Maci-konyha 2018. június - PIKNIK - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 9.6.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha júniusi témája a PIKNIK

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.

    Piknik kosárba való ételek receptjeit várjuk.
    Praktikus, tartós, pléden ülve könnyen fogyasztható édes, vagy sós étel legyen.

    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.
    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)

    Halásztanya 4. szint: rózsaszín

    Lóistálló 5. szint: neon
    Bájitalfa

    Kezdete: 2018. június 9.

    Vége: 2018. június vége. (kitolódhat)
    Eredményhirdetés: 2018. július 15. körül

    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:


    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Továbbá meséljetek arról, hogy miért szeretitek készíteni, enni. Sikere van-e a családban, hány variációban készült már stb. Ez azért fontos, hogy elkerüljük azt, hogy valaki egy netről hip-hopp idemásolt recepttel nevezzen.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.
    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.
    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/

    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.
    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).


    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.

    A farmnév kiírásának 2 oka van:
    • ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt,
    • ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.
    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
  2. kanzlerviki

    kanzlerviki Törzsjátékos

    Sziasztok!
    A család nagy nyári slágerét, a Töltött lángos receptjét hozom nektek (ugyanis hidegen éppolyan finom, mint frissen sütve, főleg, mikor az ízek jól összeérnek)

    Hozzávalók (tészta):
    1 kg liszt
    5 dkg élesztő
    0,5 liter tej
    2 tojás sárgája
    nagy pohár tejföl

    Töltelék: nálunk 2 féle variációban készül általában (kinek mi a kedvence...)
    1. Húsos töltelék
    Darált hús
    apróra vágott hagyma és fokhagyma
    só és bors
    pici víz (kb. fél dl)
    Ezeket egy picit elődinsztelem, mert különben nem sülne át a tésztában a rövid sütésidő miatt!

    2. Sonkás-zöldséges töltelék
    Sajtkrém alap egy pici tejföllel kikeverve (só, bors, pici fokhagyma granulátum)
    Apróra vágott pritamin paprika, zöldhagyma, kockázott füstölt sonka (vagy tarja), ezeket összekeverve rakom a tésztába.

    A tésztához nem kell az élesztőt tejben futtatni, csak a hozzávalókat összedagasztani (persze ügyelni kell, hogy a só és az élesztő ne érintkezzen közvetlenül egymással, mert akkor nem kel meg a tészta) Miután megkelt a tészta, kinyújtom, nagyobb kockákra vágom, beleteszem a kívánt tölteléket. Belülről kifelé haladva lenyomkodom a két tésztaréteget, hogy minél kevesebb levegő maradjon közötte. Forró olajban aranybarnára sütöm, és jól lecsöpögtetem.

    A tésztában az a jó, hogy ha túl nagy adagot készítek, lefagyasztható akár töltelékkel, akár anélkül (ilyenkor kis gombócokat készítek belőle, utána sima lángos készül belőle), szobahőmérsékleten hagyom kiolvadni, majd sütöm.
    Szerintem mennyei ;) Jó étvágyat hozzá, ha kipróbálnátok!

    Üdv: kanzlerviki
     
    ulmo12, taga1, fénylő. és 10 más kedveli ezt.
  3. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Piknik ételem amit nagyon szeretünk, előző nap készítem, hűtőbe tartom, reggel csomagolom, és időben tálalom!:)

    Sajt saláta
    Hozzávalók:
    ***********
    30 dkg (füstölt) sajt egy darab-ban
    2 db csemege uborka
    1 db piros húsú paprika
    1 fej lilahagyma
    néhány salátalevél, (én jégsalátából szoktam)
    2 evőkanál ecet
    3 evőkanál olívaolaj,

    metélőhagyma (lehet tasakos, fűszerféle)
    Elkészítés:
    *********
    1. A sajtot előbb vastag szeletekre, majd kockákra vágjuk.
    2. Az uborkát feldaraboljuk, a kicsumázott, megmosott paprikát és a megtisztított lila hagymát felkarikázzuk, a megmosott és leszárított salátaleveleket falatnyi darabokra tépjük.
    3. Az előkészített hozzávalókat elvegyítjük egy tálban.
    4. Az ecetből és az olajból dresszinget keverünk. Sóval, borssal és egy kevés metélőhagymával ízesítjük, majd meglocsoljuk vele a salátát, és óvatosan összeforgatjuk.
    Hozzá fasírtot szoktam sütni, imádjuk.
    Kevés a 2 nagy doboznyi belőle, így már óriási salátás tállal készítek, ha kirándulunk.
    -Anyu-
     
    Utoljára szerkesztett: 10.6.18
    fénylő., meszimarsi, Anulu73 és 7 más kedveli ezt.
  4. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Piknik étel nálunk strandolós és csavargós étel is:p
    Szendvics:
    csirkemellet felszeletelek panirozok magvas panirban és megsütöm...császárzsemlébe alulra egy szelet sajt rá a rántott csüem almareszelőn megsozóm és állni hagyom 15percig.Egy nagy doboz tejfölt...vagy most már görög joghurtott elkeverek egy zacskó kotányi tzatziki porral majd a lesozott uborkának kinyomom a levét és hozzákeverem.Ráteszem a zsömi fedőt....mindenki imádja.
    Desszert:
    meggyes muffin:8dkg olvasztott vajat kikeverek 3tojásal és 30dkg cukoral,majd hozzákeverek 30dkg lisztett 1 sütőporal és egy kis doboz tejfölt,bele 2 nagy marék meggyet.180fokos sütőben megsütjük.
    Gyümölcssaláta:
    rengeteg gyümölcs,főleg dinnyék és őszibarackok feldarabolva falatnyi kockákra vágva megszórva mentával aki szereti persze.Néha viszek hozzá natur vagy görög joghurtott és azzal keveri el aki kéri.
    Piknik kosáron kivül ez az ételsor igényel hűtőtáskát is de a mai világban ez nem ujdonság.Sok sok éve nálunk ez a strandolós menű és persze a piknikes:inlove:
    flowercat2 vagyok
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.18
    fénylő., meszimarsi, Lilieth és 4 más kedveli ezt.
  5. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Zöldborsós Frittata

    Hozzávalók:
    4 tojás
    1 kis fej hagyma (8 dkg)
    2 gerezd fokhagyma
    1 ek olívaolaj
    1 ek vaj
    10 dkg scamorza, vagy feta, esetleg pizzamozzarella, ementáli
    15 dkg zöldborsó, kifejtve

    Elkészítés:
    A hagymát, fokhagymát finomra aprítjuk. Az olívaolajon megolvasztjuk a vajat, majd mérsékelt lángon, gyakran kevergetve üvegesre sütjük benne a hagymát. Hozzáadjuk a fokhagymát, fél percig együtt sütjük, majd hozzáadjuk a zöldborsót is. 5 percig sütjük mérsékelt láng felett, időnként megkeverve, sütés közben sózzuk.
    A tojásokat elhabarjuk, a sajtot centis kockákra vágjuk. A kissé kihűtött zöldborsós keveréket a tojásokhoz adjuk a sajttal együtt.
    22x22 cm-es szögletes szilikon sütőformába vagy sütőpapírral kibélelt kisebb tepsibe öntjük a masszát, eligazítjuk benne a sajt és zöldborsó darabokat, hogy mindenütt egyenletesen oszoljon el.
    Eőmelegített sütőben 200 C fokon 20 percig sütjük.
    Hidegen vagy langyosan szeleteljük.


    Nagyon egyszerű az elkészítése, még neten találtam egyszer a receptet! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
    Jó étvágyat kívánok!

    Farmer:Imi*
     
    Farmer*54, fénylő., meszimarsi és 7 más kedveli ezt.
  6. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Igazából sok piknik étel nem jut eszembe...ezt a lánykámnak kirándulásokra sütöttem,mert nem romlik meg olyan hamar mint egy szendvics....nem koszol...és nagyon finom.
    Mexikói muffin
    26dkg liszt,1 teáskanál só,2 tojás,fél dl picit több olaj,1 kis doboz tejföl,kockázott pritamin paprika egy nagyobb szelet,kisebb hagymának a fele apróra vágva,fél konzervdoboznyi kukorica illetve vörösbab,kb.15 dkg szeletelt kolbász,pici bors,bazsalikom,oregánó, 2-3 paradicsom,izlés szerint füstölt vagy trapista sajt,1 sütőpor
    Mindent összeapritunk és összekeverünk a paradicsom kivételével. .Nem kell nagy cécó belőle mert semmi csavar nincsen benne:music:
    Formába teszük a papirkapszlikat és bele 3/4 részig a tésztát,tetejére egy vastagabb szelet paradicsom és rá a sajt,én azzal nem szoktam sporolni.180fokos sütőben sütőm.Már régen készitettem....most hogy eszembe jutott :):);)
    flowercat2 vagyok még mindig:p
     
    fénylő., meszimarsi, Anulu73 és 7 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Sok-sok sztorim van/lenne erről az ételről, de nem untatok senkit vele. ;)

    Csirkés szendvics
    (Emlékeim szerint Stahl Judit valami ősrégi műsorában láttam az ötletet, de ő készen vett grillcsirkéből készítette.)
    A kirándulás előtt napon előkészítem a csirkés ragut.
    Kevés olajon csíkokra vágott szeletelt bacont ropogósra sütök, erre apróra vágott hagymát (lehet vörös-, lila, vagy új-) teszek, "üvegesre" sütöm. Csirkemellet kicsi kockákra vágok és a hagymás szalonnára teszem. Sózom, borsozom és készre sütöm. Fontos, hogy folyadékot nem öntsek rá. Másnapig hűtőben tárolom.
    A fűszervajhoz az alábbi hozzávalókat összekeverem: vaj, fokhagymasó, bors, apróra vágott snidling, petrezselyem és kétféle reszelt sajt (nálunk az egyik mindig füstölt).

    A kirándulás napján a félbevágott zsemlét/kiflit alaposan megkenem a fűszervajjal és belekanalazom a csirkés ragut. Szorosan fóliába csomagolom és már indulhatunk is.

    Ez olyan finom étel, hogy még vendégségben, vagy egy tartalmas levessel hétvégi ebédnek is megállja a helyét.
    Ha nem hátizsákba készítem, akkor felforrósítom a sütőt, amíg "összeépítem" a szendvicseket és az alufólia csomagokat betolom a forró sütőbe. A hőmérsékletet lekapcsolom, hiszen nem sülnie kell, csak átmelegedni. Ilyenkor a vaj megolvad, a csirke kicsit átmelegszik.

    Az itt olvasó gazdák közül néhányan már kóstolták ezt az ételt és a visszajelzések szerint "ehető". :D
    A piknikezős gangos talin még bronzérmet is nyertem vele Mimi néni répatortája és Márti mama spárgás quiche-e után.
     
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Piknikezéshez hoztam egy kis kenceficét. Olyan finom, hogy legalább 5 szelet kenyér alatt nem lehet abbahagyni ;)

    Hozzávalók:
    • 5 sertésmájkrém konzerv (lehet mással is kísérletezni, de ezzel a legjobb)
    • 10 dkg puha vaj
    • 8 főtt tojás
    • 2 kis vagy 1 nagy fej hagyma apróra vágva
    • 1 lapos evőkanál mustár
    • só (~10 csipet)
    • őrölt bors (~lapos kávéskanál)
    Készítés:
    Szeleteljük fel a tojásokat, a sárgáját tegyük egy tálba, törjük össze villával és adjuk hozzá az apróra szeletelt fehérjét, majd az összes többi hozzávalót. Keverjük jól össze, ha sótlan, akkor picit még sózzuk, és éjszakára tegyük be a hűtőbe.

    Jó étvágyat hozzá! :)
     
    Sali~*.*, fénylő., meszimarsi és 10 más kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Erről jutott eszembe, hogy én is szoktam hasonlót készíteni, azzal a különbséggel, hogy még apróra vágott, több színű kaliforniai paprikát is teszek bele; illetve édeskésebben csinálom: a borsot kihagyom, viszont nem sajnálom tőle a ketchupot. Hot-dog kiflire kenve a legjobb.
     
  10. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Az egész nyár a piknikről és persze a szabad ég alatti sütésről szól. Egy igencsak jó recept újságban láttam egy nagyon jó receptett piknikre.Hétvégén meg is csinálnám tesztelés miatt,de szerintem tuti siker igy látattlanban is ezért hozom nektek is.
    Kell hozzá csavaros kisebb teltebb befőttesüveg és ebbe kell rétegezi apróra zúzott vajas kekszet ami szerintem bármilyen lehet(oreoson gondolkodom)és erre görög joghurt, gyümölcsöt villával összetörni minimális barnacukoral ...és megint kis keksz morzsa,megint görög joghurt és gyümi......a tetejére egész szem gyümi.Láttam a képen milyen....hát szerintem a nyál összefut a szátokban...és egyszerű kis finomka....csavaros kupak rá és mehet a piknik kosárba.

    Sokat jártunk pecázni,kicsi lányomnak mindig megvolt mit viszünk enni....ki ne nevessetek....zsiroskenyér,hagyma paradicsom.Soha életében nem ette meg,most sem....de pecázni tömte magába.Ezt mégsem irhatom be ide önálló hsz-nek:pxDxDxD
     
    denisadina, nyuszi63, Sali~*.* és 9 más kedveli ezt.
  11. zsófibaba08

    zsófibaba08 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok én zsófibaba08 vagyok!

    Elhoztam nektek egy igazán finom SAJTOS,PÁRIZSIS,TEJFÖLÖS PAPUCSOT!

    Hozzávalók

    A tésztához

    50 dkg liszt
    15 dkg zsír
    5 dkg élesztő
    3 dl tej
    1 evőkanál cukor

    1 evőkanál só


    A töltelékhez

    10 dkg párizsi
    1 kis poharas tejföl
    10 dkg sajt
    fél fej vörös hagyma
    só, bors

    ELKÉSZÍTÉS
    1. A tejben elkeverjük a cukrot,
    majd meglangyosítjuk. A langyos,
    cukros tejben felfuttatjuk
    az élesztőt. Egy álba beleszórjuk
    a lisztet, a zsírt felolvasztjuk,
    majd a lisztet adjuk a
    felfuttatott élesztővel együtt.
    2. Csipet sót adunk hozzá,
    majd alaposan összegyúrjuk.
    Duplájára kelesztjük.
    3. A töltelék hozzávalóiból a
    párizsit, a sajtot és a hagymát
    apróra összedaraboljuk, majd
    elkeverjük a tejföllel és ízlés
    szerint sózzuk, borsozzuk.
    4. A sütőt előmelegítjük 180
    fokra. Ha a tészta megkelt, alaposan
    átdolgozzuk, majd
    vékonyra kinyújtjuk.
    5. Egyforma négyzeteket
    vágunk belőle, és mindegyik
    négyzetre teszünk a töltelékből.
    6. Átlós sarkait egymásra
    helyezzük. Az elkészült papucsokat
    sütőpapírral bélelt tepsire
    tesszük és 15-20 perc alatt megsütjük.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.6.18
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 7 más kedveli ezt.
  12. bananos73

    bananos73 Járnitanuló

    Sziasztok!

    Egy húspástétom recepttel szeretnék nevezni az e havi versenyben. Kolléganőm Édesanyja készítette a családnak és került hozzám a recept. Az eredeti recept sertéshúsból készült, de én legtöbbször pulyka alsó combból készítem, mert jóval olcsóbb. Nem szeretjük a bolti töltelékárút és ez a pástétom jól helyettesíti azt.

    1 kg sertéshúsból 2 fej hagymával, 1-2 gerezd fokhagymával pörköltet készítünk és zsírjára sütjük. Húsdarálón kétszer átdaráljuk. Bele teszünk 3 egész tojást, 4 dl 20 %-os tejfölt, sót, őrölt borsot, mustárt ízlés szerint. Zsírozott őzgerinc formába tesszük, alufóliával lefedve 1/2 órát gőzben főzzük. /Tepsibe teszünk vizet, beleállítjuk a formákat/ Kihűtjük, majd a hűtőben megdermesztjük.
    Körbevágva, gázláng fölött melegítjük és tálra borítjuk. Ha sok a készült pástétom, nagyon jól fagyasztható, kiolvadás után ugyanolyan finom, mint frissen.
    Ha pulyka alsó combból csináljuk, figyelni kell arra, hogy az inakat el kell távolítani Ezt megtehetjük nyersen, vagy főzés után is.

    bananos73
     
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 7 más kedveli ezt.
  13. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Sziasztok!

    Egy halkrém receptet szeretnék megosztani veletek. Bármilyen halkonzervből elkészíthető (tonhal, hering olajos és paradicsomos is jó hozzá, de bármi más is). Vihető piknikezni is, de még vendégségben is megállja a helyét.
    A halat kiszedem a konzervből és villával összetöröm. Adok hozzá vajat (aki szereti margarint is lehet) és 2 - 3 db főtt tojást apróra vágva, vagy darálva. Fűszerezem sóval, borssal, mustárral ( a paradicsomos konzervhez ketchupot adok mustár helyett), és nyers vagy dinsztelt hagymával kikeverem habosra. Frissen kenjük kenyérre.

    Anulu73
     
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 6 más kedveli ezt.
  14. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Most készülünk egy hosszú buszos útra és keresgéltem valami útravalót így találtam erre a receptre amit persze le kell tesztelnem előtte biztos ami biztos.:pSzerintem piknikre is teljesen jó ötlet.
    A tésztához:5 dkg élesztő,5 dl tej,evőkanál cukor,80 dkg búzaliszt,1 csapott evőkanál só,2 dl étolaj
    Töltelékhez:6 bő evőkanál tejföl,2 gerezd fokhagyma,2 db lila hagyma,30 dkg gépsonka,(én teszek bele kockázott füstölt csípős kolbászt is)1 konzerv morzsolt kukorica,30 dkg reszelt trappista(szerintem lehet füstölt is)
    Tetejére:2 csapott evőkanál tejföl,1 db tojássárgája,1 evőkanál szezámmag,1 evőkanál lenmag.
    Felfuttatjuk az élesztőt 1 dl tejjel és a cukorral majd a többi hozzávalót is hozzákeverjük ,meleg helyen letakarva kb..1 órát pihentetjük.
    Megfeleztük a tésztát hogy könnyebben dolgozunk vele.( én az egyik fél tésztához csak füstölt sajtot és tömlős sajtot használok majd)
    Kinyújtjuk vékonyra,a tejfölt kikeverjük az áttört fokhagymával majd megkenjük a tésztát vele.Ráhalmozzuk a hozzávalókat majd feltekerjük.Egy vastagabb rudat kapunk amit éles késsel felszeletelünk úgy hogy háromszögeket kapjunk kb.5 cm legyen.Megkenjük a tejföl és tojássárga keverékével majd megszórjuk lenmaggal ,szezámmaggal vagy amit szeretünk szerintem.Bátran lehet improvizálni ami van otthon vagy amit szeretünk.180 fokos sütőben sütőpapiros tepsiben 15-20 percig sütjük....szép szint kapjon a teteje.
    Remélem azért nem haragszotok hogy így hoztam és nem tapasztalattal a hátam mögött:);)
     
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 7 más kedveli ezt.
  15. papirocska

    papirocska Törzsjátékos

    Piknikre fel!!!

    Nálunk a piknik elmaradhatatlan kelléke az őzgerinc vagy(hosszúkás püspökkenyér formában)sütött egyben fasírozott . Sertés húsból vagy csirke mell vékony csíkokra vágva.
    0,5kg darált hús, vagy 0,5 kg csirke mell,2 evő kan.olíva olaj,2 db húsleves kocka,só,bors,1 fej vöröshagyma,5-6 cikk zúzott fokhagyma.A 2 leves kockát az olíva olajjal kikeverjük hozzá adjuk a zúzott fokhagymát,aprított vöröshagymát a húst ebbe a pácba keverjük fél órára hűtőbe rakjuk.
    Egy tálba reszelünk alma reszelőn 20 dkg trappista sajtot ,hozzáadunk 3db.egész tojást,3 púpos kanál 20%-kos tejfölt 1 csokor petrezselymet,és a bepácolt húst (darált sertés vagy vékony csíkra vágott csirke mellet) ha nem elég sós a leves kockától sózzuk borsozzuk ízlés szerint és 20dkg.szeletelt bacon szalonnával bélelt fent leírt formába simítjuk a bacon szalonna széleit a fasírt masszára ráhajtjuk és 45 perc alatt ,180 fokra előmelegített sütőben készre sütjük .

    a ketté vágott zsemlébe ezt szoktuk rakni,koktél paradicsom,szeletelt paprika kíséretében a legjobb szendvics a világon .
    Farmnevem:papirocska.
    2018.06.28.
     
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 7 más kedveli ezt.
  16. papirocska

    papirocska Törzsjátékos

    Zöldségfasírt hogy vegetáriánus gazdák is tudjanak részt venni ezen a képzeletbeli pikniken.

    35dkg burgonya,35 dkg cukkini,35dkg 35 dkg sárgarépa 1 db.vöröshagyma. 3 kan.rozsliszt,3 kan kukorica liszt,3 db.egész tojás,só,bors,5gerezd zúzott fokhagyma,1 csokor petrezselyem zöldje.

    a burgonyát,répát, cukkinit alma reszelőn lereszeljük ,ha levet enged enyhén kinyomkodjuk, hozzáadjuk a tojást és a többi hozzávalót.
    Vizes kanállal forró olajban lapos pogácsákat sütünk .Kiváló szendvics anyag .nyáron nagy melegben amikor a hústermék esetleg kockázatos nagyon megfelel ketté vágott zsemle vagy teljes kiőrlésű toast kenyér között , koktél paradicsom szeletelt paprikával kísérve.Így esetleg ha hűtő táska el is maradhat ha esetleg hátizsákos kirándulást terezünk.
    Farmnevem: papirocska.
    2018.06.28.
     
  17. hajni24747

    hajni24747 Aktív író

    Sziasztok!
    Piknikezéskor is jól használható kenyérre való a májpástétom. Gyakran készítem, arányosan kevesebb hozzávalóból.

    Hozzávalók: 1 kg pecsenye kacsa máj, 1 kg libatepertő, 5-6 gerezd fokhagyma, 1 nagy fej dinsztelt hagyma, fűszerek(őrölt bors, kevés őrölt kömény, só, szükséges mennyiségű zsír, esetleg mustár).

    A májat kacsazsírban megsütjük. majd a liba tepertővel és a hagymákkal ledaráljuk. Ízesítjük, ha nem elég kenhető kacsazsírral lazítjuk. Formába tesszük és a hűtőben kifagyasztjuk.

    hajni24747
     
    Sali~*.*, asdfghjkl7373, fénylő. és 5 más kedveli ezt.
  18. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Mostanában nem voltam kirándulni,más teendők miatt,de ha hiszitek,ha nem: nekem most a finom kolbászos,szalonnás lecsó jutott eszembe. Azt én még hidegen is szeretem,finom friss kenyérrel :) Szerintem mindenki tud lecsót főzni,de azért leírom,hogy én hogyan szoktam :)
    Hozzávalók: Vöröshagyma 2-3 fej
    Tv paprika 1-2 kg,de aki szereti lehet tenni bele csípőset is.
    Paradicsom ízlés szerint
    füstölt szalonna
    lecsó kolbász
    fűszerek: só,bors,ételízesítő,édes-nemes paprika
    Olaj vagy házi zsír

    A szalonnát kockázom,és pirosra sütöm.A hagymát karikára vágom,és a szalonnával megfonnyasztom. Ha megállt a sülés,teszek bele fűszerpaprikát,és pár korty vizzel picit besűrűsítem.
    A megmosott paprikát csíkokra vágva beleteszem,fűszerezem. A kolbász karikázom,és azt is beleteszem. A paradicsomok héját meleg vízbe mártva meghámozom,és kockára vágva a paprikához teszem. Bő lében puhára sütöm a lecsót,mert így közben lehet a szaftját is tunkolni a végén :). Finom puha friss kenyérrel tálalom.
    Jó étvágyat hozzá :)

    fénylő.
     
    Sali~*.*, meszimarsi, -Anyu- és 7 más kedveli ezt.
  19. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    Kedves Játékostársaim!
    Lehet, hogy kifutottam a határidőből, de elfelejtettem, hogy annak a régi találkozónak egyik kedvenc eledele volt a spárgás quiche.
    A quiche francia eredetű finomság, egyfajta zöldséges pite. Ennek megfelelően a kiindulópont az
    omlós pitetészta:
    Hozzávalók:
    200 gr liszt
    130 gr hideg vaj
    fél kk só
    kb. 1 ek hideg víz
    A pitetészta hozzávalóit gyorsan összegyúrom, ennél jobb megoldás, ha aprítógépben dolgozom össze. Fóliába csomagolva fél-háromnegyed óráig hűtőben pihentetem.
    A sütőt 180 fokra előmelegítem. A pitetésztát kinyújtom, és pitesütőbe teszem úgy, hogy túllógjon egy kicsit a szélén. Alufóliával beterítem, és pitesúllyal lesúlyozom. Én erre a célra külön csomagban szárazbabot tartok. Kb. 20 percig sütjük, majd levesszük a súlyt a fóliával és további 5 percig sütjük.

    A félig kész pitetészta ezután tetszés szerint tölthető.
    Pl. így:

    Zöld spárgát blansírozok, koktélparadicsomot félbe vágok. Néha felkarikázok egy kevés újhagymát, apróra vágok egy kis petrezselyemzöldet.
    Tejjel, liszttel, sóval borssal, kevés szerecsendióval laza besamellmártást főzök, ha kész, belereszelek egy nagy adag sajtot. Lehet trappista is, de én jobban szeretem az apróra szaggatott mozzarellát. Ebbe tehetjük a petrezselyemzöldet és az újhagymát is. A pitetésztán elrendezem a spárgát és ráöntöm a besamellt. Belenyomkodom a félbevágott paradicsomot és megszórom reszelt sajttal. (Erre igazán finom a parmezán jellegű, ámde sokkal olcsóbb grana padano sajt.
    Visszatesszük a sütőbe 30-35 percre.
    Amikor teljesen kihűlt, szeletelhetjük.

    Valahogy így néz ki (nem saját kép, elfelejtettem lefotózni).
    Jó étvágyat! :D
     
    Sali~*.*, meszimarsi, -Anyu- és 6 más kedveli ezt.
  20. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Kedves Nevezők!

    A fórumjáték sorsolása az alábbiak szerint alakult.

    Gratulálunk a nyerteseknek! Még a mai napon megkapják nyereményeiket.

    Imi*
    bananos73
    -BombadilToma-


    junius konyha.PNG
     
    Sali~*.*, Imi*, mazsok és 2 más kedveli ezt.