Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Szerencse, hogy vacsora után vagyok, mert az a kalács bizony nagyon kínálja magát!

    Dolgos napok jönnek, én is úgy gondolom , mint Tihamér, hogy majd ünnep után jön a pihenés.

    Lajos, nagyon szorgos vagy, hogy már a fád is fel van díszítve és a sütik is készülnek!

    Ági, kellemetlen lehet a hátfájás. Mivel tudod enyhíteni a fájdalmat a pihenés mellett?

    Boltok már dugig vannak, ma délelőtt megvettem mindent, ami még hiányzott, szombaton csak a friss dolgokért megyek boltba, piacra.
    Holnaptól indul nálam a nagyüzem, de szépen menni fog, hozzá vagyok szokva, hogy egyedül uram, ha szolgád nincsen. Szombaton már lesz segítségem, hagyok akkorra is munkát!xD

    Event halad, igaz a bónuszok segítettek, ma meg két Jack is aktiválva lett. Itt a Csacskán még nem találtam meg a 30 érmét adó kombinációt, csak egy 25-öst. Lehet azzal megyek egy darabig, utána meg majd kísérletezgetek.

    Jó készülődést, de azért ne vigyétek túlzásba! Legtöbbször abba a hibába esek, hogy még valamit főzni kellene, mert nem lesz elég... utána meg egy hétig még maradékot eszünk.:p

    Ui. Gyopároson Hiúzszelídítő lettem. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 21.12.23
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  2. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot minden gazdának!

    Már csak kenyeret és tejet veszek holnap az ünnepekre. Minden más - szerintem - már itthon van, ami kell az ünnepek alatt. Mármint azok, amiket meg lehet venni. Az idő: tiszta égbolt, hideg nincs, hó nincs, de a szél az betyáros. Kisebb súlyú egyéneknek nem árt, ha tesznek a zsebükbe féltéglát, hogy fel ne kapja őket Szél úrfi. Aki most mászkál kint az utakon (nálunk), az bizony tetszik, nem tetszik, széllel bélelt. Mert a szél be tud bújni, fújni minden résen, likon.

    A reggel kapott titkosakat már ki is bontottam, az egyik kúszó encián XXL. a másik meg valamiféle papagájizé fa, pálma, valami, XL-s méretben.

    További szép napot és jó eventezést!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Nálam 15 db 200 forintos volt nehezéknek...elindultam kocsit mosni :)
    12 -en voltak előttem..4 beállós kézi mosónál, ott hagytam..holnap hajnalban kelek, én vagyok a bevásárlós, megpróbálom akkorxD
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  4. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én is csak akkor fordulok be, ha egyből betudok állni. Kinek van ideje várakozni. :D
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  5. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Zsozso jelentkezz.. kapcs ford:);).

    [​IMG]
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Bagoly ment. MZ/X jelentkezett!

    Mostanában el vagyok havazva....és azt sem , hogy milyen nap van.
    A terveink felborultak...most az újratervezéssel bajlódom.....de aztán úgy döntöttünk, hogy nem sokat változtatunk.
    Talán most már sínen vagyok....aztán arra is rájöttem, hogy holnap szombat lesz!

    Ejj...ejjj....ahogy olvasom...Ági te is korán kelő vagy, mint Tihamér....én meg sokszor akkor fekszek le.
    Aztán persze, hogy nem tudok felkelni....ma is elaludtam....8,15 volt. Ez sem jó.... főleg utazáskor
    félek, hogy nem fogom hallani a telefont....így akkor még az órát is élesítem.

    Az eventtel haladok. Azt hittem, hogy az utolsó felszaporítás is meg volt...aztán most!!!!....rádöbbentem....hogy dugdosni
    kellett volna a magokat...így már kb 10 db elmaradt....mert az Ünnepi koszorú is ott van!
    Azt talán holnap el tudom kezdeni....de csak talán....mert ma....aztán jól megcsúsztam az időkkel.

    Problémától mentes készülődést kívánok mindenki!
    Aztán vigyázzatok magatokra! Támad a C....d!!!!
     
  7. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Kicsillagozta a bagoly üzit.
    Na, de érted.
    Mindenkinek kívánok békés, boldog ünnepet. Jó kajákat;):) és kisimult ráncokat.:)
     
    busika02, henrietta1223, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Na....nem is tudtam, hogy a Bagoly még csillagokat is tud adni!xDxD Hogy milyen világban is élünk.xDxD
    Ja...és fogalmam sincs, hogy mit írtam...most azóta csak azon agyalok....lehet, hogy valamit elírtam????
     
    busika02, henrietta1223, Baby72 és 4 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szerintem neki repült valaminek a bagoly és csillagokat lát. :D
     
    busika02, henrietta1223, Baby72 és 5 más kedveli ezt.
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Hogy milyen igazad van!xD Csak azt nem tudom, hogy minek?
     
    busika02, henrietta1223, Baby72 és 4 más kedveli ezt.
  11. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Köszi Baby72, én is Boldog karácsonyt kívánok!

    Judit, nem sok lehetőség van a fájdalom enyhítésére.
    A gerincem elég ramaty állapotban van - csigolya elcsúszás, közé szorult idegszállal- meszesedés....
    Szoktam nyújtó gyakorlatokat végezni, és ha ez nem elég akkor csak a fájdalom csillapító segít.
    Van medence övem, és tartás javító hámom, használom is, itthoni munkáknál is, és a munkahelyen is. Teher mentesíti a csigolyákat.

    Zsozso, sokszor előfordul, hogy idő előtt kialszom magam. Az éjjel is felébredtem 1:49-kor, meg is dicsértem magam xD, csak sokadik forgolódás után sikerült vissza aludnom.
    Olvasom, hogy nálad is borult a terv, de már segített az újra tervezés :);).

    A mai napom sem a terveim szerint alakult, deee akkor is megsütöttem a piskótákat.
    A reggeli boltba indulásommal kezdődött.... nem sikerült korán mennem, és még Anyához is mennem kellett.
    Holnap már csak kenyeret kell vennem, utána már tehetem a dolgomat míg minden elkészül.

    Az eventel majdnem kész vagyok, már csak a könyveket kellesz begyűjteni, és meg kell találni a legjobb kombinációt - eddig nem jött össze.

    Itt ma ragyogó napsütés volt, de kora délután, jöttem haza Anyától és olyan szél támadt, hogy azt se tudtam, mibe kapaszkodjak xD.

    Nna... majd elfelejtettem, Judit gratulálok az új gyopáros rangodhoz, Hiúzszelidítő...:);)
     
    Utoljára szerkesztett: 22.12.23
    busika02, henrietta1223, Baby72 és 6 más kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    A hegyen felfelé bárminek neki repülhetett. :D
    Itt nálunk folyamatosan szakad az eső, sokszor feltámad a szél. Lányom mondta, hogy éjjel is arra kelt, hogy kopogott az ablakon. Vízszintes esőzés volt.
    Majd év végén talán kapunk olyan kódot, ami elállítja. ;)
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  13. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    No, azt sem nagyon tudom, hogy hol is tartok. Az év talán legsűrűbb időszakában vagyunk, de szépen megtervezve ügyesen haladunk és kész leszünk minden munkával!

    Autómosás. Saját mosodám van, sor sem áll, ennek ellenére piszkos a kocsim, mert nincs rá időm, hogy nekifogjak a kocsi lemosásához. Ma is arra gondoltam, hogy na most, de közbejött váratlan dolog, így a kocsimosás elmaradt.

    Mai napom története: reggel 9-re mentem a fodrászhoz, az unokám pedig 10-re vizsgázni. 10 körül már otthon voltam, hozzáfogtam a takarításhoz, de 11-kor csörgött a telefonom. Unokám hívott: Szia mama! Egy kis baleset történt, levált a csizmám talpa, értem tudsz jönni? Ó, hát persze, már indulok is! Szegénykém gyalog ment tőlem a Kenézy kórházba, ahol a vizsgája volt és már majdnem megérkezett, amikor azt vette észre, hogy csattog valami.. tátogott a csizmája, félig levált a talp. Fogta magát és az egész talpat egy mozdulattal leszedte, betette a táskájába és bebicegett vizsgázni... Itthoni ruhában voltam, nadrág, póló, papucs és nem öltöztem át, csak egy vastagabb pulcsit vettem magamra, beültem a kocsiba és mentem érte. Fölvettem és közben már kigondoltam, hogy van a közelben egy suszter, oda elviszem, hátha megcsinálja. Így is lett, unokám bement a suszterhoz, én maradtam a kocsiban. Pár perc múlva jött is, hogy 2 óra alatt megcsinálja a suszter a csizmát. Ok, papucsból kiléptem, odaadtam neki, bement a cipészhez, csizmát le, papucsot fel és jött is. Kocsiban papucs vissza az én lábamra, mert zokniban nem igen lehet vezetni. Mindezt kacagva csináltuk, még a könnyünk is kicsordult. Szerencsére mindkettőnk humorosan fogta fel, és nem paráztunk. 13 órára mentünk, unokám papucsban, mert nagyobb a lába, mint az enyém, így semmi cipőmet nem tudott felvenni. Csizma kész volt, így papucs le, csizma fel és irány az állomás, mert ment haza.
    Hazaérve irány a farm, mert ugye az is fontos... Délután kisütöttem a süti lapjait, közbe jött egy telefon, ami eltartott majd egy órát, így a süti nem lett kész, a töltelék majd holnap kerül bele. Nem baj, majd holnap korán kelek, vagy nem..

    Mint olvaslak benneteket, vannak közöttünk pacsirták és baglyok is. Későn fekszem, majd eléri az éjfélt is. A reggeli felkelés a gond, húz az ágy. 5 után felkelek, kapálok, majd visszafekszem és vissza is alszom. felkelés meg 8 után...

    Eventgaz majdnem kész, Kotkodán megtaláltam a 30 érmét adó kombinációt, itt olyat találtam, ami 25 érmét ad, így azt nyomom, nem próbálkozom tovább. Majd, amikor már csak szemezgetek a boltból, akkor majd keresgélek, hátha megtalálom a 30-ast, vagy valami jót.
    Gyopároson fel tudtam még 4 fa helyét szabadítani, ide olyan fákat rakok, aminek a terméséből kevés van.

    Mindenkinek jó készülődést kívánok!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  14. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt! Vagy éjjelt! Kinek mit.

    Felkelni sem gond, inkább az elalvás megy nehezebben. Tegnap este, éjjel annyi eső esett, hogy ha hó lenne, ki sem látszanánk belőle. Most épp nulla fok van, ha lefagy, jó lesz bevásárolni a síkos járdán. Pedig kell, mert több napig zárva lesz az összes bazár.

    "Jó" az a csizmasztori. Innen kívülről megmosolyogtató, de amilyen szakemberhiány van, a valós életben már közel sem az. Csak azt nem értem, hogy zokniban miért nem lehet vezetni? Volt egy ismerősöm, meghalt már, igaz tizenöt évvel idősebb volt nálam, az fiatalabb korában meztélláb vezette a Skodáját, úgy, hogy a kanyarokban a Blöki - kutyájának a neve volt - kobakja csattant az ajtón, mert sportosan vezetett. Persze, mert járműipari gépésztechnikusként végzett, dolgozott. Jut eszembe. Szegény Blöki. Annak idején, még a hetvenes években Lajoskáéknál a ház bejárati ajtaján az egyik üvegtábla kitört, hónapokig nem üvegeztette be az IKV (Ingatlan Kezelő Vállalat) és Blöki megszokta, hogy a lépcsőn lerohanva, futtában is ki tud ugrani, nem kell megvárni Lajoskát. Igen ám, de egyszer csak az ajtót beüvegezték és rögvest meg is pucolták, nem lehetett látni, hogy OTT VAN. Blöki meg rohanva ugrott bele az üvegbe. Szerencsére az üveg bírta, de bizony felettébb bambán és szédelegve szimatolgatta a "becsinált" ajtón az üveget.

    Áginak csak annyi jó van a fájós gerincével, hogy elmondhatja, Ő gerinces ember, mert érzi, tudja, hogy van. Az sem leányálom, ha fáj, ha be van csípődve, etc. A feleségemnek is van Cosmo-gerincjavító, felcsatolható izéje, ha nagyon fáj, előveszi, használja. De inkább NE KÉNE!

    Nekem ma a töltött káposztafőzés napja jött el. Feleségem meg folytatja a sütögetést, neki több időt kell majd a konyhában eltöltenie. A mai ebéd valami gyors lesz, gondoltunk némi kifőtt tésztára meg valami izére is, amit a tetejére teszünk. Több üveg ez meg az van, sajt meg mindig van a hűtőben. Többféle is található, úgymint: Kemény sajt egy nekem ismeretlen nevű, trappista, Gouda, kockasajt csípős a feleségemnek, camember, lapka sajt, parenyica, tömlős sajt négy darab kétféle ízben, mint natúr és füstölt ízű, aztán ... nemtom. Majd megkukkolom, ha kimegyek kávét főzni. A hűtőben meg már ott hűtőzik hét tányér kocsonya. Az tegnapi gyártású. Holnap kicsi fiunk ehet, vihet belőle majd haza. Meg a mai tőtőtt káposztából is, ha elkészül.

    Azért dühítő. hogy csak három órát tudtam aludni és az ágy kirúgott magából. Megpróbálok még egy kicsit szundítani, mert hosszú lesz a mai nap is.

    További szép napot mindenkinek! Ééééés KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  15. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép napot!

    Nálam 25 a legmagasabb,..Sárga,Lila,Maci,Piros.
    Nálad mi a 30-as,..nem biztos hogy nálam is jó.

    KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET![​IMG]
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  16. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Nálam is 25 a legmagasabb...eddig....és egyelőre tovább nem is kísérletezgetek.

    Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  17. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

    Reggel négykor már minden fehér volt, a hó befedett mindent. Aztán tíz óráig alig volt nyoma a hónak, de sár lett sok. Kicsit később újra elkezdte a havazás, akkor csináltam felvételt is. Most, hogy írom, már az eső esik. Hát ebből sem lesz fehér karácsony!

    https://kephost.net/p/MTA1Nzg3Ng.jpg
     
    henrietta1223, -W-595-, Baby72 és 4 más kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Mindjárt felveszem a zakómat és jövök. :D
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Tihamér, aránylag jó alvó vagyok, de a felkelés az utóbbi években nehézkes. Engem szeret az ágy, nem dob ki! :) Reggelente szeretek még a jó meleg ágyban "punnyadni". :) még 5 perc.. és lesz belőle 15.
    Nem próbáltam és nem is fogom, a zokniban való vezetést.
    Nem oly rég hallottam az említett cipészről, már voltam nála, így most egyből odamentünk és nem is csalódtunk. Amúgy a csizma egy márkás, de 3 éves csizma. Nagyon sokat gyalogol az unokám, mert az egyetem és a kórház messze van egymástól a buszközlekedés pedig arra nem jó, így inkább gyalogol, mint várakozik a buszra.

    Töltött káposzta kész? Milyen süteményeket varázsolt a feleséged?

    Lajos, a Kotkodán a könyv, parfüm, rádió, maci kombináció adja a 30 érmét, itt 30-as nincs, csak 25-ös, az a vonat, parfüm, rádió, maci kombináció adja.

    Konyhában töltöttem a napom nagy részét. Reggel 9-kor mentem el kenyeret és még pár dolgot venni. Meglepődtem, hogy majdnem kongott a bolt, a hentesnél sem volt csak egy vevő és az utcán sem volt nagy forgalom. Lehet később ment a sok vevő, nem voltak olyan frissek, mint én.;)

    A húsok be vannak pácolva, holnap kerülnek a sütőbe. A paprikás csirke meg van főve, de tejfelesen lesz és azt lehet csak első nap fogom megcsinálni. Megsütöttem a Kati szeletet és az almás, gesztenyés krémes sütit. A levesbe való zöldségek is készre vannak párolva. A fenyő is be lett faragva a tartóba, igaz azt nem én csináltam.

    Reggel napsütéses szeles volt az idő, majd beborult és este havazott is, igaz ez a havazás megcsúfolása volt, mert csak olyan hóutánzat esett, épp fehér lett a kuka fedele, már olvadt is el.
    Holnap már nem megyek sehova. Takarításból a porszívózás van hátra, a konyhában pedig elkészítem a gyümölcssalátát karamellizálva, ill a husik fognak sülni. Meg még ez, meg az...az ajándékokat is csomagolni kell, szóval lesz még teendőm.

    Farmozás kissé mellőzve lesz a következő napokban. Az órás ikonokat kell bontogatni, meg ritkán aratni, vetni.

    Jó munkát még holnapra és legyetek jók, hogy a Jézuskától kapjatok ajándékot! ;):)
     
    busika02, _Ilona49_, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  20. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Sajtos rudacskák, ez a Recefice, más néven sajtos korongok/tallérok, anyósomtól örökölt recept. Ezt ketten csináltuk. A feleségem állította össze a tésztát, de a sütőlemezekre rakást és a sütést már én csináltam.
    Mézes, "puha mézes". Egy hete kész. Stollwerck-szelet tegnap lett kész. Pávaszem (gluténmentes), keksztekercs ma készült. Kuglóf egy darab, mai sütés. Holnap diós, mákos és kakaós-csokoládés kalács, azokat én sütöm. A kakaós csokoládés tölteléke az oldódó kakaópor (instant), rá a megmaradt csokicsibe, csoki nyúl, csoki mikulás sodrófával két papír között megdorgálva, majd rászórva a porra. Ezek lesznek nálunk, meg ha hoznak a menyek valamit - általában hoznak -. Ha kedden hajnalban lesz kedvem, a kisebbik unokának sütök "fogpiszkálókat", hátha megeszi. De ahhoz fel is kell majd ébrednem időben.

    A töltött káposzta kisebbik része (5 gombóc) káposztába ágyazva a hűtőben didereg. A nagyobbik adag (15) gombóc a sokcsillagos, nagyon-nagy hűtőben van jelenleg. (Erkély.) Mindkettő abban a láboskában, amelyikben főtt. Az, hogy az összes gombóc elférjen EGY lábosban nem lehetséges, mert akkora lábos a lakásban nincs. A töltelék egyforma, az ízesítés is, meg a káposzta is, sőt még a füstölt belevaló is azonos, csak kettő edénybe tudtam belegyömöszölni. Mivel mindenki szereti, még az unokák is, ezért ebből keveset nem érdemes készíteni. 120 dkg röfilapocka darálva, két kilogramm savanyított káposzta, meg az egyebek.

    Jó éjt!
     
    busika02, _Ilona49_, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.