Fórum játék Karácsonyi fórumjáték - 2022. december

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 22.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    A karácsonyi ünnepek alkalmából fórumjátékot hirdetünk.


    [​IMG]

    A fórumjáték témája:

    Két kategóriában hirdetünk pályázási lehetőséget.

    Az első kategória: "Téli farmkép"
    Ebben a témában olyan képeket várunk, amelyekben a karácsonyi ünneppel kapcsolatos emlékezetes pillanatokat örökítitek meg.
    A képeken látszania kell a farmnévnek és az ID-számnak - webes böngészőben játszó pályázók esetén.
    Akik csak a kliens felületét tudják használni, számukra van egy áthidaló javaslatunk. **

    A második kategória: "Legkedvesebb téli emlékem"
    Itt olyan történeteket várunk tőletek amik télen történtek.
    Lehet mese, csattanós szösszenet, vagy verses összeállítás. Hosszabb legyen mint 2 sor, maximum 100 sor.

    Irodalmi műalkotások átköltése szigorúan tilos!
    Fontos, hogy itt is kerüljön feltüntetésre a farmnév és az ID szám a pályázati hozzászólásban.

    Szabályok:

    Minden Magyarországon regisztrált játékos (magyar nyelven játszó) részt vehet a játékban.
    Egy gazda csak egy farmjával nevezhet a játékba!
    Mindenki csak 1 kategóriában indulhat.
    Nem megengedett képszerkesztő program segítségével az adatok feltüntetése utólag a képre!
    Mindenkit megkérünk a becsületes játékra!
    Ne hozzátok magatokat vagy bennünket kellemetlen helyzetbe!


    A játék időtartama:

    Kezdete: 2022. december 22. (csütörtök) 17:00 óra
    Vége: 2022. december 27. (kedd) 22:00 óra


    Felkészülési idő, a pályázat tervezése már elkezdhető, a saját összeállítás megalkotható december 15-től indulva.
    Maga a pályázati anyagok nyilvánosság elé tárhatók:
    december 22. (csütörtök) - december 27. (kedd) között


    Eredményhirdetés:

    2022. december 29. (csütörtök) várható majd


    Mindegyik kategóriában 3-3 szerencsés nyertest fogunk kiválasztani, mi moderátorok.


    A nyertesek jutalmai:

    A kategóriák díjazottjai a Farmerama központ által szponzoráltak.
    A különdíj adományozója a magyar moderátor csapat közösségi vezetőjének felajánlása lesz.



    1. kategória: Téli farmkép

    1. helyezett:

    [​IMG]

    300x Farmarany



    [​IMG]

    2. helyezett:

    [​IMG]

    1x Kukacoskodás(+)

    [​IMG]

    3. helyezett:

    [​IMG]

    1x Havermackó(+)


    [​IMG]




    2. kategória: Legkedvesebb téli emlékem

    1. helyezett:

    [​IMG]

    1x Ledöbbent Okosfüles(+)


    [​IMG]

    2. helyezett:

    [​IMG]

    1x „Piccolo” titokzatos láda
    [​IMG]

    3. helyezett:

    [​IMG]

    3x Neon ólak ládája II

    [​IMG]

    Ráadás különdíj - Pályázók különdíja
    (1 db kerül kiosztásra)

    [​IMG]

    1x Mézeskalács Rudi tojás


    Képfeltöltéshez segédletet az alábbi linken olvasható:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/direktlink-segédlet.11064/

    Képfeltöltéskor, a feltöltött képek URL linkjét másoljátok!

    Kérjük, egyéni nyeremény felajánlásokat ne tegyetek!

    A játékhoz kellemes időtöltést, jó szórakozást kíván
    a Farmerama magyar moderátor csapata

    [​IMG]
     
    HéricsBáró, Mica67, MaMo78 és 12 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    A kategóriás besorolást a pályázati posztban kérjük külön szerepeltetni.


    Tehát a nevező poszt tartalma:
    - kategória megnevezése
    - kép linkje, illetve a szöveges történet
    - pályázatot benyújtó farm neve és ID-száma.

    A Téli farmkép alkotóitól így kérjük a hozzászólás megírását:

    Kategória: Téli farmkép
    Kép feltöltött linkje: URL link
    A pályázó farm neve és ID-száma: ...


    **
    Azok a játékosok akik a klienssel játszanak, vagy a kliens felületén tudnak csak farmozni, azok a gazdák készítsenek egy képet a pályázatukról a farmos kamera segítségével.
    Majd irány a posta, fotók.
    Ezután pedig másolják a farmfotó linket és azt illesszék a pályázatuk posztjába.
    [​IMG]
    Itt is feltétlenül legyen feltűntetve a farmnév és az ID szám a pályázati topikban írt nevezési posztban!

    Webes böngésző esetében, a téli farmképet úgy készítsétek el, hogy farm adatai ( farmnév és ID-szám) is szerepeljenek rajta.
    Emellett írásos formában is szükséges a farmazonosító páros lejegyzése!

    Nem megengedett képszerkesztő program segítségével az adatok feltüntetése utólag a képre!

    Legkedvesebb téli emlékem pályázat alkotóitól így kérjük a nevezési hozzászólás megírását:


    Kategória: Téli emlékem
    A pályázó farm neve és ID-száma: ...
    Pályamű leírása: ...




    Köszönjük az együttműködéseteket!
    Sikeres és szórakoztató játékot kívánunk a munkákhoz.:)
     
  3. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    A topic nyitásának ideje: 2022. december 22 (csütörtök) 17:00 óra
     
  4. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    A topic megnyitja kapuit.
    Jó szórakozást kívánunk mindenkinek!
     
  5. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

  6. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

  7. Hermione72

    Hermione72 Fórumszaki

  8. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

  9. Borzas.Kata

    Borzas.Kata Fórum hercege

  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    DevilMókus, szellorozsa, iluva és 22 más kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Legkedvesebb téli emlékeim!

    Tulajdonképpen sok sok kedves emlékem van a téllel kapcsolatban, de talán a régmúltból előszednék egyet, amikor még minden csodszámba ment nálam....

    Történt is még valamikor 2011-ben amikor is....elköltöztem Alsódughagymafalvára, ott is egy farmra.....

    Beköszöntött a tél a farmon is.Igaz , még nem a teljes területet keritette hatalmába.A farm alján a kisegérke is megkapta egérmamától a meleg sapkáját, és most már boldogan tekintget bele a világba.A fák alatt pedig megannyi kis szentjános- bogárka tartja a kis lámpáját, hogy ha megyek leszedni a gyümölcsöt, akkor azért lássak is valamit.A viztartály is csoda szép lett azzal a tiszta viz , áttetsző látványával.
    Egyszer csak arra figyelek fel, hogy nagyon sokan sietnek a kertek alatt és suttogva mondják, hogy-vajon mi lehet..nézzük meg.Elindulok én is, hogy ugyan már ne maradjak le a "vajon mi lehet"-ről..Meg is érkezünk egy kis házikóhoz és illendően bekopogok.Ahogy belépek, mert azon mód kinyilott az ajtó, komolyan mondom a szemem szám tátva maradt a csodálkozástól.

    Egy csodálatosan kivilágitott, fűzérekkel diszitett karácsonyi csodába érkeztem.Jobb oldalt egy hatalmas fenyőfa, feldiszitve sok szép fényes, csillogó-villogó disszel.Apró kis gyertyák, fényükkel még emelték a hangulat szépségét.Apró kis kacajt hallok, és amint arra pillantok, akkor fedezem fel, hogy meleg kék sapkás , hosszú farkú mókuska, éppen egy hólabdát dobott a hosszúfülű nyuszika felé,aki örömében, hogy elkapta, aprókat kacagott rajta.
    Bal oldalt pedig egy hóember mosolyog mind a két szénnel diszitett szája sarkában.Cirok seprűjét hóna alá szoritotta, meleg piros sállal védve meg a torkát, őrt áll a házara vigyázva.

    A házak ablakai megannyi fénnyel világitanak, hogy aki erre jár, az mindent jól lásson, és megcsodálhassa.Birka Manci és Birka Brúnó egymás mellett állva, hivogatnak vidáman.
    -Kattints rá bátran, mondják nekem, biztatóan.
    Meg is teszem, és kapok egy szót, hogy "advent".De nem csak úgy simán, hanem két kedves kis őzgida és egy csomó becsomagolt doboz társaságában vehetem át a bűvös szót.Megköszöntem az ajándékot és útrakerekedek, hogy beváltsam a megkapott ajándékot.Ehhez úgy e hozzá tartozik, hogy kiváncsi is vagyok, hogy vajon mit takar ez a pár betű, amiért én ma az első ajándékot megkapom.
    Rá is ugrottam a két betűre, az Ok-ra és lám, lám, már ott is voltam az -Adjisten Elzemari- gazdánál.Nosza neki is duráltam magamat és bebillentyűztem az advent szól és máris ott termett egy pár jól felöltözött munkás, és
    -Mit parancsolsz édes Gazdám..felkiáltással közölték, hogy nálam lesznek egy egész napot.
    Ez aztán a meglepetés, ezt mindig nagyon szivesen veszem, mert megfáradt kezeimet igy aztán tudom kimélni, és a munka pedig halad.

    Kedveskéim, igy jártam én ma délután a farmomra látogatás alkalmából.Remélem, hogy Ti is szembesültök ezekkel apró kis csodákkal, és jó érzéssel fogtok az ültetésnek.S akkor még a rénszarvasokkal közlekedő Télapóról nem is beszéltem, aki már megérkezett, hogy időben mindenkihez az ajándékot el tudja juttatni.

    És aztán még az ünnepi fények a városban, talán egy pár szóban...

    Ma reggel első dolgom volt, hogy kiszaladjak a városba.Szaladjak, na már kora reggel nagyzolok.Kisétáltam.Ámultam és bámultam, ami a szemem elé tárult, az maga volt a csoda.Először is, mint minden nap a piacra vezetett az utam.Leraktam a standomra az eladásra váró terményeket és megbiztam Birka Brúnót, hogy vigyázza egy kicsit, amig én szétnézek a városban.

    Még ki sem értem a piacról, amikor észreveszem, hogy egy kedves kis fenyő szórja a fehér fényeit a terményekre.A Piacfelügyelőség állitott egy szép kis fát, hogy Mindenki örömét lelje benne.De honnan ez a jó illat?Most veszem észre, hogy Röfinéni egy nagy üstben kavargat valamit. Közelebb érve, és az illat után tájékozódva veszem észre, hogy az illat, ami a szegfűszeg és citrom keveréke volt, a teás kondér felől érkezik. Kértem is egy pohárra valót és a kezemet melengetve mentem tovább.
    Még mindig nem tudtam elhagyni a piacot, mert most meg a birka ikrek tartoztattak fel és forró gesztenyét nyomtak a markomba, hogy egyem meg, jó szivvel adják.Miután nekem a télhez hozzátartozik a sült gesztenye, megköszöntem és indultam tovább.

    Kilépve a piac kapuján, üdvözöltük egymást Birka Tódorral, aki az aktuális hireket továbbitja a nagyérdemű felé.A járdák szépen eltisztitva a hótól és a Barkácsműhely felé vettem az utamat, mert hoztam egy pár villanyfűzért, amit gondoltam, hogy az ablakot diszitenénk vele. Miután az ajtó fölé, még egy szép szalagot is tettünk, elvittem a nagy fenyőhöz a diszeket, amiket egy dobozban hoztam. Nagy arany szinű gömbök , amik aztán jól mutattak a fenyőn.
    A térkép jelző tábla alá egy szép kis koszorút tűztünk, hogy aki a táblára pillant az is mindjárt az ünnep érkezését vegye észre. Olyan nagyon igazi ünnepélyes az egész!!A város egyre szebb, már ott ragyog a betlehemi csillag, ami mutatja az utat a három királyoknak, nehogy eltévedjenek Betlehem felé menve.

    Ha a Gazdraktárba mentek,vigyázzatok, mert nagyon lógnak a jégcsapok az ereszről, nehogy a nyakatokba essen.S a lépcsők is nagyon csúsznak!!
    Úgy látszik, nyuszika fázott a korcsolyázás közben, mert még a kabátját és a pom-ponos sálját is felvette. Szegény Birka hogy le nem fagy az a pipaszár lába, ott áll a piac bejáratánál és már rekedtre kiabálta magát, pedig aki vásározni akar, úgyis bemegy, ha nem ordibál állandóan akkor is.
    Hát még szegény elefánt. Nem hiszem, hogy nagyon élvezné a vonaton való száguldást ebben a csikorgó hidegben. Legalább egy pokrócot teritettek volna a hátára, de lehet, hogy a nagy száguldásban a szél levitte róla? Milyen honvágya lehet a jó meleg Afrika után!!!!
    Már a nagy fenyőn az égők is világitanak, Hol egy csillag világit, hol egy ajtó disz fénylik.
    Közben a nyugiházat már belepi a hó ,de egy jó tündér ott a bal oldalon, vigyázza és óvja, hogy azért minden rendben legyen !!Belül, a szépség és a jóság uralkodik, száll az illata a finom süteményeknek, amit a konyhában készitek.Ha van kedvetek gyertek beljebb. ..finom meleg tea és mézes sütemény vár minden kedves erre tévedőt.
    Készülődünk a szép, békés Karácsonyra.

    Hááát, valahogy így emlékeztem én a farmbéli téli hangulatra, valamikor 2011-ben.

    Gazda: -elzemari- ID: 46866615
     
    Utoljára szerkesztett: 26.12.22
    DevilMókus, cili53, szellorozsa és 22 más kedveli ezt.
  12. Mica67

    Mica67 Fórumelemző

  13. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Legkedvesebb téli emlékem.
    Igaz történet egy kislányról ( rólam).
    Hát azt nem tudom hány éves lehettem, de kicsi. Akkoriban még voltak nagy havazások, a gyerekek nagy örömére.
    No hát mi ezt ki is használtuk, rendesen ,
    Abban az időben, nagyon sok gyerek volt az utcában, mert a szüleinknek ingyen osztották a portákat, és így sokan elkezdtek építkezni, no ha össze jöttünk gyerekek talán 30- 40 gyerek hát sok mindent kiadott az agyunk.
    Történt egyszer kiagyaltuk, a szánkó bajnokságot. Volt egy nem működő szélmalom, magasan egy domb tetején, de ezt úgy képzeljétek, hogy volt a malom ajtó, utána pár méter sík terep, egy meredek lejtő, utána egy pár méter kocsi út, utána még lefelé egy lejtő jó pár méter hosszan de ott már voltak itt ott nagy fák. Hát persze hogy a fiúk és a lányok voltak a két csapat, egymás ellen. No mi lányok kitettünk magunkért, mindent megcsináltunk hogy mi győzzünk. Segítettünk egymásnak hogy minél messzebb álljon meg a szánkónk
    Két három lány is nekifutásból meglökte a szánkóban ülőt, így messzebbre siklott a szánkó. Hát én egyszer megcéloztam egy fát a szánkómmal, nem lett semmi bajom, de azért a lábamat jól megütöttem , de oda se neki kocogtam felfelé, hogy mire sorra kerülök bírjak indulni ismét. Olyan is előfordult hogy aki lökte a szánkót, a nagy lendülettől ő is hason csúszva csúszott a szánkó után. Volt aki felborult fél úton a szánkójával az úgy csúszott le ahogy éppen sikerült. Már kezdett szürkület lenni akkor hagytuk csak abban a szánkózást, és természetesen a lányok győztek, mert itt azért nem csak erő kellett, jó szánkó, egy kis pálya ismeret, egy kis fifika is és hát lelkesedés a győzelem érdekében. Végezetül egy nagy hógolyó csata vetett véget , a nagy gyerek zsivajnak, kacagásnak, és énekelve indultunk haza.
    Hát itthon , meg egyszer szólt anyukám, te nem is várod a Jézuskát, őszintén szólva , előző években a nővéremmel együtt díszítettük a fenyőfát, ajándék hát maga a fenyőfa volt, meg a szaloncukor. De a nővérem is erősködött hogy nézek már be a szobában, hát a lélegzetem is el ált, ott ált a kisfenyő, feldíszítve, alatta egy kis méretű magyar kártya, 2db narancs. Akkor valahogy tényleg elhittem hogy mégis van Jézuska. Olyan illatot árasztott az a fenyőfa, hogy még most is érzem. Utána vacsora, sóban vízben bableves, mákos guba, mi pupácskának mondtuk, apám 4 felé osztott egy almát, 1 diót is, és egy fokhagymát végezetül imádkoztunk, és mentünk befelé a szobában. Mivel akkor még nem volt TV-énk , hát persze hogy kártyáztunk, amit én is tudtam játszani, csapd le csacsi
    borjúzni , egészen addig amíg el nem álmosodtam . Jó éjszakát kívántam, és boldogan aludtam el, Itt köszönöm meg Édesapámnak Édesanyámnak, Nővéremnek ezt a felejthetetlen emléket, sajnos már senki nincs itt közöttünk, De lélekben mindig maradnak is, amíg élek. Köszönöm!!!
    Igyekszem a nyomdokaikba lépni. Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok.
    konerzsi58 ID: 9268145
    Talán még annyit, hogy másnap költöttem két versikét hálából amit el is mondtam először a Nővéremnek, azt mondta hogy ez nagyon jó, mondjam el a szüleimnek is.
    1, Hull a hó , ez csuda jó,
    a sok sok hópehely,
    hóemberré varázsol engemet
    de épp ez benne a jó,
    nem ismer rám senki más, csak Hóanyó.
    2. Nézd míly szép e piros alma,
    rád mosolyog, azt akarja,
    hogy fogacskáid közt harsoghassa,
    legjobb barátja a gyerekeknek az alma,
    mely fogaid erősíti és tisztán tartja.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.12.22
  14. strawberry49

    strawberry49 Rutinos

  15. oli790

    oli790 Fórum-zöldfülű

  16. Kriszta3000

    Kriszta3000 Fórum-zöldfülű

    Gazda: Kriszta3000
    ID: 56874130
    Legkedvesebb téli emlékem

    Erdei Karácsony


    Volt egy egér, Tóbiás,
    nem volt épp egy óriás.
    Az erdőben, ahol élt,
    fenyőt díszített a nép.
    Nem akármilyen fenyő volt,
    tán a leghatalmasabb,
    díszíteni pont ezért,
    nem ő a legalkalmasabb.
    De egerünk eldöntötte egészen,
    neki is állt díszíteni serényen.
    Hordták is a díszeket
    őzek és szarvasok,
    volt belőlük bőven,
    hisz kellett a gallyakra sok.
    Kismadarak festették
    napokon át őket,
    egy-két madár tolla el is kopott tőle.
    Díszített is serényen,
    el is jött az este,
    ám a csúcsdíszt egerünk
    sajnos leejtette.
    Hüledeztek az állatok,
    mérgesek is lettek,
    így az egér szégyenkezve,
    bánatosan elment.
    Hazafelé bandukolva
    lógatta az orrát,
    nem hitte, hogy idén még lát
    Karácsonyi csodát.
    Ám amikor belépett,
    a szemének nem hisz:
    az asztalon ott állt
    a vadonatúj csúcsdísz!
    Nagy boldogan felemelte,
    rohant vele gyorsan,
    az erdőlakók a fa körül
    szomorúak voltak.
    Nem is látták az egeret,
    ki ezt kihasználta,
    fel is tette halkan, csendben
    a csúcsdíszt a fára.
    Mikor végzett, annyit mondott:
    Boldog Karácsonyt!
    Oly mulatság lett ez után,
    mit senki se látott.
    Ünnepelték egerünket,
    és mindenki táncolt.
    Történetünk így végződött,
    hát BOLDOG KARÁCSONYT!

    Ha kérdeznéd, e vers
    helyet itt miért kapott,
    azért mert az egér
    engem is meghívott.
    :)
     
  17. hunorkám2

    hunorkám2 Törzsjátékos

  18. Korcsubebi1

    Korcsubebi1 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! :)

    Gazda:Korcsubebi1
    ID:52864518
    Kategória: Legkedvesebb téli emlékem

    Esik a hó,
    fázik mackó.
    Ő ezért télen mindig bundát húz magára.
    Mókus Úr fennhangon kérdezi:
    "Ki brummog"?
    Nem brummoghat más, csak mackó bácsi.
    Fakopáncs, kakukk ilyenkor fészket cserél,
    de végül mókus úrfi ül majd bele.
     
    DevilMókus, Mica67, Borzas.Kata és 13 más kedveli ezt.
  19. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Én is hozok egy történetet, ami karácsony táján történt..
    Nos, az történt,hogy a lányommal elmentünk karácsonyi ajándékokat vásárolni. Leszálltunk a buszról s rögtön megtalált egy kerekesszékes,agyontetovát fiatalember minket. Már amit láttunk. Az arca az szinte teljesen a kézfeje is stb..Hogy adjuk neki némi aprót... Néztem rá, meg abban sem voltam biztos,hogy valóban kerekesszékes, jól öltözött, kitetovált fiatalember volt.Gondoltam,ha tetkóra van pénze, akkor nem biztos,hogy rá van szorulva. Nem adtunk neki pénzt. Igen ám, de én akkor 7 hónapos terhes voltam a második gyermekemmel. Hazaértünk a bevásárlásból, és valami nem hagyott nyugodni.. Nagyon bántott,hogy nem adtunk neki legalább 100ft-ot. Belegondoltam,hogy nemsokára szülök, s mi lesz ha az én gyermekem sem lesz egészséges, valami baja lesz stb..
    Másnap visszamentem a városba csak azért, s addig vártam ameddig ez a fiatal kerekesszékes ember meg nem jelent. Akkor odamentem hozzá, s adtam neki pénzt. :) Ezáltal megnyugodott a lelkem, s hála a Jó Istennek még egy egészséges gyermekkel lettem gazdagabb. Kellett ez, nem tudtam volna így nyugodtan élni.. :) (Tudni kell, mikor lehet/kell adni. Bár az is lehet,hogy ez a fiatalember nem is volt kerekesszékhez kötve, de ha így van, ez már nem az én bűnöm)
    Mindenkinek áldott karácsonyt!
    Farmnév: Ninett79 ID:47173818
    Kategória: Legkedvesebb téli emlékem.
     
    Utoljára szerkesztett: 27.12.22
    Olgi52, ricsi908, Tavirózsa és 21 más kedveli ezt.
  20. balltofen

    balltofen Fórum-zöldfülű

    Kategória: Téli emlékem
    A pályázó farm neve: balltofen ID-száma: 34788018
    Pályamű leírása:

    Szent karácsony szép ünnepén
    Mákos guba, túrós lepény.
    Sok ajándék a fa alatt,
    Most mindenki odaszalad.

    Lám mindenki örül máma,
    De hogy van a farmerama?
    Jesszusom! Hát nem rendeztem?
    Lehet, hogy elfelejtettem?

    Jaj dehogyis! Kész van minden!
    Elvetettem a növényem.
    Megyek hát, ne várjon rám
    Kedvencem, a töltött káposztám.
     
    Sziszi1950, DevilMókus, Mica67 és 16 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.