Maci-konyha - Iskolakezdés - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha ezen topikjának témája az Iskolakezdés

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.


    Mit csomagoljunk a gyerkőcöknek suliba?

    Lehet szendvics, szendvicskrém, gyümölcs-, vagy zöldségsaláta,
    házi péksütemény, bármi, amit a gyerekek szívesen elvisznek suliba.

    Az ősz nem csak az iskolakezdés ideje, hanem az erdei kirándulásoké is.
    Akinek nincsen iskoláskorú gyermeke, de például szeret kirándulni, mesélje el azt,
    hogy ő milyen elemózsiát készít a hátizsákjába.

    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.
    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Mivel jelentős késéssel és egyszerre nyílik meg az év összes elmaradt
    és leendő Maci konyhás topikja, a nevezési határidő és a nyertesek sorsolása
    némiképp módosul az eddigiekhez képest.


    Kezdete: Indul, ahogyan a topik kinyit
    Vége: 2019. első cserenapja előtti nap (pontos dátum nem ismert)
    Eredményhirdetés: 2019. első cserenapja idején

    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)


    Létrakészítő műhely 4. szint: rózsaszín

    Nyúlketrec 5. szint: neon
    Drótfa

    201809_nyeremenykep.jpg

    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:
    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.
    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.

    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/
    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.
    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).


    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.

    A farmnév kiírásának 2 oka van:
    - ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt
    - ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.

    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
    jófarmerlány, Imi*, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  2. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Sziasztok!

    Amikor az én gyerkőceim iskolások voltak,akkor mindig az olyan ételeket szerették vinni magukkal az iskolába,vagy a kirándulásokra,amiket kezükbe véve egyszerűen megtudtak enni. Lehetett az pl. fasírt,vagy rántott husi vagy éppen a szendvics,de a kedvenc a házilag készített pizzaszelet volt,amit én dagasztottam. Szerintem minden háziasszony tudja a keltészta receptjét. Na ez is olyan volt,csak én a pizzatésztába nem tejet tettem,hanem vizet,mert ha tejet tettem volna,az olyan kalácsízű lett volna.
    A receptem a következő:

    60 dkg finomliszt
    1-2 tojás egy mokkáskanál só,mert ez sós tészta lesz :)
    1-2 evőkanál olaj,hogy ne legyen száraz a tészta,
    élesztő, pici cukor és tej ezeket összekeverve felfuttatjuk az élesztőt.
    Kimérjük a lisztet,és belekavarjuk a sót. Ezután a tojás,és a felfuttatott élesztőt. Víz hozzáadásával közepes keménységű tésztát dagasztunk. Ha már a kezünktől,és a tál falától is szépen elválik a tészta,akkor lesz jó a tésztánk.A végén beledagasszuk az olajat is. Letakarjuk egy konyharuhával,és meleg helyen,kétszeresére kelesztjük. A tálból kiszedve,kettévágom,így 2 tepsivel lesz pizza :) Az első kinyújtjuk tepsi nagyságúra,és belehelyezzük a kilisztezett,kivajazott tepsibe. ( Én vajjal szeretem a tepsit kikenni,mert akkor a pizza alja szép piros lesz,és nem szárad meg.)
    Ezután lekenjük pizzakrémmel. Bármilyen feltét jó hozzá,ízlés szerint: felvágott,gomba,kukorica,császárszalonna csíkok, paprika karikák,paradicsom , hagyma stb.ízlés szerint. A tetejét bőségesen megszórom reszelt sajttal :) A másik adag tésztával is ugyanígy járunk el. Kb 40-45 perc alatt megsütjük,és szeleteljük. Ezeket a pizza szeleteket ételtartóba téve kényelmesen megeheti a "lurkó" az iskolában,kiránduláson. Laktató és finom :)
    Jó étvágyat kívánok hozzá.
    :)Sziasztok
     
    Gio, Anulu73, Imi* és 7 más kedveli ezt.
  3. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Lánykám a mai napig azt a szendvicset szereti amit én készitek....pedig már ő is olyanokat tud kreálni hogy tátva marad a szám.
    Mindig ropogos magos zsömlét veszek és abba csakis rántott csirkemell szelet megy,amit kirándulásokra visz magával,az alját a zsemlének finoman megkenem natur sajtkrémmel,rá a csirkemell, egy nagy szelet sajt és arra saláta sima vagy jégsaláta,,,,az mindegy neki,nyakon öntöm majonézel.Ez mindig minden körülmények között megállja a helyét.Egyszerű és pl. ha vasárnapról marad meg biztos neki el kell tenni 1-2 szeletett hétfőre a suliba.Gyors és imádja.;)

    flowercat2 vagyokxD
     
    meszimarsi, Gio, Anulu73 és 4 más kedveli ezt.
  4. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Hazudnék, ha azt mondanám, hogy minden nap készítek a gyerkőceimnek "valamit a suliba", de a heti 5 hétköznapból 3-szor biztosan.
    Időnként már elkészíteni is unom a szendvicseket, amit ők továbbra sem unnak. xD

    Általában puha hot dog kifliből készülnek a szendvicsek. Ha már a kifli hot dog, miért ne lehetne a szendvics is az.
    A kettévágott kiflibe sajt szeleteket és egy virslit teszek. Egy percre (vagy kevesebb) megmutatom a mikrónak, teszek bele sok szárított, pirított hagymát (SPAR-ban, Auchanban szoktam venni), uborka karikákat és ketchupot, vagy mustárt.
    Még langyos, amikor fóliába csomagolom. Nagyon szeretik.
     
    meszimarsi, Gio, fénylő. és 7 más kedveli ezt.
  5. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Múlt héten egyik nap ezt csomagoltam az iskolásaimnak.

    Előző este csináltam tojástekercset.
    Mifelénk gáztepsinek mondják az a nagyméretű, négyzet alakú, nem mély tepsit, amibe ezt csináltam.
    Tepsi aljára sütőpapír kerül.
    10 tojást egy csapott evőkanál liszttel, só, bors, őrölt kömény fűszerezéssel felverek és ráöntöm a sütőpapírra. Előmelegített forró sütőbe teszem. Amikor egy picit megszilárdult a tojás, szép sorban kirakosgatom felvágott szeletekkel, majd erre sajtszeleteket teszek és így sütöm készre. A pontos sütési időt nem tudom, de elég gyors, hiszen vékony tojás rétegről van szó.

    Még melegen, a sütőpapír segítségével feltekerem, ahogy mondjuk egy piskótatekercset szokás.
    Kihűlés után szépen szeletelhető. Egyébként melegen is finom. Semmi extra. Sajtos-sonkás rántotta kissé más formában.

    Másnap kicsit megmelegítve, ezek a tekercsek kerültek a kiflikbe paprikával.
     
    durnieva, kemesréka, meszimarsi és 9 más kedveli ezt.
  6. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Igen igen .....meg tudom erősiteni hogy a tojásos szendok mindent jól megdobnak:music:
    Időhiánymiatt mindent összepakoltam amit a lányom imád a reggeliben...és azóta ez favorit.:inlove:
    Kocka piritost gyártok,közben sütök tojást ugy hogy összekeverem a sárgáját,nem nagyon csak ne álljon egybe.Általában neki egy adag 4 kocka piritós és 2 tojás hozzá.A tojás szétterül a serpenyőben,megsül és kettévágom közben sütök 4 szelet bacont.A piritós alját megkenem tormával vékonyan,rá a félkör alakú hajtogatott tojás,bacon és egy szelet sajt majd majonézes torma.Rá a teteje és elvágom ferdén hogy 2 háromszöget kapjak.Imádja a lányom,és azért elkészitem neki ha jól viselkedik:D:D:inlove:

    flowercat2 még mindig:D
     
    durnieva, tina07141983, meszimarsi és 6 más kedveli ezt.
  7. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok!
    Az én lányom már gimis, jövőre érettségizik, és nem csak uzsonnát visz, hanem ebédet is, mert sokszor 16.00-17.00 bent van a suliban.
    Büfé hiányában, úgy megy minden nap, mint aki kirándulni megy...:wuerg:xD
    Legtöbbször melegszendvics, gyümölcs, és vegán főétel a menüje.

    Ebéd:
    Hagymás zöldbab, rizs, és paradicsomos mozzarellás batyu.

    Hozzávalók:
    **********
    Főzőhagyma,
    fagyasztott hosszú bab,
    só,
    bors,
    rizs,
    vaj
    olívaolaj
    rétes lap GM.
    mozzarella golyó,
    paradicsom, (lehet szárított is)
    Magozott olívabogyó,
    kakukkfű,
    petrezselyem,
    pici görögszéna
    sajt, szeletelt vegán.

    Elkészítés:
    ************
    Az olívaolajon megdinsztelem a hagymát, rádobom a babot, 1 kanál vajjal, sóval készre főzőm.
    A rizst elkészítem, szintén vajon.
    A réteslapot készen veszem, tepsibe sütőpapiron kinyújtom 6 kockára vágom, a széleit kissé behajtom.
    Olívaolajon a hagymát megdinsztelem, bele a szárított paradicsomot, sózom, borsozom, kakukkfűvel petrezselyemmel megszórom, hozzáadom a görögszénát, (fűszer, finom illatos, indiai ételekhez használják)
    Hamár összeért minden beledobálom az olívabogyókat, a levét nem, mert megkeseríti az ételt, és pár percig párolom.
    A réteslapokra rákanalazom a "ragumat" friss szeletelt paradicsommal befedem. Tetejére mehet a vegán sajt, meg egy kis petrezselyem.
    Be a sütőbe és 200 fokon 35 perc alatt készre sütöm.
    Nagyon finom, imádja.
    Ételdobozba bepakolom, és indulhat is!:D
    -Anyu-




     
    tina07141983, meszimarsi, Gio és 6 más kedveli ezt.
  8. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Szerintem ezer topik kevés lenne leirni mit is visz a gyerkőc a suliba.Nem mindig jó a szendvics....van mikor már unja.Szoktam salátákat is késziteni,főleg melegebb időben...amikor nem kivánja a húsos szalámis szendókat.Szóval akkor jöhet 1-1 nap a gyümölcssaláta.
    Joghurtos gyümölcssaláta
    Idény gyümölcsből a legjobb de a gyerek mit szeret persze
    sárgadinnye vagy piros,eper,málna,őszibarack,mangó,banán
    Mindent összevágok falatokra és nyakon öntöm görög joghurtal....ha kicsit menőzni akkarok lánykám előtt akkor bele szoktam előtte keverni 1-2 vaniliás krémturót is....na akkor aztán van örörm:inlove:de mondom....csak ritkán.
    Óvatosan összeforgatom és már kész is:)Van külön erre egy nagyobb shéker hozzácsatolható villával(lidlis temék) Kicsi lányom ngyon szereti....néha ez is jó.

    flowercat2
     
  9. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Nálunk is mindig készíteni kell valamit a suliba, mert az egyik fiam semmilyen kenhetőt nem eszik meg a kenyéren és a felvágottakból is csak 2 félét. A sláger (hetente legalább egyszer) a tükörtojás szilikonos formában sütve (akkora pont, mint a zsömle). Rendszeresen sütök natúr húsokat, fasírtot (mint a hamburgerhúst laposra). De nagyon megy a tepsiben készült melegszendvics is (mindenkinek ízlése szerint készül és gyorsan megvan). Formában sütött krumplis kenyeret felszeletelem, megkenem vajjal (vagy nem) ráteszem mindenkinek a kedvenc felvágottját és nyakon öntöm tojással. Mehet a tetejére sajt is. Ha kész kettőt összeborítok és alufóliába csomagolom. Hidegen is finom. Jégsaláta szinte minden szendvicsbe kerül.
     
  10. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Mostanában nagyon rákaptunk a gyors szendvicsekre,és el is untuk nagyon.Suliba már a szendvics sem jó....de nem tudja lánykám mit egyen.Vettem leveles tésztát felvágtam téglalap alakura...virsli csomagolás a lényeg...megkentem egy kicsit mustárral a másikat kechuppel és beletekertem a virslit...nem baj ha kikukucskál a vége picit.Be a sütőbe 180fokon...és egy kicsit másabb.De töltöttem már ilyen roládba maradék mexikóit,vagy gyros húst...sőt még felturbozott májkrémet is.Néha ez is elég jó sulis étel tud lenni;)

    flowercat2
     
  11. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Fiam aktuális kedvence!!

    Bundás virsli

    Hozzávalók:
    - Kukorica vagy búzaliszt " nálam gm" / 1 kávés pohár /
    - tojás / 1 db /
    - Tej / fél kávés pohár /
    - csipet só
    - és természetesen virsli :D
    - olaj


    A masszát összekeverem olyan pohárba /Kávés pohár megfelel / öntöm amibe a félbevágott virslit könnyen beleforgatom .
    Pálcikára szúrom ,és olajba kisütöm.
     
  12. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Sziasztok!

    Szeretnék részt venni a játékban.
    Felhasználó név: Anikó2014

    Nekem ugyan még csak 2 éves a manóm, de szeretném leírni az én régi kedvenc 10 órai szendvicsemet :)
    Igaz ez inkább a hűvös időkbe ajánlott,mivel a virsli hamar megromlik. Nagyon egyszerű és finom :)

    Hozzávalók:
    Zsömle v kifli
    vaj
    Virsli majonéz

    Elkészítés:

    Megkenjük a zsömlét v kiflit vajjal. Sima főtlen virslit rászeleteljük és rákenjük a majonézt is :)
     
    fénylő., meszimarsi és asdfghjkl7373 kedveli ezt.
  13. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Pénteken eredményhirdetés lesz, aki szeretne még receptet írni, gyorsan tegye meg!
     
    fénylő. és Imi* kedveli ezt.
  14. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A fórumjáték nyertesei:
    mazsok
    tina07141983
    Anulu73
    iskola_eredmeny.PNG

    A nyerteseknek gratulálunk!
    Nyereményeiteket a mostani cserenap idején megkapjátok.

    Amennyiben vasárnap délig nem érkezne meg, jelezzétek!
     
  15. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
    fénylő. és tina07141983 kedveli ezt.
  16. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok !

    Köszönöm szépen !!
    Gratulálok Mindenkinek :)
     
    fénylő. kedveli ezt.
  17. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Köszönöm szépen! Gratulálok mindenkinek!
     
    fénylő. kedveli ezt.
  18. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
  19. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Az utóbbi 2 évben nem érkezett hozzászólás ebbe a témába.
    A topic inaktivitása miatt, a topic archiválásra kerül.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.