Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Van még két beadott hibajavításom. Amíg azokon nem vagyunk túl, addig nem adnék be újat.
    Gyűjtögetek még hozzá mást is. Van két hibás felugró ablak, azok javíttatása is tervben van. És a legújabb: mancsos nyalókák (többes számban). Nem is sorolom. Szóval apránként ráállok az ezeréves és az új hibácskák javítására is.
     
    genka53, kovacstne, mebajah és 4 más kedveli ezt.
  2. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    De sajnálom az elröpült ismertetőt! :cry::( Milyen jó lett volna elolvasni!

    Igen, maximálisan egyet értünk abban, hogy az ismertetőnek kell olyannak lenni, hogy ne legyen sláger kérdés.
    De olyan ismertető nincs. Ezt is be kell látnom nekem is.
    Jó példa a mostani event. Benne van az ismertetőben, hogy a terményeshez állat és táp is kell. Ezt is ki kellett volna emelnem ötös méretű piros betűkkel ezek szerint. :(
    Pedig ez olyan evidencia a játék 7 évében, mint az, hogy vízzel rövidebb az érési idő.
    Mégis most ez a gyenge láncszem, mert "4 hiúz ólat aratott, de csak kettő van a pajtában".

    A link másolás tényleg csak próba lenne egy alkalommal, de egyszer jó lenne kipróbálni. Tudom, hogy végtelen türelemmel rendelkeztek ti is, de ahogy a mi jóindulatunkkal visszaéltek egyesek a dekor kereséskor, a ti türelmetekkel is sokan visszaélnek a csevegőben. Ez pedig nem jó irány.
    Az, hogy az ismertetőből másoljuk ki az adott részt, az is jó megoldás lehet. Próbáljuk meg azt is egyszer. Időnk, mint a tenger és eventünk is, mint a tenger.xD

    "Még azt is mondanám hogy felesleges berakni az első oldalra a számolást, mert éppen a legutolsó eventnél olvastam egy rutinos eventezőtől hogy mennyit kell beadni a felhőig?" erre a mondatodra majd Lehonak írt válaszomban visszatérek.
     
    Cyra65, genka53, kovacstne és 7 más kedveli ezt.
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Most, hogy látod az ismertetőt, most is így gondolod? Kíváncsi vagyok a véleményedre most. :inlove:
    Ugye én abban a helyzetben voltam, hogy tudtam azt, hogy a hozzávalók ismertetése kilométer hosszú lesz, de a mechanika megoldható pár mondattal és 1-2 képpel. Azon agyaltam, hogy az életét elunja az, aki azt végigolvassa és csak utána jut el oda, hogy mit is kellene csinálni.
    Annyit módosítottam az eddigi szokásokon, hogy a legelső hsz-be már beleírtam az eventnövény érési idejét. Az egy stratégiai infó.
    Ez is egy kísérlet volt.
    Úgy tűnik, hogy ez most nem volt rossz döntés.
    Ha másképp látod, szólj kérlek!
     
    mebajah, -ágianyu33-, heureca3 és 5 más kedveli ezt.
  4. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Én is szívből kívánok Nektek boldog új esztendőt!
    Bözse mondta nekem a minap, hogy ő "csak" jobbat kíván, mint az előző.
    Micsoda nagy igazság ez! Szóval én is jobbat kívánok Nektek!
     
    genka53, szekulagábor, mimi és 7 más kedveli ezt.
  5. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    SZia!
    Privátban nem moderálunk, de akár a nagyfarmomon, akár BackOffice farmon megtalálsz a leveleddel, ha szükségesnek látod.
     
    genka53, Sali~*.*, mebajah és 4 más kedveli ezt.
  6. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Az eventcsevegőben megbeszéltük, hogy az igennek és a nemnek más színe lesz. A piros továbbra is a legfeltűnőbb szín lesz.

    Bár ahogy olvasgattam a csevegőt, elgondolkodtam azon is, hogy olyan ismertetőt is fogok írni próbából, amiben csak egyféle szín lesz.
    Mert nem a szín a lényeg, hanem a szöveg. És minden, amit a gyikba írok, fontos. Ha nem lenne az, nem írnám bele. De ez nem mostanában lesz még. 8)
     
    genka53, mebajah, -ágianyu33- és 4 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    A mások fejével gondolkodni helyzet moderátorként azért nehéz, mert sokféle játékosfejjel kell gondolkodni. Az eventismertetőt nem a nagy öregeknek írjuk, de nem is a teljesen kezdőknek. Tehát olyannak kell lennie, amit az is megért, aki csak egy éve játszik és eventezni szeretne.
    mamarygen szavaival élve "didaktikusnak" kell lennie egy gyiknak.

    Írod a felfedezés örömét. Ha nincs benne minden a gyikban, akkor akár ezt is el lehet venni a játékosoktól.
    Sajnos ezzel kevesen vannak/lennének így. Millió kérdést hozna, ahogy láttunk rá sok-sok példát.
    Példának hozom a csöves eventet. Ez volt a topos botrány utáni event. Arra a gyikra nem vagyok büszke és arra sem, hogy abban a felfokozott hangulatban a munkámat nem tudtam megfelelő színvonalon elvégezni. Örültem, ha azt az időszakot ép ésszel túlélem...
    Abba a gyikba nem írtam bele, hogy milyen színű az akadály, nem írtam bele, hogy a megfelelő színű csövet át kell vezetni a megfelelő színű ajándék felett. Miért? Mert egyértelműnek találtam. De ugye, hogy nem volt az? És ebben a hiányban senki nem a felfedezés örömét látta, hanem azt, hogy nincs benne az ismertetőben ez az infó. Létfontosságú volt? Nem. Nem lehetett kitapasztalni? Dehogynem.
    Hiba volt, hogy nem írtam bele, vagy nem? Most sem tudom igazán. :(

    Vannak olyan adatok, amiket bele kell írnunk akkor is, ha feleslegesnek tűnik (visszaváltási értékek, hány trágyát ad egy ól stb) Azért, mert a gyikot időzítőre tesszük, de az enciklopédiában a frissítést nem tudjuk azonnal megtenni. Sőt, ott komoly késések és hiányosságok vannak. Az talán a gyik írásnál is nagyobb odafigyelést igényel.
    Tehát minden alapadatnak benne kell lennie a megadott időben az ismertetőben. Mert ha nem, rögtön megkérdezi valaki az egyik "fontos" adatot.

    Volt egy event, ahol nem írtam bele a közös bedobálás (milliárdos) értékét és én lettem a hibás, holott más ország modija megtette. Azt ti akkor nem tudtátok, hogy a hibát a másik modi követte el. A 10 körméről leszedték a kollégák ezért őt a nemzetköziben. (Ugyanis semmilyen milliárdos érték nem volt.)
    Akkor kötöttétek az ebet a karóhoz, hogy azért lett volna fontos, hogy lássátok hogy áll a közös bedobálás. Mondhattam én, hogy nem olyan lesz, mint eddig, nem hittetek nekem. Én tudtam, de nem írhattam ki, hogy nem fogjátok látni a bedobott értékeket. Ugye, hogy nem láttátok? Azóta sem jöttél rá, hogy miért? Ha nem, majd egyszer egy kávé mellett elmesélem.

    Szóval óvatosan azzal, hogy mit írjak bele az ismertetőbe és mit ne. Vékony jég.

    Az, hogy egyszerű legyen, rövid tőmondatok, semmi szinonima, semmi kifejtés, ezt már tanulom és igyekszem alkalmazni. Csak ne bonyolítsák agyon az eventeket odafönt sem.....
    Lehet, hogy sorrendet kell váltani, vagy olyan taktikát alkalmazni, amiről Kukorival az event segédletnél beszélgettünk. Az eleje legyen lényegre törő és egyszerű. Aztán később lehet kifejtősen magyarázni, vagy - jelen esetben - adatok halmazát odatenni.

    Kukori is említette, hogy a számszerű összesítő nincs jó helyen a csevegő elején. Sajnos igaz. Ez a próba nem vált be.
    Megpróbálhatjuk beletenni az ismertetőbe is, de ennek módját meg kell beszélnem Tamással.

    Rendben, ha beleírok valami taktikát, megpróbálom kiemelni jobban. Bár úgy gondolom, hogy egy gyiknak taktikát csak módjával lehet tartalmaznia, hiszen tudod, hogy mindenkinél más taktika válhat be a farmja erőforrásai szerint.

    Az eventcsevegőben tilos a segítségkérés? A dekor keresésre gondolsz? Az egy extrém hülye helyzet volt. Bevallom, ott saját magunk akartunk mielőbb túl lenni azon a rohamon a karácsonyi csalási készülődésünk kellős közepén. Mindenkinek megírni, hogy kérdezd meg máshol, kétszer annyi hsz-t és melót generált volna.

    Abban igazad van, hogy technikai segítségért ne a csevegőbe írjanak és abban is, hogy a helpekben ne kérjenek eventhez segítséget.
    Ez egy komoly nevelő munka, amihez türelem és sok idő kell. A kollégák, amennyire tudnak, igyekeznek ennek megfelelni, de jelzem nekik, hogy erre figyeljünk oda jobban. Magamnak is jelzem, hiszen én is feszegetem ennek határait.
    A vastag radíros és vaskézzel rendben tartott topikoknak is van haszna, de meddig és mi a valódi ára?

    A beszélgetések előbbre visznek, köszönök nektek minden hozzáadott értéket!

    Lassan nekifogok a következő gyiknak és szem előtt tartom a javaslataitokat. Nincs tökéletes gyik, legfeljebb "elég jó".
     
    Cyra65, genka53, HéricsBáró és 9 más kedveli ezt.
  8. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Beko! :)
    Ennél az ismertetőnél találó volt a választásod, és tetszett ahogy megoldottad az event leírását.
    Egyébként nekem mindig is tetszett az is, hogy nem csak száraz, odavetett mondatokkal intézed (intézitek) el az eventleírást, hanem kicsit olvasmányos, mert így sokkal kifejezőbb, és talán jobban memorizálható is főként ha valaki vizuális beállítottságú.
    Summa summárum jó, és tetszik ez a verzió. Nem hiába mondják, a puding próbája az evés. :D Gratulálok a sikeres gyík-tálaláshoz. :D:inlove:
     
    HéricsBáró, mimi, asdfghjkl7373 és 7 más kedveli ezt.
  9. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Kérdés, ki szereti itt a gyíkot? Enni meg főleg! :pxD
     
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Valamit vagy rosszul fogalmaztam, vagy Te érthetted félre, de eszemben sem volt, hogy taktika legyen a gyíkban. Erre egy olyan utalás, hogy agyalós, már bőven elég.
    A csöveknél valóban elkelt volna egy táblázat, vagy azzal egyenértékű pár mondat, hogy színek, és mik az összekötési szabályok. De ez egy spéci eset, és ezeket kellene megkapjátok központilag. Ha jön egy új minijáték, akkor annak legyen egy egyszerű központi leírása, bemutatása. Akár egy demo is lehet, nem feltétlenül kell sokat írni.
    És a csöveket szabadon össze lehetett kötni, nem került semmibe. Így mindenki annyit próbálgathatott, amennyit akart.
    A didaktikussággal is óvatos lennék. Arra kitűnő hely a csevegő. A kérdezésre, tanulásra, eszmecserére való a csevegő.
    A mostani nem egy bonyolult event. A leírás minőségi, mennyiségi mutatói azért mégis javulnak, mert a kérdések száma relatív csekély és a kérdések jellege gyakorlatilag nem az event bemutatásának hiányosságaira, hanem egyes játékosok farmerbéli ismereteinek súlyos hiányosságaira utalnak.
    Jellemzően az egyes felületetek (nem az eventes, hanem malom, pajta, stb) felépítésének, működésének semmilyen ismerete.
    Szerintem jó úton jársz. Rutinod is bővül hétről hétre. Amiket mondunk, javasolunk, kérünk azokból Te csak válogathatsz. Mindent nem is kell és nem is lehet egybegyűrni. A legjobb ismertetőket akkor fogod írni, amikor megtalálod a Te és az az event karakterének legjobban fekvő ötvözetét. Ha Te nem is tudsz sűrűn változni, az eventek annál inkább. Ezért vélelmezem, hogy bizonyos típusú eventeknél valószínűleg nem pont ugyanolyan karakterű, tartalmú bemutató kell, mint más típusoknál. De mindegyik esetben valamilyen szinten kell tudj azonosulni a formával és tartalommal, még ha más fejével gondolkodol akkor is.
    Ne légy maximalista. Százból száz jelest nem fogsz kapni soha (nem bánnám, ha ez cáfolódna). De az osztályzatod, ha így folytatod, kizárt, hogy ne javuljon hétről hétre.
    A csevegő és segítségkérő határainak fenntartására néhány éve azért sokkal nagyobb figyelmet fordítottak. A felröpi kérésre meg mondhatom: zéró tolerancia volt. Azt azonnal törölték. Valami (saját vélemény) határt, elkülönítést kell szabni a dolgoknak, de ebben nektek kell egyezségre jutni, és a legfőbb hozománya a szabályoknak a Ti munkátok egyszerűsítése, és a topicok átláthatóságának javulása kellene legyen. Másért nem is érdemes.
     
    Sali~*.*, Gio, Fatther és 7 más kedveli ezt.
  11. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Nem szeretném az event csevegőt szétoffolni, ezért áthoztalak ide. Idézek a wikipédiából ( máshonnan is megtehetném, de ez a leg közerthetőbb) És nem kioktatásnak szánom, csak egyszerű tényfeltárásnak.

    "A diszgráfia (latinul dysgraphia) jelentése: írászavar. A görög disz- és a graphia szavakból alkották, ahol a disz- jelentése "rosszul", a graphia írás. Hasonlóan a diszlexiához, itt is veszélyeztetettségről beszélhetünk. A diszgráfia esetében sem feltétlenül jelenik meg az összes tünet minden esetben és itt is előfordulhat, hogy mindkét fajtája egyszerre jelenik meg. Ilyenkor megesik, hogy teljes írásképtelenséget okoz. A diszgráfia megjelenhet önállóan is, vagy lehet a diszlexia írásbeli megnyilvánulása. Lehet a rossz mozgáskoordináció tünete is. A diszgráfiások szakvélemény alapján használhatnak az iskolában szövegszerkesztőt kézírás helyett, és felmentethetők az írásbeli számonkérés alól. A helyesíráson részben segíthetnek a gépi helyesírás-ellenőrzők, de ezek sem jelzik az összes hibát (például megy - meggy, már - műár, kar-óra ~ ka-róra), mivel ahhoz értelmezni kellene a szöveget. A diszgráfia okai egyaránt lehetnek az észlelés zavarai és a mozgáskoordináció problémái is. Okozhatja a tér- és időbeli, látás- és hallásbeli elemző és összetevő folyamatok fejletlensége, az íráshoz szükséges képzetek kialakulatlansága, a térbeli és az időbeli tájékozódás nehézsége, és az átkódolás problémái."

    Nem akarom a teljes leírást beidézni, mert a lényeg a fenti leírásban benne van. De nem tudhatjuk (hacsak személyesen nem ismerjük), hogy ki űl a másik oldalon. Ahogy látom azonban sajnos, ezeket a tényeket sokan nem veszik figyelembe. Sokunknak vesszőparipája a helyes írás, de vannak sajnos esetek, amikor ettől el kell tekinteni. És ahogy fentebb írtam komolyan kérlek, ne kioktatásnak vedd ezt, mert nem az. :) Nem ismerem kisjanos78-at, ezért nem is minősítem. És egy kis érdekesség: A híres diszgráfiások közé tartozik Agatha Christie, aki tollba mondta műveit, valamint George Washington, Albert Einstein és Molnár Tamás az Anti Fitness Club dalszövegirója és énekese is.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.18
    genka53, Sali~*.*, Imi* és 4 más kedveli ezt.
  12. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ezt miért is írtad nekem?
    Ezt most végképp nem értem.
    Azt szeretném megtudni, hogy azért ír-e így az illető, mert a tableten, vagy a telon nem tudja jobban csinálni. Az én tippen ugyanis ez volt.
    Azóta válaszolt és rossz volt a tippem.
    Visszaolvastam néhány írását és rájöttem, hogy szándékában sincs helyesen írni, sőt még szórakoztatja is, hogy másokat zavar. És szándékosság is lehet a hibái mögött.
    Azt hiszem ezek után nem szükséges őt védenünk. Sem neked, sem nekem.
     
    genka53, Sali~*.*, -ágianyu33- és 5 más kedveli ezt.
  13. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Hát ebben az esetben, tényleg nem szorul védelemre.
     
    genka53, Sali~*.*, Imi* és még 1 ember kedveli ezt.
  14. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ide írom a válaszomat neked.
    Jaj, nagyon félre értetted azt, amiért téged idéztelek, mindemellett nagyon sok dologban egyet értünk.
    Sajnálom és elnézésedet kérem!

    Nem neked/rólad írtam, hogy az gondolod, hogy komolytalan kapálós játék. Nem volt eléggé elkülönítve a gondolat.
    Kifejtem egy picit: egy unoka hoz a drága nagyinak egy régi gépet, hogy a 21. században megfelelő csatornákon tudja tartani vele a kapcsolatot. Skype-on beszélnek, facebookon megnézheti a nagyi a képeit. Ez egy nagyszerű gondolat tőle. Aztán próbálja tanítgatni a nagyit erre-arra. Úgy gondolja, hogy a szórakozást is megmutatja neki és eszébe jut egy réges-régi próbálkozása: nézd nagyi itt egy cuki kapálós játék, biztos tetszeni fog, én is kipróbáltam már (eljutott max 20. szintre), aranyos grafika és csak egy farmocskát kell gondoznod, ugye milyen szép? Nagyikának ad valami elfoglaltságot, ezzel segít neki akár az egyedüllétet könnyebben elviselni stb stb. És a nagyi, aki egészen más generáció, nekiáll. De ő lelkiismeretesen beleássa magát a feladatba, csak erre koncentrál, örömét is leli benne és próbál megfelelni a számára új kihívásoknak. Erre mondtam azt, hogy az unoka régi játékán a mostani farmarama régen túlnőtt.
    Még szép! Senki nem játszana a régiek közül a farmmal, ha csak annyit "tudna", mint évekkel ezelőtt. Emiatt írtam, hogy Völgyzugoly rá sem ismerne a játékra.

    De ehhez hozzá kell tennem, hogy miért is ne lehetne az egyesek számára a szó legjobb értelmében vett komolytalan kapálós játék. Számtalan ilyen játékost ismerek, aki örömét leli a kapálgatásban és nem is akar ennél többet. És lehet, hogy ők csinálják jól? :)

    Igazad van a görcsölésben. Sokan, nagyon sokan ezt az egész szórakozásra való játékot csak idegeskedésre használják. A fórumot nem különben.

    Sokféle játékfórum létezik (és egyéb fórum) a neten. A farmerama fóruma messze magasan ver segítőkészségben és szakmaiságban sok másik helyet. Túlzásnak érzem, hogy valaki azért hagyja abba a játékot, mert nem tetszik neki a fórum stílusa. Akit (jó értelemben) beszippant a játék, annak aztán édes mindegy, hogy a régiek hogy beszélgetnek a fórumon.
    Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan új játékosok, akik remekül beilleszkedtek egyes topikokba.

    Maximálisan egyetértünk abban, hogy senkinek nem szabadna lekezelően válaszolni, de te is tudod, hogy vannak helyzetek, amikor a csevegőknél is szakad a célra. Ha akkor jön ide egy barátságos kezdő játékos, akkor arra csak azt lehet mondani, hogy "rosszkor volt jó helyen". Még egyszer mondom, ha ez valakinek a játékkedvét elveszi, arról nem csak a fórum tehet. Hanem ez a játék annak a személynek nem volt megfelelő.

    Kicsit reagálva arra, hogy mit és hogyan írunk, írjunk a fórumon. Igazad van, hogy magyarázni egyszerűen kell(ene). A gyikokban mindenképpen.
    De a nem várható el (mindenhol) mindenkitől, hogy önmagát meghazudtolva tőmondatokban "gügyögjön" egy olyan helyen, ahol felnőtt, írni-olvasni tudó emberek játszanak. A választékos fogalmazás, a szóismétlés kerülése legyen továbbra is cél és követendő példa a fórumon is. A gyikokat igyekszem nem pharmeri magasságokban megírni. Bár én olyan magasan nem is tudok szárnyalni.
    Nehéz megtalálni a helyes utat, de továbbra is azt mondom, hogy ez a fórum és az itt segítő játékosok a legjobbak közül valók stílusban, türelemben és tudásban is.

    Nekem azonban van még egy "vörös posztóm". Tudom, sok szleng van a játékban (lásd eventgaz, vagy kütyü), de időnként olyan szavakat is olvasok, amiktől a hajam égnek áll. Amikor egyesek képtelenek megnevezni egyes területeket, annyira, hogy rá sem ismerek a helyre, pedig annak van közérthető hivatalos neve, sőt a térképen is lehet olvasni bubiban, ha az egeret a terület fölé viszi, akkor időnként mondok cifrákat.
    A "kedvencem" az amikor valaki kirakóról beszélt a helpben. Erre én elkezdtem keresni olyan dekort, ami több részből áll, mert a kirakó számomra a puzzle. xD A farmon dekor van, vagy kitehető, vagy item, max kütyü, de kirakóóóóó????

    Miért hívjuk az eventet eventnek? Azért, amiért millió idegen szó elterjed a köznyelvünkben.
    Ám, ha ezzel picit is lépünk előre a magyar nyelv ápolásában, igyekszem sok helyen az esemény szót használni a gyikban is. De mindenhol nem lehet/szabad lecserélni az event szót, mert akkor erre fognak sokan rákérdezni.
    Nem akarom elpoénkodni a komoly témájú beszélgetésünket, de hány kérdés lenne a csevegőben, ha ezentúl az eventnövényt eseménynövénynek nevezném?
    Ilyenek pl: "Ok-ok, azt látom, hogy az eseménynövénynek mennyi az érési ideje, de hol találom az eventnövény érési idejét?" :D:D
     
    Pharmer500#2, genka53, linzenpolc és 11 más kedveli ezt.
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia Beko!
    Magyar nyelv. Jó téma.
    Event. Kőkemény dió. Ezt lecserélni a legnehezebb. Nem csak azért, mert mélyen beivódott hanem azért is, mert olyan dolgok is ezen megnevezés alá kerültek, melyeknek közük nincs az event szóhoz. Hogy mást ne mondjak, az összes akció minievent néven fut, és egyik sem event és nem is lesz soha. Legfeljebb akkor lehetne eventnek nevezni azokat, ha ingyen lenne valami korlátlan mennyiségben korlátolt ideig.xD A baby-boom még megfelel az event kritériumainak, de azon kívül, most egy sem jut eszembe.
    De ha mégis az event szó visszaszorításán dolgozol, akkor a hivatalosban kell először lecserélni. Amíg ott van, addig szélmalomharc lesz. De az is lehet, hogy még attól is rosszabb. Az event szóra elég szűkös az esemény szó, de ennek ellenére lehet, hogy elegendő lenne. Az Ideiglenes játékok és küldetések lenne a legjobb cím, ha nem lenne ilyen hosszú.
    És akkor ugye eventgaz, meg ilyen olyan elnevezések helyettesítése. Látszólag nehéz lenne, de egyszerűbb, mint gondolnád. Nem azt kell mondani, hogy eseménygaz, hanem azt, hogy Ideiglenes kellékek. És innen már egyenesben is vagyunk, mert csak a kellék szót kell lecserélni növényre, állatra, felröpire, vagy kütyüre.
    Sok egyéb ötletem is van a fórum hivatalos részének a magyarításában, és ha élesre fordul a helyzet jövök még.
    De addig is a fordításokról általában azt érdemes megjegyezni, hogy a legjobb fordításokat nem azok készítik, akik a legjobban ismerik azt a nyelvet, amiről fordítanak, hanem azok akik a legjobban ismerik azt a nyelvet, amire fordítanak. Ennek alátámasztására csak a Lear király Arany János fordítását ajánlom figyelmedbe. (Vannak kritikusok, kik azt állítják jobb, mint az eredeti.) De a történetnek itt nincs vége. Ugyanis, amikor az angol trónörökös hazánkban tiszteletét tette, a fordítás apropójából, Arany Jánost kérték fel, hogy ékes angol tudása miatt ő írja és mondja a köszöntő beszédet. A beszéd után az angol trónörökös meghatottan elmosolyodott, és csak ennyit mondott: "Sosem gondoltam volna, hogy a magyar nyelv ennyire hasonlít az angolra."
     
    linzenpolc, Samborg, Sali~*.* és 9 más kedveli ezt.
  16. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Hohó! Gratulálok az előléptetésedhez. :) Mert megérdemled! :) További kitartó munkádat előre is köszönjük! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.18
  17. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Szia!
    Addig, amíg van, aki tetszikeli/ van/, nem is fogja abbahagyni.
    Kérdésedre a válaszát kissé flegmának találtam, holott csak megérteni, megértetni szeretted volna!
    Egyszerűen görgetek. Ha Ő nem tisztel meg Bennünket/Magát, csak ezzel tudom viszonozni.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.18
  18. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Drága Beko !

    Szívből gratulálok a új Fórum rangodhoz.
    A kemény és kitartó munka mindig meghozza gyümölcsét.
    További jó munkát, jó játékot, sok sikert kívánok Neked sok szeretettel
     
    genka53, kovacstne, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen! Nagyon kedves tőled! :inlove:
     
  20. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    A sok táblázat végére odaszorult egy zöld csík... ruhának nézted, és magadra kaptad. Majd kiderül, mennyire áll jól :)

    Gratulálok!
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.