Visszajelzés Született deszkás - tenyésztős event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 16.3.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Született deszkás" tenyésztős event csevegője

    okt képsor.png



    Az event kezdete várhatóan: 2022.március 17. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. március 23. (szerda) 14:00 óra

    Event jellege: teknőstenyésztés, eventablakba beszállítós - "építkezős" feladatokkal



    A tenyésztések kategóriák szerint meghatározottak:
    hüllők - benne az új tenyészthető állat: teknős, továbbá emlősök és madarak


    Kellékek a tenyésztésekből:
    vega pizza
    energiaital
    csuklóvédő

    Az event elkezdéséhez szükséges szint
    a teknőstenyésztéshez való hozzáférés miatt: 58. szint




    Az event feladatai a Hírek felületről, az eventórából és a területeken megjelenő event bejáratból érhető el:


    [​IMG]




    Az event leírása << ITT>> olvasható.



    Tenyésztés összefoglalása
    Bónuszlexikon a játékhoz

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot
    - a probléma leírásával, a farm nevével és az ID-számmal-:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére

    Panaszkönyv

    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!


    További tudnivalók a fórum használatáról:

    Házirend


    Sikeres játékot kívánunk
    a Farmerama csapata


    .
    Copyright © 2010-2022 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, -W-595-, Kuzdern és 14 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Eventezők!

    Ismerős és kedvelt event a tenyésztés bevezetéséhez készített játék.

    Most kissé változott a megszokott menetrend.

    Van "felröppenő", nem is egyféle. Különleges kellékek ezek.
    DEEE a tenyésztések adják, nem kell vadászni, nem kell érte "kapálni".

    Figyelni, számolni kell a tenyésztési csoportokban a különleges kellékek meglétét.

    Építkezős, három részletben teljesíthető részfeladatok adják a fő vázat.

    - Az egyik építkezésben (bal oldalon) alap teknősök + az egyik különleges kellékek jelentik a kihívást.

    bubi energiaital.png

    - A középső építkezésben teknős termények = gördeszkák + a második különleges kellékek a beadandók.

    bubi csuklóvédő.png

    - A jobb oldali rész feladataiban a színes, tenyésztett teknősök + a harmadik különleges kellékek jelentik a kívánalmakat.

    bubi vega pizza.png


    Figyelmet igénylő lesz az event, de az előzetes számításokat, pl. a termények pajtakészlet használatát lehet tervezni a kezdést megelőzően.
    A tenyésztések igényét igazítani kell a különleges kellékek előteremtéséhez.



    Várjuk az egyéni terveket, a megoldási javaslatokat.



    Sikeres event-teljesítést kívánunk!


    .
    Copyright © 2010-2022 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, -W-595-, stellácska26 és 27 más kedveli ezt.
  3. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Lehet, hogy nekem hiányosak a matematikai ismereteim, de akárhogyan is adom össze, 420 vegapizza??? o_O

    Az egy kicsit baromi sok teknőstenyésztés (820 szupertáp - 1640 teknős alapállat), lévén, hogy a vegapizzát egy az egyben ez a tenyésztés adja.... Az okés, hogy ezzel meg van az energiaital mennyisége is.
    És mindezekhez képest szerintem a rózsa teknősön kívül nem is ad számottevő nyereményeket ez az event...:sleepy:
    Ettől függetlenül természetesen megcsinálom, hisz mégis csak egy kihívás ;)
     
    Fätum, varga1234, Gabimami és 20 más kedveli ezt.
  4. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    a hüllő csoportba tartozó állatok tenyésztéséből is kapunk ilyen kelléket (50% eséllyel)
     
    Fätum, maszilva, -W-595- és 12 más kedveli ezt.
  5. Füles.01.27

    Füles.01.27 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok
    Számításaim szerint a különleges kellékekből szükségünk van 420 db Vega pizzára, ami a teknősök tenyésztéséből jöhet és tenyésztésenként 1-1 dbot kapunk.
    Energiaitalból 214 db-ra, ami ugyan 50 % eséllyel fog megérkezni a hüllők tenyésztéséből, de mivel a teknős is hüllő, így szerintem külön nem kell tenyésztenünk a mennyiséghez.
    Csuklóvédő 98 db szükséges, ami emlős vagy madár tenyésztésőből várható, minden tenyésztésből 2 db.
    Ezek ismeretében kb. 470-480 tenyésztésre van szükség, ami 960 db szupertáp felhasználásával megoldható, remélve, hogy a még beadandó állatok is kellő mennyiségben megérkeznek hozzánk.
    Szép napot mindenkinek
    Zsuzsa
     
    Fätum, zoldert, hóóvirág és 21 más kedveli ezt.
  6. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem hiányos a matematikai tudásod. :)

    De!

    A vega pizza nagy átlagban teknős tenyésztésenként majd 2 db-ot ad:
    - egyik darab 100%-ban garantált, mert teknős tenyésztésből kapjuk
    - a másik, a hüllős kategória alapján is társul a tenyésztéshez ...

    Javaslom az első "hüllők" kategória tenyésztése eredményének átgondolt elemzését.

    Jobb, ha kis lépésekben indítjuk majd a tenyésztést, minden összetevőre nagy figyelemmel.
    Itt a gyorsaság sok értékes elemet "elherdálhat".
     
    Fätum, gomboc58, maszilva és 28 más kedveli ezt.
  7. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Szia!
    Tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy más hüllők tenyésztéséből is kaphatjuk, de onnan csak fele arányban, akkor meg minek pazaroljunk?:sleepy:
    Teknősből meg amúgy is kellenek tenyésztett állatok is, nemde? ;)


    Szia Mamarygen!
    Így azért már más a leányzó fekvése! ;):pxD
    Bár az ismertető alapján nekem elsőre ez nem jött le, de igazad van! :inlove:
     
    maszilva, Kukackukac, -W-595- és 18 más kedveli ezt.
  8. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szió!
    Gyere a tenyésztős versenybe, mire lezavarod a 4 kör alap teknőst, meg is lesz a felröpid. :)
    Szerencsére a csuklóvédőből 98 db kell, amit madarak és emlősök tenyésztéséből szerzünk, de tenyésztésenként 2 db-ot, így ott 49 tenyésztésre van szükség.:)
    Én a középső résszel kezdek, gördeszkám van, amiből 45 db-ot kér a feladat, a kupiba vannak madarak, emlősök, így az a része meg is lesz.:)
    Aztán letudom a versenyhez szükséges 4 kör teknős tenyésztést, így reményeim szerint meglesz a bal oldal is.:)
    A jobb oldal viszont a felröpin kívűl kér tenyésztett teknőst 1-5 szintig, azt hagyom utoljára, talán keverek, majd meglátom, de a befejezés nem reménytelen.;)
    Sikeres eventezést, tenyésztgetést mindenkinek. ;)
    24-es piacon korlátozott számba kisebb gazdáknak alapáron tudok eladni gördeszkát, a farmnevem is ez ami a fórumnevem, így oda várok baglyot:)
     
    Fätum, ExupéryN1, maszilva és 28 más kedveli ezt.
  9. .Khrone.

    .Khrone. Fórumlakó

    Sziasztok!

    Kicsit javítja a végső tápszükségletet, ha megraktuk az 1 tápossal a szerelemlakot :)


    Jobban féltem a gördeszkától, de nem vészes amit kér. Ha lesz gazdaköri is hozzá, majd ott.....?

    Azt még nem olvastam, de lehet csak figyelmetlen voltam, mivel szokott lenni.

    Jó játékot mindenkinek!
     
    -W-595-, Kuzdern, PalMa és 12 más kedveli ezt.
  10. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    https://board-hu.farmerama.com/threads/küldetések-a-gazdakörben.6870/page-12
    Ahogy számoltam, oda 465 gördeszka szükséges ;)
     
    gkittus, maszilva, Kuzdern és 14 más kedveli ezt.
  11. fiam62

    fiam62 Fórum hercege

    gkittus, Kuzdern, PalMa és 8 más kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Hogy akkor számot is tegyünk ehhez: a 420 vega pizzához 280 körüli teknőstenyésztés kell; ez ad a teknőssége okán 280 vega pizzát, és a hüllősége okán is ad 140 körüli (50%) vega pizzát. Mivel a hüllöknél csak esélyszám van, lehet több vagy kevesebb is valamivel, így két körből össze is jöhet akár (2x132=264), de az első kör eredménye alapján már könnyebb lesz tervezni.

    Ha maradunk a 280 tenyésztésnél, akkor ahhoz 560 szupertáp (ha nem lesz egytápos a hétvégén) és 1120 teknős kell. De fontos, hogy ez csak irányszám, lehet több vagy kevesebb is valamivel.
     
    Fätum, zagimichna, hóóvirág és 33 más kedveli ezt.
  13. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Teknős tenyésztős házibuli.:D
    Részletek: Itt

    Sok szép új teknős kívánok mindenkinek!:)
     
    Fätum, ildiko44, maszilva és 23 más kedveli ezt.
  14. zolmány

    zolmány Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Bízok benne, hogy lesz hétvégén is boom mert csak szombaton tudom megcsinálni!
    Sőt én még egytápos tenyésztésre is számítok, de valószínű az pont nem szombaton lesz!
     
    -W-595-, Kuzdern, PalMa és 10 más kedveli ezt.
  15. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    maszilva, Kuzdern, Éva0315 és 11 más kedveli ezt.
  16. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója

    Szia!
    Holnap lesz BOOM!
    Én már 1 tápossal vegyesen bekészítve várom! A többit majd meglátom!!!
     
    ildiko44, -W-595-, jucus100 és 10 más kedveli ezt.
  17. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. Hát elég sok teknős kello_O:sleepy:
    Őszintén szólva hiába van elég sok narancs teknős óllam , de időm az nem volt teknőstenyésztésre..:oops: párezer tápot ugyan össze-gyűjtöttem de időm nem volt 0-ni nem hogy tíz de még 1óra szabad se:oops:xD
    Hát max abban bízhatok hogy kapok vissza állatokat a babby boom alatt:)
    A Tápokat el is adtam mert időm továbbra se lesz:wuerg:
    Hiába idő nélkül eventezni elég nehéz...:sleepy:
    Szupertápom az legalább lesz elég:)az is valamixD
     
    ildiko44, -W-595-, jucus100 és 11 más kedveli ezt.
  18. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia ;)

    Nehogy már problémát jelentsen a 11-es piacon a teknős;)8)
     
    -W-595-, Kuzdern, PalMa és 8 más kedveli ezt.
  19. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Szia
    Így a számításaid szerint a Vega pizzával valóban végez az ember lánya, DE Energiaitalból 214 db kell, ami csak 50 %-os eséllyel jöhet, így a hüllőkből még biztosan kell tenyészteni a kellő mennyiséghez, ha meg szeretnénk szerezni a 4. szintű teknőslakot.
    Szerintem biztosan több szupertápra lesz szükség, nem lesz elég a 2 kör teknős.
    De igazad van, majd az első kör után meglátjuk.
    Én is úgy gondolom, hogy a teki tenyésztő verseny után meg lesz a kellő röpi.
    Szép napot mindenkinek.
    Zsuzsa
     
    Utoljára szerkesztett: 16.3.22
    ildiko44, jucus100, -BombadilToma- és 5 más kedveli ezt.
  20. .Macskusz.

    .Macskusz. Fórum ismerője

    Sajnos így is kell 820 alapteknős a tenyésztéshez, + 115 beadni a feladatba = 935 teknős. 2 hete teknősök vannak kint az egy szabad területen, de így is csak 500 van jelenleg. Egy kicsit elszálltak ezzel az eventtel. Csinálom, legfeljebb jutok amig sikerül.
     
    parrahviki12, ildiko44, Kuzdern és 8 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.