Visszajelzés Találkozunk a strandon I-X. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 11.6.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája



    Találkozunk a strandon I-X.


    Találkozunk a strandon plakát.png
    Az event kezdete várhatóan: 2020. június 12. (péntek) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2020. június 22. (hétfő) 14:00 óra

    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős
    Az event növényei:
    Napernyővirág, Szemüvegkaktusz, Strandlabdakaktusz, Játéklapát-virág

    Az event felröppenői:
    Gumibelső, Homokforma, Játékvödör
    Az event malomtermékei:

    Malac-úszógumi, Búvárszemüveg, Vödör és ásó

    Az event elkezdéséhez 3., sikeres befejezéséhez 75. farmos szint szükséges.

    Az eventhez sok kellékre lesz szükség, és egy-egy feladatsor teljesítésére mindössze 24 óra áll rendelkezésre.
    Ha valaki hibát vét, akkor nem sok ideje marad korrigálni, ezért érdemes nagyon körültekintően
    és átgondoltan hozzáállni a feladatokhoz!

    Továbbá az aktuális napi küldetésen túl a következő napra várható követelményeket is érdemes figyelembe venni!

    A gazdaköri feladatok - a későbbiekben részletezett időpontokban - a hírek felületről, az eventórából és Gazdakör épületéből érhetők el.

    [​IMG]

    Kérünk Téged, amíg hivatalosan nem jelezzük, hogy az event elkezdődött,
    ne indítsd el a feladat teljesítését!
    Továbbá javasoljuk, hogy az event teljesítését ne hagyd az utolsó pillanatokra!

    Az event ismertetőjét >>> ITT <<< találod.


    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet
    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.
    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:

    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok
    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!

    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje
    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv
    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend



    Copyright © 2010-2020 Magyar FARMERAMA csapat
    Wellwisher

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.


     
    Kuzdern, .barbi1., marcsi152 és 5 más kedveli ezt.
  2. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Kedves Eventezők!

    Különleges gazdaköri küldetéssorozat elé nézünk.

    Különleges, mivel 10 egymást követő 24 órás feladatsor következik.
    Különleges, mivel az eventtárgyak más-más időpontban érkeznek a játékba és az utolsó feladat végéig játékban is maradnak.
    Érdemes alaposan végigondolni a taktikát a sikeres teljesítéshez.

    Az első, gondolkodásra és taktika kidolgozására inspiráló tény, hogy az első napon érkező eventnövényt tovább kell termelnünk, hiszen a második napi beadásokat csak ebből tudjuk teljesíteni.
    Viszont a 3. napra érkező feladatsor már felröppenőket fog kérni, így gondoskodnunk kellene arról, hogy az eventkezdést olyan növénnyel/fával várjuk, melyből a lehető legtöbb felröppenőre számíthatunk.

    Ehhez az együttgondolkodáshoz hívlak meg Benneteket egy jó taktika kidolgozására.

    Matek:

    matek.jpg

    A számolást, mely >>> ITT OLVASHATÓ <<<, köszönjük -BombadilToma- gazdatársunknak!
     
    -kaktuszable-, Kata_rzis, Kuzdern és 11 más kedveli ezt.
  3. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Milyen aranyos a malac úszógumi! :D
    Kár, hogy az sokkal inkább zsiráf.... o_O Vagy így néz ki egy génmódosított malac...?;):p:music:
     
    erko63, furmint111, -kaktuszable- és 16 más kedveli ezt.
  4. ERNŐKEE41

    ERNŐKEE41 Aktív író

    Uppssz...Ezt sajnos nem fogom tudni megcsinálni..Se bőrönd,se edény?? Majd megírom,hogy remekeltem-e??..Szép Napot :)
     
    babi358 és .barbi1. kedveli ezt.
  5. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Sziasztok.

    Elöljáróba nem kell piac hozzá.

    Bőrönd,Fazék= Halas ládában is lehet kapni

    Ékszer= Hajós ládából is lehet kapni
     
    -W-595-, -BombadilToma-, Kuzdern és 12 más kedveli ezt.
  6. Szaby200342

    Szaby200342 Junior szaki

    Nem tudom mit írhatnék ehhez...
    90-es szintű vagyok, se ékszerem, se bőröndöm, a tölgyesem tele van rakva állattal...
    A dekorok se vonzóak, azokért a ládákért...-.-
    A résznyeremények meg hááááát... :music:
    De nem szomorkodok, lesz mit csinálni bőven ez mellett is. :D
     
    szida57, Kuzdern, .barbi1. és 8 más kedveli ezt.
  7. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Elolvastam az eventismertetőt, és bár valóban szeretek eventezni, szeretem a kihívásokat, úgy gondolom, hogy ezért nem bontom meg az erdei tisztásomat.... :eek:
    Aztán végigfutottam még egyszer a nyereményeket, és megláttam az egyetlen elbizonytalanító körülményt, ami miatt most dilemmába estem. A bónuszláda, ráadásul nem is egyszer! :D
    Szóval erre még aludnom kell egyet, bár erősen hajlok a kihagyásra, lévén, hogy nekem soha nem azokat a nyereményeket adják az ilyen ládák, mint amire várok, vagy amire szükségem van éppen...:sleepy:
    Aki megcsinálja, annak sikeres teljesítést, aki nem, annak pedig jó pajtatöltögetést, gazdakörizést! ;)
     
    papos52, pietro52, -kaktuszable- és 14 más kedveli ezt.
  8. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Én nekem csak a Homokvár-építész VI kell, így két naponta kell majd csak csinálni. :music:

    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
  9. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Ez már vonzóbb taktika, Wolf!
    Most sikerült elbizonytalanítanod, főként, hogy pont itt adja a bónuszládákat is! :sleepy::oops:
     
    Jagielka, papos52, gionvivien és 9 más kedveli ezt.
  10. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Miért? :)
    Számomra az a szerszámos láda nem sokat ér (semelyik se), mivel amit kapok abból a ládából éves szinten, 2 perc alatt összeszedem nullapercezéssel + én 3 évente talán építek 1 ólat. De lehet sokat írtam. :D

    A trágyás ládát viszont imádom, így Én csak a homokvárra hajtok, és mivel mindig 2 naponta van a homokvárra vonatkozó küldetések, így számomra egyszerű lesz. :)
     
    furmint111, Domos52, hóóvirág és 17 más kedveli ezt.
  11. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    A beadandón mindig az előző feladat eventnövényét értsük?
     
  12. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok . Nekem nem volt kérdés mert foglalt a tisztás.o_O is:)
    Szerencsére semmi kihagyhatatlan,maga a játék az persze érdekes lehetne.:D
    Lehet hogy bele is kapok a röpi részébe , az tetszik;)xD
    Aki csinálja jó taktikázást és szerencsés bónuszláda nyitásokat.:):D
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    Koppi, furmint111, pietro52 és 12 más kedveli ezt.
  13. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa


    Szia.

    Nem lehetetlen amit akarsz.

    Viszont nézzük az egyszerűbb esetet.

    Ha csak röpi 4502db PÉ. (10 nap folyamatosan termelés) mamutokból nem lesz ennyi.
    (10nap Gumibelső 400 db+ 6nap Homokforma 240 db+ 2 nap Játékvödör 80db)

    Ha malac úszógumi:174db(3480 gumibelső +174db ékszer).

    Itt nem a logika lesz a buktató inkább a beadandó.

    Amennyiben lenne némi + % a dekor mögött talán élhetőbb event lett volna,
    sajnos ez így bőven kimarad de ez van .




    EventnövényPajtaértékGumibelsőMalac úszógumiBuvárszemüvegHomokformaVödör és ÁsóJátékvödör
    1 nap865 dbMalac úszógumi140db gumibelső
    2 nap358007db ékszer
    3 nap115db7 db
    4nap59600Buvárszemüveg250db szemüvegkaktusz
    5 nap1100 db5db5db fazék
    6 nap94900
    7 nap1025 db315 db
    8 nap134100Vödör és Ásó300db játéklapát
    9 nap1405 db6db270 db60 db játékvödör
    10 nap2158006db bőrönd
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    furmint111, fabatka, Pink063 és 13 más kedveli ezt.
  14. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Valóban viszonylag ritka, hogy a tölgyes is kelljen eventhez, de azok az érvek, hogy azért nem eventezem, mert a tölgyesben mamutok vannak, háááát hogy is mondjam.....
    A mamutok sem tűnnek el, ha kitöröljük a tölgyesből. A mamutok a tölgyesen kívül még két helyre kitehetők. Létezik prémiumos mentés, illetve a munkásoknál van építőmester.

    Aki nem szeretne eventezni, mert más dolga van, vagy nincs kedve, vagy az ajándék nem motiváló, az teljesen érthető indok, de hogy "nem bontom a tölgyest"...... :wuerg:
    Időnként olyan érzésem van, hogy alapból azt keresik egyesek, amiért nem állnak neki eventnek.
    Ez is szíve-joga bárkinek, de hogy a csevegőt nem viszi előre egy icipicit sem, az tuti.

    Mintha divat lenne a csevegőt úgy indítani, hogy keressük a kifogásokat, fanyalgunk egy kicsit, hogy megadjuk a fumigáló alaphangulatot.
    Való igaz, bonyolult, macerás event, átlagos nyereményekkel. Aki szeret eventezni, az figyeljen oda, mert sok benne a hibalehetőség, aki csak fanyalogni tud, az csináljon mást a farmján.

    Sok olyan játékos van, akik azért eventeznek, mert legalább van valami változatosság a búza kapálás és a dekor aratások között.
    Bízom benne, hogy ők nekiállnak és eredményesen teljesítik azzal a jó érzéssel, hogy újra megcsináltam egy feladatot, megfeleltem egy kihívásnak, vagy csak egyszerűen jól szórakoztam.
     
    -kesudió-, fabatka, dancsi81 és 42 más kedveli ezt.
  15. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Ez egy kicsit húzós.A mamutjaim és a raktárházak a tisztáson vannak nekem is. Nagyon gondolkodnom kell,hogy hozzákezdjek.Először is egy értelmes kimutatást kell csinálnom,hogy tudjam is,mit mikor kell csinálni. Azt hiszem,hogy holnap ha kezdés előtt learatom a tölgyes,akkor megcserélem a területet.Átrakom őket a főfarmra,10 napig ott fognak dekkolni. Azért még gondolkodom rajta,de ez az egész egy nagy dilemma.Ehhez egy főállású farmossá kell átváltanom!!!!
     
  16. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Hát én nem tudom ezt hogy találták ki. Tölgyes, többféle növény, többféle felröpi egy területről. Különböző érési idők. Igen nagy odafigyelést és sok időt igényel. Részemről biztosan nem kezdek bele, mert először is nem bontom a tölgyest, másodszor meg ennyi időm nincs rá és nincsenek is olyan szupi nyeremények. Nem ez az első 24 órás event amit kihagyok.

    Aki belekezd annak sikeres befejezést kívánok!
     
    Pihepehely, a1a4, Jégrém és 5 más kedveli ezt.
  17. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Pont ebben a témában akartam íni... Már itt előttem is sokan írták, hogy emiatt nem bontják a tölgyest...
    Szóval, az a helyzet, hogy a másik eventnél is éppen az van, hogy olyan gyéren adja a Szédült szántón a fás felröppenőt, hogy mindent le kell(ene) szedni, és fásítani a területet. Szakmámból adódóan nem is lenne ellenemre, de ide inkább játszani jönnék :). És akkor jön ez.
    Kiemelem, nagyon tetszenek a régebbi és új eventmechanikák, minijátékok, meg az egész felépítés; de nagyon nem támogatom az örökös rendezkedést. Csak itt vagy ott ültethető növények, részterületeken és csak bizonyos elemekből jövő felröppenők... Lassan elfelejtjük, pontosabban el próbálják felejtetni velünk, hogy ez egy FARM. A kitett szántók, ólak és fák NEM felröppenőgyárnak vannak kint, hanem a (nem eventes) gazdaköri feladatokat teljesítenénk, állatainkat táplálnánk, netalán még növényeket nemesítenénk, (horribile dictu) gyönyörködnénk benne, abban, amit évek alatt felépítettünk.
    Ebből következően az eventek legalább nagy részét úgy kellene kidolgozni, hogy egy kiegyensúlyozottan működő farm különösebb átrendezés nélkül tudja teljesíteni (pár évvel ezelőttig ez így is volt...). Én ha cserélek egy ólat, mondjuk egyik terményest egy másikra, akkor áttekintem a szerkezetet (milyen tápból kell majd több és miből kevesebb, kell-e cserélnem 1-2 fát emiatt, és van-e elég állatos ól a terményes ellátásához), és figyelem a farmomat, hogy működik-e, megmarad-e az egyensúly, vagy be kell avatkozni. Nekem ez jelenti a játék fő örömét, és ebbe szállnak bele páros lábbal az ilyen eventek, amikor pl. le kell(ene?) bontani a tölgyest (ahol én történetesen az állatos ólakat és fákat tartok).
    Tehát ez az event kiváló lenne, ÖNÁLLÓAN (mert szerintem bőven elég egyszerre egy eventre figyelni), és a területek tetszőleges formában történő igénybevételével. Már csak azért is, mert adott esetben tényleg több napra előre kell tervezni és számolni, hogy elég lesz-e mindaz, ami van, vagy változtatni kell. Kiváló LENNE, így nálam csak elégséges, vagyis pont azt jelenti, hogy "most még utoljára..."
    Tudom, sokan mondják most, hogy nem kötelező. Játszani sem kötelező. Nem is, sem játszani, sem eventezni nem fogok mindenáron. Viszont egy játéknak a játékban részt vevők döntő többségének maradéktalan örömét kellene szolgálnia, és a fenti hozzászólásokból úgy tűnik, hogy a megszokottnál nagyobb arányban váltott ki elégedetlenséget, ami - valószínűleg - részben az általam megfogalmazottakban gyökerezik.
    Szóljatok le, ha nincs igazam; szerencsére elég fantázia van az eventek alapjában és felépítésében, nem kell eltúlozni azzal, hogy ezek egyszerre fussanak, és - az ebből fakadó kényszer miatt - csak a farmos területek egy részén zajlódjanak. (Mindemellett a Bahamán megint hetek óta "nem történik semmi", a növények 20-30e felett vannak, mert parlagon mégsem hagyjuk a földeket, ugyebár...)
     
    Zsu065, Nikike7709, karippa és 27 más kedveli ezt.
  18. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Mindegyik felreppenő jön növényből, így a mamutok maradnak a helyén, és pár null percezéssel meg is van oldva a felrepi. ;)

    Én egy szóval se írtam, hogy mamutokból lesz meg minden. :music:
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    -kaktuszable-, Melan, parrahviki12 és 5 más kedveli ezt.
  19. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Mások vagyunk sejtettem hogy nullázni akarsz,
    de annyit nem ad ez az event még úgy se hogy csak szupertrágyát kellene áldozni erre az ötletre;).
     
    nagyjuli, Melan, Mica67 és 6 más kedveli ezt.
  20. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Tudom hogy nem éri meg, de engem csak így szórakoztat. :inlove::D
    ----------------

    Aki nem érti az eventet, bátran írjon ide a csevegőbe, segítünk mindenkinek. Fel a fejjel, és sok sikert mindenkinek! :inlove:
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.