Maci-konyha 2018. április - KRÉMLEVES - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 13.4.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha áprilisi témája a KRÉMLEVES

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.

    Várjuk krémlevesek receptjeit.
    Zöldséges, gyümölcsös, sós, édes mindegy, csak krémes legyen.


    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.

    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)
    2018_04.png

    Birkanyíró állomás 4. szint: rózsaszín
    Disznóól 5. szint: neon
    Sófa



    Kezdete: 2018. április 13.
    Vége: 2018. április vége. (kitolódhat)
    Eredményhirdetés: 2018. május 15. körül


    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:

    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Továbbá meséljetek arról, hogy miért szeretitek készíteni, enni. Sikere van-e a családban, hány variációban készült már stb. Ez azért fontos, hogy elkerüljük azt, hogy valaki egy netről hip-hopp idemásolt recepttel nevezzen.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.

    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.

    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/

    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.

    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).

    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.
    A farmnév kiírásának 2 oka van:

    • ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt,
    • ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.

    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
  2. Bipné

    Bipné Fórum nagymestere

    Sütőtök krémleves
    A sütőtököt kis szeletekre vágjuk majd a sütőben megsütjük, túrmikszoljuk,kevés vizet rakunk rá, ízesítjük cukorral,és fahéjjal, majd főző tejszinnel behabarjuk és tálaljuk.
     
  3. -Csiki-

    -Csiki- Törzsjátékos

    Sziasztok:)

    Krémleves kategóriába a Tokaji borkrémleves receptjét hozom egyik szakácskönyvemből:

    Hozzávalók (4 személyre):

    8 dl édes tokaji szomorodni
    4 tojás sárgája
    2 ek kristálycukor
    1 ek citromlé
    1-1 mokkáskanál reszelt citromhéj és szegfűszeg
    csipetnyi só
    a tetejére 2 tojásfehérje
    és 1 ek cukor

    Előkészítése:A tojássárgáját habosra keverem a cukorral.
    A borba beleszórom a fűszereket és felforralom.
    3 percig főzöm,majd leszűröm.
    Elkészítése:A cukros tojássárgájára öntöm a forró bort, miközben habverővel folyamatosan kevergetem.
    Addig kell keverni,amíg tejszín sűrűségű nem lesz. A tojásfehérjéből kemény habot verek, majd a cukrot is hozzákeverem,
    amíg hófehérré és fényessé nem válik. Kis lábosban vizet forralok, és a tojáshabból kis galuskákat szaggatok bele.
    Ha a hab alsó fele megfőtt, óvatosan a másik oldalára fordítom.
    Szűrőkanállal kiszedem, lecsöpögtetem és a forró borleves tetejére teszem.
    Tipp:A bort a megadott időn túl nem szabad forralni, mert az íze megváltozik!

    Jó étvágyat hozzá:)
    Üdv: -Csiki-
     
    Maci-roadshow, Palomino*, Sali~*.* és 7 más kedveli ezt.
  4. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Ez egy jó téma.....3 féle gyümölcs amiből késziteni érdemes ..amelyiknek éppen szezonja van.Málna,eper,őszibarack
    Hozzávalók:
    kb.1 kg gyümölcs
    1L 3,5 tej
    1 nagy doboz görög joghurt( lidl a legjobb)
    1 nagy doboz 0% joghurt( lidl persze)
    2 doboz cottage ( aszem ez sajtkészitmény de apró rizsszem nagyságuak.)
    vaniliás cukor és sima cukor....ez izlés szerint....és persze 3-5 dl tejszin....igény szerint.
    a gyümölcs 80% át leturmixoljuk a tejjel... majd egy haaaataaalmas tálba öntöm....a többi hozzávalóval.....és kikeverem...kostolgattom.
    A maradék gyümölcsöt felvágom kisebb kockákra és belekeverem. Tejszinhabbal és gyümivel diszitem.Nem hagyományos mert gazdagabb teltebb iz mint egy sima gyümi leves,de higyétek el bombasztikusan finom!

    Farmnevem: flowercat2
     
    Utoljára szerkesztett: 15.4.18
  5. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Mi nagyon szeretjük a krémleveseket, mert egyszerű elkészíteni őket és nagyon finomak. Egyik kedvencünket hoztam el nektek a hagymalevest.
    Hozzávalók: 4 nagy fej hagyma, 2 közepes krumpli, 2 dl tejszín, 2 liter húsleves alaplé (húsleveskockával is készíthető vízzel), só, fehér bors, majoránna.
    A hagymát és a krumplit megtisztítom, nagyobb darabokra vágom, fűszerezem és felteszem főni annyi vízzel ami éppen csak ellepi. Amikor megfőtt ráöntöm a tejszínt és összeturmixolom az egészet. Átszűröm egy szűrőn (ha nem zavar valakit, hogy esetleg maradnak benne darabok ez a lépés elhagyható) és hozzáöntöm a 2 liter vizet, vagy alaplét. Ezzel felforralom és már tálalható is. Reszelt sajttal és levesgyönggyel szoktuk fogyasztani.
     
    Maci-roadshow, meszimarsi, Gio és 11 más kedveli ezt.
  6. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Sziasztok.:)
    Szeretném megosztani veletek az egyik kedvencünket, amit nem csak levesként, de akár desszertként is tálalhatjuk.
    Hideg málna krémleves, amit én túrógombóccal gazdagítok.
    A 1/2 kg málnát a 3 dl tejjel és a 2 dl tejszínnel összeturmixolom, majd egy nagyobb edénybe öntöm és ízesítem fahéjjal, cukorral.
    A tetejére vékonyra szeletelt mandulát szórok,majd a hűtőbe teszem.
    A túrógombócot kicsire ( kb. mint a kókuszgolyó ) kifőzöm, majd amikor kihűlt ( Nem forgatom bele pirított zsemlemorzsába! ), a málna krémlevesbe beleteszem.
    Tálaláskor tejszínhabbal díszítve és friss málnával díszítve tálalom.
    Túrógombóc receptjét biztosan sokan ismerik, emiatt nem is írom le.
    Erdei gyümölccsel és eperrel is nagyon finom. :)
    Vissza jöttem, mert a vaníliás cukrot kifelejtettem, amit én a túrógombócba teszek bele.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.4.18
  7. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Ki ne ismerné a cékla jótékony hatásait? Szeretném megosztani veletek az Almás céklakrémleves receptjét. A hozzávalók bármelyik évszakban könnyen és olcsón beszerezhetőek. Drága nagyikám receptje emlékezetből.

    HOZZÁVALÓK
    4 db cékla /nyers/
    1 db burgonya
    1 db alma
    5 dkg kókuszzsír /olaj,vagy zsír/
    1 fej vöröshagyma
    só ízlés szerint
    bors ízlés szerint
    1 db citrom leve

    Gondos előkészítés után megtisztítjuk, majd felkockázzuk a céklát, krumplit és almát.
    Egy fazékban felolvasztjuk a kókuszzsírt, ill. zsíradékot és megdinszteljük rajta a felaprított hagymát, majd hozzákeverjük a zöldségeket és az almát. Megsózzuk, megborsozzuk, és felöntjük kb. 1 liter vízzel,/én vízzel szeretem/ esetleg zöldségleves alaplével, és közepes hőfokon kb. 1 óra alatt puhára főzzük a zöldségeket.
    Botmixerrel pürésítjük a levest, és ízlés szerint frissen facsart citrommal ízesíthetjük. Kínálhatjuk levesgyönggyel, vagy hosszúra reszelt /metélt/ sajttal is, a sajtot tálalás előtt adom a krémleveshez. Szépen mutat a fehér levescsészében a lila krémleves.
    Jó étvágyat hozzá.
    Farmnév Sali~*.*
     
    Maci-roadshow, inanna11, Gio és 15 más kedveli ezt.
  8. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Szép estét!
    Ha krémleves, akkor nálunk a brokkoli krémleves, sajtos pirítóssal a nyerő. (Holnap is ezt csinálom....;))
    Hozzávalók:
    ***********

    1,5 dl tejszín
    3-4 gerezd fokhagyma
    1 fej brokkoli
    1 evőkanál vaj
    1 db vöröshagyma
    1 liter húslevesalaplé (lehet kockából is)

    bors
    szerecsendió

    Elkészítése:
    **********

    A felaprított vöröshagymát megpároljuk a vajon, majd hozzáadjuk a rózsáira szedett brokkolit. Megsózzuk, megborsozzuk, és ízlés szerint frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.

    Felöntjük az alaplével, majd belekeverjük az áttört fokhagymát. Fedő alatt kb. 20 perc alatt puhára főzzük a brokkolit.

    Amikor megfőtt a zöldség, botmixerrel pürésítjük, majd hozzáadjuk a tejszínt is, és még egyszer felforraljuk.
    Szeletelt kenyeret pirítok, amit reszelt sajttal megszórok, és ezt kínálom mellé.
    Jó étvágyat.
    -Anyu-​
     
    Maci-roadshow, inanna11, Gio és 15 más kedveli ezt.
  9. wilddemon

    wilddemon Haladó

    Sütőtök krémleves
    A sütőtököt negyedelem, megsütöm sütőben. Utána meghámozom, odateszem főni egy kis húsalaplével, só, bors és szerecsendióval. Mikor már felforrt, összeturmixolom, majd egy kis tejszínnel behabarom.
    Tálaláskor pirított tökmaggal és szalonna chip-sel tálalom, a bevállalósabbak még pluszban kis reszelt sajtot is tesznek a tetejére :)
     
    Maci-roadshow, inanna11, Gio és 14 más kedveli ezt.
  10. Banya-Tanya666

    Banya-Tanya666 Törzsjátékos

    Ha április, akkor medvehagyma-krémleves.

    Hozzávalók:
    1 nagy csokor medvehagyma
    1 fej vöröshagyma
    1 gerezd fokhagyma reszelve
    1 nagyobb burgonya
    200ml főzőtejszín
    só, bors, szerecsendió
    alaplé
    olívaolaj

    Kevés olajon megfonnyasztom az apróra vágott vöröshagymát, majd rászórom a felaprított medvehagymaleveleket és a zúzott fokhagymát.
    Átpárolom, felöntöm kb 1l alaplével és beleteszem a felkockázott burgonyát. Amikor puhára főtt, hozzáöntöm a tejszínt, botmixerrel pürésítem, ízesítem és jól összeforralom.
    Tálaláskor frissen reszelt szerecsendióval szórom meg.
    Fokhagymás pirítóssal és ropogós baconnal kínálom.

    Jó étvágyat! :)
     
    Maci-roadshow, inanna11, Gio és 15 más kedveli ezt.
  11. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Imádom a krémleveseket bármi jöhet!:D
    Ezért most hozok egyet! A receptet még neten találtam! :)

    Tejszínes sajtkrémleves


    Hozzávalók

    • 4 dkg vaj
    • 1 ek liszt (púpos)
    • 15 dkg sajt (trappista, füstölt)
    • bors
    • tárkony
    • szerecsendió
    • 2 db húsleveskocka
    • 2 dl tejszín


    Elkészítés

    • Felolvasztjuk a vajat, hozzáadjuk a lisztet, majd elkeverjük. Hozzáadjuk a lereszelt sajtot, megborsozzuk, és megszórjuk egy kevés tárkonnyal és reszelt szerecsendióval.
    • Fokozatosan felöntjük 1 liter vízzel, és hozzáadjuk a húsleveskockát.
    • Felforraljuk, hozzáöntjük a tejszínt, újraforraljuk, majd tárkonnyal és reszelt sajttal megszórva azonnal tálaljuk. Pirítóst kínálhatunk mellé.

    Jó étvágyat kívánok!
    (A név lemaradt mint mindig!-.-)
    Imi*

     
    Utoljára szerkesztett: 16.4.18
    Maci-roadshow, inanna11, ursa11 és 19 más kedveli ezt.
  12. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :) én szeretem a leveseket, a krémlevesek közül a spárgakrémleves a kedvencem. Sajnos előfordul, hogy zacskós krémlevest is fogyasztok, de azért a friss spárgából az igazi, zöldséges alaplével:inlove:

    Zöldséges alaplé (kivesszük a hűtőből :) vagy elkészítjük ;) )
    • 10 dkg sárgarépa
    • 10 dkg fehérrépa
    • 1 darab zellergumó
    • 2 fej vöröshagyma
    • 2 gerezd fokhagyma
    • 1 csokor petrezselyem
    • só, bors
    • olaj
    A megtisztított zöldségeket és az egyik hagymát felkockázzuk, kevés olajon pár percig pirítjuk. Felöntjük 4 liter vízzel, beletesszük a fokhagymát, a másik hagymát és a csokorba fogott petrezselymet, sót, borsot. Lassú tűzön addig főzzük, amíg a zöldségek megpuhulnak, majd leszűrjük (amire nincs szükség azonnal, mehet a hűtőbe).

    Spárgakrém leves:
    • 50 dkg spárga
    • 1 liter zöldséges alaplé
    • 4 gerezd fokhagyma
    • bors
    • olívaolaj
    • 0,5 dl tejszín

    A spárgákat meghámozzuk és feldaraboljuk. A felszeletelt fokhagymagerezdeket olívaolajon megfuttatjuk, majd kivesszük őket a serpenyőből. Ezután tesszük a feldarabolt spárgát a fokhagymás olívaolajba, sózzuk és borsozzuk, majd 10 percig pároljuk fedő alatt. A zöldséges alaplé felét hozzáöntjük a spárgákhoz, és főzzük további húsz percet fedő alatt. Ezután leturmixoljuk az egészet (fokhagymát is), majd visszatesszük a tűzre pár percre, a zöldséges alaplé hozzáadásával beállítjuk a kívánt sűrűséget, és egy kevés tejszínnel megbolondítjuk ;)

    Jó étvágyat! :)
     
  13. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Sziasztok! Nálunk a brokkolikrémleves a menő :) Úgy szoktam készíteni, hogy 2 közepes méretű brokkolit megmosok, rózsáira szedek, felteszem enyhén sós vízbe főni (éppen csak ellepje a víz). Ha megfőtt, lehúzom a tűzről, botmixerrel összeturmixolom, de nem teljesen folyósra, mert mi szeretjük, ha egy icipicit azért darabokban a zöldség is benne van. Aztán mehet vissza a tűzre, ott adok hozzá kb. 3 dl főzőtejszínt, de igazából annyit, hogy hígabb legyen kicsit. Teszek bele 4 gerezd zúzott fokhagymát és szórok rá frissen őrölt borsot. Meg szoktam bolondítani 2 egész tömlő füstölt sajtkrémmel is, nagyon jól passzol a brokkoli ízéhez. Gyakorlatilag már kész is, csak rottyanjanak össze az ízek :) Sült baconkockákkal vagy levesgyönggyel tálalom :) Nehéz kisebb mennyiségben írni a receptet, mert én képtelen vagyok 1-2 főre főzni, biztos velem van a gond :)

    Nálunk a család nagyon szereti, egyébként, ha sűrűbbre csinálom, akkor konkrétan spagettire tehető ,,mártás" lesz belőle, olyankor parmezánt szórok a tetejére a tálaláshoz, de ez itt offtopic, csak mondom, hogy az állagán múlik, hogy milyen fogás lesz belőle, nem lehet elrontani :) És olyan szép harsányzöld színe van!

    Jó étvágyat :)

    Jaj! A szerkesztés oka: kimaradt a farmnév! :) SzabadEurópa
     
    Utoljára szerkesztett: 26.4.18
  14. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Sziasztok :)

    Nálunk nem mindenki szereti a krémleveseket,de én igen :)
    A kedvencem a Burgonyakrémleves.

    Elkészítése a következő:
    Veszek 1 csomag Bacon szalonnát,kockára vágom,és megsütöm szép pirosra. (félre teszem tálalásig)
    Olajon kockára vágott vöröshagymát,és 2-3 gerezd fokhagymát pirítok.A kockára vágott burgonyát a hagymához teszem,sózom,borsozom,és felengedem vízzel, 1-2 babérlevéllel odateszem főni. Ha megfőtt puhára, kiszedem a babérleveleket és botmixerrel összeturmixolom. Én szoktam benne hagyni kicsi burgonya darabokat is :)
    Tányérra szedem,és a tetejére szórok a kisütött baconchipsből.
    Friss puha kenyeret lehet hozzá kínálni.

    Jó étvágyat hozzá mindenkinek:)

    Gazdanevem: fénylő.
     
  15. hajni24747

    hajni24747 Aktív író

    Sziasztok!

    Cukkini krémleves receptjét hoztam Nektek. Egy ismerősömtől kaptam a receptet, sokszor főzöm, ha a kertünkben terem a cukkini.
    Hozzávalók: 2-3 db közepes méretű (cc.15 cm hosszú) cukkini,
    2 nagyobb gerezd fokhagyma,
    1 közepes fej hagyma,
    2 db húsleves kocka,
    só, bors,
    1 csokor friss kakukkfű,
    1.5 dl tejszín,
    1 csapott evőkanál barna rizsliszt,
    reszelt füstölt sajt.

    Elkészítése: a cukkinikat vastagabb karikára szelem, a fokhagymát és a hagymát felaprítom, hozzá teszem a húsleves kockát, sót, a száráról leszedett kakukkfüvet és felöntöm 1.5 l vízzel. Puhára főzöm. Pürésítem, majd a rizslisztet elkeverem a tejszínnel és beleöntöm.. Felforralom, ízesítem őrölt borssal, ha kell utána sózom és reszelt füstölt sajttal tálalom.

    jó étvágyat hozzá!

    Farmnevem: hajni24747
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.18
  16. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Sziasztok,
    ami még nem volt és szeretjük: Gombakrémleves.
    Ha sokat akarok, akkor 1/2 kg fehér, v. barna csiperkegombát (párom a barnát jobban szereti az íze miatt) feldarabolok - ha kevesebb is elég, vagy valamiért megmarad, akkor 1kg-nak csak a tönkjéből készítem úgy, hogy karikákra vágom a tönköket (általában magától szétesik már darabolás közben),
    zöldséges alaplében, vagy leveskockával esetleg Vegetával (vagy: ... Anyám szokott ilyen jellegű zöldségkonzervet készíteni, apróra vágott/darált zöldségek+ rengeteg só, soká eláll), összesen 1-2 l vízben felteszem főni, kb. 20' alatt puha.
    Fűszerek (az elején): ha kell még só, bors (én fehérborssal szeretem, a párom feketével), bazsalikom és/vagy borsikafű.
    Ha megfőtt, 1-2 dl tejszínnel behabarom. Ha elég sűrű, csak a tejszín, ha híg, akkor v. keményítő, v. rozsliszt mehet bele sűrítésnek, ehhez a világos rozsliszt szerintem jobb, mint a teljes kiőrlésű.
    Lehet hozzá kisütött baconkocka, pirítóskenyér, vajban megpárolt (só-bors) vékonyra szeletelt gombakalap, házi bulátautánzat. Ez nálunk a bundázás végén megmaradt tojás és liszt összekeverve tejfölsűrűre (kb.), majd belecsorgatva a frituba (forró olajba); apró cafatkák képződnek. Hátránya, hogy elég olajos, csak frissen jó, vagy veszett módon le kell csöpögtetni/itatósozni.
    Jó étvágyat!
    nolina1965
     
    meszimarsi, Maci-roadshow, Gio és 7 más kedveli ezt.
  17. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Sziasztok !
    Én egy egyszerű sajtkrémlevest hoztam .

    Hozzávalók

    10 dkg ementáli sajt
    40 dkg burgonya /apróbb szemű/
    reszelt szerecsendió
    kevés finomított só
    frissen őrölt bors
    5 dkg vöröshagyma
    2 dkg vaj
    1 csomó metélőhagyma
    5 dkg liszt
    1/2 dl tejszín

    A hagymát karikára vágjuk, vajban megpirítjuk. Az apró karikára vágott burgonyát hozzáadjuk, majd liszttel megszórjuk . Utána a tejszinnel és vizzel felengedjük, a reszelt szerecsendióval , sóval, borssal ízesítjük.
    Közben a sajtot 1/2 dl vizzel felfőzzük és sűrűre beforraljuk. Amikor a burgonyakarikák megpuhultak hozzáadjuk az olvasztott meleg sajtot. Tojássárgájával dúsíthatjuk.
    Tálaláskor felforrósított csészékbe töltjük , sült hagymakarikákat, finomra vágott metélőhagymát szórunk a tetejére.

    Kedves egészségére mindenkinek !
    jófarmerlány
     
    meszimarsi, Maci-roadshow, Gio és 10 más kedveli ezt.
  18. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Köszönjük a krémleves recepteket is!

    Az áprilisi Maci-konyha nyerteseit kisorsoltuk.

    Nagy szeretettel gratulálunk az alábbi 3 nevezőnek:
    SzabadEurópa
    - Fülemüle-70
    mazsok

    kremleves sorsolas.PNG

    Nyereményeiket a következő cserenapon küldjük el számukra.
     
  19. Banya-Tanya666

    Banya-Tanya666 Törzsjátékos

    Gratulálok a szerencsés nyerteseknek! :)
    Mindenkinek köszi a receptekért.
    -Fülemüle-70 levesét desszertként mindenképp el fogom készíteni.
    (csak érjenek már a gyümölcsök!)

    További jó főzőcskézést Mindenkinek! :)
     
  20. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Juuuuuuuuuuuuuuuujjj!!! Hát ez szuper!!! :inlove::inlove:

    Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Szívből gratulálok a többi nyertesnek, de mindenek előtt minden indulónak a finom levesekért! A szervezőknek meg a játékot köszi és a nyereményeket! :)

    Sok receptet kipróbálok majd innen ;)