Visszajelzés Színesítés - tenyésztés alapú hétvégi küldetések csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 10.2.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája


    Ezennel megnyílik a "Színesítés *" event csevegője



    Színesítés *
    - tenyésztés alapú hétvégi küldetések event -

    3 hétvégén 3 gazdaköri küldetés vár teljesítésre.
    Meghatározott tenyész-jelvényeket gyűjtünk a szállításokhoz és pajtaérték szerinti állat/tenyészállat állomány leadásával teljesítjük a feladatokat a gazdakörben.
    A végső jutalom egy tematikus felhősor, melyre a tárgyakat a küldetésekből kapjuk.

    képek egyben.png

    Az event kezdete (várhatóan): 2022. február 11. (péntek) 10:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2022. február 27. (vasárnap) 22:00 óra


    Az event jellege: jelvényes tenyésztések, gazdaköri teljesítésű
    Eventnövény: NINCS


    Különleges kellék:
    1. hétvége: Emlősök jelvény
    2. hétvége: Hüllők jelvény
    3. hétvége: Halak jelvény


    Az event hozzáférhető a 21. farmszinttől:
    - az 1. küldetéshez szükséges az 50. szinten elérhető hiúz!
    - a 2. küldetéshez szükséges a kaméleon elérése (66. szint)!
    - a 3. küldetéshez a Bahamarama használatba vétele, valamint a cápa szobor és tenyésztésének kiváltása a Maja majmok szentélyéből.



    A gazdaköri feladatok és a hozzájuk tartozó különleges kellékek csak a megadott időpontban érhetők el.


    A gazdaköri feladatok - a részletezett időpontokban - a Hírek felületéről, az eventórából és a Gazdakörből teljesíthetők.

    1.
    Start: 2022. február 11. (péntek) 10:00 óra
    Vége: 2022. február 13. (vasárnap) 22:00 óra

    2.
    Start: 2022. február 18. (péntek) 10:00 óra
    Vége: 2022. február 20. (vasárnap) 22:00 óra

    3.
    Start: 2022. február 25. (péntek) 10:00 óra
    Vége: 2022. február 27. (vasárnap) 22:00 óra



    *

    Az event címének magyar nyelvű fordítása félreértésekre okot adó!
    A hírek menüben, a küldetések elnevezésében a megfogalmazás zavaró!
    A központtól kértük a cím módosítását, ugyanis nem Színesítés felhősor 1- 2 - 3. szerezhető meg az eventtel!

    Egyetlen felhősor a jutalom mindössze!
    A módosítás egyelőre várat magára!
    Kérjük a türelmeteket!



    Az event ismertetőjét <<< ITT >>> találjátok.


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot, megadva a farm nevét és az ID-számát:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére:
    Panaszkönyv

    Erre a topicra is a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend


    .
    Copyright © 2010-2022 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    -Erbrow-, maszilva, encibaba52 és 11 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    Ismert és egyszerű a mechanika. A várható gond a hétvégi időszak körültekintő kihasználása.

    Csupán arra kell odafigyelnünk, hogy a megfelelő kategóriákból tenyésszünk az adott időszakban jelvényekért!

    Okosan tervezzétek meg, mely állatokat, mely tenyészállatokat érdemes beszállítani a gazdaságosságot szem előtt tartva.


    Eredményes, sikeres tenyésztést és jó szórakozást kívánunk!


    *
    Az event címének magyar nyelvű fordítása félreértésekre okot adó!
    A hírek menüben, a küldetések elnevezésében a megfogalmazás zavaró!
    A központtól kértük a cím módosítását, ugyanis nem Színesítés felhősor 1- 2 - 3. szerezhető meg az eventtel!

    Egyetlen felhősor a jutalom mindössze!
    A módosítás egyelőre várat magára!
    Kérjük a türelmeteket!
     
    -Erbrow-, maszilva, encibaba52 és 12 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Gyorsan letudható eventet kaptunk;) A táp igény sem veszélyes:music:
     
    -Erbrow-, encibaba52, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  4. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! :)

    Tetszik az event, csinálom. A múltkori egytápos alatt bekészítettem a tenyészterepem a pletykáknak megfelelően pocokkal, s ahogy elnézem a szükséges jelvények darabszámát (125 db), egy teljes terepnyi bekészítéssel (132 db) ez meg is csinálható -> jelvények szempontjából. Az a 45 db hiúz - akinek esetleg nincsen - le is termelhető még ma elindítva. A pajtakészletet csak finoman veszi igénybe*, így "fiatal farmereknek" is megfelelő lehet, akkor is, ha mindhárom hétvégét nem tudják végigcsinálni. Bár nekik célszerű tájékozódni az eventleírásból, hogy miből hanyas szint meg rúna szükséges.

    Mindenkinek örömteli napokat és játékot kívánok! :)

    * bahás állatoknak jó szokott lenni a pajtaértékük, de az most nem fog játszani, farmosak közül meg a póni nagyon jó; érdemes átnézni a pajtára kattintva mindenkinek a készletét, hogy felmérhesse mi újság. Természetesen tenyészett farmos állatot is fel lehet használni.
     
    Utoljára szerkesztett: 10.2.22
    -Erbrow-, csio70, maszilva és 19 más kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Valóban nagyon halványan fog az a pajta igényt író ceruza:music:
    Reméljük a beadásnál nem szűkítették a kört;)
     
    bugavalika40, jucus100, Éva0315 és 7 más kedveli ezt.
  6. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. Hát tenyészteni szeretek:inlove: 1-1-kör tenyésztés alapvetőeno_O
    Nem nagy dolog.:)
    Nyilván a beadandók se túl magasak 45 Hiúz Kaméleon Cápa ( mindháromhoz van kellemes emlékem :)és a körönkéti 455000 Pé se túl ijesztő:)
    A felhő nekem tetszik :inlove:szeretem a nagyobb idősávban felhasználhatókat:music: amit egyébként ad az nyilván +, ilyen mértékben egyébként is tenyésztek .:)A kis ajándékok is jól jönnek.:)
    A kérdés csak mi legyen az amivel kezdünko_O
    Sok sikert nagy ugrásokat .:)
     
    -Erbrow-, bugavalika40, jucus100 és 8 más kedveli ezt.
  7. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Súgok, mert a ismertetőben is benne van-. :)

    A pajtaérték szerinti állatok szállítása farmos állatokból lehetséges.
    A tenyésztett állatoknál ez a "kategórizálás" nem létezik. Ott mindkét hely megvan: farmos és szigetes tenyésztett állatok egyben, együtt.
     
  8. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Tényleg, igazad van, megnéztem megint, nem tudom, hogy miért nem vettem figyelembe ezt az infót, javítom bejegyzésem.
     
    Éva0315, ildiko44, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  9. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Sziasztok!

    És igen! Megjött a boom is! :)
     
    encibaba52, Kuzdern, Éva0315 és 5 más kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Tenyészteni én is szeretek;) De most visszafogom magam, és csak az eventhez szükségeset tenyésztem;) Spórolok a táppal a következő hónapa;)
     
    bugavalika40, nolina1965, Éva0315 és 7 más kedveli ezt.
  11. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia .
    Én annyi mindennel spórolok mostanában ;)xDhogy ezzel inkább már nem:)xD
    Persze tudom mire gondolsz ;)a páncélos hátú :D
    Talán csak akad majd márciusba is pár ezer tápom hozzá;)( ugye az Ingridek is jók valamire;))mondjuk állatom az kevésbé van :wuerg:,de hát ha más nem a piacon ezt is meg lehet oldani;)
     
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Így nem lesz nehéz a beadandót teljesíteni akár a meglepetés ikrekből sem;)
    Persze, hogy akad;) Mondjuk Ingrid nálam most csak 1 működik:music:
    Gyűjtögetek szorgalmasan;) Aztán majd a páncélosokkal eltapsolomxDxDxD
     
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Ad a felhő ládát , és nem kell csinálni semmit se , csak az állatkákat betenni a szerelmi fészekbe .
    Habár , nem tudom , hogy a betett állat mennyiség mennyire kompenzálja a felhő állat láda mennyiséget .
    De ez van , majd az idő eldönti , hogy jó lesz ez a felhő adomány .

    Lehet ez lesz a világ legjobb felhője , és szárba szökken minden gazda kézenfogva , és kiáltja , hip hip hurrá .
     
    maszilva, magdi06, encibaba52 és 8 más kedveli ezt.
  14. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Mivel a beadáskor mindhárom hétvégén csak farmos állatokat lehet prezentálni, ezért az alap fajokból összeszedtem mik az opcióink milyen értékben. Természetesen lehet tenyésztett állatokat is beadni, az alábbiakat azzal a céllal írom, mert tudom, sokan vannak, kik szeretnek a színes állatokkal spórolni.

    Hüllők:
    teknős - 238 (bár én ezzel spórolnék a pletykák szerint márciusra: Pletykapad- Pletykák, jóslatok a várható eseményekről - érdemes elolvasni az utána lévő pár posztot is)
    gekkó - 2120
    kaméleon - 410

    Halak:
    algaevő harcsa - 1968
    dobozhal - 746
    hal - 312
    pisztráng - 918

    Hétvégenként összességében 455 000 értékben kell bedobálgatni ha valaki a felhősort el szeretné érni. Ezzel körülbelül ki lehet kalkulálni a beadandó darabszámokat, ám érdemes figyelembe venni, hogy több, kisebb beadásból, részértékből tevődik ez a végösszeg össze, így pár darabos eltérés előfordulhat majd.
    Pl. gekkóból 215 db-ra van szükségem, ha a teljes beadási értéket nézem, de ha ezt lebontom tételekre, így néz ki:
    25 000 - 18 db
    50 000 - 24 db
    100 000 - 48 db
    40 000 - 19 db
    80 000 - 38 db
    160 000 - 76 db
    összesen: 223 db
    Érdemes azt is megfontolni, hogy mindig, minden esetben érdemes-e csak egyetlen fajta állattal dolgozni, előfordulhat, hogy a részértékek miatt 1-1 kisebb pajtaértékű állattal lehet nullára vagy közelébe kihozni a beadást.
     
    ada77201, LCZAnikó, edina242 és 12 más kedveli ezt.
  15. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki


    Szia
    Nagyon szép munka. Arról azonban én nem olvastam, hogy csak az adott típusú állatot lehet beadni. A meghatározás így szól, X értékű állat és tenyészállat. Valahol ezt felülírják?
     
    Éva0315, -ágianyu33-, Amira09 és 2 más kedveli ezt.
  16. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!

    Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, ezért kétféle választ adok. Azt, hogy csak farmos állatot lehet beadni, azt pontosan a beadási táblázat fölött írják.

    A másik megközelítés, hogy konkrétan le van-e írva, hogy (pl.) csak emlőst lehet-e az első hétvégén beadni. Ez így, szó szerint nincs leírva, ám az első hétvégén (és összes többi alkalommal megfelelő állattal) közvetlenül a pirossal szedett időtartam alatt ott van, hogy emlősök pajtaértékei, bár megemlíti a többi állatot is utána.
    Valóban igazad van abban, hogy sehol nincsen leírva az, hogy csak emlőst és kategóriáját lehet leadni. Legalábbis én sem találtam meg sokadjára sem. Az eddig bevett gyakorlat az, hogy ilyenkor többnyire csak az a kategória nyílik meg beadásra.

    Teljesen igazat adok neked abban, amit írtál. Ha szó szerinti eventleíráshoz tartom magam, akkor neked van igazad. :)
    Az én véleményem az, hogy számomra meglepő lenne, ha egy ennyire könnyen teljesíthető eventet annyira megkönnyítenének, hogy bármit le lehet adni és egyedül a jelvényeknél számít a kategória. Persze nincs kizárva, lepődtem én már meg egy párszor minden irányban ebben a játékban. :D :D :D Én egyszerűen, erre nem merek számítani. Ezt nagyon nagy könnyítésnek tartom egy könnyű eventben. Én továbbra is termelem a kategória szerinti bedobhatóakat és ha szélesebb lesz a skála, csak örülök neki. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.2.22
    Éva0315, jutka190226, nolina1965 és 2 más kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!

    Elgondolkoztam az egytápos tenyésztésen. Sokszor jön már ilyen paár órás akció. Szerintem holnap 10:00 ó- ig várok a berakással. ;)
     
    Éva0315, Sauvage, HéricsBáró és 4 más kedveli ezt.
  18. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Szia!

    Mamarygen a 7.posztban ír erről.
     
    inanna11, Sanyat, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  19. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Szia.
    Mamarygen a 7. posztban arról ír, hogy bahás tenyészállatokat is be lehet adni. Arról nem, hogy például a héten csak emlőst lehet.
    Úgy gondolom, hogy, amit írtam egyértelmű, de fölösleges a semmit habosítani, ha nem világosítanak fel bennünket, akkor holnap délelőtt 10-kor minden kiderül.
     
    Kuzdern és Amira09 kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Az biztos, hogy emlőst kell tenyésztened, hogy jelvényed legyen a heti feladathoz. Állatot csak farmost tudsz beadni, tenyészállatból pedig bármit.
     
    Éva0315, Sauvage, nyuszi63 és 2 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.