Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. smoldering

smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

Sziasztok!

Egyenlőre a türelmeteket kérjük, jeleztük a központ felé a jelenséget.
    Köszönjük

-Holdfeny-. kedveli ezt.
  2. smoldering

Sziasztok!

Sikerült elhárítani a hibát, egy frissítés után problémamentesen lehet játszani!
    Köszönjük a türelmeteket!

GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  3. mamszi5107

mamszi5107 Fórummogul

Sziasztok!
    Szeretném megtudni, hogy az ajándék tortadoboz után aminek az összeállítása sikeres volt, miért csak 10 érmét kaptam
    a 15 helyett? :cry::cry:
    Üdv.: mamszi5107 ID:31361068

4. ChocoBounty

ChocoBounty Team Leader Team Farmerama HU

Szia!
    2022-06-29-én 14:44:53-kor játszottad le az első játékot, 15 pontot kaptál.

A kép nálad készült:
    upload_2022-6-29_20-19-33.png

Magad is tudod ellenőrizni, a játék fejlesztői az event ablakához hozzáadtak egy pontszámlálót: https://board-hu.farmerama.com/threads/mennyei-sütik-2022-június-csevegő.22563/page-5#post-1269162

mamszi5107 kedveli ezt.
  5. mamszi5107

mamszi5107 Fórummogul

Szia!
    Köszönöm a választ, de én a csillagos érmére lennék kíváncsi, mivel a táblázat szerint a sikeres játék után ad 20 érmét
    a sikertelen után pedig 10 érmét.
    Összetévesztettem a bónuszt az érmével.:oops::oops:

6. Enike**

Enike** S-Moderator Team Farmerama HU

Szia!

Kollégám távollétében engedd meg, hogy én próbáljak meg segíteni neked!

A csillagos érméket véletlenszerűen adja a játék egy jutalom-csomagból, akár sikeres, akár sikertelen a torta - összeállításod (minijáték). Ez azt jelenti, hogy nem biztos, hogy minden minijáték után kapsz csillagos érméket!

Íme, hozom az erre vonatkozó információt az event-ismertetőből:

A torták összeállítása után (csomagoktól függetlenül) az alábbi listán szereplő jutalmak egyikét kapjuk véletlenszerűen:

Az event befejezése utáni játékokhoz rendelt jutalmak (a listából egy jutalmat kapunk):[​IMG]

További információt ezen a linken találsz:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/mennyei-sütik-2022-június.22562/#post-1268815

mamszi5107 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  7. ..Sarah9..

..Sarah9.. Járnitanuló

Sziasztok! Nem tudom learatni a földjeimen a termést az alsó részen egy foltban 12 15 kockát. A bónuszokat nem lehet berakni a rekeszekbe, nem lehet aktiválni, a pipára hiába kattintok semmi nem történik. Miért? Ugyanilyen probléma van a másik farmokon is. TrBebe2000 ID 45542244, .Sarah9. ID 45541551

8. mamszi5107

mamszi5107 Fórummogul

Szia!
    Köszönöm a választ, úgy látszik a meleg megteszi a hatását. Nem láttam csak azt a táblát ami az event befejezése utánra vonatkozik. Bocsánatot kérek a figyelmetlenségemért!:music::music:

Enike** kedveli ezt.
  9. Enike**

Enike** S-Moderator Team Farmerama HU

Szia!

Javasoljuk, hogy nézd meg a farmod méretét, milyen értéken áll. Ha lehetséges, vedd kisebbre, hogy követni tudd az aratást.

A takarítás hiánya, az elhasznált internetfájlok is akadályt kelthetnek. Ezt napi szinten kellene elvégezni, de akár naponta többször is.
    Ccleaner-rel könnyen elvégezhető ez a feladat, és nagyban megkönnyíti a további munkákat!
    Főleg olyan esetben kell a takarítás, a gyorsítótár ürítése, amikor nem egy farmon játszik a gazda. Összeakadnak a sütik.

10. TIBIV6

TIBIV6 Utánpótlás-írogató

Sziasztok! Tinta halat hol tudok szerezni?

11. smoldering

Szia!

Új rémséges ól

Jack boltjában tudod kiváltani:
    Mutatom:
    Második tábla, felső sor 4.ábra!

Tintahalodú

Elérhető:
    Jack boltjában kiváltható:
    1.200 alkonyi árnyvirág + 60 horrorparadicsom (állat) + 1.000 rémtök + 30 lidércfénygömb (fatermés)
    Érési idő: 7:30 óra
    Termény: 1 db tintahal
    Tapasztalatpont: 90 TP
    Trágya mennyisége: 2 db
    Kihelyezhetősége: Teliholdas terület, Gombaerdő
    Etetéséhez 1 db tintahaltáp szükséges - Összetevői: 5 pöttyös horrorka + 35 izzó gomba
    Tárgy mérete: 2x2
    A tintahal pajtaértéke: 1.020

~*cassandra*~ kedveli ezt.
  12. NagyG1950

NagyG1950 Törekvő

Sziasztok! Nem tudok belépni a gazdaköri feladatokba, vajon miért? Kösz!

13. smoldering

Kérnénk egy pontos ID számot!

14. NagyG1950

NagyG1950 Törekvő

Már sikerült. köszönöm! Szép napot!

15. delfin929

delfin929 Fórumlakó

Sziasztok!
    A kerge kertbe kitettem egy múzeumot. Kezdetek óta furán jelzi a kapott TP-ket (kétszer is megjelenik különböző érték a zöld csíknál). Ma géppel betakarítottam az azzal arathatókat, utána megnéztem (lejegyeztem) a TP értéket, majd kézzel learattam a múzeumot. A TP érték semmit sem változott, úgy tűnik a múzeumban lévő tárgyak értékét a rendszer nem számolta el. Ezek után szintén kézzel learattam a "nagymenő" dekort, annak értéke megjelent a számlálóban.
    Megköszönném, ha egy Moderátor meg tudná nézni, hogy mi okozza a hibát.
    delfin929 ID: 18606907

16. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Van egy információs buborék-hiány a dologban:
    A TP-csík alatt a szokásos sor - amiben "pörög" a learatott TP - nem jelenik meg.
    Csak ez a SZÁMLÁLÓ hiányzik az aratáskor és minden bónusz, amit a dekorok adnak, megjelentek a bónuszsorban.
    (A kép illusztráció, nem a farmodról való!)

De mivel a múlt hét során sok panasz érkezett a Kerge Kertbe helyezett Múzeumokra (próbaaratások során a TP jóváíródott, a játékosok szerint mégsem), ezért azt javaslom, töröld a Múzeumot és tedd át egy másik területre.

Természetesen Te is bármikor kérhetsz próbaaratást.
    Ekkor jelezd, amikor a Múzeum beérik, és az egyik szolgálatban lévő ellenőrzésre jogosult kolléga arat.
    Ilyenkor a többi beérett dekorodat learathatod, csak a Múzeumot nem.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  17. delfin929

delfin929 Fórumlakó

Szia Othep!
    Köszönöm válaszod. Amit a képen is jeleztél, az a hiba keltette fel a figyelmemet (a tp csík alatti számláló, ami nem a megfelelő értéket mutatja). Ezért néztem meg az összes TP-nél is, ott ahol szerepel, hogy eddig mennyit értem el, és még mennyi hiányzik a következő szinthez. A múzeumot learatva ugyanannyi hiányzott a következő szinthez, mint aratás előtt. A másik dekort learatva viszont ez a számláló csökkent, tehát a TP jóváíródott. Ezért gondoltam, hogy valami nem stimmel.
    Akkor átrakom a múzeumot máshova, az lesz a legegyszerűbb.

Kuzdern és Othep kedveli ezt.
  18. akiram#521

akiram#521 Fórum-zöldfülű

Sziasztok! Nem engedi kitenni a cápatanyámat, valamilyen számomra rejtéjes okból le van tiltva! ID:27889612

19. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

A Cápákkal kapcsolatban változások történtek még 2020-ban.
    https://board-hu.farmerama.com/thre...-előkészülete-2020-január.19073/#post-1066062
    https://board-hu.farmerama.com/threads/cápatenyésztés.19141/
    A korábban nyereményként kapott cápatanyák további használhatóságához ki kell (kellett) váltani a cápatanya jogát a Majmok szentélyéből, a 2. kamrából (30 AB).
    Lehetséges, hogy ezt a kiváltást Te nem tetted meg?

(Ahhoz pedig, hogy tenyészthesd is, az 5. kamrában a tenyésztési jogot (20 AB) kell kiváltanod.
    Nem kötelező, de segíti a folyamatot, a 6. kamrában kiváltható (30 AB) cápatenyésztés kezdőcsomag, és ugyanitt megszerezhető az ajándék szobor is (30 AB).)

-ágianyu33- kedveli ezt.
  20. -mbankuty36-

-mbankuty36- Fórum-zöldfülű

Sziasztok!
    -mbankuty36- gazda vagyok ID: 17620072
    Két napja a tortagyártás felületére belépve csak forognak a virágok, nem tudok tortát készíteni és csillagos érmét beváltani sem, mert nem tölti be! Ha visszalépek valamelyik területre folytatődik a virágpörgés, ha újraindítom, csak az eventes felületen kezdődik előről! Másik gépről sem működik. A másik kertem rendben van!

https://imgur.com/4jqpdSS

Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.7.22