Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!
    Kerti ásót gyakori aratással és szorgalmas munkával lehet szerezni. Minden növény adhatja, de nagyon rapszódikus. Próbálj meg növény kombinációkat ültetni. Bátran keverd a növényeidet. Sokszor kaptam már rövid érésű növényekből ásót, amíg pl. a hosszú érésű nem adott. Nem szoktam az ásókat összegyűjteni, mindig felhasználom a mag gyártásához, még ha egy darab van, akkor is. Inkább a magokat gyűjtöm, hogy azt tudjak többet elültetni egyszerre. Általában cikóriával, vargányával együtt, hogy +2 terméshozam legyen kockánként.;)
     
    Sali~*.*, Swartsch és Sylja kedveli ezt.
  2. csi48

    csi48 Fórummogul

    Köszönöm szépen! Eddig nem kevertem az ültetni valókat, hogy egyszerre tudjam aratni, de becs szó, elkezdem. Remélem igazad lesz, és szidni fogom magamat, hogy a kényelmem miatt eddig ha lehetett mindig egy fajta növényt ültettem. Cikóriával majd később, mert csak a 21. szinten vagyok. Köszönöm!
     
    Sali~*.* és aida2330 kedveli ezt.
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, jól gondolod.
    Kerti ásóAlpesi kertben / Minden növénybőlEgyes növények előállításához szükséges
    A kezdeti nehézségek ellenére kérlek legyél türelmes. Ahogy haladsz a növények ültetésével egyre nagyobb az esélye az ásó felreppenésének is. Nálam az vált be, hogy éjszakára a leghosszabb érés idővel rendelkező növényt, jelen esetben az alpesigyopárt, ültettem éjszakára. Megfigyelés alapján, ha vannak segítő munkásaid akkor aratáskor több felröppenő röppen/het.
    Sok sikert, jó játékot kívánok!:)
     
    aida2330, Swartsch és farmerSS kedveli ezt.
  4. ibolya5545

    ibolya5545 Haladó

    Sziasztok! Most adtam be alpesi rózsát 786 darabot, hogy egy műkertész jelvényem legyen. A műkertész jelvény nincsen sehol. Utána tudnátok nézni hogy hová lett?
    Gazda: ibolya5545 ID: 11945633
     
  5. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    köszönöm türelmedet.
    Ellenőrzésem alapján valóban készítettél tegnap 27.03.2024 - 19:49:04-kor egy Műkertész jelvény - 1. szint jelvényt, melyet 27.03.2024 - 19:49:41-kor felhasználtál, kiváltottál egy rúnát az Alpesi rózsánál:
    upload_2024-3-28_9-0-11.png
     
    -ágianyu33- és Sali~*.* kedveli ezt.
  6. juvika

    juvika Járnitanuló

    Szia! Szeretném megkérdezni,hogy kaphatok Longán gyümölcsöt,Kenyér gyümölcsöt?
    Válaszod köszönöm
     
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a Longángyümölcs a legújabb bahás titokfa, a Longán gyümölcse. A Longán a "Sikoku" talányos tiki-fából fejlődhet ki, 2024. március 22-én került játékba:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...-rejtelmei-bahamarama.422/page-3#post-1378678
    upload_2024-3-28_10-49-43.png

    A Kenyérgyümölcs a Kenyérgyümölcsfa termése, mely a 2024. január 12-én került játékba, a "Timor" talányos tiki-fából fejlődhet ki. Ezen kívül megszerezhető volt a Karneválkirálynő - 2024. február eventből, illetve a most futó Hóember szezonból is kivehető egy, ha vásároltál Szezonbérletet:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...-rejtelmei-bahamarama.422/page-3#post-1366190
    upload_2024-3-28_10-49-22.png

    A képeket az Enciklopédiából hoztam - itt CTRL+F-vel tudjuk a keresőt aktiválni és begépelve a fa nevét megtaláljuk könnyen az információkat:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/fák-a-játékban.17269/

    A titokfák - az eddigi gyakorlatnak megfelelően - eventekből, szezonokból a későbbiek folyamán is megszerezhetőek lesznek várhatóan, illetve a csere napon is lesz majd lehetőség szerezni belőlük.
     
    Sali~*.* és -ágianyu33- kedveli ezt.
  8. szemike50

    szemike50 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Tegnap olvastam egy ismertetőt - vagy csak álmodtam? - mely szerintem szintén ma kezdődne és lehetett volna választani, hogy mit szeretnék, kitehetőket, vagy felhősort. Nem olvastam el részletesen, gondoltam, majd ma. De most nem találom az ismertetőt. Ha tudtok, segítsetek , légyszíves!
     
  9. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    nem pontosan értem mire is gondolhatsz. Esetleg erre az akciós vásárra?
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Édes-húsvéti-ajánlatok.24731/
    A csomagok megvásárlása mellett választhatunk, hogy melyik bónusz csomagot kérjük.
     
    szemike50 és Sali~*.* kedveli ezt.
  10. szemike50

    szemike50 Fórumfelvigyázó