Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ma reggel is kinyitottam 1 db-ot és kaptam 20 db trágyát . Tudom , ha többet nyitok nagyobb az esély .:p
    Most megvárom a 100 db-ot és utána nyitok . :inlove:
     
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Mivel minden ládanyitás önálló, a többitől független esemény, elméletileg ugyanakkora esélyed van a bónuszt megkapni, ha 100 ládát egyesével bontasz, illetve ha egyszerre. Minden valószínűség szerint ez a programkódban is így van. Ugyanakkor, minél kisebb a TP-bónuszhoz rendelt esélyszám, annál több ládát kell kinyitnod, hogy a kapott bónuszok száma tényleg megfeleljen ennek az esélyszámnak (pl. ha fél százalékot rendelnek hozzá, akkor ugye átlagosan 1000 ládából 5 db jön; de ez csak sok-sok ezer láda nyitása után fog tényleg látványosan az 5-höz közelíteni.)
    Természetesen látványosabb, amikor sok ládát egyszerre bontasz, nagyobb az esélyed a sikerre, tehát optikailag sokkal jobban mutat. Gondold meg, ha a 100 ládában mondjuk van egy bónusz, és egyszerre nyitod ki, akkor van egy sikeres nyitásod. Ha egyesével, akkor van 99 sikertelen is mellette, ami összességében jóval kudarcosabb élmény - pedig az eredmény pontosan ugyanaz...
     
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Szükségem van a te nagytudású számolásodra :inlove:
    Most álmodtam meg , és kíváncsi vagyok az elméleti részére .
    Van egy 2011 -es dekor , az Ufó adóvevő
    [​IMG]
    5 percenként ad 5 TP-t .
    Jó ez nem nagy valami , na de , amit megálmodtam ........

    Ha veszek szintszorzós kosarat az 35x a szorzó és az 175 TP/db .
    200 db dekor = 35.000 TP 5 percenként .
    3 terület dekor 105.000 TP 5 percenként .
    Egy óra alatt 12x lehet aratni , ami 3 területre vetítve 1.260.000 Tp .
    Ha pörgetek , tojásokat aratok , aktiválom a felhőket stb , akkor elvileg óránként tudok szerezni 10 millát .

    24 óra alatt 240.000.000 TP -t lehetne kicsikarni egy 5 TP-s kitehetőből ?

    De , mivel ez egy 2011-es dekor , gondolom ritka .
    De nekem van 1 db , és gondolom cserenapkor elég nehéz lenne még szereznem 599 db-ot .

    Szerinted elméleti síkon működhetne ? :D:D
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Három (plusz kettő) problémám van azzal, ami leírtál.
    1. A tojások, a felhők és a pörgetések hatása még a bónuszkosarakkal együtt sem fogja elérni a +22423%-ot, amivel aratnod kéne a dekorokat (amiből nem 600, hanem 740 db rakható ki a 4 farmos területre), hogy óránként 10 milla összejöjjön. Ráadásul a tojások és felhők hatása, de még a pörgetésbónuszok egy részéé sem fog kitartani 24 órán át.
    2. Ezért haragszom arra, hogy az iskolában ennyire erőltetik az algebrát a gondolkodás rovására. Lehet, hogy elméletileg jó, az egyenlet kijön, de a gyakorlatban 24 órán át kellene pontosan 5 percenként aratni. Akármennyire lelkes vagy is, ez lehetetlen. Már csak azért is, mert ...
    3. ... az aratások pár másodperces ideje a 24 óra végére azért felgyűlik szépen, így az óránkénti 12 aratás a gyakorlatban szintén nem megy.

    +1. A pockosaiddal - ha jól emlékszem - napi másfél milliárdot szereztél. Napi két aratással. Vagyis még elméletileg sem érdemes ennek a hatodáért (vagy még sokkal kevesebbért) ekkora gyakorlati macerát bevállalni. Különös tekintettel arra, hogy ...
    +2 ...ha nem változott azóta, akkor:
    [​IMG]
    Amit nyújt: 5 percenként 5 Tp
    Figyelem: aratógép használatakor nem kerül leszedésre. Aki szeretné a Tp pontokat begyűjteni, manuálisan kell leszednie!

    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/2011-01-12-ufók-a-farmeramában.360/
     
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Először erre válaszolok:p
    A tojásarató leszedi , kipróbáltam , szóval ez a fele nem probléma :D
    Lehet még 2011 ben nem gondolták ét eléggé , hogy 2019-ben rájövök a tutira:inlove:
     
  6. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Azt gondold végig, hogy 24 óra alatt 288-szor kell aratnod, és így 1x1-en össze tudsz hozni 1440 TP-t alapnak.
    Ha bármilyen dekort kiteszel, ami 24 órán belül aratható, és 1x1-re vetítve több, mint 1440 TP-t hoz, az már jobb TP szempontjából, és nem kell 24 órán keresztül folyamatosan aratni...
     
    genka53, parrahviki12, steve223 és 10 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    OK. Csináld. De várok egy beszámolót az eredményről! (Lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet, de mintha arról sem számoltál volna be, hogy ment az "egy évig csak erdélyi héricset ültetek" projekt.)
     
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Nem gondoltam át még eléggé , de tudom , hogy Ti ki tudnátok számolni mit lehetne kezdeni vele :inlove:
    A 364. napon meguntam . :wuerg:xD:cry:
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 11 más kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    xD:inlove:
     
    genka53, alex0824, Gio és 2 más kedveli ezt.
  10. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!

    Picit felkuksiztam a fórumra és igen jót vigyorogtam a fentieken.

    Jancsika, tudom, hogy Te felettébb vállalkozó szellemű vagy és roppant mód szeretsz kísérletezgetni. Megkockáztatom, talán nem is lenne annyira lehetetlen küldetés a hiányzó 739 db-ot összegyűjteni ebből az izéből.

    De még mielőtt (időt, energiát, pénzt nem kímélve) belevágsz, azt azért gondold át: mennyi érdekesebb, szebb, de leginkább értelmesebb és hasznosabb tevékenységet lehetne ez idő alatt végezni, akár a farmon, akár azon túl...
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 9 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Épp próbálom a nullperces dekort megcsinálni , és találtam egy 5 perces dekort .

    De van rövidítő is
    • Húsvét 2015 felhő : 5% 1 órán át
    • Hímes tojás festő felhősor : 10% 2 órán keresztül
    Evvel a 2 dekor rövidítővel mennyi lenne ? 4 perc lenne ? :p
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    4:15 - 4:17, attól függően, hogyan számolják a két felhő együttes hatását. Valószínűleg az előbbi. De csak egy órán át.
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 6 más kedveli ezt.
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Akkor arra az egy órára be kell izzítani mindent :D
     
    genka53, parrahviki12 és alex0824 kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem léphetnénk túl ezen a témán? Gyakorlatilag teljesen értelmetlen; és szerintem, amit elméletileg ki lehetett hozni belőle, azon már rég túl vagyunk... Bár láttam a hirdetésedet...
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 10 más kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Az elmélet , elmélet marad addig , amíg meg nem valósítottuk . :inlove: Oké , szerintem is túltárgyaltuk :p
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 4 más kedveli ezt.
  16. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem akarom a témát tovább folytatni, igazat adok Tomának: amit ebből ki lehetett hozni, azt ti kihoztátok. De én olyan jóóóóóóóól szórakoztam! xDxDxD
    Az idézett a mondatod a nap mondása számomra.
    Ezért hoztam neked egy kis ajándékot. :inlove:xD

    upload_2019-4-16_18-13-5.png

    Egyszer érhetném meg azt, hogy Jancsikát beengedjék egy tesztfarmra.........:D:D:D:D
     
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Továbbgondoltam , és mi van akkor , ha ezt a rengeteget egyszerre learatom , és akkor mennyire zavarodik meg a rendszer a repülő ufóktól ? :inlove: Mert már ha egyet is learatsz , és ahol repül , ott felette nem lehet learatni :cry:
    Kérhetnék erről is egy képet , egy teljes terület learatásról ? :D
     
    genka53, parrahviki12, alex0824 és 4 más kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A rendszer olyan jól meg van írva, hogy csak két dolog akaszthatja ki: saját maga, és bármi más.
     
  19. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    A rendszeren kívül még Te is kiakadhatsz, mivel egyszerre csak géppel tudod learatni. Viszont ha géppel aratod a tojásokat (valamint ágyúkat és egyéb, repkedést generáló ezt meg azt), semmi nem repked.
     
  20. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Bizony, itt a pont. :D Géppel aratva nincs repdeső ufó.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.