Maci-konyha - KUGLÓF - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha ezen topikjának témája a KUGLÓF

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.

    Kuglófok receptjeit várjuk.
    Kelt, kevert, édes, sós, mindegy, csak kuglóf legyen
    .


    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.
    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Mivel jelentős késéssel és egyszerre nyílik meg az év összes elmaradt
    és leendő Maci konyhás topikja, a nevezési határidő és a nyertesek sorsolása
    némiképp módosul az eddigiekhez képest.


    Kezdete: Indul, ahogyan a topik kinyit
    Vége: 2019. első cserenapja előtti nap (pontos dátum nem ismert)
    Eredményhirdetés: 2019. első cserenapja idején
    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)

    Csacsikovács 4. szint: rózsaszín

    Szamáristálló 4. szint: rózsaszín
    Cukorfa

    201808_nyeremenykep.jpg

    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:
    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.
    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.

    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/

    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.
    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).


    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.

    A farmnév kiírásának 2 oka van:
    - ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt
    - ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.

    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
  2. Fuhur

    Fuhur Fórumgróf

    Áfonyás kuglóf

    10 dkg cukor, 4 tojás sárgája, 10 dkg (olvasztott, langyos) margarin v olaj, 0,5 l langyos tej, 1/2 cs szárított élesztő, 50 dkg liszt, 10 dkg szárított vörös áfonya
    Kelesztőtálban a cukrot a tojás sárgájákkal, margarinnal elkeverjük, kevés tejet öntünk hozzá, újra kavarjuk, hozzáadjuk a szárított élesztőt, majd szórunk bele a lisztből, öntünk bele a tejből váltakozva amíg el nem fogy. Pár perc dagasztás után hozzákeverjük az áfonyát, formába öntjük, a kelesztő tálat gyorsan elmossuk és beletesszük a formába rakott masszát, duplájára kelesztjük (ez itt az aratás ideje), majd közepesen meleg sütőben 40 percig sütjük.

    Jó étvágyat hozzá!

    Fuhur
     
  3. hajni24747

    hajni24747 Aktív író

    Helló!

    Egy kelt kuglóf receptjét hoztam, amit Anyósomtól tanultam.

    Hozzávalók: 1/2 kg liszt, 1 csomag 1 dl tejben megfuttatott élesztő,1 egész tojás és 2 tojás sárgája,8 dkg olvasztott vaj vagy margarin,1 pohár tejföl, csipet só, 2-3 evőkanál cukor, tetszés szerint mazsola, 1 evőkanál kakaó.

    A hozzávalókat összedolgozzuk, ha kemény lenne a tészta, tejjel hígítjuk. Elfelezzük és az egyik felébe beledolgozzuk a kakaót. A kétféle tésztát külön- külön kelesztjük. Ha megkelt, az egyiket kinyújtjuk, beletekerjük a másik tésztát és zsírozott, zsemlemorzsával beszórt kuglóf formába tesszük. Ismét kelni hagyjuk, ha megtelt a tésztával a forma, meleg sütőben kb 30 percig sütjük.

    hajni24747
     
    meszimarsi, Fuhur, Gio és 8 más kedveli ezt.
  4. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Nálunk ha sütemény van akkor kétféle jőhet szóba(ha hisztis vagyok):D:D:Dcitromos vagy csokis.....nem tudom ki hogy van vele de a csokis mindig megnyugtatt....de a férjem a citromos sütiket szereti....igy persze neki kedveskedek.
    Honnan is van a reept???egy svéd barátnőmtől....ők ezt készitik és esküszik hogy finom....és tényleg:D:DSajna édesanyám kuglof receptje még nincsen meg de rajta vagyok....mindig készülök elkérni tőle,csak ugye nem egyszerű mert ő mindent érzésre tesz bele és szemre tudja mennyi kell....én meg ugye kismérleggel sütök;)
    Szóval.....
    Citromos kuglóf
    20dkg vaj,15dkg cukor,1citrom reszelt héja és leve,2vaniliás cukor,csipet só,4tojás,20dkg liszt,2teáskanál sütőpor,a forma kikenéséhez is pici vaj és liszt
    A vajat krémesre keverjük a cukrokkal és a citrom levével héjával.Majd egy külön tálban felverjük a tojásokat,és hozzáöntjük a citromos krémhez.Majd a sütöporal elkevert lisztett is hozzáöntjük.Jól elkeverjük.A vajazott lisztezett formába öntjük és a 200fokos előmelegitett sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük.Majd porcukorral meghintve tálaljuk.


    flowercat2
     
    meszimarsi, BackOffice, Fuhur és 7 más kedveli ezt.
  5. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok!
    A leányzóm imádja a Halloween-t.
    És szereti a sütiket...
    Így most olyan kuglóf receptet hozok, ami halloweenes, és kuglófos is...;)

    Sütőtökös kuglóf
    Hozzávalók:
    ***********
    3 db tojás
    15 dkg teljes kiőrlésű liszt (Én GM lisztet használok)
    1.5 kávéskanál sütőpor
    1 teáskanál méz
    3 teáskanál cukrozatlan kakaópor
    őrölt fahéj ízlés szerint
    1 csipet
    15 dkg sült, pürésített sütőtök
    200 g aprított
    földimogyoró, vagy dió (elhagyható)
    Elkészítés:
    ***********

    A tojásokhoz hozzáadunk egy csipet sót (nem választom szét a fehérjét és a sárgáját), majd habosra verjük. Egy másik tálban összekeverjük a többi alapanyagot (lisztet, sütőport, mézet, kakaóport, fahéjat), illetve a sütőtök pürét, (hogy ezzel időt spóroljak, ezt előző nap elkészítettem). Ennél a résznél tehetünk még bele aprított diót, mogyorót vagy kinek mi tetszik. Végül hozzáadjuk a felvert habot. Egy meglehetősen sűrű masszát kell kapjunk, amit szilikonformában vagy sütőpapírral kibélelt tepsiben egyenletesen eloszlatunk. A hőfok és idő természetesen sütőfüggő, nálam 180 fokra előmelegített sütőben körülbelül 30 perc alatt lett kész.
    "Sütőtök pudinggal" és aprított mogyoróval tálaltam.
    Egyszerű, és nagyon finom.
    Jó étvágyat!
    -Anyu-


     
    fénylő., meszimarsi, BackOffice és 6 más kedveli ezt.
  6. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Egy egyszerű kuglofot hoztam....ez is persze régi barátnős recept.Egy volt iskolástársam kiment Németországba,még általános iskolában...mikor hazajön osztálytalálkozokra és elkezdünk beszélgetni hamar a főzés jön szóba....mindig bombázom.De szereinte a magyar konyha a legjobb.Szóval felkészülve is szokott jönni kész receptel...ez is olyan volt,nálunk csak Erika kuglóf szerinte pedig
    Bajor kuglóf
    Hozzávalók:
    25dkg cukor
    25dkg puha margarin
    2zacsi vaniliás cukor
    4tojás
    45dkg liszt
    2,5 dl tej
    1 sütőpor
    csipet só
    5dkg mazsola
    3 evőkanál kakaópor
    2 evőkanál rum
    A cukrokat a puha vajjal kikeverem,majd egyenként hozzáadom a tojásokat.A lisztből 1-2 evőkanálnyit kiveszek és beleforgatom a mazsolákat.A maradék lisztett elkeverem a sütőporral.A lisztett és a tejet felváltva adagolom a vajas masszához,belekeverem a sót ,rumot és a mazsolákat is.Egy kuglofformát kivajazok ,lisztezek és beleteszem a masza felét ,a másik feléhez hozzákeverem a kakaóport és beleöntöm a kuglofformába azt is.180 fokos sütőben 40-45 percig sütöm majd rácsra boritva hagyom hűlni.


    flowercat2
     
    Utoljára szerkesztett: 28.10.18
    fénylő., meszimarsi, Fuhur és 8 más kedveli ezt.
  7. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Ez a kuglóf recept már régóta megvan (eredetileg egy kuglóg recept volt, de tettünk hozzá sót, és így már kuglóf ) Sajnos csak ritkán készítjük el, pedig jobb mint a bolti (csak macerásabb) :)

    Hozzávalók:
    • 50 dkg liszt
    • 15 dkg cukor
    • 10 dkg mazsola
    • 10 dkg dió
    • 15 dkg vaj
    • 1 tasak vaníliás cukor
    • 4 dkg élesztő
    • 1,25 dl tej
    • 1 tojás
    • 4 tojás sárgája
    • 1 citrom héja (reszelve)
    • 2 ek rum
    • csipet só
    Elkészítés:
    1. Áztassuk be a mazsolát a rumba (apám azt szokta mondani, hogy minden receptnek így kellene kezdődnie xD ) A diót aprítsuk fel, keverjük bele a lisztbe a cukrot, vaníliás cukrot, sót, és csináljunk egy mélyedést, amibe öntsük bele az élesztős tejet. Hagyjuk magára 15 percig.
    2. Ezután keverjük bele jó alaposan a maradék hozzávalókat.
    3. Kivajazott sütőformába tegyük bele a tésztát, és letakarva, meleg helyen hagyjuk pihenni 3 órát.
    4. 180 °C-ra előmelegített sütőben 55 percig süssük, amikor kivesszük, hagyjuk egy kicsit a formában (félórát), majd borítsuk ki egy rácsra hűlni.
     
  8. kicsicica!!!

    kicsicica!!! Fórumelemző

    Sziasztok!

    Megosztanám veletek én is egy kedves kuglóf receptet, amit egy nagyon közeli személytől kaptam még néhány évvel ezelőtt, amin pár elkészítés után változtattam.
    Először az eredeti receptet olvashatjátok, aztán néhány változtatást. :)

    Narancsos Kuglóf

    Hozzávalók:
    • A tésztához:
    • 25 dkg vaj
    • 17 dkg kristálycukor
    • 1 csomag vaníliás cukor
    • 1 csipet só
    • 4 tojás
    • 2 citrom
    • 3 narancs
    • 30 dkg liszt
    • 1 csomag sütőpor
    • A mázhoz:
    • 12 dkg porcukor
    • 1 evőkanál citromlé
    • 1 evőkanál narancslé
    • kandírozott narancshéj
    Elkészítés:

    Habosra keverem a puha margarint a vaníliás- és a kristálycukorral, valamint a csipet sóval. Hozzáadom a tojásokat, belereszelem 1 citrom és 1 narancs héját. Elvegyítem benne a 3 evőkanál frissen facsart citrom- és 10 evőkanál narancslevet. Fokozatosan hozzákeverem a sütőporral elkevert lisztet is. Jól összedolgozom, majd a tésztát kivajazott kuglófformába öntöm. 15 percet pihentetem, ezáltal finomabb, könnyebb tésztája lesz. Előmelegített forró sütőben, a középső sütősínen kb. 50 percig sütöm (tűpróba!).

    Elkészítem a mázat:

    12 dkg porcukrot elkeverek 1-1 evőkanál frissen facsart citrom- és narancslével. Belekeverem a kandírozott narancshéjat. (Apró kockákra vágott narancshéjjal helyettesíthető!) Rácsurgatom a mázat a kuglóf tetejére.

    Változtatások:

    A narancsos kuglófból egy mandulás-narancsos kuglófot készítettem, és mivel a mandulához a marcipán passzol, marcipánmáz került a tetejére. A részletek:

    • a 30 dkg liszt helyett kb. 22-25 dkg-ot használok, és a liszt mellé kerül 10 dkg darált mandula
    • két kiskupaknyi mandulakivonatot tettem a tésztában (ezt a kivonatot a legtöbb élelmiszerboltban kapni a rumaroma és hasonlók mellett)
    • a legvégén a tésztába egy teáskanál olívaolaj is került
    • a narancsot így használom fel: egy narancs kerül bele úgy, hogy a kifilézett narancsot összeturmixolom (narancsot filézni nem nehéz, van róla több youtube videó), és beleteszem a tésztába. Mielőtt kifilézem, ennek a narancsnak a héját is belereszelem a tésztába, és kerül bele még egy másik narancs kicsavart leve is (a citromot úgy használom fel, ahogy az eredeti receptben van)
    • a receptben lévő vajon kívül még egy evőkanál olívaolajat is teszek a tésztába. A kevesebb liszt és több zsiradék miatt jó szaftos lesz, de nem könnyű kiszedni a kuglófformából, így érdemes jó vastagon kivajazni a formát, és késsel benyúlva lazítani a tésztát, mielőtt kiemeljük, és több ideig kell sütni, mint 50 perc (50 perc után 5 percenként tűpróbával érdemes ellenőrizni, hogy kész-e a tészta. Én 65 percig simán sütöm, nem légkeverésesen, hanem alul-felül sütősen)
    • a tetejére az Oetker marcipánízű mázát csorgattam (a zacskójára van írva, hogy kell felhasználni, ha úgy használod fel, akkor egy sűrűbb máz lesz belőle, amit ecsettel lehet felvinni a kuglófra, de csináltam már az előírtnál több vízzel, így hígabb lett a máz, és folyatni lehetett a kuglófra. Én nem használok fel egy teljes marcipánízű máz tasakot, csak kb. a felét, hogy ne legyen a tészta a máztól túl gej.) Amíg még a máz puha a tésztán, lereszelek némi narancshéjat és egy lime héját, és szétszóróm a mázon, ezen kívül darált mandulát is lehet szórna a tetejére
    Mi ezt narancskrémmel szoktuk enni.

    Narancskrém:

    Hozzávalók:

    • 2 dl tejföl
    • 4 dl tejszín
    • 13 dkg porcukor (mi ebből picivel kevesebbet teszünk bele)
    • 1 narancs héja és leve
    • 1 narancs húsa apróra vágva (ugyanaz a filézéses módszer, amit fent írtam)
    • 1 evőkanál citromlé
    • 1 csomag vaníliás cukor (mi egy kis vanília kivonatot használunk ehelyett)
    A krémhez a tejfölt egy tálba öntjük, és a tejszín kivételével minden hozzávalóval jól elkeverjük. A tejszínt habbá verjük, és lazán a tejfölös-narancsos krémhez keverjük.

    Jó étvágyat! :)
    kicsicica!!!
     
    fénylő., Gio, almáspite48 és 6 más kedveli ezt.
  9. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sütőtökös kuglóf:
    • Hozzávalók:
    • 28 dkg liszt /nálunk gluténmentes/
    • 2 kiskanál sütőpor
    • 1 kiskanál szódabikarbóna
    • fél kiskanál só
    • 1 kiskanál őrölt fahéj
    • 25 dkg sütőtökpüré
    • 1,5 dl kefir
    • 1 kiskanál vaníliakivonat
    • 17 dkg margarin + a forma kikenéséhez
    • 25 dkg cukor
    • 3 tojás

    • Elkészítés: A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A lisztet összekeverjük a sütőporral, a szódabikarbónával, a sóval és a fahéjjal. A sütőtököt összedolgozzuk a kefirrel, és a vaníliával. A margarint a cukorral habosra keverjük (5 perc), majd hozzáadjuk a tojásokat, és további 1 percig keverjük. Ezután lassan hozzáadjuk a liszttel elkevert hozzávalókat, majd a sütőtökös keveréket, kikent kuglófformába öntjük, és 40-50 percig sütjük (tűpróbával ellenőrizzük!).Jó étvágyat.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.11.18
    fénylő., PepperPotts, Gio és 3 más kedveli ezt.
  10. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Sziasztok

    Felhasználó név: Anikó2014

    Szereték résztvenni a játékban :)
    2 éves kislányom imádja a sütit :) túró a másik favorit.

    így ezt a kuglófot szoktam neki elkészíteni. A gyümölcsöket inkább naturba eszi. ehez maximum még lekvárt kér pár kanállal.

    Túrós kuglóf

    Hozzávalók:
    • 1 kocka rama
    • 1 csipet só
    • 25 dkg zsíros tehéntúró
    • 1 bögre kristálycukor (16 dkg)
    • 2 tojás
    • 2 bögre fehér finomliszt (25 dkg)
    • 1 csomag sütőpor (12 g)
    Elkészítése:
    A sütőt beállítom 180 fokra, alul-felül sütésre.
    A margarint enyhén megolvasztom, hogy könnyebben kezelhető legyen, de ne legyen teljesen felolvasztva. Ezután a csipet sóval, a cukorral, és a túróval kikeverem egy mixerrel. Hozzákeverem a tojásokat, majd a lisztet és a sütőport. Kuglóf formába simítom a tésztát (ha nem szilikonforma, akkor jól vajazzuk ki!), és tűpróbáig sütöm. ( kb 50 perc)
     
  11. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Pénteken eredményhirdetés lesz, aki szeretne még receptet írni, gyorsan tegye meg!
     
    fénylő. kedveli ezt.
  12. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Sziasztok !
    Édesanyám receptje volt, ha valami finomat szeretett volna készíteni nekünk.
    Ez egy egészen egyszerú kuglóf , ebéd utáni finom csemege ,de reggelire vagy vacsorára, finom illatos teához vagy habos kakaóhoz is ajánlom.:)

    Hozzávalók:

    15 dkg sütőmargarin
    14 dkg porcukor
    2 cs. vaniliás cukor
    2 db tojás
    1 db citrom
    30 dkg finomliszt
    1 cs. sütőpor
    2 dl tej
    1 kanál kakaópor
    1-2 kanál zsemlemorzsa

    Elkészítési mód:

    A margarint éppen csak felolvasztjuk ,ne legyen meleg.
    A porcukrot, a vaniliás cukrot és a tojások sárgáját gyorsan, jól kikeverjük , utána belereszeljük a citromhéjat./elkeverjük/
    A lisztet a sütőporral összeforgatjuk és az elözőleg jól kikevert masszához adjuk. Ráöntjük a 2 dl tejet és jól kikeverjük.
    A tojás fehérjéket kemény habbá verjük , óvatosan az előzőekhez forgatjuk , majd az egészet elfelezzük.
    A kakaóport 2 evőkanál tejben simára keverjük és az egyik masszához adjuk./elkeverjük/
    A 2 masszát 2-3 gyors mozdulattal egymásba forgatjuk, ügyesen hogy véletlenül se keveredjenek teljesen össze, mert csak úgy lesz szép, amikor szeleteljük.
    A kuglóf formát margarinnal kikenjük, zsemlemorzsával behintjük és a tésztát beletöltjük.
    Előmelegített sütőben, közepes lángnál, 180 fokon 40 percig süssük./tűpróba/
    Szeletelés elött vaniliás cukorral meghintjük.
    Finom csemegézést mindenkinek ! :)
    jófarmerlány
     
    fénylő. és Gio kedveli ezt.
  13. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A fórumjáték nyertesei:
    Rékuci1111
    -Anyu-
    kiscica!!!
    kuglof_eredmeny.PNG

    A nyerteseknek gratulálunk!
    Nyereményeiteket a mostani cserenap idején megkapjátok.

    Amennyiben vasárnap délig nem érkezne meg, jelezzétek!
     
    fénylő., -Anyu-, tina07141983 és 3 más kedveli ezt.
  14. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
    fénylő. és tina07141983 kedveli ezt.
  15. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Gratulálok a nyerteseknek !!
     
    fénylő. kedveli ezt.
  16. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Gratulálok a nyerteseknek !!
     
    fénylő. kedveli ezt.
  17. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Szép napot! Sziaztok!
    Most nézem, olvasom, nyertem. :)
    Köszönöm a lehetőséget, és gratulálok Rékucinak, és kiscicának, és minden résztvevőnek.;)
     
    fénylő., kicsicica!!! és tina07141983 kedveli ezt.
  18. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
  19. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Az utóbbi 2 évben nem érkezett hozzászólás ebbe a témába.
    A topic inaktivitása miatt, a topic archiválásra kerül.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.