Konyhaasztal a törzsasztalon - nem csak receptekkel

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 2.10.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Szuper dolgokat írtál. :inlove:
    Már annyi receptem van, hogy ha 200 évig élek, akkor se tudom mind megcsinálni. Persze, az újak mindig hamarabb készülnek el, aztán néha kézbe veszem a gyűjteményemet és "jééé" felkiáltással felfedezem a régieket. Sajnos a nagy részét csak kegyeletből tartottam meg, már csak ch-szegény ételeket ehetek.
    Ma pl. volt három kis saláta-cukkinim, kolbász. tojásos tejfölös főszeres habarást öntöttem rá, a sütőben 230°-on sütöttem, nehogy sok lé legyen rajta.
    De a héten sütött palacsinta nagyon ízlett, ha nincs sok időm, fogom sokszor csinálni: 1 tömlős sajt, 3 tojás és fűszer. Én felvertem a fehérjét, de nem muszáj. Egy vékony szelet sonkával ettem.
     
    Sali~*.*, Ribiszke, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  2. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Én egy nagyon egyszerű sült hús receptet írok le amit a fiaim nagyon szeretnek. Leszeletelem a tarját vagy karajt, néha vegyesen. Besózom, picit állni hagyom a hűtőben. A sütőhöz adott mélyebb tepsiben olvasztok zsírt és ebbe rakom a hússzeleteket. Vékonyan bekenem mustárral, pici borsot szórok rá majd szeletelt vöröshagymával beborítom az egészet. Berakom a sütőbe és rácsúsztatom ugyanabba a sínbe a laposabb másik sütőt megfordítva. Így nem kell fóliával letakarni. Amikor a hús megpuhult pár percre leveszem a takaró tepsit, hagyom kicsit pirulni a hagymával. Jó étvágyat.
     
    strawberry49, Sali~*.*, ursa11 és 7 más kedveli ezt.
  3. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Ma egy olyan tortát hoztam számotokra, amely családunk kedvence, de mivel, hát, ő, eléggé... maradjunk annyiban hogy masszív, és 660 kalória környékén mozog belőle 1 szelet, így maximum csak szülinapra/összejövetelre készítjük el. Holnap az lesz, így hát el is készült ismételten.... Nem olcsó mulatság, és kalória ügyileg is egekben van...

    A Kinder Bueno torta
    [​IMG]

    PiskótáhozKrémhez
    5 db tojásfehérje
    5 ek cukor
    1 ek olaj
    3 ek liszt
    6g sütőpor
    2 ek zsemlemorzsa
    15 dkg mogyoró
    szigorúan csak az eredeti Nutella
    háztartási keksz
    5 dl tej
    5 db tojássárgája
    250 g cukor
    3 ek liszt
    40 g vaníliás pudingpor
    250 g margarin (vaj nem jó!!!!)
    24 db kinder chocolatet felfőzni göz fölött
    4 dl felvert habtejszín

    1. A tojásfehérjét habosra verjük cukorral.
    2. Hozzáadjuk a lisztet, zsmelemorzsát, a sütőport és az olajat.
    3. Kivajazott és lisztezett 18cm-es tortaformába töltjük és megszórjuk felaprított mogyoróval (NAGYON KICSI DARABOKRA APRÍTOTT!). 180 fokon kb. 17-20 percig sütjük.
    4. Még forrón megkenjük az eredeti Nutella mogyorókrémmel (nem sajnálni róla, nagyon fontos eleme lesz ez a réteg nutella! Teljes üveg mehet rá!)
    5. A krémhez felfőzzük a tejet a cukorral és a tojássárgájával.
    6. Sürű péppé főzzük a puding porral és a liszttel. Állandó kevergetés mellet kihűtjük.
    7. Kihabosítjuk a margarinnal.
    8. Elfelezzük a krémet és a felébe öntjük az olvasztott kinder chocolatet.
    9. A krémet elsímitjuk az egész tortaformában.
    10. A krémre rakunk egyben háztartási kekszeket. Végig! Nem sajnálni!
    11. A másik sima krémmel pedig ezt a réteget is befedjük.
    12. Házi tejszínhabbal díszítjük a tetejét, kinder bueno darabokkal, és minden egyéb mással ami eredeti kinder bueno.
    Elkészítés után, szigorúan 28 órán keresztül hütőben! Nem 24, hanem minimum 28!
    Felvágásnál szigorúan felhevített késsel vágjuk a tortát!

    Aki szereti a Kinder Buenot, imádja az ilyen alkotásokat, annak ajánlom nyugodt szívvel! A puding és a krémesség, az hihetetlen élményt ad!
     
  4. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Én mint cukros, csak itt ábrándozok. :D
     
    Samborg, Sali~*.*, Ribiszke és még 1 ember kedveli ezt.
  5. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Mélyhűtő rendezgetés közben találtam (az első világháborúból itt maradt) fél kilós zacskós túrót.

    Talán ismeritek azt a túrós pogácsa receptet, amibe mindenből negyed kiló kell.
    Na én ezt csináltam meg reggel dupla adagból. Betegre ettem magam belőle .xD

    Tehát az alaprecept:
    Gyors túrós pogácsa
    25 dkg túró
    25 dkg vaj
    25 dkg liszt
    1 tojás
    2 teáskanál só

    Tetejére: plusz egy (felvert) tojás, szezámmag

    A hozzávalókból egynemű tésztát gyúrunk és kb. ujjnyi vastagra nyújtjuk. Kiszaggatjuk, lekenjük a felvert tojással, megszórjuk szezámmaggal és a előmelegített, 220 fokos sütőben készre sütjük.
     
    vihence, strawberry49, Gio és 10 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Hiányolom a 25 dkg cukrot. :D Természetesen, ha egyszer kipróbálom, akkor pótolni fogom. ;)
     
    Sali~*.*, -ágianyu33-, Sauvage és 2 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Sziasztok! Idetaláltam én is. Nagyon finom, laktató tájjellegű receptet hoztam: Kapros dübbencs a neve. Még nagymamám sütötte ízek vannak ma is a számban, majd anyukám sütötte, s mivel Ők már nincsenek közöttünk, így most én sütöm gyerekeimnek,
    unokáimnak.
    Számos recept található a neten, én a krumpli nélküli változatát szoktam elkészíteni.

    Hozzávalók:

    1 kg liszt,1 dl étolaj, 1 evőkanál só, 5 dl tejben 70 gramm élesztő pici cukorral felfuttatva,1-2 csokor friss kapor5-8 evőkanál zsír ízlés szerint
    Így készítem:
    • A lisztet az olajjal, a sóval, az élesztős tejjel jól összegyúrjuk, majd 40-60 perc alatt a duplájára kelesztjük.
    • 4 részre osztjuk a lágy kenyértésztát, téglalapokat nyújtunk ki belőle.
    • Vékonyan megkenjük zsírral, és megszórjuk jó vastagon az apróra vágott friss kaporral.
    • Feltekerjük, mint a bejglit, majd 5 cm-es darabokra vágjuk.
    • Sütőpapírral bélelt vagy zsírral kikent tepsibe rakjuk, tojással megkenjük a tetejét.
    • 180 Celsius fokos sütőben 30-35 perc alatt szép pirosra-ropogósra sütjük.
    Ebből elég sok lesz, amikor nincsenek unokák, akkor csak fél adagból készítem. Főleg ősszel és télen sütöm, talán azért mert más évszakokban az épp aktuális gyümölcsből sütök.

    Aki elkészíti, annak jó étvágyat hozzá! :)
     
    Gio, Sali~*.*, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ma sokat gondoltam Sütimamira. Egész nap szaladgáltam..... a konyhába(n).

    Kívánságműsor alapján paradicsomleves betűtésztával. Emberemlékezet óta nem főztem én ilyet. Nem igazán szeretem, de valahogyan szóba került. A gyerkőcök kérték. Én csak megkóstoltam. xD

    Reggel sütöttem kakaós kelt kiflit (croissant). A recept alapján egyszerűnek tűnt és én is láttam már kelt tésztát közelről, de én valami mást vártam volna. :( Azt már tudom, mit fogok másképp csinálni legközelebb. xD A gyerekeknek úgy ízlett, hogy a fiam még a haverjának is vitt belőle.
    Legközelebb este fogom bedagasztani (élesztő felfuttatás nélkül) és reggelig a hűtőben szépen megkel.

    Tegnap este főztem egy nagy fazék almakompótot. Tudjátok, azt az egyszerűt. Cukor, fahéj, szegfűszeg és a végén citromlé.
    Ahogy öregszem, egyre gyakrabban jutnak eszembe régi ízemlékek. Olyan jó, hogy Csacskamacska is szóba hozta. :inlove:
    Elég nagy spájzunk volt otthon. Amikor anyu almakompótot főzött, nem tette hűtőbe, csak a polcra. Én pedig a benne lévő merőkanállal ittam ki a kompótlevet. Persze a rossz példa is ragadós. :D Elmeséltem ezt a csíntevésemet a gyerekeimnek. Látnotok kellene, ahogy utánozzák az anyjukat. Legnagyobb merőkanállal isszák az "almalét". :)
    Szóval ez a kompót éppen jól jött a croissanthoz.

    Az ebéd egyébként "rakott akármi". Rétegezve rizs, brokkoli és elősütött, fűszeres csirkemell kockák. Ezeket nyakon öntöttem tejföllel felvert tojással, zutty be a sütőbe. Finom lett.
    Egy edény a csirkének, egy a rizs főzéshez, egy a brokkoli pároláshoz, egy a tojásos masszához, plusz még az a tál, amibe összesütöttem. Szaladt a konyha rendesen. :)

    A nap fénypontja a lilahagymalekvár volt. Egy életem, egy halálom, kipróbálom (végre).
    Annyi helyen olvastam már, hogy nem hagyott nyugodni.
    Képzeljetek el egy lila színű, édes-savanyú-fűszeres csatniszerűséget, amit (állítólag) sült, vagy grillezett húsok mellé kínálnak.

    Nekem annyira bejön, hogy én még pirítóssal is elnyammogom.

    5 db óriási lilahagymát félfőre vágtam. Serpenyőben 4-5 evőkanál kristálycukrot karamellizáltam, majd ráöntöttem szintén 4-5 evőkanál olajat. Erre borítottam rá a rengeteg lilahagymát. Só, őrölt bors és egy kevés kakukkfű került rá. Amikor kicsit összeesett, 4 evőkanál balzsamecetet adtam hozzá. Lassú tűzön, kevergetve sűrűre főztem. Egy picit még ropog a hagyma, de nekem így ízlik. Lehet, hogy puhábbnak kellene lennie, de első próbálkozásra meg vagyok elégedve az eredménnyel.

    Ja, még kávét is főztem. Mást azt hiszem ma nem. xDxD
     
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Hm, nem is beszéltünk össze, pedig én is paradicsomlevest főztem, igaz nem betűtészta volt benne, hanem rizs. Almakompót is volt, de volt benne birsalma is, meg a szokásos cukor, szegfűszeg, citrom és merőkanál......lé már nincs rajta...xDxDxD
     
    Sali~*.*, Samborg, linzenpolc és 4 más kedveli ezt.
  10. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    Utoljára szerkesztett: 8.11.20
    strawberry49, Samborg, Sali~*.* és 8 más kedveli ezt.
  11. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Mestermű!
    Gratulálok, emelem kalapom.

    Elképesztően szép! :inlove::inlove::inlove:
     
    Sali~*.*, Gio és mitnemertesz kedveli ezt.
  12. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    JA, nem én csináltam, én csak kaptam szülinapra! :D

    Credit: CsokiForgács Cukrászműhely - ként találjátok meg a FB-n.

     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.20
    Gio és Ribiszke kedveli ezt.
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Tiltott képfeltöltő oldalt használsz, és a facebook is egy külső oldal, tehát nem linkelhetsz át rá.
    Kérlek, tanulmányozd az aláírásomban lévő fórumszabályzatot.

    Ezek a képfeltöltő oldalak használhatók:
    keptarhely.eu
    kepkuldes.com

    Korábbi linkjeidet eltávolítom.
     
    mitnemertesz, -ágianyu33- és Kuzdern kedveli ezt.
  14. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Ez gyönyörű! Gratulálok! :inlove::)

    Szia,
    ezt a tésztát nagyon szeretem. Ilyenből szoktunk szilveszterre sajtos rudat sütni, csak nem lehet eleget készíteni belőle, mert folyton elfogy. :p:) De kevesebb sóval már lekváros táska is készült belőle. Elég sokoldalú tészta. :)
     
    Sali~*.*, Gio és Kuzdern kedveli ezt.
  15. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    Úgy megfelel, ahogy megszerkesztettem?

     
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Igen, ez most jó.
    Köszönöm! :)
     
    -ágianyu33-, Kuzdern és mitnemertesz kedveli ezt.
  17. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Pechemre, a héten megint receptújságot olvasgattam. xD
    Vidék Íze 2020. januári szám.

    Kolbászos pogácsa
    60 dkg liszt, 15 dkg füstölt kolbász apró kockákra vágva, fél dl langyos tej, 1 teáskanál cukor, 3 dkg (friss) élesztő, 2 evőkanál só, 25 dkg (puha) vaj, 2 dl tejföl, 25 dkg natúr krémsajt, 1 tojás (plusz tojás a lekenéshez)

    Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben a pici cukorral. Majd az összes hozzávalót összegyúrjuk és 2-3 órára hűtőbe tesszük.
    Sütőt előmelegítjük 220 fokra. A tésztát ujjnyi vastagra nyújtjuk és hajtogatjuk kétszer.
    A hajtogatások után ujjnyi vastagra nyújtjuk ismét, késsel berácsozzuk a tetejét és kiszaggatjuk.
    Felvert tojással átkenjük a tetejét és kb. 20 perc alatt készre sütjük.

    Ha hiszitek, ha nem, egyáltalán nem vagyok pogácsa mániás és mást is tudok sütni. xD
    De a mai pogácsa is megérte a ráfordított időt. Nagyon finom lett.
     
    -ágianyu33-, Sali~*.*, Samborg és 5 más kedveli ezt.
  18. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Készülnek a bejglik. Mivel egyedül leszek idén :(, így magamnak csinálok 1 diósat és 1 mákosat, kitart szilveszterig.

    [​IMG]

    Mákos már a sütőben!
     
    Gio, -ágianyu33-, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Home office és online oktatás.
    Idő kevés, de az étvágy nagy.

    6 batyuhoz:
    2 csomag friss leveles tészta
    1 szál füstölt kolbász
    pici mustár a kolbászkarikák alá
    15 dkg trappista reszelve
    6 tojás

    Nagyon forró, előmelegített sütőben pár perc alatt elkészült. Egy batyuból folyt ki a tojás, a többi hibátlan lett.

    upload_2021-1-5_13-46-1.png
    upload_2021-1-5_13-49-25.png
    upload_2021-1-5_13-50-13.png

    upload_2021-1-5_13-51-36.png
     
    JövendölőMáriusz, Gio, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  20. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Ilyent még soha se csináltam. Kipróbáltam.
    [​IMG][​IMG]

    Egyszerű és nagyszerű.
    Direkt úgy sütöttem, hogy folyon a tojás felvágást követően, úgy szeretem. :)
     
    Sali~*.*, Gio, -ágianyu33- és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.