Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Máriusz :D

    A B/6-os téglafal is elég jól szigetel a vírusok ellen is.. legalábbis remélem :D

    Ma is okosabb lettem egy picivel hála Neked és Wolfnak, köszönöm szépen :D :inlove:
     
  2. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ezt olvasva , mit tud a hiúz ? :inlove: A csincsilla miért nem jó ? :p
     
    Sauvage és JövendölőMáriusz kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sajna a mai leckémben ezek az állatok még mutatóban sem szerepeltek, nem hogy ipari méretben.
    Elég jó a pajtaértékük főleg az első kettőnek :D Gondolom az ólak száma meghatározó lehet itt. A hiúznak talán jobbak a színes óljai, mint a csincsillának, de ez csak tipp.. :music:
    Viszont nem értem miért tőlem kérdezed ezt. Csocso topikja nyitva van biztos szívesen válaszol rá neked :D
     
  4. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Pár Nutella-mentes hónap, és meg is van az új gép... ;)

    Így gondoltad?
    Azért a játékélményt kicsit csorbítja...o_O

    [​IMG]
     
    steve223, jófarmerlány, Sauvage és 9 más kedveli ezt.
  5. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Azért ezek az ajánlatok....Most ezt így tényleg valaki komolyan gondolja? 1 fáért kér 20 másikat, természetesen a terményes fákból kér sok darabot, egy titkosért cserébe. A sima ól, vagy csp-ért vehető ól még mindig zseniális ajánlat ám egy titokólért, de tényleg.
    http://prntscr.com/ukfo5i
    http://prntscr.com/ukfoa1
    És ilyenekkel van tele oldalakon keresztül. Ezzel tönkre tudják tenni a cserenapokat.
    Nem értem, hogy ez mire jó. Oké, hogy ott van ajándékozásos csere lehetőség, de az necces, mert bármikor jöhet egy átverős gazda.
     
    JövendölőMáriusz és zsani_apja kedveli ezt.
  6. mandano

    mandano Utánpótlás-írogató


    Valóban vannak tréfás kedvű gazdák. Én ezt találtam

    [​IMG]
     
  7. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nekem markáns véleményem van az ilyen cserékről. Általában kettő dolog merül fel bennem. Az első az, hogy nem tudja az adott gazda, aki kirak ilyen cserét, hogy mi és hogyan éri meg. És van a második rész, aki direkt erre utazik. Arra, hogy átverje a gazdákat. És inkább az utóbbi szokott erre hajazni. És sajnos nagyon sok van ebből! Már csak ha egy gazdát megkárosított, már az elég nagy probléma.
    Én mindig is utáltam ezt, és fogom is, hogy ilyen módon próbálják meg átverni vagy megtéveszteni a többi gazdát (és tisztelet a kivételnek).
     
  8. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Hányszor írtam már az elmúlt években erről?! Én nem cifráztam véletlenekről, ez a színtiszta átverési szándék! És akkor még valaki az egyik topikban lehurrogott, hogy jogos......:mad:
    A nyíltan átverés amikor a pannihoz hasonlatos spurival akar cserét a jóember/ek/, pl rózsa ólat stb kér érte.

    Ezért aztán minden cserekor benézek oda és hamar elmegy tőle a kedvem, nem veszi be a gyomrom. Dehát mindenféle téren ilyen emberek vannak.....
     
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Már megfájdult a szemem. Kanalat és Kést kerestem, de csak villát ajánlanak. :( :D

    [​IMG]
     
    jófarmerlány, Sauvage, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  10. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Az a gond, hogy tényleg elveszik az ember kedvét a cserenaptól. Most direktbe benéztem több kis farmra is, hogy mik az ajánlatok. Hát inkább nem részletezem, mert döbbenet. Én két farmot viszek, ebből az egyik évekig pihent, ennek megfelelően rengeteg titokól, titokfa hiányzik. De lehetetlenség beszerezni őket, mert teli van elborult ajánlatokkal a léghajó. :(
    Így majd idővel talán sikerül beszereznem mindegyikből legalább 1 db-ot. Ahogy elnézem a cserenapot, ez jó ideig el fog tartani, de hát ez van.
     
  11. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Elég sok pannit cserélek mostanában, mostani cserenap alatt is már 20-at kaptam (és meg lesz a 100-as cél holnapig), és azt veszem észre, hogy nagyon sokan nem tudják az értékét.

    Egy pöttyös gomba -> 1 Páncél Panni.
    Három vagy négy élőholt kincs -> 1 Páncél Panni
    Másfél vagy kettő (de inkább 2) pocok légyfogó -> 1 Páncél Panni
    Egy virágosdallamok -> 1 Páncél Panni

    Ezek az arányok leginkább jelenleg.
    De sajnos nagyon sokan duplát vagy háromszorost kérnek, és aztán csodálkoznak, hogy nem tudnak cserélni semmit.
    Pedig itt a fórumon biztosan nagyon sokan segítenének nekik.

    A direkt átverést pedig úgy sem lehet majd szerintem kiküszöbölni, mivel bárki kirakhat bármit, bármennyiért, és ezt úgy se lehet limitálni. :(
     
  12. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Ez tipikusan az a helyzet, ami ellen nem tudunk tenni és teljesen felesleges ezen bosszankodni.

    A való életben számtalan ilyen helyzettel találkozunk. Senki nem ígérte sehol, hogy farmozni csak becsületes, földre szállt angyalok fognak.
    Volt idő, amikor én is nagyon kibuktam ezeken, de rájöttem: az a fontos, hogy én tükörbe tudjak nézni, a másik lelkiismerete aztán igazán nem érdekel.
    Akinek ennyire más (szándékosan nem minősítem) az értékrendje az maradjon magának. Rajtam nem fog meggazdagodni. És ahogy a való életben sem tudunk megvédeni minden gyámolatlant, itt sem. Ha valaki bedől ennek, így járt. Ahogy a való életben számtalan "legális", agyonreklámozott átverés van.

    Azzal az erős megfogalmazással nem értek egyet, hogy ez teszi tönkre a cserét. Dehogy teszi. Nem kell észrevenni.

    Olyan írások vannak a cseretopikban is, hogy a hajam az égnek áll, holott ott még a nevét is adja hozzá az illető. Hányszor számolok tízig, hogy ne írjak neki, hogy "van bőr a képeden?", aztán rájövök, hogy magát minősíti, vagy ami még rosszabb, már meg sem lepődök bizonyos neveken és stíluson.

    Az nagyon fontos, hogy kritikus szemmel és odafigyeléssel cseréljetek! Akár egymás közt, akár a léghajón.
    És hinni kell abban, hogy sokkal több a becsületes és korrekt játékos, mint a ...... (ide nyugodtan gondoljatok, amit csak akartok).

    Számtalan örömteli, nagylelkű, tiszta és jóleső csere megy végbe. Szerencsére erről is sokat lehet olvasni, hallani.
    Figyelmeztessük magunkat, hogy inkább ezekre figyeljünk és ne azokra, akik még arra sem méltóak, hogy annyi időt fordítsunk rájuk az életünkből, hogy megírunk egy dühös hsz-t.

    Ne feledjétek, az idő az életetekből a legértékesebb fizetőeszközötök. Gondoljátok meg, mire és kire fordítjátok! :inlove:
    Vigyázzunk magunkra, ne csak az egészségünk, hanem a lelkünk és az elménk épségére is!

    (Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne írjatok erről a témáról. Továbbra is nyitva áll előttetek a hely, ha "morogni" szeretnétek. Én csak jeleztem, hogy számomra ezek a játékosok melyik skatulyában vannak.)
     
    missuzy_53, vízinyuszi, -Böcsi- és 17 más kedveli ezt.
  13. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Én reggel csak 1:1-ben láttam a léggömbön Páncél Pannit és pocok légyfogót. Ezért gondoltam egyet és mivel alig van szükségem a Pannikra felajánlottam 1-et 2 pocok légyfogóért. Csak úgy véletlen szerűen kb 10 percen belül ránéztem és meglepetésemre már elkelt. Még kétszer ismételtem ugyanezt és hamarabb mint 10 perc direkt megnéztem mindkettő elment.:)
     
  14. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Megszereztem a másfél pockot, de csak te vagy képes elküldeni magadnak! :D ;)
    [​IMG]
     
    Ribiszke, ZSUZSA21, jófarmerlány és 6 más kedveli ezt.
  15. Mykuszy

    Mykuszy Törekvő

    Sziasztok! Miért érdekli a "nagyokat" a piros hangya,pók és póni? Mit nem olvastam el?
     
    JövendölőMáriusz kedveli ezt.
  16. sosoump

    sosoump Fórum mestere

    Szép délutánt mindenkinek!
    ez nem válasz: remélem jó helyen vagyok:)

    Hùùù, tegnap este kikaptamxD olvastam, hogy egy gazda segítséget kér a felhö kiváltásához. Válszoltam neki,
    hogy szívesen küldök neki egy-két dolgot. Nem tudtam, hogy ez nem megengedett dologxD
    Tudom, hogy "a törvény nem ismerése nem mentesít.........":cry:, mindenesetre köszönöm a linket, megértettem,
    többet nem fog elöfordulni8)
     
    Sauvage és JövendölőMáriusz kedveli ezt.
  17. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Na ezért vírusos annyi gép!
    xD
    Ez nem helyes használata a maszknak!
    Tessék a légzőnyíláshoz tenni. Azaz a ventilátorhoz, ahol beszívja a levegőt és ahol kifújja.
    :wuerg::D
     
    nyuszi63, missuzy_53, PalMa és 9 más kedveli ezt.
  18. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ami "először" küldhető, az mindig kurrens. Alapvetően ez az oka. De nézzük a praktikus oldalát.

    Ezeket tenyésztős eventben lehetett szerezni, tehát farmonként 1-1 darab lehet mindenkinél. A piros ólak 2 állatot adnak, megközelítőleg az alapól érési idejében, ergo gazdaságosak. A narancs ólak is két állatot adnak, de hosszabb az érési idejük. De az általad felsorolt ólakból nincs narancs fejlesztés még. A narancs fejlesztések pedig előbb-utóbb titokólként bekerülnek a játékba, de a pirosra kisebb az esély (max. gőzös szokott piros ólakat hozni).
    Aki tudott szerezni 5 virágfestés dekort, az tud nulla percezni az ólakkal. Ahhoz viszont eszement mennyiségű táp kell(ene). Ha egy tápért egy ól minimum 2 állatot ad, az már értékes.

    Nekem például nagyon tetszik a piros pókfészek grafikája. Én sok ólat gyűjtöttem már azért, mert tetszik. (Lásd piros kacsaól, vagy narancs angóra).
    Apropó grafika: általánosságban elmondható, hogy a piros ólak talán a legszebbek az összes között. A sárga-, narancs ól általában csak átszínezett alapól, a rózsaszín nekem nagyon barbis helyenként (lásd pink lóistálló), a neon pedig szemet bántóan lila. A piros ólak grafikája különleges "történetet" mutat és szinte kivétel nélkül nagyon szépen kivitelezett.

    Van most más sláger is, ami számomra kicsit érthetetlen. Az, hogy a narancs gőte miért olyan nagy sztár, arról fogalmam sincs. Az alap gőte rövid érésű, a gőte táp nem kerül milliókba, gőte pedig (egyelőre) nem kell sehová. Ha kellene, akkor is rövid idő alatt le lehet termelni belőle nagy mennyiséget. Két termékkel, vízzel 03:21 az érési ideje.
     
    steve223, Ribiszke, vízinyuszi és 8 más kedveli ezt.
  19. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    A piros pókfészek nekem eddig a legjobban tetszetős ól a játékban. :inlove:
    Sajnos nagyon is nehéz beszerezni jelenleg belőle, mivel elsőnek cserélhető, ahogy írtad is.

    De ami nem késik, nem múlik. :music::inlove:
     
    GA-BI-O-Farm és BackOffice kedveli ezt.
  20. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) ez is hasonló a ritka dolgokhoz. Ilyen például néhány fának az XXL fejlesztése: Som vagy a Sárga trombitafa. Nem érnek semmit se alapban, se XXL változatban. Még véletlenül se raknám ki a farmon, viszont nagyon keresett, ezért értékes :wuerg:

    Más:
    Próbálom a rózsa medvéket és macskákat neon macskákra átváltani. Hiába teszem ki 4:1 arányban, nem viszik el. Viszont ha 1:1-ben átváltom papagájtollfára, akkor 2-3 fáért már jön a neonól :) Ilyen ez a cserebere, meg kell keresni az utat a célig :D Én most nagyon elégedett vagyok a cserékkel, szépen jönnek a keresett áruk, a kicsi farmoknak is nagy hasznát veszem ilyenkor :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 20.9.20
    missuzy_53, GA-BI-O-Farm, PalMa és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.