincs mivel......na majd egyszer talán rálelek valahol, s ráadásul nem is egy ocó dolog.....

    Az egynaposok nekem is haladnak, remélhetőleg a mai is sekerül.

    A vevőket is kiszolgálom mindennap , hátha eljutok a 39 szintre és akkor lenne csíkosmókusom, mert másképpen úgy sem jutnék hozzá...

    Cudar iső lett felénk, komolyan mondom, majdnem fáztam , amikor jöttem hazafelé...

    Vidám és derűs napot kívánok!!.
     
    Tündi100149 és _Ilona49_ kedveli ezt.
  5. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jelentős esőzésekkel érkezett meg a lehűlés Magyarország északi térségébe az éjszaka folyamán, hiszen Sopronban 44, Mosonmagyaróváron pedig 45 milliméter csapadék hullott kedden reggel fél hétig

    Így van! És még délután háromkor is esett. De utána már nem. A járdák, utak felszáradtak. A vasút mellett a földeken a vetések között kisebb-nagyobb foltokban áll a víz. A szomorú az, hogy ha közúton mentünk vasárnap a régi M1-s úton, akkor is víz volt a vetések között. Nem tudom, honnan veszik az országos főagrárosok, hogy kevés az ország földjeiben a csapadék. Vagy ők nem látják jól, vagy MI és a környékünk nem tartozik az országhoz. De akkor meg mit lófrálnak magyar rendőrök a MI közutainkon???

    Jobb napot mindenkinek!

    Kimondott hőség nem volt tegnap estétől. Amikor a feleségem megkérdezte délelőtt kilenc körül, hogy ne nyissa ki-e bukóra az ablakot a szobában addig is, míg elmegyünk Győrbe, határozottan elleneztem. Mondtam, hogy jelenleg az a kinti HAT fok pluszban nem olyan meleg, hogy sok óráig fűtsük az utcát, hogy mi ne izzadjunk meg a fűtött lakásban. Jó volt a meleg és fűtött szobában lenni délután.

    A szakrendelésen részt vettem, bizdergálták a kezeimet, méricskéltek, csapattak villannyal, de agyon nem sikerült, mert olyan picike az agyam, hogy azt nem találták. Persze az is lehet, hogy rossz helyen keresték, a karomon, kezeimen nem volt, az tuti. Adtak egy papírt, rajta számomra érthetetlen, főleg latin szavakkal, meg olyan számokkal, amikkel nem tudtam mit kezdeni. Mindegy majd csütörtökön kérek a helyi szakrendelőben időpontot, hogy meg tudja nézni és értelmezni a szakorvos a leletemet. Bár latinul írták, de lehet, hogy kínaiul van. Tudja a nyavalya! Azt viszont kiszúrták, hogy a bal kezemen a kis és a gyűrűsujj nem jól működik. Mondtam a kétszemélyes csapatnak, (két szakorvos volt, egy idősebb férfi, az nem tetszett, a másik egy sokkal fiatalabb, vonzó doktornéni volt, na Ő megfelelt az én ízlésemnek) jaaa! húsz éve is ezt állapították meg egy ugyanilyen vizsgálaton. Akkor nézte meg az idősebbik orvos a számítógépes rendszerben, hogy igen, mert balesetben károsodott az az idegköteg a bal praclimon. Talált, süllyedt. Szóval akkor lehet, hogy most is jól mértek? Ki tudja?

    Holnapra megint esőt mondanak, ha nem is sokat és nem is országosat. De ki kell mennünk a temetőbe, mert apósomék sírján kidöntötte a nagy szél a keresztet. A feleségem vette észre tegnap, amikor kiment a városszéli boltokba kukkolni a választékot és hazafelé benézett a temetőbe is. A föld tömör volt, nem tudta visszarakni rendesen a keresztet. No majd én holnap a beázott földbe bevarázsolom. Ha tudom. Holnap reggel hagymalevest főzünk, meg rakott mángoldot. Szeretjük. Igaz, most nem pörköltet csinálunk a rizshez, hanem egy jókora szál sütnivaló kolbászt morzsolunk bele. Szerintem ehető lesz. Meg az is eltérés lesz, hogy mivel nem tejföllel fogom lezárni felül, hanem besamellel, (meg alul is egy kevéssel ágyazok a mángoldnak) ezért lehet, a neve sem rakott lesz, hanem csőben sült. Nekem egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz. Megeszem ezt is, meg azt is.

    További szebb és kicsit melegebb napot!
     
    _Ilona49_ kedveli ezt.