Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Szia !
    Talán úgy keresd a Csikóhalat, hogy TENGERI PÓNI ! :)
     
  2. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahogy a hölgyek előttem írták, tengeri póni a hivatalos neve. Eddig ez az egyetlen (remélem, nem is lesz több) ügy, amivel lepattantunk a központról, pedig több szálon is jeleztük, hogy a sea pony név szó szerinti "magyarintása" mekkora butaság. Van ennek az állatnak "becsületes" magyar neve is. De hajthatatlanok a központban.

    Egy szó, mint 100: ha találsz bárhol olyan hivatalos szöveget a fórumon, ahol nem tengeri póni néven, hanem csikóhalként szerepel, szólj kérlek!
     
    genka53, Fatther, -ágianyu33- és 3 más kedveli ezt.
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A bónuszlexikon kivételével az aktualizálások végére értem.
    Jövő héten újabb anyagok szakadnak a nyakunkba. Ezt a melót sose lehet befejezni. :(

    A dekorlistát frissítettem a fórumon is.

    >>IDE<< hozom az új linket.

    Örültem, ha egyáltalán lépést tudok tartani az újonnan érkező kitehetőkkel, a nagyon régiek közül egyikkel sem foglalkoztam. Tudjátok, van még a listában pár olyan dekor, aminek csak a neve szerepel a listában, de se kép, se tulajdonságok, se eredet nincs még mellette.

    Most 2180 dekor szerepel a listában. o_Oo_Oo_O Anyáááám....
    (A fejlesztett kitehetők minden szintje külön dekornak minősül.)

    Értelemszerűen a dekorlistában található bármilyen pontatlanság jelzését is köszönöm. Nagyon nagy anyag, simán előfordulhat benne gubanc.
     
    genka53, Fatther, -vadocka70- és 7 más kedveli ezt.
  4. Bolgár80

    Bolgár80 Fórum ismerője

    Először köszönöm szépen hölgyeim a segítséget, valamiért nagyon csikóhalazni akartam és tényleg..tengeri póni.. :) Hjajj..

    Akkor csak annyit, hogy ugyanazon a linken, a 17# bejegyzésben van egy szem Csikóhal kifejezés. :)

    A 2180 te jó isten..azért ez nagyon durva munka, kitartást kívánok és sok pihenést! :)
     
    genka53, Fatther, -ágianyu33- és 3 más kedveli ezt.
  5. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) félreértettél. Nem azzal van/volt a gondom, hogy sok az event, vagy sok a lehetőség, amiből választani lehet, hanem azzal, hogy nem hagytak időt a választásra. Nagyon sok dolgot hoztak be aznap, elkezdődtek eventek és előkészületek, közben pedig mikor este beléptem aratni, láttam, hogy van egy néhány órás akció (illetve több is, csak ezek közül egy érdekelt), ami mindjárt le is fog járni. Akik nem léptek be abban a néhány órában, észre sem vették, hogy voltak ilyen akciók, pedig lehet, hogy már régóta vártak erre...

    Tegyük fel van valami, ami ritkán szokott lenni, és várod már. Mondjuk egy fagőzős, vagy egy cserenap, vagy biztos van valami, amit vársz. Mikor végre játékba kerül, akkor csak néhány órára teszik be, előzetes tájékoztatás nincs róla, csak amikor belépsz éppen látod, hogy mindjárt vége...

    Emellett volt még egy pár dolog, ami miatt bosszankodtam, ez már csak hab volt a tortán (vagy találóbb lenne azt mondani, hogy egy újabb kupac a trágyadomb tetején, ami már nem fér el tárolóban, hiába lett kibővítve xD)
     
    rozo52, genka53, Fatther és 4 más kedveli ezt.
  6. Bolgár80

    Bolgár80 Fórum ismerője

    Naaaa, akkora tárolóba se..? Hát ilyet..küldj nyugodtan valamennyit, nekem most kong az ürességtől :D

    Így most már értelek és jogos az a része, ha vársz valamit és pont akkor nem vagy ott akkor elég kellemetlen. De hát ha gyakrabban lesznek ilyenek és akkor nagyobb eséllyel leszel Te is ott. :)
     
  7. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Szia.

    Ezt tesztelted már valamikor? Megmarad e raktáron? A lépést tartani kell .

    [​IMG]
     
    genka53, Fatther és HéricsBáró kedveli ezt.
  8. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Nem teszteltem, eszembe se jutott. :p

    Viszont a növényeket - ha nem is nagy energiákkal -, de tesztelgettem. Az a tapasztalatom, hogy akkor maradnak meg a pajtában, ha az eventet követően legalább egy hétig a földben maradnak, azaz a beváltó script nagyjából egy hetes időtartamra van programozva.

    Ezek alapján: ha úgy indítasz egy eventes malomterméket, hogy elé beteszel minimum 168 órára (de inkább egy kicsit tovább) valami mást, akkor elvileg már nem váltják vissza, amikor bekerül a pajtába.
    Nagyon úgy tűnik, ez lesz az új módi. Azt gondolom, ezekkel a kurtán-furcsán meghirdetett, a szó szoros értelmében "mini" akcióknak elsősorban az a célja, hogy azt a hatást/érzetet keltse a játékosokban, hogy ha nem időznek eleget a játék előtt, akkor bizony könnyen lemaradhatnak bármiről. (Tulajdonképpen a függőséget hivatott erősíteni.) Aztán ennek vagy bedőlünk, vagy nem.

    Szia Zsu!

    Kívánok az új hobbidhoz jó szórakozást és hát... leginkább kitartást. Bevallom, számomra büntetés lenne egy ilyen elfoglaltság. A meseszövegekre (és úgy általában a játékban megjelenő szövegekre) jellemző néha kissé az infantilizmusba hajló jópofizós stílus engem speciel zavar. Azaz dehogy zavar, hisz' el sem olvasom... :p
     
    rozo52, genka53 és Fatther kedveli ezt.
  9. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) a vásárlós akciók közül egyedül a farmmunkásoknál venném zokon, ha egy hónapban csak egyszer lehetne hozzájutni kedvezményesen, akkor, ha éppen abban a néhány órában fellépek a farmra, és észreveszem ezt az akciót is másik 5 akció és 3 esemény között :wuerg: Na, ez nálam nem függőséget okozna... xD
    Ezt a bónuszcsomagos akármit is csak az Elixírek miatt vártam, de így legalább megspórolták nekem a csomag árát :)
     
    -vadocka70-, rozo52, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  10. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Szervusz , jó reggelt kívánok mindenkinek.

    Mivel a mentorrendszerrel és annak megszűnésével kapcsolatban nem találtam "élő topikot", idehoztam kérdésem, bocs'.
    Az egyértelműség kedvéért azt szeretném tisztázni, amennyiben valakinek az évek során 24.000-nél több mentorpontja gyűlt össze (valamilyen csoda folytán) akkor ő megkapja valamennyi (a leírásban szereplő) dekort vagy csak egyet, s a többit farmaranyért kell megvásárolni?

    Köszönöm.

    Végül egy apró észrevételem is lenne (de előre bocsátom, nem vagyok nyelvész, s nem is olyan zavaró a dolog, s ahogy Ti mondanátok: intézkedést sem igényel, csak "észrevétel"): amikor A-Z-ig lehetőséget választjuk, amely a betűrendbe sorolás-t jelenti (bárhol, ahol erre lehetőség van) a játékban, látszólag valóban az ABC-szerint láthatóak a "dolgok", de ez csak látszat (szerintem). A magyar ABC-ben léteznek az ún. többjegyű betűk is - Cs, Dz, Dzs, Gy, Ly, Ny,....stb - , s ezért "találtam" furcsának, hogy például a piacon "előbb szerepel" a csalán, a csili, ....stb., mint a cukkini, cukorrépa, .....stb., azonban az íly' módon felsorolt dolgok nem felelnek meg a magyar helyesírás betűrendbe sorolási szabályainak, s ezért (idézem):
    • A szavakat az első betű ábécébeli helye szerint soroljuk be. A kis- és nagybetűk között nem kell különbséget tenni.
    • Az egyjelű betűt külön kell választani az ugyanolyan írásjellel kezdődő, de külön hangot jelölő többjegyű betűtől (pl. c - cs, g - gy, l - ly, n - ny).
    • Ha a szavak azonos betűvel kezdődnek, akkor a besorolásnál az első eltérő betűt kell figyelembe venni. A betűrendbe soroláskor a magánhangzók rövid és hosszú formái azonos értékűek (pl. a - á, i - í, ö - ő).

    Mosolygós szép napot, jó játékot a Gazdaköri mese olvasáshoz sok-sok szabadidőt kívánok.
     
    rozo52 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  11. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia, nem olyan ördöngösség a 24.000 mentorpont, nekem 19248 van,
    10198 mentorpont volt ehhez jött a 9050 az 5-ös szint miatt.
    Számításaim szerint nekem 1 dekort kell megvennem, és a felhőt CSp-ért.
     
    genka53 és rozo52 kedveli ezt.
  12. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, nyugodtan kérdezhetsz itt is. Valóban nincs a mentorságnak külön topikja. Ezen a fórumon - tudtommal - soha nem is volt. Csak a régin.
    Amikor valaki mentor-csibe témában írt, akkor ő a fejlődési taktikába lett küldve. De aztán onnan is kikopott a téma (szerencsére). Sajnos a csibéket szidó írások mellett nagyítóval kellett keresni az értelmes hozzászólásokat.

    Igen, akinek 24ezer feletti összes mentorpontja van, az mind az 5 dekort megkapja.
    upload_2019-3-7_12-8-31.png
    Tényleg nem kell ehhez csoda. Ezeket a számokat az alapján állapították meg, hogy megvizsgálták a játékban lévő összes mentor ilyen típusú pontját. Ahhoz képest kalibrálták be. Ugye az megvan, hogy ezt hogy kell kiszámolni

    Sajnos a betűrenddel kapcsolatos kifogásod jogos, én is számtalanszor belebotlok ebbe. Hogy ez ügyben tudunk-e tenne bármit, fogalmam sincs. Alkalomadtán rákérdezek, de sok remény nem fűzök hozzá én sem. :(
     
  13. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa


    Köszönöm szépen gyors válaszod.
    A betűrend - mint írtam is - csupán észrevétel volt, s ahogy Te is írod, nem hiszem hogy "intézkedni" lehetne vagy kellene miatta.

    Mosolygós szép napot kívánok.
     
    BackOffice és rozo52 kedveli ezt.
  14. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Hogy ez az akció kiben hogy "csapódott le", azt több helyen is olvashattuk a fórumon és a team-en belül is van véleményünk az "esetről".
    A központnak elküldtük a reakciókat.
    Nem csak mi, hanem a külföldi kollégák is.
    Bízunk benne, hogy tanulságos az illetékesek számára.
     
    genka53, Sali~*.*, rozo52 és 5 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahogy írtam Rékucinak, mindenkiben más kép alakult ki erről.
    Én nem osztom a te nézetedet erről.
    Szerintem ennél sokkal földhözragadtabb és prózaibb oka volt ennek. Ez nem jelenti, hogy az igazság nálam van.
    Én is pontosan tudom, hogy vannak olyan intézkedései a központnak, amikkel nem értek egyet, de a két év alatt azt tapasztaltam, hogy nem gonoszok a fejlesztők és a játékmesterek. Nem érdemes a saját haragunk alapján olyan következtetéseket levonni, hogy nekünk rosszat akarnának.
    A függőség és a gép elé ragasztásnak pont az ellenkezője látszik pl az eventnövények növekvő érési idejében.
    Ha ide akarnának ragasztani minket, akkor 1-2 órás gazokból kellene beadnunk sok tízezret. Ehelyett 6-7 vagy több órás eventgazokat hoznak be újabban. Ezt is jó lenne, ha észrevennénk és főleg azt a gondolatot, ami ezek mögött a változások mögött van.

    Az alábbiak természetesen nem neked szólnak, de ha már "beszélgetünk", hadd öntsem ki én is ide a "bilimet".
    Semmi köze ezeknek az érzéseknek ahhoz, hogy modi vagyok. Semmi közöm a BP anyagi helyzetéhez, tudjátok jól, hogy mi ezért a munkáért nem kapunk pénzt. Ha tönkremenne a BP, nem omlana össze a családi költségvetésünk, csak jóval több szabadidőnk lenne.

    Olvastam valahol, hogy valaki arról panaszkodott, hogy állandóan mega tp nap van és ez mennyire szörnyű.
    Elkerekedett a szemem, mert nem értem, hogy ezzel aztán mi a baj.
    Régebben havonta egyszer volt, jellemzően titokizé akciónál. Aki megá-zni akart, akkor kellett vásárolnia, akkor is, ha akkor éppen nem volt olyan, amire szüksége volt. Most pedig gyakorlatilag szinte minden vásárlásunkat megjutalmazzák egy megával. Nem lehetne ebben azt látni, hogy lám, akkor is kapok mega tp-t, ha éppen felhőt veszek, vagy munkást? Milyen jó, hogy rám is tekintettel vannak, nem csak azokra, akik titokólat vesznek. Ez a nézőpont még senkinek nem jutott eszébe? Csak a szapulás jön, még ezért is?

    Mások arra panaszkodnak, hogy elegük van az akciókból. Miért is? Bemegy a Tescoba és levágja a nagy hisztit, hogy márpedig vegyék le az összes akciós mackósajt és narancs plakátot, mert az milyen felháborító. Semelyik akció nem kényszerít senkit vásárlásra. Ahogy egy boltban sem veszünk meg mindent, ami akciós, még akkor sem, ha az segítene minket a "haladásban" (finomabbat főzhetnénk, hatékonyabban takaríthatnánk, szebb szalvétával teríthetnénk, tisztábban és hangosabban szólna a zene a lakásban stb). Miért van az, hogy itt még az akciókat is köpködik egyesek? Engem aztán nem zavar, hogy mit kínálnak megvételre.

    Értem, hogy vannak olyan helyzetek, amik számunkra nem érthetők, nem komfortosak, ezekről érdemes visszajelzést adni, de a fent írt két példa erősen hiszti-szagú.

    Nagyon sok a melóm a háttérben és megmondom őszintén, örülök is neki, mert legalább távol tart a fórum olvasástól. Amikor egy-egy nehezebb anyag után jönnék átfutni az írásokat, ilyen - számomra érthetetlen - háborgásokba szaladok bele. Megfogadtam, hogy ki sem dugom az orromat Beko topikból, mert itt érdemes olvasgatni, itt lehet beszélgetni. Itt úgy és akkor fogalmazzátok meg a nem tetszéseteket, amikor az "méltó" arra. Ezt külön köszönöm nektek.
     
    PalMa, mabinog, genka53 és 10 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Megmondom én, mi ezzel a baj: olyan érzésünk van, mint egy csődközeli boltnál, ahol egyre kétségbeesettebb akciókkal próbálnak még vevőket szerezni és a felszínen maradni. A játékosok attól tartanak, hogy egyszer csak bezár a bazár, és akárki akármennyit is panaszkodik, azért teszi, mert szereti és félti ezt a játékot. Tapasztaljuk hogy egyre kevesebb az új gazda, és a rengeteg event és a szinte folyamatos akciók azt az érzetet keltik, hogy egyre nagyobb a nyomás, hogy az emiatt kieső bevételeket a jelenleg is kitartókon próbálják bevasalni. Ez pedig nem tarthat örökké, egyszer kipukkan a lufi. Szóval amikor azt látom, hogy egy héten már a harmadik megaTP-nap van, akkor óhatatlanul mindig arra gondolok, hogy már megint... meddig... szóval leírtam. És nem hinném, hogy egyedi lenne ez a látásmódom.
    A hasonlatod annyiban sántít, hogy a Tes...-ban mindig vannak akciók, mindig más, de nagyjából ugyanannyi. Ha ott is úgy mennének a dolgok, mint itt, akkor - kis túlzással - az öt évvel ezelőtti havi akciós szórólapot mára telefonkönyv vastagságú napi akciós "újság" váltaná fel. Nem az akciókkal van a baj, hanem az egyre növekvő számmal; pontosabban még csak nem is azzal, hanem azzal az érzettel, amit ez kelt bennünk.
    Ne értsd félre, nem azt állítom, hogy mindez így is van. Te, aki rendelkezik belső információkkal, lát belső folyamatokat, nem érzékelheted ugyanúgy a dolgokat, mint mi többiek. Bennünk pedig a tapasztalt folyamatok inkább aggodalmat keltenek, és innen már nehéz minderre lehetőségként gondolni. Pedig Te is tudod, hogy én igazán a végletekig optimista vagyok...
    Az sem segít, hogy semmilyen visszajelzést nem kapunk. Régebben voltak időnként hírlevelek, vagy mik, amiről leszoktak, de azok a marketingdumájuk ellenére is a megbecsültség érzését keltették a játékosokban. Most semmi nincs. Itt a Flash vége, és arról sincs semmilyen hivatalos kommunikáció. Nem tudunk semmit, csak a látottakból tudunk kiindulni - az pedig az élet egyéb területein szerzett tapasztalataink alapján semmi jóval sem kecsegtet.
    Az egész nem szól másról, mint hogy szeretjük a játékot, és aggódunk érte. És úgy látszik innen lentről, hogy ez odafent senkit sem érdekel.
     
    Lillapilla73, PalMa, mabinog és 12 más kedveli ezt.
  17. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia Zsu!

    Nem gondoltam, hogy ez a megjegyzésem Rékuciban és benned is ekkora ellenérzést fog kiváltani. És amit írtam, nem is arról szólt, hogy "gonoszak" lennének a fejlesztők, akik direkt és merő rosszindulatból játékfüggővé akarnának tenni minket. Itt inkább a bevételről szól minden. (Ami egyfelől érthető, hiszem a BP egy kőkemény üzleti vállalkozás, amely történetesen nem cipőt, utazást, stb., hanem játékélményt árul. Másfelől viszont mindig ott motoszkál bennem egy érzés az ilyen akciók és úgy általában is az akciódömping láttán, hogy mindent, minden áron, minél hamarabb akarnak eladni, mintha csak sürgetné őket az idő.)

    Alapból abból indulnék ki, hogy a BP-nél (vagy a központban) nem hirtelen, légből kapott ötletek alapján, hanem jól átgondolt, leginkább üzleti stratégiai megfontolások alapján alakítják a játékot. Az eventeket, az egyéb feladatok követelményrendszerét, az akciók kínálatát és időtartamát, stb.

    Ha egy-egy akció csak néhány órás, illetve a kezdete előtt egy-két órával jelentik be, az számomra (mint potenciális és az ajánlattal élni kívánó vásárló számára) azt sugallja, hogy hoppá, itt résen kell lenni, mert ha ez így lesz a jövőben is, lemaradok róla, ergo gyakrabban kell rálesnem a fórumra, a játékra. Természetesen az ilyen típusú akciókról való lemaradás egyesekben rövid ideig tartó csalódottságot is okoz, de legközelebb jobban odafigyel.

    Viszont ha valóban csak "hirtelen felindulásból követik el" ezeket az akciókat, az sokkal rosszabb az előzőnél. Egyrészt nagyfokú (üzleti) dilettantizmusról, másrészt kapkodásról, átgondolatlanságról árulkodik. Egyfajta "kapuzárási pánik"-nak tűnik.

    Én pl. a növények érésidejében sem veszek észre túl nagy változást, hol ilyen, hol olyan. Tény, hogy vannak hosszabb érésidejűek is, de tendenciát nem vélek felfedezni. Most pl. a farmon van egy 6 órás, a bahán lesz holnap egy szintén 6 órás, két nap múlva egy 5 órás, megint két nap múlva egy 4 órás. (Legtöbbször, ha egy időben van egy farmos és egy bahás event, eltérő a növények érésideje.) Ezt megfejelendő az egyik event 5x24 órás, a másik egy minijátékos. Mi ez, ha nem a géphez ragasztás (és a teljesítmény- és (leginkább önmagunknak való) megfelelési kényszer, a mindent akarás, stb. emberi tulajdonságának kihasználásával történő) kísérlete?

    Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a véleményem mögött sem harag, sem háborgás, sem hiszti nem volt. Ennek oka nagyon egyszerű: A felkínált ajánlatokkal akkor sem éltem volna, ha két hétig tart az akció. Ráadásul még pont láttam is ezeket a hirdetményeket, hiszen jött róluk fórumos értesítő. Azt is fontosnak tartom, hogy összeesküvés elméleteket sem kívánok szőni, de én így látom. Hidd el, az én játékomat, ha úgy tetszik a szórakozásomat ezek nem befolyásolják, és nem akarok mindent csak azért, mert az orrom elé tolják. (Viszont ha hirtelen ukk-mukk-fukk elvennék tőlem, azaz lehúznák a rolót, annak sem örülnék.)
     
    Utoljára szerkesztett: 7.3.19
    Lillapilla73, PalMa, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  18. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Emlékszem azokra a produceri levelekre én is. Szerintem jobb, hogy most nincs olyan. Biztos nem egyezik a véleményünk, de azok inkább károsak voltak, mint hasznosak. Írtak benne pár panel mondatot és teljesen hülyének néztek minket. Nekem ez az érzés maradt meg. Engem mindig feldühített a mellébeszélés, a bullshit, ami azokban volt.

    Milyen hivatalos kommunikáció kellene? Hetente annyi, hogy dolgozunk rajta? Az mennyit segítene?
    Tegnap ment ki a hivatalos a mentorság megszűnéséről. Abban benne van, hogy az az alapvető oka, hogy készül az új Flash-mentes farm. Hogy a csudába jelezzük még nektek?
    Nem, nem fog idejönni a vezérigazgató egy hivatalos bejelentéssel addig, amíg nincs olyan állapotban az új platformú játék, hogy a kezetekbe lehessen adni. Szerintem ez így helyes. Én nagyon utálnám, ha engem hónapról hónapra azzal hintáztatnának, hogy majd jön ám.

    Én szeretem ezt a játékot és ettől nem tántorít el az, hogy éppen mit akciónak le, vagy mennyi mega tp nap van. Az, hogy megszűnik-e valamikor vagy sem, az sem kelt bennem pánikot. Hiszen az életünkben semmi nem állandó. Nem is lenne jó, ha megállna az idő.
    Én nem akarok úgy játszani, hogy mindig arra gondolok (és arra treníroznak a vészmadarak a fórumon), hogy úgyis megszűnik. Ahogy írtam, semmi nem tart örökké, ez a játék sem. Én igyekszem megtalálni benne most is azt, ami kikapcsol, ami szórakoztat, amitől jó itt lennem. Tényleg én vagyok a hülye, hogy így állok hozzá? Be kellene állnom a károgók és a "rettegők" közé? Attól mi lenne jobb? Nekem semmi, az biztos. De szerintem a többieknek sem.
    Miért aggódunk a játék jövője miatt? A játék nem egy valós személy, akit féltünk, akit szeretünk, akit óvnánk. Inkább magunkért aggódunk, nem? Mi lesz velünk, ha nem lesz ez a játék?
    Akinek ez valóban félelmet okoz, az sajnos már másról szól és nem az akciókról, a nem tetsző eventekről és egyáltalán, nem a farmeramaról.
    Kár, hogy ezt nem vagyunk képesek felfogni.
    Annyi minden miatt lehetnék keserű, rosszkedvű, van a vállamon elég súly. Nem akarom idehozni, nem akarok egy játékban rossz kedvű és borúlátó lenni.
    Én is optimista vagyok, ahogy te. Ahogy az életem sok-sok nehézségében is megtalálom a szépet, itt is erre törekszem. Kapok is érte időnként hideget-meleget. Engem irritál a sok panasz, a sok fanyalgás, a sok látványos szenvedés. Nem hagyom, nem akarom, hogy mások lehúzzanak.
    Ha megszűnik valamikor, akkor arra fogok gondolni, ami szépet adott, ami miatt jó volt itt lenni. Persze, hiányozna, de csak egy ideig.
    Tudni kell elengedni. El kell engednünk a gyerekeinket, el kell búcsúznunk a szüleinktől, talán a párunktól is, adott esetben a kedves háziállatunktól. Elveszítjük a fiatalságunkat, az éles szemünket, a jó memóriánkat stb. Ezek is fájnak, de folytatjuk az életünket tovább.
    Elengedtünk már számtalan dolgot az életünkben. Például azt, hogy nem lettünk balett táncosok, vagy bankigazgatók. Elengedtünk egy csomó hobbit, szokást, tárgyat. Miért görcsölünk pont ezen a virtuális kapáláson?
    Annyira nehéz ezt felfognom, hogy el sem hiszed. Tudom, mások vagyunk. Ezek az én érzéseim, az én gondolataim. Én ezektől vagyok önmagam.
    Ahogy írtam, azért is "védem magam" a sok fanyalgótól, mert ha nem tudom felemelni őket, akkor inkább nem olvasok, mert nem akarok olyan érzelmi mélységbe kerülni, mint ők. Nekem nem jó mélyen lenni.
     
    PalMa, Othep, mabinog és 12 más kedveli ezt.
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Azért téged idézve írtam le a gondolataimat, mert jól esett "kisírni magam a válladon".
    Értem az írásaidat és azt is tudom, hogy itt azok nem olvasnak, akiknek szólt (volna) az írásom. De nem is akarok kimenni a frontvonalba és elküldeni a búsba azokat, akiket szívem szerint oda küldenék. Károgjon máshol, ne itt!

    Szóval ne úgy vedd az írásomat, hogy te váltottál ki belőlem ilyet, vagy bírálnám a gondolataidat, csak felvettem egy fonalat, amit ti kezdtetek el gombolyítani.

    Ahogy Tomának is írtam, ezek az én érzéseim, gondolataim. Nincs bennem görcs és rettegés, ha nem lesz többet farmerama. Akkor hazafelé Ágianyuval nem arról beszélgetnék telefonon, hogy milyen módszerrel eventezem, hanem arról, milyen filmet néztem előző este, vagy mit főztem vacsorára, vagy mittomén. Az életem nem állna meg és másoké sem.
    Elkopnának barátságok, amiket a farmnak köszönhetek? Lehet. Sőt, át is éltem már ilyet. Szenvedtem is tőle, elhiheted. Nem volt könnyű, meg is "gyászoltam" őket rendesen. Mégis élek még.

    Igen, én is várom az új platformot, sürgetném őket, de nem tudok semmit sem tenni azért, hogy előbb készen legyen. Nem tudok arról sem írni nektek semmit, hogyan áll, vagy én mit tudok róla. Azért, mert nem az én dolgom, nem az én szintem.

    Ti annyit tesztek hozzá ehhez a játékhoz, hogy értelmes, kulturált formában megírjátok a gondolataitokat. Ezek azok, amik továbbíthatók a központnak. Mert ezekkel tudnak mit kezdeni. A kritika akkor jó, ha épülhetnek belőle, ha tudunk olyat mondani, ami még jobbá tehetné a helyzetet.
    Ezen vagyunk napról napra. Szeretném tudatosítani bennetek, hogy tesszük a dolgunkat. Határozottan és okosan. Minden lehetőséget megragadunk, hogy a játékosok érdekeit úgy képviseljük, hogy a központban azt lássák, hogy velük vagyunk és nem ellenük, hogy ránk érdemes odafigyelniük, mert mi képesek vagyunk arra, hogy az ő munkájukat jobbá tegyük, ne csak lehúzzuk.
    Nem egyszerű meló, de ezen az úton haladunk. Ezért szeretek beszélgetni veletek, mert impulzusokat adtok, rátok tudok gondolni, amikor azon vagyok, hogy a játékosoknak jobb legyen egy picit. (Olvashattál ebben a topikban már mást is tőlem. Nem vagyok büszke arra a hsz-re, de nem törlöm ki, mert az is én vagyok. Akkor, amikor szakad a cérna.)

    Félre ne értsd az írásomat! Továbbra is gyertek ide bátran, amikor kritikát fogalmaztok meg! Ne csináljunk panaszkönyvet, de ide továbbra is lehet jönni "hangosan gondolkodni", még akkor is, ha ezek a hangok morgósak.

    Na, megyek némi házimunkára, mert senki nem csinálja meg helyettem. xD
    Ja, hogy cserenap is van? A fene ott eszi. A gyerkőceim vacsorája és tiszta ruhája fontosabb. 8)8)
     
    PalMa, Othep, mabinog és 14 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Zsu, természetesen igazad van, de én nem erről beszéltem. A játékosok zöme éli az életét, és a játékban a kikapcsolódást keresi. Ez alapvetően egy ültetős-aratós játék; mi lehet ennél békésebb? Csakhogy a sok event egyre nehezebben befogadható információmennyiséget jelent. Ami nekem lehetőség az agyalásra, az a többségnek egyszerűen frusztráció. És minél kevesebb a játékra fordítható idő, annál jobban rá van szorulva a játékos a különféle pénzért kapható eszközökre Jack-től az eventkosárig. Ezt a nyomást pedig a folyamatos - és egyre növekvő mennyiségű - akciók csak növelik. Továbbá minél kevesebb a játékra fordítható idő, annál kisebb az általános játéktudás, tehát minden egyes új kiírás csak növeli az egyre jelentősebb információbeli lemaradás érzését. Én elég jól követem az eseményeket, ráadásul fikarcnyit sem érdekelnek a fizetős akciók, de a számomra is egyre kaotikusabb a játék.
    Azt a kérdést tetted fel, miért nem lehet a jót is meglátni a folytonos megaTP-napokban. Ezért, amit írtam; mert a játékosok elenyésző kisebbsége tekint a játékra úgy, mint Te. A többség számára minden egyes új akció növeli a nyomást - egy olyan szituációban, amikor pont a VV-beli nyomástól akar megszabadulni. Persze, értem az álláspontodat, és magam is azt vallom, hogy a megelégedettség alapvetően saját magunkon múlik. De azt is tudomásul kell venni, hogy a játék változása tőlünk is folyamatos változást követel meg. Újra meg újra át kell gondolni, hogyan is lehet továbbra is a céljainknak megfelelően játszani, és ehhez naprakészség kell. Ennek a szinten tartása egyre nehezebb, a játék felgyorsult változásai tőlünk is gyakoribb átértékelést kívánnak. A többség számára már ennek a felismerése is gondot okoz, csak azt látják, hogy ami eddig működött, az már nemigen működik; zúdul rájuk az információk és akciók tömege, pedig nem akarnak mást, csak egy kicsit elmerülni valami egészen másban, mint a VV - ahol pontosan ugyanilyen túlzott ingerek érnek bennünket.
    Kutatások igazolják, hogy még pl. a fagylaltosnál is otthonosabban érezzük magunkat, ha kisebb a választék; a sok lehetőség valójában növeli a frusztrációt. Ami itt folyik, az meg egyszerűen már túl sok.

    Kiegészítés:
    Vegyük a Bahás eventet, és ott a metronómot adó kitehetőt. Az átlag gazda késő délután hazajön, kiteszi a dekort. Reggel aratja, beadja a metronómot a feladatba, és a kapott függönnyel fejleszti a dekorját. Majd elhűlve konstatálja, hogy nem érik be kettőre, mert a fejlesztéstől rosszabb lesz. Az egyetlen lehetősége a kosárvásárlás, vagy elbúcsúzhat az eventtől, pontosabban a dekor teljes fejlesztésétől, de hát ez csak úgy ér valamit.
    És igen, benne van az ismertetőben. A csevegőben is szerepel többünktől a figyelmeztetés. És mégis bárki reflexből megteheti, mert a fejlesztés eddig mindig pozitívan hatott a dekorokra. Most nem. Na ezek azok a stiklik, amik miatt a játékosok képtelenek jóindulatúnak tekinteni a fejlesztőket. Mert mindenki tudja, hogy itt minden arról szól, hogy fizess; nincs is ezzel gond. De ez a húzás szerintem erős túlzás (és csak azért nem írtam más kifejezést, hogy ne kelljen feltétlenül törölnöd ezt a részt...). És nem azért írom, mert engem érint, bár én is elfelejtettem este leszedni (hiába, a sok infó közt én is elvesztem, meg hát valós életem is van...), így akár érinthetne is.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.3.19
    PalMa, Othep, mabinog és 14 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.