Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mamarygen

mamarygen Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Azt olvasom, hogy van másik farmod is.
    Emiatt is feltétlenül szükséges egy alapos ccleaner-ezés. A fórumhoz használt böngésző frissítése, régi sütik eltávolítása is ajánlatos.

A játékból való kilépés sajnos hibás működésű. Így a kapcsoló miatt a kliens ablak jobb felső X kapcsolóját kell igénybe venned.
    Web-es böngésző esetén a böngésző lapját tudod bezárni, ezzel a farmról kilépsz. A visszalépéshez természetesen a böngésző játék oldalát ismét meg kell nyitni.

Kényelmetlen, ez nem vitás!
    Ezek ajánlások, de segíthetnek ahhoz, hogy játszani lehessen.
    Kivárjuk nagyon sokan, mire megjavul a teljes felület, a játék grimbusz nélkül elérhető lesz.

Ha segítséget kérsz, szükséges a farmod azonosító adatait is leírni. (farmnév és ID-szám nélkül nem tudunk segíteni!)

Tedd meg, hogy megírod egy új hozzászólásban.

stb_farmer kedveli ezt.
  2. mamarygen

Szia!

Az új terület műveleteit kipróbáljuk, megtanuljuk használni.

Talán azért nem látjuk a termelést, mert a végrehajtás után várjuk a látványt, hogy elkezd dolgozni a "rendszer" azzal, amit kijelöltünk.
    Még sajnos ehhez be kell zárnunk az adott ablakot, majd visszalépni, hogy meggyőződhessünk, tényleg folyik a munka, amit kijelöltünk.

Az idő jelzése látszik, csak figyelnünk kell erre is.

Ha a kijelölt művelet elkészült, azt be kell gyűjtenünk a gyártó helyről.
    Majd az ácsműhely felkeresése következhet.
    Ott a kellékekből, ha van elégséges mennyiség, akkor az adott fa előállítása is időt igényel. (nem sok idő ez)
    Amint kész, akkor át kell venni, és mehetünk a földkupacokhoz, hogy kihelyezzük.

Aprólékos a dolog, de majd belejövünk.

Hozok néhány képet a farmodról, a gyopárvölgy fás részlegéből:
    Kérlek, alaposan tekintsd át, amiket jelöltem ... és akkor nem érzel problémát már. :)

Összetevők egyik ablaka:
    kacc.png

A kihelyezett, beért fa terméseinek begyűjtése:
    kacc -2.png

Ácsműhelyben a az épített új fa képe - begyűjtés után a kihelyezés megtörténhet.
    kacc - 3.png

Érdemes folyamatosan készíteni az újabb összetevőket, hogy a kellékekkel az alpesi sárgabarackfa építése legyen előkészített.

A Gyopárvölgy csevegőben is sok Játékos segít, de ha valamit nem értesz, hozzad a kérdésedet ide is.

Bízom abban, már nem leszel "elveszett" gazda ... és tudsz dolgozni a fennsíkon.
    Tudod! Frissítés, visszalépés ... másik ablak nyitása, a kellékek gyártása, az idő látványa miatt a frissítési gomb használata szükséges lehet!

stb_farmer és Baby72 kedveli ezt.
  3. mamarygen

Szia!

A jobb felső részen a 3 gombos kapcsoló nehezen bírható működésre.

Tisztában vagyunk vele, hogy ez hibás működés, de több társunk, Játékosok is hasznos tanácsot írtak ahhoz, hogy lehessen a bónuszkódot, mától már nem is egyet, hanem kettőt is használni.

A frissítés gomb, a billentyűzeten az F5 gomb segíthet. Ez a gomb nagyon sokszor használatos a hibák miatt.

A kilépéshez a böngésző játékoldalának lapját kell lekattintani a bezáráshoz.
    A kliens felületén nem a 3 gombos jobb szélső X gomb a nyerő, hanem a felső sarok X kapcsolója bezárja a kliens alkalmazást, ha azt vesszük igénybe.

A központ munkatársai dolgoznak a javításon.
    Addig mi körültekintéssel, néha vicsorogva, de legyőzzük a nehézséget és játszunk, használjuk a lehetőségeket.

Javaslom, alkalmazd a tanácsokat, javaslatokat!

rozalia57, achmed1122 és stb_farmer kedveli ezt.
  4. kacc21

kacc21 Fórum-zöldfülű

Szia!
    Köszönöm szépen, hogy megnézted!
    Úgy érzem tisztában vagyok a Gyopárvölgy működésével, tudom, hogy mit kell tenni a haladáshoz.
    Elolvastam az ismertetőt, a gazdák hozzászólásait, értek is mindent. Hiszen eljutottam addig, hogy kirakjak egy fát :)

Ezek szerint a gépemmel van valami "probléma", mert én még mindig nem látom, hogy elkészültek a dolgok. Például nem látszik a hátralévő idő, és a Begyűjtés gomb is inaktív.
    Próbálkoztam frissítéssel, másik böngészővel, és még a klienssel is. Mindegyikkel ezt tapasztaltam sajnos.
    Én a következőket látom:

barack_termelesi_hely.JPG barack.png

Köszönöm!
    kacc21

5. szöszi50

szöszi50 Fórumfelvigyázó

Köszönöm szépen,sajnos nem tudok ide jönni,most is eddig probálkoztam!Olvasnám én ha tudnám.

stb_farmer kedveli ezt.
  6. mamarygen

Szia!

Nem megbántani akartalak, messze nem ez volt a szándékom.
    Azét írtam, azért hoztam a képeket a farmodról, mert az írtad, az időket nem látod mozogni ...

Valóban gond lehet a gépeddel. De inkább a net kapcsolat szakadozhat.

Meg tudod oldani, hogy a routerhez, box-hoz vezetékkel kapcsolódjon a számítógéped? Az biztonságosabb kapcsolódást jelenthet.
    Mindenképpen kapcsold ki a farmodat.
    Futtass egy takarító programot.
    Majd kapcsold ki a gépet.
    A routert is indítsd újra.
    Amint helyreáll a kapcsolódás, amit a szolgáltatód nyújt - minden eleme, akkor kapcsold vissza a gépet. Lépj be a farmra.
    Figyelj, hogy más alkalmazás ekkor ne fusson.

Lépj végig a Gyopárvölgy fás részletein, van-e változás. Szurkolok, hogy sikerüljön! :)

Ha lesz érkezésed, várok egy visszajelzést, megjavult-e a farmos helyzeted.

stb_farmer kedveli ezt.
  7. fifi930

fifi930 Haladó

Azt szeretném megkérdezni miért nem tudom kitenni most a gyopárvölgyben a sárgabarack fámat?
    Már többet készítettem, learattam, kivágtam. Most van 4 és nem kitehető. Frissítés megvolt.
    Gazda: fifi930 ID: 19109107

stb_farmer kedveli ezt.
  8. mamarygen

Szia!

Az a gond, ami másoknál is fennáll.

A kihelyezés sokaknál csak akkor történik meg, akkor lehetséges, ha az elkészült fákat a felső sorba, a kedvencek közé húzzuk.
    Megtettem most nálad. Helyezd a földkupacokra, engedni fogja. :)
    fif.png A kép a farmodon készült.

stb_farmer kedveli ezt.
  9. kacc21

kacc21 Fórum-zöldfülű

Szia!

Egyáltalán nem bántottál meg, sajnálom, ha így tűnt valamelyik mondatom alapján.
    Ezért nem szeretem az online kommunikációt (nem is szoktam sokat használni), mert itt nem látszódik a másik fél arckifejezése, testbeszéde, érzelmei..., emiatt sok lehet a félreértés.

A lényeg, hogy sikerült működésre bírnom a Gyopárvölgyet.
    Leírom, hátha másnak is segít a jövőben.

Az biztos volt, hogy a gépemmel van baj, miután Te hoztál képeket a farmomról, és senki más nem panaszkodott ilyen típusú hibáról.
    Az internetkapcsolattal nincs baj, próbálkoztam frissítéssel (F5 gomb), ki-belépés, böngészőváltás, vadiúj böngésző telepítése, cache törlés, CCCleaner, kliens használata, gép újraindítás...
    Sajnos egyik sem segített.

Kipróbáltam a telefonomon, és ott működött, csak sajnos azon nehezen kezelhető, és sajnos a képernyő sem méretezhető át fekvő helyzetben, mint a Gyopárvölgy bevezetése előtt. (Remélem egyszer ez is megoldódik, mert amúgy eddig tök jól tudtam farmozni telefonon is, sokat segített a napközbeni aratásokkor.) Ez is megerősített abban, hogy a laptoppal kell kezdeni valamit.

Most már laptopon is működik, a Windows volt a ludas. Már régóta újra kéne telepítenem, de sosem tudtam még rávenni magam.
    A probléma oka, hogy a Windows-om órája időnként megáll, nem frissül. Beállítottam a pontos időt, és minden rendben működött. :)

Ebből az következik, hogy a Gyopárvölgyön lévő órák, időzítők a laptop rendszerideje alapján számolják a hátralévő időt, nem pedig a Farmerema szerver saját órájához képest. Ez amúgy szerintem hiba az alkalmazásban, hiszen a farm többi területe jól számolja a hátralévő időket.

De most már legalább tudom, hogy mit kell tennem, ha megint előjön ez a probléma.

Köszönöm a segítséget!

10. Magdianyus4853

Magdianyus4853 Utánpótlás-írogató

Szia!
    Segítséget szeretnék kérni, afűrészmalomba nem tudom leszedni a kész terméket, és másikat sem enged keverni.
    Köszönöm.ID54603344

stb_farmer kedveli ezt.
  11. apuka12

apuka12 Utánpótlás-írogató

Nem tudom leszedni a fákat az északi erdőben...
    ID:18403300

stb_farmer kedveli ezt.
  12. nyunnyogó

nyunnyogó Utánpótlás-írogató

nállam ugyanez a hiba

most már semmit nem enged leszedni igy hogy haladjon vele az ember

Moderátor által utoljára szerkesztve: 9.12.22
    stb_farmer és szöszi50 kedveli ezt.
  13. kicsikacsa1

kicsikacsa1 Fórum ismerője

Sziasztok
    gyopárvölgyben van egy pár hiba: ha belépek nem tudok kilépni. termelési helyeknél ha begyűjtöm nem jelenik meg a termék csak ha ki be lépek. A játék kilépésénél hibaüzenet jön.

14. szöszi50

szöszi50 Fórumfelvigyázó

Sziasztok!Kérdésem lenne,hogyan lehet virgzó ágat készíteni?,kéri a megrendelő!Vagy az rá ér még?Mikorra ismerjük meg ezt a területet azt jó lenne tudni!,de nekem nem sok reményem van hozzá,de annyira izgat a dolog,hogy már lázban égek a kíváncsiságtól!További szerencsés játékot,és szép éjszakát,azt hiszem sokan lesznek fent éjjel is,és ide raknak,oda raknak,de nem haladnak!xD;):sleepy::cry:

stb_farmer kedveli ezt.
  15. Ninett79

Ninett79 Fórum elő legendája

Szia!
    Az felröppenő, fák aratásakor jöhet. :)

16. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum elő legendája

Szia!
    A virágzó ágat fák aratásakor kapjuk.

17. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Sziasztok.

upload_2022-12-9_21-38-35.png

Megjelenik majd egy köralalakú ikon [​IMG] és itt kell betakarítani a termést.
    Figyelj eleinte a feliratokra, nehogy kivágd a fát.

stb_farmer kedveli ezt.
  18. Othep

Szia.

Itt kell a termést begyűjteni:

upload_2022-12-9_21-53-14.png

(A kép illusztráció csupán)

19. Ivibaba54

Ivibaba54 Fórumelemző

Sziasztok kedves segítők !
    A sarkvidéki parti eventen adódott kis problémám. A felhő előtti feladatot teljesítettem, ki is írta, hogy kész, de megállt az ajándék csíkja előtt, s nem kaptam meg a feladathoz tartozó nyereményeket. Eddig minden rendben ment, de most nehezen működik a játék sok területe, rettentően sokat frissítek, még a kilépés is nehéz. Ennyi problémám nem volt eddig. Köszönöm, ha sikerül valami megoldást találni.
    Ivibaba54 ID:24093664

szöszi50 kedveli ezt.
  20. Othep

Szia.

Szerda délután óta (a Gyopárvölgy új játékterület indítás után), több váratlan hiba merült fel a játékban, melynek javítása folyamatban van.
    Átmeneti megoldás, hogyha lefagy a játék akkor frissítjük az oldalt (F5), a kilépés pedig kliensben történhet az ablak bezárásával, böngészőben a lap bezárásával, vagy az oldalon a "Vissza nyíl" használatával.

A javításig türelmeteket kérjük.

Ami az eventet illeti, továbbítottam az adataidat ellenőrzésre, de valószínűleg csak reggel lesz kolléga, aki azt elvégezheti.

Türelmedet kérem, szintén.​