Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Ha valaki nem tudná, van újabb kód, amit be lehet váltani.

    NEWYEAR24

    Meg a HÍREK felületén is egy másik ajándékcsomag vár a gazdákra.

    Még egyszer mindenkinek boldog új évet kívánok!

    Ui.: Még mindig ez a kórság kerülget, eléggé megviselt állapotban leledzek. Olyan érces hangom van, mint egy repedt fazéknak. Pedig nem is danolásztam az éjjel. Fejfájás, orrdugulás, hőemelkedés/láz, szájszárazság, köhögés, levertség doszt. Ami nincs az az étvágy.
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  2. he1951

    he1951 Haladó

    Van meg egy kod happy2024 Boldog Ujevet meg egyszer!!
     
    ursa11, busika02, zsani_apja és 7 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ünnep utáni csöndesség.
    Lassan belelendülünk újra a hétköznapi dolgainkba. Fogadalmat nem tettem, nem szokásom. Voltak, vannak és bízom benne, hogy lesznek még sokáig céljaim, amelyek eléréséért megteszek mindent, hogy elérjem.

    Ma reggel a játékba való belépésem nem volt sima, de délelőtt már sem a telefon, sem a net nem volt problémamentes. Majd jött a hír, hogy a Vodafon szolgáltatása országosan hibás. Így aztán világossá vált, hogy a hiba nem nálam van. Délutánra állt helyre minden. Új év, új "élmény"! Másra vágytam volna.

    Farmot hanyagoltam az elmúlt napokban, de nem gondolom, hogy sokat vesztettem volna. Ma még eljátszottam az összegyűjt minijátékokat, boltból kiváltottam ezt meg azt, meg amazt és ezzel pont az event végére.

    Tihamér, gyógyulást kívánok! Mit szedtél össze így a szilveszteri nagy forgatagban?
    Pihenj, kúráld magad, hogy mielőbb meggyógyulj!

    Köszi, hogy hoztad a kódot! :)
     
    ursa11, busika02, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  4. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

    Elteltek az ünnepek.... nálunk a karácsony a fiaméknál volt, nagyon jól sikerült, együtt voltunk, jól éreztük magunkat, jó volt látni mindenki örömét, mikor kibontották az ajándékokat - én is nagyon örültem az ajándéknak amiket kaptam, nagy meglepetés volt -
    Sajnos nem csak öröm volt.... az Anyukám ósszeszedett valami kórságot (hasmenés ) nem tudni, hogy az ünnep előtt kapott ebéd volt a ludas, vagy pedig a piacon szedett össze valamit - mert ünnep előtt elment a piacra. Én naponta megyek hozzá, van hogy csak vonszolom magam, mert becsípődött a derekam és alig bírok mozogni, fájdalom csillapítóval próbálok létezni.

    A farmra naponta csak 1 x lépek be, nálam nagyon lassan, vontatottan működik minden, mindegy melyik böngészőt használom, teljesen elment a kedvem az egésztől.

    Tihamér, mielőbbi gyógyulást kívánok nektek!
     
    ursa11, busika02, zsozso577 és 7 más kedveli ezt.
  5. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt mindenkinek!

    Új év, de még a tavalyi nyavalya van, bár már inkább volt. Tegnap már nem volt hőemelkedésem sem, de a papír alapú orrtörlő fogyott rendesen. Napi egy százas csomag fogyott el kettőnknek. Egy társaságba járunk heti rendszerességgel jó ideje. Vagy ott szereztünk be valamit, vagy a lépcsőházban/liftben, de bárhol a boltokban, utcán is volt rá lehetőség. Újra maszkot hordok, ha kint vagyok. Bevásárlás, szemétlevitel, virágok öntözése a lépcsőházban, egyebek, bizony megint "szájkosárral". Nem magamat védem, mert már nem kell, "megkaptam", de nem áll szándékomban tovább adni. Szerintem és a feleségem szerint is ott a társulatnál kaphattunk el valakitől valamit. De ez sem biztos. Tény, az ottani ismerőseink, barátaink között sok lett hasonló nyavalya áldozata, arányát tekintve ötből négy. De olyanok is vannak, akikkel nem találkoztunk az elmúlt időszakban, sőt már ténylegesen fél-egy éve sem, de ők is ezzel küszködtek, küzdenek. Még csak nem is vagyunk egy városban. Család és rokonság egyaránt érintett. Nem tudom mi EZ, de nemsokára negyvennyolc éve lesz, hogy a felségemmel elkezdtünk egy közös "projektet", (1976. április 24., amiről évente illik megemlékezni, de volt amikor mindketten elfeledkeztünk) viszont EDDIG soha nem volt olyan, hogy egyszerre lettünk volna ugyanolyan kórságban, mindig némi időeltolódással történt. Most nem. Most a feleségem két nappal megelőzött, de tekintve az ÉN egészségi állapotomat, én nem két, hanem négy nappal később kászálódok ki. Feleségemnek is feltűnt az egyidejű betegség és meg is jegyezte. Nekem "szerencsére" még november közepén sikerült valami felső légúti izét összeszednem, ami több hónapos köhögéssel jár, ezt sajnos régóta tapasztalom, majd két évtizede. Nagyon ragaszkodók a bacik ilyeneknél, két, három, négy hónap, mire elmúlik a köhögés. Na erre jött rá EZ, de EZ leterített, ágyba döntött minket. Kész szerencse, hogy karácsonykor sokat (túl sokat) főztünk, sütöttünk, s nem csak a csemetéink vittek a maradékból, de mi is tettünk el a fagyasztóba jócskán a "maradékot". Szerencsére, mert most nem igazán volt erőnk (se lelkileg, se testileg) főzőcskézni. De a vásárlás is muszájból történt. A feleségem velem ellentétben szeret boltokban nézelődni, de most azt mondta, hogy majd talán a jövő héten megy körbenézni, hol mi a maradék, esetleg érdemes-e valamit venni a leértékelési cuccokból. Az ilyen engem nem érdekelt sosem, de élelmiszert és (orrtörlőt!) kellett venni. Szombaton is, meg tegnap is én mentem közel, de nehezemre esett. Ja kérem a muszáj nagy úr! Soha nem vigasztalt az, hogy másnak is rossz, attól nekem nem lesz jobb. (Dögöljön meg a szomszéd tehene is szindróma.) Most már remélem vége lesz. Fel kell töltődnünk újra. Szerencsére a szorosabb család már jól van, ez egyik fiamék nem is volt érintettek, a másiknál meg gyors és részleges volt a betegségvihar, Ölég volt na!

    Farmra felmentem minden nap, de volt, amikor csak annyira telt tőlem, hogy a szokásos napi izéket, meg persze az épp aznap esedékes kódokat, ajándékokat vettem át, de semmi érdemleges tevékenység. Az állatok addig, míg jól leszek, bírják táp és víz nélkül, a növények meg sokkal szívósabbak, azok jobban bírják, gazosodás régóta nincs a birtokon. Amit Csacska említett, az nem csak a Vodafonnál jelent meg, hanem a hírek szerint a Telekomnál és másoknál is. Bár én is a Deutsche Telekom magyarországi társulatánál vagyok érintett, nem tapasztaltam semmi kihagyást a szolgáltatásuknál, ámbár nem sokat ténferegtem fent a neten sem.

    Ma már újat főzünk. Lesz sajtleves és gránátos kocka. Gyorsan elkészíthető és mindketten szeretjük. Meg van hozzá minden itthon, semmit nem kell beszerezni hozzá. Ez is szempont volt az elmúlt napokban.

    Már megint túl sokat jártatom a számat, illetve a kacsóimat a tasztatúrán. Megyek és teszek fel feleségemnek némi kávét, mert ő minden nap itta, míg én már ötödik napja nem kívánom a fekete levest. Legyen neki frissen főzött.

    Sokkal szebb és jobb napot, mint az elmúltak voltak!
     
    henrietta1223, ursa11, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági és Tihamér, gyógyulást kívánok! Sok a beteg, pont ma csengetett be a szomszédom, de mondta nem jön be, mert összeszedtek valami kórságot. Ők is köhögnek, lázuk van, levertek.
    Még ma sem főztem, még ma is volt maradék. A szilvesztert nem töltöttük itthon, hajnalban jöttünk haza, így elsején délig aludtunk és evés sem nagyon volt, ennek következtében a megfőzött étel az maradt. Malacsült, sült kolbász, jó két-háromnaposan is..:)Egy Ranch volt a 2024-es év köszöntésének színhelye, ahol az éjféli menüből kaptunk kis csomagot is, így aztán volt ma is mit enni.
    Itt 11 óra körül kisütött a nap, s fogtam magam és elmentem gyalogolni, már nagyon hiányzott a szabadban való mozgás.

    Holnapi event kiírást elolvastam. Nem nagyon lelkesedem érte, nagyon nem szeretem, amikor csak egy területen kell termelni a gazt és a kapott ajándék, felhő sem hozott lázba.

    Pihenjetek, teázzatok, egyetek sok gyümölcsöt!
     
    henrietta1223, ursa11, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  7. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Boldog Új Évet kívánok!

    Betegeknek jobbulást !

    Itt a környéken is sokan betegek. A tünetek különbözőek.
    Ma bontottam....nálam már nyoma sincs a karácsonynak....holnap már jönnek a sima hétköznapok.

    A farmot csinálgatom...valahogy ritkán lépek be...a kicsiket is hanyagolom.
    Elolvastam én is a kiírást. Sok jót nem tudok mondani róla. Egy területről sok mindent kérnek...a jutalom még juti falatkának
    sem mondható! Ám ennek ellenére csinálni fogom. Azt hiszem, hogy a hosszúval fogom kezdeni...az talán jobban adja a
    felröpit...után felröpi-gyűjtése a felhőért.....aztán meglátom, hogy csinálom -e tovább! Emlékeim szerint a bahán
    küzdünk a felröpiért... ha időben összejön...akkor csinálom tovább....a jutikért!
     
    henrietta1223, ursa11, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  8. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Tegnap már dolgozni voltam - délutános vagyok a héten.
    Még kell a fájdalom csillapító, de már alakulok.
    Anya még nincs jól, ma volt nála a házi orvos, megvizsgálta, vért is vettek tőle.
    Az eredmények is meglettek ma, alapjában véve jók lettek, nem vérszegény, nincs kiszáradva. A doktornő vitt minta vételhez dobozt is, és mondta, hogy vigyük el bevizsgálásra.

    Az event ismertetőt elolvastam, háááát..... nem rég, el is kezdtem o_O:), a 10 órással kezdtem, a felhőig jutás a cél, aztán majd látom, hogy végig viszem e. Szombaton szeretném majd gyorsítani....... mert vasárnap unoka szülinapra megyek - a lányom középső kisfiának lesz szülinapja.
    Nálunk a karácsony elmúltával beindulnak a szüli és névnapok, először két naponta, majd minden hónapban van valakinek szüli vagy névnapja ;).
    A jövőhét elejére is van már időpontom, fodrászhoz, kozmetikushoz, körmöshöz.
    Holnap délelőtt babázni fogok, :inlove: a kicsire vigyázok, míg a fiamnak dolga van, mert a kicsi még nem gyógyult meg, és a héten nem vitték bölcsibe.

    Jah.... majd elfelejtettem a gyopáron Dirndlidémon o_O;) lettem.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.1.24
    henrietta1223, ursa11, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  9. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt mindenkinek!

    Talán már megmaradok. Levertségem és a köhögésem megmaradt, no meg a lustaságom is. Még mindig nagyon jól esik napközben is eldőlni és aludni, nem csinálni semmit. A feleségem jól tud kötni, meg horgolni is, de most azon panaszkodik, hogy amit köt, azt utána vissza kell, hogy fejtse, mert túl gyakran hibázik. Nekem is gondot okoz két-három kis összeg összeadása is, mert kettő meg kettő meg négy aaaaz ... annyi mint ... Mennyi is? Mi mennyi? Nem tudok én sem rögzíteni, de ezt most nem foghatom a koromra. Csak a két papagájra, de azok is tiltakoznak a megállapításom ellen. Nejem azért "morog", hogy miért nem megyek el orvoshoz. Na ja. Ő elment a saját háziorvosához, hogy kér beutalót vizsgálatra, ami hamarosan esedékes lesz, mivel "lejár" az előző egy évvel ezelőtti vizsgálat határideje - évente egyszer kell mennie és az pont a hónap felénél lesz egy esztendős, de előtte nem mehet újabbra, ki kell várni az egy évet - ÉS egyben meg is vizsgáltatja magát, MI baja van még mindig, mert már Ő is unja ezt a kórságot. Az asszisztensnővel telefonon egyeztetett, majd lement a rendelésre, ahol az asszisztensnő kezébe nyomta a beutalót és közölte, hogy a doktor úr ma nem fogadja, mert ma nem rendel. A feleségem hazajött és nekem méltatlankodott, hogy az orvos nem vizsgálta meg, így nem tudja, hogy ténylegesen mi baja volt, van. A kis kíváncsi Fáncsi! De engem meg piszkálgat, hogy miért nem megyek el. Miért, miért? Hááát ... mert nem rajongtam sosem orvoshoz járni, ... meg minek, ha orvos nélkül is ki tudok mászni a kórságból, na de főként az, hogy OTT szedjek össze megint valamit attól a sok betegtől, aki oda zarándokol el? Fertőzzem magamat felül? Ahol annyi/ennyi göthös összegyűlik, ott óhatatlanul is be lehet szerezni valami újabb izét. Nekem meg még mindig van, nem kell az újabb. De a végén lehet, hogy mégis elmegyek, ne halljam az asszony féltő "piszkálódását". Az egyik szomszéd, hasonló korú, mint én azon panaszkodott a feleségemnek, (csak telefonon) hogy egy hónap alatt már harmadszor kapta el a nyavalyát, ami a bővebb családjában kering, egyik delikvens a másikat fertőzi meg újra és újra. Mivel leromlott az immunrendszere "valamiért", az orvosa javasolta, hogy maradjon otthon, nem menjen sehová egy hónapig, regenerálódjon. De mivel az orvos azt nem mondta, hogy a rokonság meg ne látogassa a beteget, a család jött-ment, mintha elő lenne írva a vizit a betegnél. Igaz, épp belesett a karácsony is ebbe az egy hónapba, de ugye a bacik ezt nem tudják. Mert tudatlanok, nem jártak iskolába.

    A farm még mindig az érdeklődési köröm vége felé van, nem rohanok ide, inkább csak be-be nézegetek. Bezzeg régen! De régen az rég volt.

    Az én szerény tudásom szerint a dirndl vagy magyarosabban dirndli egy délnémet ruhaegyüttes, a démon meg alapjában rosszindulatú istenhez/istenekhez hasonlatos entitás, azaz lény. Sok vallás ismer ilyen "alakot", a kereszténység is. De olyant, hogy ruhadémon is legyen, aaaazt nem tudtam. Az, hogy valaki, pl. egy Ági nevű nőszemély boszorka, még elhiszem, de hogy egy kártékony, ártó majdnem isten legyen, na abban azért kételkedek. Hogy tud valaki ilyent kitalálni egy internetes játékban? ... Ha viszont arra gondolok, hogy az utóbbi időben a BP programozói csapata mire képes, vagy mire nem, háááát .....

    Szép napos napot és szorgalmas ténykedést a farmokon, de főként jó egészséget kívánok minden gazdának és családtagjának!
     
    Utoljára szerkesztett: 5.1.24
    -W-595-, henrietta1223, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét, jó estét Mindenkinek!
    Zsozsó, mindenkinél vannak hullámok a játékkal kapcsolatban. Majd újra érzed, amikor kicsit hiányzik és többször belépsz, s megragadod a kapát, kaszát!

    Apropó, gondolkodtatok már azon, hogy miért írták azt, hogy a kapa mellett a kaszát is ragadjuk meg? Hol és mit kell kaszálni? Nem tudom. Nálam aratógép arat le mindent, kaszálógépem az nincs. No, ha nem lennének gépeim, munkásaim, akkor kezemmel kattintgatnék, de akkor sem kaszálnék, csak betakarítanám a beérett gazt, legyen az zöldség, vagy gabona. Hmm.

    Ági, örülök, hogy te már javulgatsz! Jó sűrű programod lesz megint! Ünnepeltnek meg sok boldogságot! Anyukádnak jobbulást!

    Tihamér, jó dolog nálad is, hogy javul az állapotod! Ne foglalkozz azzal, hogy napközben is vonz az ágy! Jó az, kell a gyógyuláshoz a pihenés, a fekvés! Orvoshoz jobb, ha nem megy az ember, mert bizony úgy jár, mint a feleséged. Csak azt nem tudom, hogy akkor miért van kiírva, hogy rendelés ekkor és ekkor, ettől az időponttól, addig az időpontig. Amúgy meg még a telefonos rendelés az, amit nem értem. Elmondja a beteg, hogy mi a panasza, az orvos pedig kitalálja, hogy mi a betegsége a betegnek, megy a recept a felhőbe, a patikában meg majd kiváltja valaki. Vizsgálat az nincs! Hála, ritkán megyek az orvoshoz, de egy megfázás után bizony kellene, hogy meghallgassák a tüdőt, szívet és nemcsak a szavakat! Kicsit kötekedő vagyok ma? - lehet.

    Délelőtt bevásárlás volt a dolgom, itthon a tegnap kimosott ruhákat vasaltam, majd pedig délután tanítványom volt.

    Eventet csinálom, hogy miért azt nem tudom, mert amit ad, az nem egy nagy durranás. A 10 órással kezdtem, cél a felhő, utána meg jutok ameddig jutok.

    Itt még ma is ragyogó tavaszias volt az idő, de már kopogtat a hideg, jön a fagy, a hideg! Jöjjön is, most van itt az ideje, márciusban meg jöjjön a tavasz!
     
    -W-595-, henrietta1223, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  11. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó estét gazdák!

    No de Csacska! Hogyhogy nincs kaszád? Az kell minden kertes háznál. (A farm is kertes ház, mert van pajtája.) Mert a gazt, füvet a telek előtt is le kell vágni, meg a kertben is. Vagy fűnyíróval, vagy kaszával, vagy sarlóval. Persze az alpesi réten fokozott óvatosságot igényel a fű nyírása, nehogy egy havasi mormota nyakát suhintsa meg/el a gazda. A zöldségekhez alapállapotban nem kell kasza, de a gabonaféléket, kivéve a kukoricát, le kell vágni kaszával vagy sarlóval, mert egyenként ollóval aratni a gabonaszálakat felettébb időigényes. Azt meg fűnyíróval sem érdemes vágni. Nekem, míg volt kertem, volt kaszám is, nem nagy, csak 600-s. Itt a hatszáz a kasza élének a hosszát jelenti. Azt a kaszát én kikalapáltam, majd utána csak időnként kellett kiigazítani, amihez volt, sőt még meg is van a kaszakalapácsom és a kaszaüllőm. Azokat kint tartottam a kertben. Meg a kaszakövet is. Most meg már itthon vannak a szerszámok között. A fiamnak nem kell, mert van motoros fűkaszája, ami négy kerekes, nyereggel ellátott, már az unokám is azzal vágja a füvet, nem csak a szülei. A széleken meg villanyos fűnyíróval dolgoznak és ha kell, van sarlójuk is vágáshoz. Kaszájuk, olyan, mint nekem, nincs, a csemetém nem is dolgozott vele. Régen, mikor eljött füvet nyírni a benzinmotoros fűnyírójával, felosztottuk a kertet. Az egyik felén én vágtam kaszával, a másokat meg ő a géppel. Én előbb végeztem, de az övé meg szebb, egyenletesebb lett. De kézi kasza gyorsabb, mint egy nyakba akasztott fűnyíró, szegélyvágó.

    Idő? Itt is volt meleg, volt napsütés, meg borultság is. De érzem, meg a pesti levelibékák is brekegnek, hogy jön az igazi tél. Lesznek mínuszok éjjel-nappal és lesz majd hótakaró is. Elvégre tél van, nemde?

    Megyek a másik szobába, tévén keresek valami értelmes műsort, talán lesz, mert a szerelmetes filmeket a feleségemnek találták ki, nem nekem.

    Jó éjt mindenkinek és jó egészséget!
     
    -W-595-, ursa11, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  12. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Tihamér, nincs kaszám. Fűnyíróm van, de azt sem én használom,mert az nálunk férfi kezébe való, a sövénynyíróval együtt.
    Valamikor szüleim házánál volt kasza és sarló is. A sarlót még én is használtam, azzal kaszaboltam le a csalánt, füvet a kacsáknak. Hú, ez már olyan régen volt, hogy csak halovány emlék. Kiskertemben a motoros meg meg sem nagyon tudna fordulni a zsebkendőnyi területen. Lehet egy nyúl is elég lenne, az is lelegelné pár nap alatt az egész füves területet. Majd, ha elromlik a fűnyíróm, elgondolkodom a dolgon.;)

    upload_2024-1-5_20-46-26.jpeg upload_2024-1-5_20-47-36.jpeg upload_2024-1-5_20-49-0.jpeg
     
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Nagyapámnak a Hanságba voltak földjei valahol. Emlékszek, mindig bicajjal ment fel kaszálni. :) Jó látni ilyen képeket.
     
  14. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ismerem ezeket a szerszámokat...de én csak gereblyét és kapát fogtam a kezemben....amikor egy építő táborban voltunk...
    az Alföldön. Egyébként nem tudtak erre a munkára rábeszélni....az férfi munka!....a javából!

    Betegeknek jobbulást....jön a hideg...remélem kifagynak a vírusok!

    Születésnapoknak sok boldogságot kívánok!

    Lajos...rég jártál erre....remélem, hogy csak a játékkal van bajod! Hmmm????

    Ági...a Gyopáron hányas szintre értél? Már van margaréta völgyed? Én még mindig a 23. szinten vagyok. Ma is egyebeket kaptam
    a tp. helyett! Aztán a vevőket sem szolgálom mindig ki....sokszor olyan sokat kérnek....hogy nincs is annyi a pajtában.
    Nem azt kérik...amim van....bekukucskálnak....és amiből hiányom van...azt kérik!

    A tenyésztős eventet megcsináltam...pedig vasárnapra terveztem...de valahogy a kezem elindult az egérrel!
    A dinós eventnél a felhőt beüzemeltem....most kezdtem el a rövid e-gazt ültetni.
    Így már talán a végére érek. Elég sok szuper-dolgot el is elhasználtam. Nem így terveztem!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  15. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Az igaz, hogy az aratás nehéz munka volt hajdanán, de nem csak a férfiaknak. A kévéhez kötelet sodorni, markot szedni, kévét kötni a nők szoktak, az is kemény munka. Sok hajladozás és erő, meg kitartás kellett hozzá, Szerencsére ma már gépek végzik ezt is. Még jó, hogy a "porontyok létrehozását" nem gépesítették. Azt nem szeretném megérni!

    Reggel elmentem a boltba tejért, kenyérért, egyebekért. Langyos volt a reggel, plusz öt fok. Ez lesz a mai maximum. Aztán némi sarkvidéki levegő jön hozzánk vagy szibériai, nem tudom, csak azt, hogy most két hétig ritkán lesz melegünk kint.

    Feleségem reggel megemlítette, hogy a mai ebéd után - töltött paprika - hamar meg fogunk éhezni. Kéne valamit sütni. Édeset nem kívánt, de javallotta a "fogpiszkálót". Feleségem óhaja számomra parancs, ezért a tészta már a mikrobiban henyél, csak növeszti magát, mint én a pocakomat szoktam. Ebédre meg is fog sülni. ... Nem, nem a pocakom! A "fogpiszkáló".

    Szép napos napot kívánok, mert itt már kora reggeltől esik a Zeső!
     
    busika02, -W-595-, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  16. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Itt keleten csak borulgat eső még nincs, jövőhéten reggeli kemény fagyokat mondanak...:)
     
    busika02, -W-595-, ursa11 és 2 más kedveli ezt.
  17. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jóóóó napot mindenkinek!

    Itt még mindig esik, köd van, ocsmány az idő. A környéken a földdel dolgozók sokallják az esőt, nem tudja elnyelni a föld. Már nem szomjas. Teleitta magát. Bármerre megy az ember ki a városból, mindenütt áll a víz a szántáson, vetésen. Ha a gabona vízben áll és a víz átalakul jéggé, akkor a keletkezett jég megemeli a gabona szárát. Ha eléggé rugalmas, sok gumis anyag van benne, kibírja, ha nem, akkor előbb-utóbb elszakad a gyökér. Lehet vetni helyette majd tavaszi gabonát. Nem egy öröm. Persze a pockok sem örülnek annak, ha a járataikba is lemászik a sok víz, mehetnek ki a szabadba, ott meg várják őket a vércsék, ölyvek, meg a rókák. Nem könnyű egy pocakos pocok élete sem. :wuerg:

    Másfél órája, mikor a megkelt tésztát nyújtottam, vijjogva ment egy tűzoltóautó előttünk, - Budapest-Bécs főút, nem autópálya - majd kettő perc múlva még három sárga rohamkocsi. Mentő. Utólag kiderült, hogy tőlünk 4-500 méternyire három személykocsi összefutott a főúton. Kettő személyt a mentők kórházba vittek. Pedig nem is síkos az úttest, a sebesség sem lehetne több az óránkénti ötvennél, de lám-lám mégis megtörtént a baj. Valakinek nagyon sürgős lehetett. Megérte? :mad:

    A fogpiszkáló második adagja most sül. Nem fért bele mind egy lapos tepsibe. Nem gond, elfogy, ki nem dobjuk.

    További szép napot gazdák és jó egészséget!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  18. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép estét mindenkinek és Boldog Új évet!


    Megjöttünk,..a többit majd talán később:https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/1hAE

    Napok óta nem játszottam pedig 2 laptop is volt kéznél,...na majd most ha megy!?!?




    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Nem megyek el olvasni,..kár volt belépnem,..a kupit 132 db, se géppel se kézzel nem megy az aratás csak a gólya vitorlázik.
    Talán 1-2 napra megint el kellene felejtenem.
    Egészen jó ez a játék így,..abba biztos vagyok hogy ezt is meg lehet magyarázni!?!?
     
    Utoljára szerkesztett: 8.1.24
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Hétvége eltelt, volt benne jó is és kevésbé jó is!

    Lajos, úgy gondolom, egy kellemes pihenésen vagy túl. Bízom benne, hogy jól sikerült, jól érezted magad! (nagyon halkan jegyzem meg, nálam egész jól lehet mostanság játszani, nincs semmi gond!Remélem nem kiabáltam el!)

    Tihamér, elindult a zöld hulladék gyűjtése? Kaptatok kis konténereket? Jól fog működni?

    Farmozásra nem sok időm volt, de az event úgy néz ki, hogy teljesen kész lesz. Az utolsó adag gaz van a földben és a röpi is összejött az utolsó beadáshoz. Igaz nem kevés szupertrágyát és kk-t használtam el még csütörtökön és pénteken. Célom a felhő volt, de összejön a többi is.
    Tenyésztésre nem volt időm, igaz még most is megcsinálhatnám, de nincs hozzá kedvem. A nyereménye sem hoz lázba.

    Hideg lett, fagyos hideg erős széllel. Még tegnap elmentünk egy sétára, ami nem is séta volt, hanem gyors gyaloglás, de már nagyon vágytam ki, mert előtte nem sikerült elmennem sétálni, gyalogolni és vonzott a kinti levegő és a mozgás nagyon.
    Tegnap már a napsütés mellett erősen fújt a szél, de csapadék a láthatáron sem volt és most sincs. A szél az maradt.

    Ma ebéd után a temetőbe mentem ki, ma 28 éve, hogy a nővéremet legyőzte a gyilkos kór.:(:(:(:(
     
    Utoljára szerkesztett: 8.1.24
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  20. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Szép, kellemes téli nap van, hideg nincs, a kinti hőmérséklet csak MÍNUSZ nyolc fok. Hideg azért nem lehet, mert a hideg mínusz tíz fok alatt kezdődik, addig csak hűvös van. Az viszont kellemetlen, ha ehhez a hőmérséklethez élénk szél is társul. Szerencsére itt és most az nincs. Hamarosan elmegyek, de azt tudom, hogy hazafelé hűvösebbet fogok érezni, mint amikor elindultam. Nem talány, hajászhoz megyek. A buksimon megnőtt a szőr, feleségem pedig múlt héten bejelentett minket, a héten fogadnak. Míg a feleségem azon kesereg, hogy sok haja el/kihullt, mindenféle gyógyszerek, sugarazások, hormonhiányok következtében, addig nekem meg túl sok van a kobakomon. A hajászom tudja, hogy nálam a hajvágás ritkítással kezdődik. Aztán a hosszából is nyisszant és azért a nyakamon is kevesebb lesz a fehér szőr, (olyan, mint a lelkem, tiszta) emiatt fogok hűvösebbet érezni, mert sál ugyan van, de a levegő azért be tud a kabátom, dzsekim alá férkőzni. Nem tom hogyan, de képes rá.

    Komposztálható hulladék gyűjtése csak a kiváltságosoknál kezdődött el. Mi nem tartozunk oda, mi egy kis eldugott vidéki porfészek vagyunk (kb. 45.000 lakos), ezért itt nem indult el. De azt hiszem, hogy a környéken Tatabánya és Székesfehérvár érintett. Annyira nem izgat. Ha kapunk is majd egy hatalmas ÖT literes tartályt, nem fogom minden olyannal megtölteni, amit javasolnak. Az nálam kizárt, hogy romlott tejet öntsek az edénybe, azt gyűjtsem a lakásban, majd vigyem le a közös gyűjtőbe. Egyrészt, mert nem romlik meg, előtte felhasználjuk. Másrészt a krumplihéj, zöldséghéj beletétele rendben van, a nyers húson már gondolkodok, a csontok meg amúgy sem kerülhetnek bele. Ha van nyesedék, emberi fogyasztásra alkalmatlan hús, mócsing, azt lefagyasztjuk, ha a kicsi fiunk jön, fagyasztva elviszi, megfőzi és odaadja Bodzának (labrador retriever), Éowynnek (cica). Azok élvezettel elfogyasztják, az sem hulladék nálunk. Megmaradt étel nálunk nem jellemző, az előbb kerül még frissiben a fagyasztóba, mint a kukába. Kenyér, ha sok lett véve és "öregszik", akkor leszárítom és zsemlemorzsa lesz belőle, ami nem szemét, bár komposztálható lenne. Amíg más a karalábé, mángold, cékla szárát, levelét hulladéknak minősíti, addig én azokat (csak az egészséges szárakat, leveleket értve) felhasználom főzeléknek. Tessék kipróbálni! Az amúgy lilás cékla levele főzés után zöld lesz, hasonló, mint a spenót. Sóska nálunk SOHA nem fordul elő, az számunkra ehetetlen. Sőt! Ha lehetne én kiírtanám az utolsó szálig, írmagot sem hagynák belőle. Tegnap és ma a nyáron kapott mángold még akkor megfőzött, pürésített szárát használtuk fel, krémleves lett belőle. A mángold szárát úgy kell felhasználni, mintha spárga lenne. Az finom, nem hulladék! A mángold levele meg finomabb szerintem, mint a paraj vagy a spenót. Ki hogy ismeri.

    Megyek hajászhoz. Később majd visszatérek.
    --------------------------------------------------
    Visszajöttem. Én mondtam!

    A buksim jelenleg emberformájú, nincs rajta felesleges hosszú szőrzet. A feleségemet most kínozzák mindenféle középkori kínzóeszközzel. Amikor a hajásznál körbepillantottam, mintha egy régi hóhérkamra lenne, tele mindenféle izékkel, amikkel - gondolom én - az embereket sütögetik, vasalják, egyszóval kí-noz-zák. A nők mindenre képesek, mindent el tudnak viselni, HA a szépségről van szó. Nálam ez nem gond, mert én nem csak szép vagyok, hanem gyönyörű is. Csak az ördögök rosszak, mert nem visznek magukkal a pokolba, a feleségem szerint nekem ott a helyem. Szegény! Megint össze-vissza beszél. :)

    Nap hol süt, hol felhők mögé bújik. Szürkeség van, szerencsére hó nincs. ha egy hétig nem lesz, az nem baj, sok számunkra kártékony állat elpusztul a hidegben. Persze, hogy MI kártékony és mi nem, az nézőpont kérdése. A levéltetű minden kertész esküdt ellensége, de a hangyák védelmezik, nekik áldás, a katicabogarak meg szeretik. Megenni, mert az a fő táplálékuk. Én a kövesztett, abált szalonnára szavazok, az jobban ízlik. De lám, a feleségem meg nem eszi semmi pénzért, a nagyobbik unoka sem, de a kicsi imádja. Az egyik fiunk is él-hal érte, a másik meg örökre kitiltaná az élelmiszerek közül. Pedig mi is egy családot alkotunk, de eltérő ízlésekkel.

    Az alapvető eltérés a család férfi és nő tagjai között az, hogy nekünk fiúknak a lányok tetszenek, míg a lányoknak meg a fiúk. Nem vagyunk egyformák, képesek vagyunk haladni a korral, de ebben a kérdésben maradiak maradtunk. Már várom a tavaszt, amikor a lányok könnyített ruházatban jelennek meg és láttatják azt, ami szem szájnak ingere. :p De hol van az az idő? Még a jelét sem látni. Nincs "nyitni kék", nincs "kicsit ér", csak a hűvös idő. Minden nap leviszek egy D3 vitaminos doboznyi szotyit a madaraknak. A bokrok aljában szétszórom, hol itt, hol ott. Szedegetik, másnapra eltűnik az összes mag. Fiam hozott, én nem eszem meg, a papagájok kapnak másféle keveréket, abban is van napraforgómag. Ezt csak az éhező madarak kapják. Tavaszig majd elfogy. Néha egy-egy kissé hibás almát is leviszek, azt főként a feketerigók szeretik. De ha van maradék főtt sárgarépa, ami nem kell senkinek sem, azt is le lehet vinni, azt is elfogyasztják. De kenyeret ne adjon senki, az nem jó. Az penészedik, erjed, csak bajt hoz a szárnyasokra. A tyúkoknál más a helyzet, azok kaphatják.

    Megyek, mert feleségem is megjött. Le kell jelentkezni a főnöknél! xD
     
    Utoljára szerkesztett: 9.1.24
    henrietta1223, -W-595- és miklos4949 kedveli ezt.