Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen! :)
    Igyekszem továbbra is megfelelően dolgozni.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.1.18
    genka53, linzenpolc, Sali~*.* és 7 más kedveli ezt.
  2. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Majd kiderül. :oops:
    A zöld ruha még csak-csak.... de a pink színű szem? xDxD
     
  3. mebajah

    mebajah Fórum császára

    A tehetség kevés. A jelentős eredményt felmutatóknál a tehetség lelkesedéssel és kemény munkára való képességgel párosul.
    Szerencsénkre mind a 3 megvan Benned, szívből gratulálok!
     
    Utoljára szerkesztett: 7.1.18
    mimi, genka53, Fenyvesi1010 és 12 más kedveli ezt.
  4. -Teena-

    -Teena- Haladó

    Szia Beko :)

    Szeretnék gratulálni az új rangodhoz. :inlove:

    Ezúton szeretnék köszönetet mondani a sok áldozatos munkádért, támogatásodért, a figyemedért, az önzetlenségedért,a kedvességedért és a sok segítségedért. Köszönet azért az életszemléletért és játékszeretetért amikkel nap mint nap lelkesítesz bennünket. Számomra mindez, pélaértékű. Nekem, (szerintem még sok mindenkinek) Te vagy a Farmerama Teréz anyája. :)
     
    szöszi50, mimi, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  5. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia Kedves Beko!
    Kérlek engedd meg hogy őszinte, szívből gratuláljak Neked a Board Adminsághoz! Fogadd kérlek szeretettel ezt:


    [​IMG]

    Köszönöm szépen, hogy vagy nekünk! :inlove::);)
     
    szöszi50, mimi, genka53 és 10 más kedveli ezt.
  6. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt, először is gratulálni szeretnék, de bevallom nem tudom mihez, csak olvastam hogy gratulálni kell. Én lüke vagyok ezekhez és soha nem figyelek ilyeneket. :) Áthoztam Bombához írt kérdésemet:
    Szia Bomba. Képzeld el mit történt velem. Pénteken összeomlott a gépem, gondoltam hogy vírus lehet, el is indítottam a keresőt, de le is estem a székről azonnal: 357 vírust talált. Beraktam karanténba, de a Libre összeomlott és nem tudja berakni a táblázatodat. Valaki javasolta hogy rakjam újra a Librét, nagy nehezen újratelepítettem, de minden adatom elveszett és most sírok.:cry::cry::cry:Elmentem az oldaladra és onnan másoltam be a táblázatodat de ugyanúgy nem rakja be az alapidőket mint múltkor.Mit csináljak?
     
    mimi, BackOffice, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Jaj már! Ne érezd úgy, hogy gratulálni kell.:)
    Aki megtette, azoknak nagyon köszönöm, neked is.
    Új feladatot is kaptam az új ruhámmal és icipicivel több jogkört, de én továbbra is a gyik-játékismertetők vonalán fogok maradni elsősorban.
    Sajnos a cuki mosómaci pofimat nem tudtam megtartani. A pink szememmel nem vagyok kibékülve, de nagyobb bajom sose legyen. 8)
    Hozom a kávét, hogy jobban menjen az eszmecsere BombadilTomával.
    [​IMG]
    Sokfelé kerestem, de kakasos mintát nem találtam. :(
     
    szöszi50, mimi, -kaktuszable- és 13 más kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A farmnevem ugyanaz, mint a fórumnevem, nyugodtam kereshetsz bagolyban is.
    Ezt a táblát töltsd le: https://www.dropbox.com/s/t7rk2qfww6kveuj/Eresidok_by-BT-171018.xls?dl=1
    Az aláírásomban az XLSX verzió linkje van, de Neked az XLS verzió kell. Az is fent van persze, az aláírásban lévő fórumlink oda visz, ahonnan az is letölthető.
    Nem akartam ezzel előhozakodni, de már készül a LibreOffice-os verzió. Karácsony előtt közzé akartam tenni, de az előző kb. egy hónapot a magyar egészségügy tesztelésével töltöttem (illetve inkább ők az enyémmel), így egy kicsit elakadtam vele. De újra nekiállok, és akkor nemsokára egyszerűbb lesz a Te és minden Exceltelen gazda élete, aki megpróbálja használni a táblát.
    Köszönjük a helyet is, meg a kávét is. Pont ez kellett, hogy tudjak válaszolni :D.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.1.18
    mimi, Sali~*.*, -kaktuszable- és 12 más kedveli ezt.
  9. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt. :)
    Szia Beko. Pedig nem ártana ismernem a rangokat, de azt se tudtam hogy előtte mosómaci volt. :) Valahogy nem figyelem ezeket, pedig jártam már párszor úgy hogy valakinek gratuláltak az új aláírásához vagy képéhez, én meg csak néztem ki a fejemből mert soha nem vettem volna észre hogy új van neki.:)
    Köszönjük a helyet és a kávét, nagyon finom volt mindegyik, az összeset megittam.:D
    Szia. Óóóóó, jobbulást. Remélem már csak messziről találkozol orvosokkal. Az orvosok olyanok mint némelyik anyós: minél messzebb van, annál jobb.:)
    Köszönöm, köszönöm, sikerült letölteni. :)Ezt az XLS-t kerestem tegnap is, de valahogy nem találtam. Azt hittem hogy kitörölted. :D
     
    mimi, meszimarsi, BackOffice és 10 más kedveli ezt.
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Na, büszke vagy a csibédre? :inlove:

    Szia!
    Nagyon meghatódtam a szavaidtól. :inlove:
    Kedves tőled, de azért ez túúúúúlzás, nem? xD

    Óhhh, ez egy áldással felér. Köszönöm szépen!
     
    Utoljára szerkesztett: 9.1.18
    mimi, -kaktuszable-, genka53 és 12 más kedveli ezt.
  11. -Teena-

    -Teena- Haladó

    Szia!
    Meglátás és értékrend kérdése. Így számomra, nem az. :inlove:

    Különben, ez már régóta kikivánkozott belőlem, csak most ragadtam meg az alkalmat, hogy leírjam.

    Egy kis különvélemény, ne vedd szentimentalitásnak ;)xD
     
    mimi, BackOffice, Sali~*.* és 7 más kedveli ezt.
  12. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Szia, Csibém!
    Azért hízok folyamatosan. Tudod, hogy már akkor jeleztem elismerésem, azóta csak nőttél a szememben.
    Ha hallanád, még most is hogy heherészek. No, ez az az emlék, amit nem felejtek el,ha rágondolok, mosolyognom kell.
    Köszi az élményt!
     
    Anna051955, mimi, BackOffice és 11 más kedveli ezt.
  13. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Beko. Inkább itt kérdezem: a Hátvakaró kitehető 2x2-esnek van írva, de ahhoz képest nagyon kevés TP-t ad. Nem 2x1-s véletlenül? Csak a TP miatt kérdezem.
     
    mimi, BackOffice, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  14. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Köszönöm! Javítottam. :oops:
     
    mimi, Sali~*.*, Fenyvesi1010 és 7 más kedveli ezt.
  15. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Kedves Beko! Szeretnék én is gratulálni Neked.!
    Véleményem szerint nagyon megérdemelted, hogy tovább lépj, nekünk nagyon jó,
    hogy ott vagy, mert sokat segítesz nekünk, mindent úgy írsz le.... hogy még az is megérti,
    aki nem akarja. :)
     
    mimi, -Teena-, imi010 és 9 más kedveli ezt.
  16. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az eventcsevegőben ismét téma volt az eventismertető. Köszönöm a hibajelzéseiteket!
    Sajnálom, hogy megint félresiklott a beszélgetés és már-már személyeskedésbe fajult.

    Néhány gondolatomat megosztom veletek, ami jártomban-keltemben eszembe jutott ennek kapcsán (is).
    1. Eventismertetőt írni nem is olyan egyszerű. Úgy érzem, hogy ebben folyamatosan lehet fejlődni és tanulni kell a visszajelzésekből. Ha elolvassátok ennek a topiknak a >>nyitó hsz-ét<<, akkor láthatjátok, hogy én kimondottam kérem tőletek, hogy szóljatok, ha hibát, elgépelést találtok a munkáimban. Újra hangsúlyozom: ezek a jelzések segítenek nekem. Az a cél, hogy ami játékismertető, vagy eventismertető a fórumon megjelenik, abban ne legyen tárgyi tévedés (elgépelés sem). Nem érzem piszkálásnak, ha szól érte valaki. Ha hibát vesz észre valaki az általam leírtakban, az azt is jelenti számomra, hogy figyelmesen elolvasta azt, amit leírtam. Ettől értékesnek érzem a munkámat. Nekem ez fontos és megerősítő visszajelzés, hogy nem hiába vacakolok ennyit a fórumon.
    Egy szó, mint száz, ha valahol hibát találtok, írjátok meg, de ne akárhová, hanem EBBE A TOPIKBA.
    A fórum moderátor kollégáim minden hsz-t elolvasnak a fórumon. Ha én nem venném itt észre azonnal a jelzést, ők szólnak nekem. Ahogy eddig is megtették. A jelzésetek el fog jutni hozzám rövid időn belül.
    Köszönöm azoknak, akik eddig is megtették és eddig is ÍGY tették.

    2. Ebben a topikban elindult néhány beszélgetés. Event segédlet és eventismertető témában.
    Akinek ehhez hozzáfűznivalója van, ide jöjjön és ne az eventcsevegőkbe írja le a javaslatait! Vonatkozzon az betűszínre, mondat végi pontokra, sorrendre, kiemelésre, bármire.
    Írjátok meg nyugodtan, ha valamit egészen másképp írnátok! Azt is szívesen veszem. Ahogy írtam, mindenből tudok tanulni.
    Nem jelenti ez azt, hogy ezentúl mások mondatait fogom beleírni a gyik-okba, de elgondolkodom minden javaslaton. Ha ezekkel egyetértek, megértem az okát, azonosulni tudok azokkal a gondolatokkal, akkor hasznosítani fogom a magam stílusában.
    A kritika fontos. Az építő kritika még fontosabb. A legjobb pedig az, amikor valaki meg is tudja fogalmazni, hogy ő mit csinálna másképp és jobban. Némi túlzással azt is lehet mondani, hogy az ilyen viselkedés viszi a világot előre.

    3. Mire való az eventcsevegő?
    Látok némi ellentmondást már a megnevezésben is. Event is meg csevegő is.....
    Elsősorban arra való, hogy a taktikákat és a tapasztalatokat megosszák a játékosok az aktuális eventről. Arról kellene szólnia, hogy az írások hozzátesznek valamit az akkor futó eventhez. Mire is gondolok?

    Mi az, ami hozzátesz?

    - Event előtt: az ismertető értelmezése, a nem egészen világos dolgok tisztázása, számolgatások, mi éri meg, mi nem, ki hogyan és milyen lépésekkel akar eljutni a célig, ki meddig csinálja meg, hogyan készíti elő a farmját az eventkezdésre stb.

    - Az event kezdetekor: például a felröppenők számának leírása. Igen, ez is hozzátesz a dologhoz. Csak ügyelni kellene arra is, hogy nem elég az, hogy x darab, hanem ILLŐ LENNE odaírni, hogy miből kapott ennyit és milyen egyéb eszközöket (Panni, élő legenda, felhő) vett igénybe a játékos. Azért is lehet ez fontos momentum, mert mások tanulhatnak belőle: "aha, legközelebb megpróbálom én is azt a növényt és valóban nem komfortra kellene ültetnem, mert abból max 44 felröpi jön, 1x1-ből pedig akár több is lehetne."
    Fontos lehet a moderátorok számára is, hogy ha "gázosan kevés", akkor verjük a tamtamot a központnál. Mióta moderátor vagyok, volt már ilyen eset.

    - Az event folyamán:
    * Igen, jöjjenek azok, akik hamar elkészültek. Mutassák meg az eredményt. Ha ezt dicsekvés nélkül, korrekt módon teszik, ennek is van helye. (Úgy látom, ebben eddig sem volt semmi hiba.)
    Amire "ugranak" a moderátorok, ha irigységből nekitámadnak és a gyors játékos lesz a világ rossza, mert költeni mert a játékra.
    Lehet az ilyen játékossal korrekt módon is beszélgetni, anélkül, hogy a pénztárcájában turkálnánk, vagy minősítenénk azt, hogy ő milyen anyagi, vagy játékon belüli javainak ráfordításával érte ezt el. De nem is kell senkinek önmagát kevesebbnek éreznie, mert ő ezt az iramot nem bírja, vagy nem is akarja úgy csinálni, ahogy a gyorsak.
    * Kérdezzenek azok, akik segítségre szorulnak, vagy csak kíváncsiak. Érdemes úgy kérdezni, hogy arra válaszolni is lehessen. Mire is gondolok? Ha a kérdező körbeírja a problémáját és elmondja rendelkezésére álló lehetőségeket, akkor célirányos tanácsot lehet adni neki. Lehet, hogy olyat tudnak mondani a többiek neki, amire eddig nem is gondolt.

    Ami NEM tesz hozzá az eventcsevegőhöz:

    * Megérkezik valaki és közli, hogy ő nem csinálja. Ő csak magáról beszél. Mégis kit érdekelne az, hogy ő nem csinálja.
    Amikor valaki hozzáteszi, hogy miért nem, véleményt formál az event nehézségéről, leírja, hogyan mérlegeli azt, hogy megéri-e neki, vagy sem, annak már van helye a csevegőben. Itt is fontos a stílus. Minél higgadtabb és racionálisabb, annál építőbb lehet a véleménye.
    Meg kell találniuk azt a hangot és azt a határt, ahol ez a nézetük hasznos lehet és nem azokat minősíti, akik fejest ugranak az eventbe, azért, mert szeretnek eventezni.
    Ezeket az írásokat másoknak is tudni kell a "helyén kezelni" és a jót látni benne, nem a támadást.
    * Megérkezik valaki és kijelenti, hogy megint a pénzeseknek kedveznek és csak azok tudják megcsinálni, akik egész nap a gépen lógnak stb stb stb.
    Szívem szerint ezt úgy radíroznám, hogy csak úgy füstölne. Akkor pedig jönne a panasz áradat, hogy azért lett radírozva, mert csak azok írhatnak, akik fizetnek. Ördögi kör. Aki kötözködni akar, az úgyis talál valamit, amiért moroghat.
    Amiért ezek a pénzes írások maradhatnának (bizonyos határokon belül) az az, hogy esélyt adjunk arra, hogy valaki észérvekkel, higgadtan levezesse ennek a puffogó játékosnak, hogy másképp is lehet, mint ahogy ő gondolja. Itt is kell arra figyelni, hogy ezt ki hogy reagálja le. Sok múlik ezen.

    Mi az, ami még belefér az eventcsevegőbe?

    Némi csevegés, de nem oldalakon keresztül teljesen OFF-ként. Lehet viccelődni, némi privát infót belevinni, de újra hangsúlyozom, akinek nincs mondanivalója az evettel kapcsolatban, az ne az eventcsevegőben csicseregjen.
    Amikor összejön egy jó kis társaság és egymásnak dobálják a vicces labdákat, az még tűrhető, hiszen (mint tudjuk) hatalmasakat lehet nevetni a csevegőben és ezt baj lenne csírájában elfojtani. De amikor a poénkodás közben kimaradnak a segítő válaszok, vagy az event szóba sem kerül, akkor ott már baj van. Jogosan mondhatja egy ide betérő lelkes kezdő játékos, hogy itt csak a nagyok beszélgetnek, rám nem figyel senki és semmi hasznosat nem olvastam. Nem csak ő miattuk, hanem magunk miatt is határt kell szabni az off-csevegésnek is. Jó lenne, ha nem a moderátor radírja tartaná ezt határt, mert abból az esetek nagyon nagy részében rossz szájíz marad. A csevegő játékosok önmérsékletére itt is szükség van.

    Amikor egy event egyszerű, az ismertető érthető, a taktikák nem százfélék, akkor egy csevegő nem pörög. Ez nem baj. Nem kell minden áron hsz-ekkel teletömni.
    Bevallom, alig várom, hogy kapjunk valami olyan eventet, amitől a fülünk kettéáll. Ahol nem attól húzós a csevegő, mert tele van panasszal, hanem annyira szerteágazó taktikákkal lehet hozzányúlni, hogy ezzel lesz tele a csevegő. Vannak a játékban a szó legjobb értelmében vett "nagy taktikusok", ki ezért, ki azért. Van, aki mesteri fokon űzi a pénz nélküli játékot és bámulatos eredményei vannak, van olyan, aki feszegeti a játék határait és a végsőkig próbálgat valamit kiváló eredménnyel, van aki számol ezerrel és azt csinálja, hogy az általa kitűzött célt minden más elé helyezi (csp, tp gyűjtés), de mégsem marad le semmiről, van aki ésszel és örömmel játszik és ezért jó olvasni az írásait. Ezek mind értékek lehetnek, ha ebben más is meglátja az "okosságot".
    Azon szerencsések közé tartozom, aki néhány ilyen nagy taktikustól privátban is tud kérdezni. Olyan jó lenne, ha egyre többen jönnének (vissza) a fórumra. Itt többek között Csocsora is gondolok. Más nevet érthető okokból nem említek most.
    Talán körvonalazódik valami, ami megfelelhet ennek az elvárásomnak.

    5. Mire használható még a Beko topik?
    Nagyon örülök annak, hogy időnként olyan téma is felbukkan, ami off-nak is tűnhet, de a játékosok egymásnak is tippeket, segítséget adhatnak, de igazából nincs helye sehol sem. A fejlődési taktika témája még csak-csak súrolná, de az sem az igazi.
    Konkrétan a "hogyan használjuk hatékonyan a billentyűzetet" témára gondolok. Ahogy látom, sokaknál fény gyúlt ez ügyben. Engem is meglepett, aki a játék kezdetétől használom az entert, hogy milyen sokak számára nem triviális ez a módszer. Ezzel nem minősítek senkit és persze nem is mesélem el, hogy vénségemre, nem is olyan régen még ennél is triviálisabb dolgot tanultam meg Márti mamától. :D:D
    (Szívesen vennék BombadiTomától további mozdulat-optimalizálási tippeket. Lásd "d" vagy "m" billentyű használata törlésnél és mozgatásnál stb)
    Tehát, ha ilyen téma szóba kerül, nyugodtan költözzetek át ide beszélgetni! A csevegőbe hagyjatok linket, vagy hivatkozzatok nyugodtan az itteni beszélgetésre.

    Azt nem garantálom, hogy mindig kaptok kávét is, de szívesen látott VIP vendégek vagytok nálam ilyen témákkal is. Sőt, ha egyszer újra szóba kerül valahol, nem kell az archívumban kutakodni, hogy "egyszer egy régi csevegőben BombadilToma már elmesélte a módszert, csak most nem találom a linkjét".
     
    Imi*, franyo121, Cyra65 és 39 más kedveli ezt.
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt, hurrááá, péntek van. :)
    Szia Beko. Köszönjük a lehetőséget, bevallom a billentyűzet engem is érdekel, remélem ide tudjuk csalogatni Tomát is. :) A csevegőben nem mertem feszegetni a témát. Elmondom hogy én hogy csinálom és lenne egy kérdésem. A felhőt úgy szedem le hogy rákatt a felhő előtti zöld körre, amikor feljön az ablak nyomok egy entert. Oldalt pedig nem a jobb oldali kis nyilacskákkal váltok hanem a felhő felületén középre rátartom az egeret és egy picit tekerek rajta a középső gombbal, így átugrik a következő oldalra. A piros kosárból is enterrel vásárolok. A kérdésem az lenne hogy ki lehet-e valahogy küszöbölni azt a mozdulatot hogy a felhő előtti zöld körre kattintsak? Van erre valami jobb megoldás?
     
    Cyra65, mimi, -ágianyu33- és 17 más kedveli ezt.
  18. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Beko-Zsu! :)
    Feltűnt, hogy a mosómacis mellképed Uhu-ra változott ;):D :inlove:, és ahogy olvastam a hsz-ket, abból értettem meg, hogy miért is :D:D:D .
    Szívből gratulálok az előléptetésedhez! Köszönet a türelmes és segítőkész munkádért amit irányunkba tanúsítasz. :inlove::inlove::inlove:.
    Bízom benne, hogy még nagyon-nagyon sokáig, és kölcsönösen élvezhetjük a társaságodat, amihez kitartást és jó egészséget kívánok!
    :inlove::inlove::inlove:.:inlove::inlove::inlove:.:inlove::inlove::inlove: ... mert 3 a magyar igazság (+1 a ráadás) :inlove:. A 3*3 meg olyan magyar találmány, ha nem csal az emlékezetem, akkor ráadásul anno a Tiéd volt :D:D:D.
     
    mimi, -ágianyu33-, -Teena- és 14 más kedveli ezt.
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen neked is!
    Amíg azt csinálhatom, amit szeretek, addig jó nekem itt lenni. :):inlove:
    Jaj, ez nagyon ott van a sok hármassal. :inlove: Köszönöm szépen!
     
    mimi, -ágianyu33-, strawberry49 és 7 más kedveli ezt.
  20. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Nagyon régóta fogalmazódik bennem egy topik, ami az állatokat, az ólakat és a terményeket foglalná össze egy helyen.
    A fejemben van már elképzelés. A megvalósítás hatalmas meló lesz és jó sokáig fog tartani.
    Hozok némi előzetest, hogy lássátok, min munkálkodom a háttérben.
    A topik elején lenne egy betűrendes felsorolás az összes játékban lévő állatról (terményről) és a szavak alatt lenne a hsz linkje, ahol a részletek lennének.

    Mutatok egy kész hsz-t és egy munkapéldányt.
    Ahogy időm, energiám és a kedvem engedi, folyamatosan bővíteném. A hsz-ek sorrendjében emiatt nem lesz semmilyen logika. Ezért csinálom a betűrendes listát. Ha valaki keres valamit, csak a linkre kattint és megtalálja azt, amire kíváncsi.

    Azért mutatom meg nektek, hogy nézzétek át, van-e olyan infó, ami fontos lenne, de én nem említem meg.
    (Nem úgy értem, hogy a ki nem töltött munkapéldányban írjátok meg, hogy hol hiányos, hanem szükség van-e még olyan adatra, amire én nem gondoltam.)

    BombadilTomától engedélyt kaptam, hogy az ő érésidő táblázatának linkjét "idézhetem" az írásaimban. A topik elejére beleteszem majd. Ezért mindig csak az alap (víz nélküli) érésidőt tüntetem fel az ólaknál.

    Mire minden apróságot, adatot, gif-et, linket összeszedek, letesztelek olyan dolgokat, amiről nincs elegendő háttérinfóm, sok idő fog eltelni.

    Még az is lehet, hogy kérek "moderátori segítséget". xD Némelyik kollégám szeret ilyet csinálni....:inlove:
    A gyenge láncszem a sok-sok gif összeszedegetése lesz....:(

    A hiúzos hsz-t gyakorlatilag késznek tekintem.
    A cél az, hogy új állatról szinte azonnal elkészüljön az írás.
    A régebbiekkel pedig foglalkoznék "gyik" mentes időben.
    A lóról szóló hsz csak egy hiányos munkapéldány. Azért azt választottam a bemutatóhoz, mert a disznó és a kecske mellett ennek az állatnak van a legtöbb ólja.
    Ott azt szeretném megmutatni, hogy ezekről hogyan készülne az infó-halmaz.
     
    HéricsBáró, lukimi, Cyra65 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.