Fórum játék TOP csevegő, esély latolgató + Tipp-TOP 2017. /Maci roadshow: szüreti tippverseny/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: *-ToFarmer-*, témanyitás ideje: 10.11.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. *-ToFarmer-*

    *-ToFarmer-* Fórum mestere

    Üdv Gazdák! ;)

    Hamarosan elkezdődik a 2017-es szüreti event, az év (farmos) eseménye, a TOP! :D:music:
    Ahogy olvastuk, már elég sokan várjátok a TOP-hoz tartozó tippjátékot, melynek a gangon is hangot adtatok párszor. :)

    Remek hírem van számotokra! :D Idén nem marad el a tippelés! Ezúttal egy picit más formában hozzuk el, de alap koncepcióban megegyezik a régebbi ilyen játékokéval. ;)
    [​IMG]


    A játék időtartama:
    Kezdete: 2017. november 14. (kedd) 10:00 óra
    Vége: 2017. november 19. (vasárnap) 17:00 óra



    Öt kérdésre kell válaszolnotok. Mindegyikre maradéktalanul egy tippet kell leadni. Számban adjátok meg a tippjeiteket! Nem kell sem pontot, sem tizedesvesszőt használni! Minél közelebbi a tipp, annál jobb. (Mindegy, hogy alulról vagy felülről lett megközelítve a szám.)

    1. Mennyi lesz a TOP1000 alja? (avagy: Mennyivel lehet a TOP1000-ben maradni?)
    2. Hány magyarnak sikerül beverekednie magát a TOP1000-be?
    3. Hány magyar lesz összesen a TOP3000-ben?
    4. Mennyit fog összesen bedobni (PÉ-érték) az első helyezett?
    5. Mennyi lesz a TOP3000 alja? (avagy: Mennyit dob be az, aki a legutolsó?)

    + a farmnevedet kell megadnod (Mindenki csak egyszer nevezhet. Egy játékos csak egy farmjáról tippelhet.) A játékban a Bigpoint Gmbh. csapat tagjai is részt vehetnek.

    Tippeket itt kell leadni:
    (lezártuk az űrlapot)
    [​IMG]


    Öt nyertese lesz a Tipp-TOPnak. :music: Az alábbi módszerrel döntjük el, hogy ki mit nyer:
    Minden kérdésre a legközelebbi tippet leadót "kiemeljük". Így az 5 nyertesünk már meg is van. Ezután a sorrendről kell határoznunk.
    Minden "kategória" nyertesének a másik 4 kérdésre adott tippjét vetjük össze a többiek fennmaradó válaszaival. Így megállapíthatjuk, hogy a többi kérdésben mennyire volt jobb vagy rosszabb a többieknél.

    A fórumjáték nyerteseinek kihirdetésére azután kerül sor, miután a BP közzéteszi a hivatalos végeredményt.

    Lássuk a nyereményeket!
    Az értékes nyereményeket egy titkos mecénás jóvoltából, a cserenapo(ko)n fogjuk elküldeni a nyerteseknek.

    Az első helyezett jutalmai:

    1 db Sajtgazdaság 4.szint: rózsaszín
    1 db Pehelytollgyűjtő állomás 4.szint: rózsaszín
    1 db Tehenészet 4. szint: rózsaszín

    [​IMG]

    A második helyezett jutalmai

    1 db Pehelytollgyűjtő állomás 4.szint: rózsaszín
    1 db Tehenészet 4. szint: rózsaszín
    [​IMG]


    A harmadik helyezett jutalmai:

    1 db Tehenészet 4. szint: rózsaszín
    [​IMG]



    A negyedik és ötödik helyezettek jutalmai


    1 Termékcsomag ***
    [​IMG]


    *** Termékcsomag: Három (a nyertes által) választott termék fajta, 3 különböző farmról lesz küldve napi szinten, egészen Szilveszterig. Ez azt jelenti, hogy napi 3 értékes termék több, mint egy hónapon keresztül! Ez a piacon CSP-vé konvertálható. ;)


    Hajrá magyarok! Sikeres tippelgetést mindenkinek! :D:inlove:
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 19.11.17
    .barbi1., Vyca-cica, Bokalmgazda és 60 más kedveli ezt.
  2. *-ToFarmer-*

    *-ToFarmer-* Fórum mestere

    Sziasztok! :music:

    A TOP külön csevegője lehet ez a topik! :)

    A topikban megoszthatjátok a tippjeiteket. (De csak a linken leadott tippeket vesszük figyelembe a fórumjáték során!) Kibeszélhetitek a számokat, hogy az illető, miért gondolja így/úgy.

    Ez a hely csak a TOP-ról és a szurkolásról fog szólni. Nyugodtan írhattok ide is! ;):D
     
    Utoljára szerkesztett: 14.11.17
    meszimarsi, AnkaFD, HéricsBáró és 15 más kedveli ezt.
  3. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Úgy olvastam ez lesz itt a TOP csevegő. ;)

    Jöttem kérdezni.

    Jól olvastam, lesz magyar zászlós címer fehér háttérrel, ugye?

    A másik kérdésem, hogy indulunk-e együtt vmi fix összeggel? Például 9 darab hármassal (a "3 a magyar igazság" apropóján), vagy ez most nem cél?
    Véleményem szerint ennél kevesebbel (333milla) a TOP1000 nem teljesíthető. (Ne legyen igazam!)

    Ha indulunk együtt, akkor mikor? És utána meddig maradunk együtt?

    Van erre ötlete, terve valakinek?
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 34 más kedveli ezt.
  4. Rudolfbeer

    Rudolfbeer Törekvő

    Sziasztok!

    Naná, hogy együtt haladunk, mint mindig. Én legalábbis benne vagyok.
    Címert megváltoztatjuk ahogy eddig is és mehet a 9db hármas már akár az elején is, mivel most egyből bele lehet csapni a lecsóba!
    Hogy meddig maradunk együtt? Amíg veszélyben nincs a bentmaradás az első 1000-ben! Természetesen ne hagyjuk az utolsó pillanatra.
    Hogy kinek mikor indul be a veszélyérzete azt mindenki maga dönti el.
    Részemről a 9db hármas maradhat az event vége előtti utolsó 8 óráig.
    (Azért bízom benne, hogy nem kell rátenni többet)
    Hajrá! ;)
     
  5. wiktorka17

    wiktorka17 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Jó hogy van ez a topik, örülök neki.
    Nekem is magyar zászlós lesz a címerem. :) A 9x3 szerintem is kevés lesz de indulásnak mindenkép elég. ;)
    Hogy meddig maradunk együt? Remélem az utolsó pillanatig. :D
    23.-án viszont dolgozom, és 14:00 nem érek haza. :( Ezért legkésőbb hajnalban döntenem kell menyi legyen a vége amit beadok.
     
    Gio, meszimarsi, AnkaFD és 25 más kedveli ezt.
  6. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok :D Ehhh, nem vettem észre, hogy itt van az esély latolgató csevegő is, és nem csak a tippelde xD Na. Hát nem sokára indul a mandula. Nagyon izgalmas lesz megint. Az event csevegőbe már betettem egy kis elemzést, de mivel ez a tippelde csevegő is hoztam ide is.
    TOP év​
    Alsó érték​
    Növekedés %​
    Teteje​
    Növekedés %​
    2012 (500)​
    114 098 496​
    .​
    808 803 840​
    .​
    2013 (500)​
    173 219 024​
    51,82%​
    2 062 961 920​
    155,06%​
    2014​
    143 990 592​
    -16,87%​
    3 378 383 872​
    63,76%​
    2015​
    219 898 528​
    52,72%​
    4 271 772 672​
    26,44%​
    2016​
    282 859 915​
    28,63%​
    8 273 333 292​
    93,67%​
    Az eredeti táblázatomba csináltam készítettem prognózist, de azt itt kihagyom. Nem a Tipp verseny miatt, hanem mert egyszerűen nem tudom megbecsülni mennyi lesz az idén az annyi. Várok még vele. És remélem Rudinak lesz igaza, és nem kapunk sikító frászt a bent maradásért.
    Szia Zsu :) Nekem volt. Azt mondtam, ha nem elég a 9*3 akkor legyen 400.300.200 Persze kérdés, hogy ez elég lesz e?
    Jóóóóóó, én hiszek Neked, mint mindíg :) A lelket légyszi tartani bennünk xD
     
    Utoljára szerkesztett: 14.11.17
    Rebcsok, meszimarsi, AnkaFD és 24 más kedveli ezt.
  7. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    És ilyenkor nem féltek attól, hogy ha megindultok 9 db 3-assal, akkor már az elején felnyomjátok a TOP alját? Esküszöm, hogy nem kötekedésképpen kérdezem, hanem őszinte kíváncsiságból. Én teljesen kívülállóként, abszolút TOP-szűzként arra gondolnék, hogy eleinte csak kicsiket csöpögtetnék és a végén dobálnám be, ami a csövön kifér, nehogy meglepetést okozzanak már az elején azzal, hogy bedobok 9 db 3-as összeget és már másnap fölötte lesz az alja...

    De tényleg ne legyen igazam, kívánom, hogy szépséges sikereket érjenek el a magyarok! :) Partvonalról szurkolok :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 14.11.17
    Rebcsok, meszimarsi, icus08 és 27 más kedveli ezt.
  8. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia! :)
    Rendben, indulunk 9 db hármassal és a következő lépcsőfok 400.300.200 lesz.
    Azt még nem tudom, hogy én mikor kezdek. Talán holnap este.

    Csak kapkodom a fejem ezektől a paplanos izéktől. Jól olvasom, 200 ládát lehet venni? Abból vajon mekkora pajtaértéket lehet kiszedni? Mert számolnunk kell azokkal is, akik a pajtakészletük mellett a pénzüket is használni akarják.....
    Lehet kész paplant és hozzávalókat is bontani, ugye?

    És van még az ezüstös láda, ami szintén adhat olyat, amit beadhatunk? Mivan???
    Beadok valamit és kapok valamit, ami ad valamit, amit beadhatok azért, hogy kapjak valamit, ami ad valamit, amit beadhatok....... stb stb stb xDxDxD

    Jónás! Ez már nem is csavar, hanem mókuskerék..... xD

    A nyeremények? Végre valami.
    Lehet, hogy másnak nem számítanak, de én ezekért a dekorokért hajlandó vagyok pajtát söpörni. Minden pótolható, de ezek a dekorok (főleg a TOP1000-es) minden eddigi tp bónuszomat felülmúlják. Nálam most top-értékesek.
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 33 más kedveli ezt.
  9. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Hát én részemről nem. Nem gondolom, hogy azonnal beteszünk egy ekkora induló értéket. Várunk, én legalábbis várok. El leszek az eventekkel. Majd hétvége felé már látjuk, hogy áll a lista és majd akkor. Tavaly se az elején csaptunk a lecsóba xD
     
    Rebcsok, meszimarsi, AnkaFD és 17 más kedveli ezt.
  10. breki072

    breki072 Fórum elő legendája

    Utoljára szerkesztett: 14.11.17
  11. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Ha a legrosszabb eshetőséggel számolok a paplanok tekintetében, akkor a legkisebb pajtaértékű a rózsaszín folt, ha mind a 200 láda adna csak egyetlen rózsaszín foltot, darabja 25.000 PÉ, akkor vásárlással legalább 5.000.000 PÉ-ket lehet szerezni, legjobb eshetőséggel számolva virágos folt, ami 100.000 PÉ / db, az 20.000.000 PÉ lehetne max, nem is számolva a Jackpot-lehetőséggel, amikor a láda ennél is több virágos foltot ad(hat)....De mivel senki sem nyithat csak ,,rossz" ládát és csak a ,,legjobbat", ezért a 200 ládában lapuló pajtaérték 5 milliótól 20 millióig (és a jackpot miatt akár fölötte is) bármi lehet...

    Szerintem...
     
    Rebcsok, meszimarsi, AnkaFD és 20 más kedveli ezt.
  12. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Szia!
    Viszont lehet ezzel szerettek volna kedvezni azoknak a gazdáknak akik inkább ezt a lehetőséget választják és ugyan úgy bejutnak és még X mennyiséget is tudnak spórolni! Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz a TOP1000 legutolsó bejutójának beadásának csp értéke! :)

    !!! RIA RIA HUNGÁRIA !!!
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 17 más kedveli ezt.
  13. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia! :inlove:
    Várj csak, a láda eventgazt is ad, nem? Tehát nem számolhatunk 200 db (legalacsonyabb) hozzávalóval. Ki tudja, hogy a 200 láda hányszor ad gazt a lepedők helyett. Csavaros, csavaros.....
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 18 más kedveli ezt.
  14. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Lepedők helyett? Hm. Rájöttem, hogy nekem (és ez abszolút az én hibám) nem egyértelmű a paplanos ládás buli ismertetője. Nekem a normál, gyakori, különleges, jackpot oszlopok úgy tűntek, hogy az egész oszlop tartalma benne van a ládában, nem csak az egyik sor...Ezért számoltam minimum 1 rózsaszín folttal minden ládában. Amíg ezt nem érzem tisztának, inkább nem matekozok itt veletek, nehogy összezavarjak valakit :(

    Szerk: Már rájöttem, hogy nem vagyok normális. Biztos, hogy csak 1-1 sor kapható az adott oszlopon belül. Viszont ettől még tartom, hogy irdatlan PÉ összeszedhető kizárólag ládák vásárlásával...
     
    Rebcsok, meszimarsi, AnkaFD és 15 más kedveli ezt.
  15. breki072

    breki072 Fórum elő legendája

    Felesleges olyat számolni ami szerencsefaktoros még akkor is ha tudjuk mik lehetnek és mennyi
     
  16. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Hupsz! :oops:

    "Minden ládából csak 1 nyereményt kapunk."

    Én azt hiszem, hogy ez azt jelenti, hogy a normál oszlopból is csak egy cellányi ajándékot.
    Keresek modit, aki tudja....
     
    meszimarsi, AnkaFD, mimi és 15 más kedveli ezt.
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia nemzsu!

    Teljes táblázatból 1 db-ot sorsol ki a gép, csak azért nem a megszokott módon került felsorolásra, mert különböző eséllyel kapunk a tárgyak közül.

    Elnézést, ha félreérthető, ha gondoljátok, módosítom, csak szóljatok ;)
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 16 más kedveli ezt.
  18. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Aki szokott pókerezni, az tudja: egy kemény kezdés nem feltétlenül hat a húzás irányába, általában pont ellenkező a célja.
    Ha lassan csöpögtetve megy a menet, az ár olyanokat is magával hozhat a végéig is akár, akinek korábban elindulni sem volt szándéka... nagyon kétélű ez a dolog.
    Mivel egy folyóba nem lehet kétszer belelépni, soha nem fog kiderülni az igazság.
     
  19. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Kedves Tamás, nem félreérthető, szerintem csak én voltam naaaagyon vaksi :oops: Bocsesz.

    Na. 200 db ládából legrosszabb esetben mind a 200-ból csak eventnövény lesz és a legkevesebb...Akkor az 200*25 db papucsvirág, ami 5.000 db, darabjának 40 csp PÉ-e van, ha valaki azt kívánja bedobni a TOP-ba :D Mert miért ne :D Akkor az csak 200.000 PÉ. Ezt biztos, hogy minimumnak tekinthetjük, mert ettől csak értékesebb dolgok lehetnek a ládákban.

    A Jackpotnál lehet 10 db paplan is a ládában...extrém Fortuna kegyeltjének lehet 200 * 10 db paplanja, az 2.000 db paplan, ami önmagában 500 millió PÉ lenne, szóval erre ne is merjünk gondolni.

    Ha egyenlő eloszlás lenne, és 3 ládából jönne legalább 1 rózsaszín, 1 kék és 1 virágos folt, akkor 3 ládánként lehetne paplant készíteni, aminek magasabb a pajtaértéke, mint a 3-féle foltnak külön-külön. Akkor a 200 ládából kb. 66 db paplan készülhetne el, ami 16.500.000 PÉ-ket jelent. Én személy szerint nagyjából ezt jelölném meg átlagos PÉ-mennyiségnek a 200 ládából (hiszen jöhet ennél sokkal több is, akár kész paplan, akár sokkal több folt, de rossz esetben csak eventgaz).

    Erre eddig nem is gondoltam. Köszönöm a szemlélet-kiigazítást, asszimiláltam! Víg napot, Polgár! xD Viccet félretéve: köszönöm tényleg és hajrá, hajráááá! Megy a drukk! Mosd le őket ;)
     
    Tigrislady, Rebcsok, meszimarsi és 17 más kedveli ezt.
  20. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok,

    Nekem ez lesz az első TOP. Tavaly a partvonalról drukkoltam az indulóknak, de elhatároztam, hogy a következőn már indulok :) és azóta gyűjtögettem szorgalmasan, remélem kellő mértékben feltöltöttem a pajtát :oops:

    Tetszik minden közös megmozdulás, egyforma címer, egyforma beadások, egymás buzdítása... :)

    A játék kedvéért 3 lépésben is mehetnénk a 9x3-ig (9x1, 9x2, 9x3) és ahogy kicsúsznánk az 1000-ből, mindig lépnénk a következő szintre. A legvégén meg a 400300200, vagy ha ez kevés lenne, akkor 9x4 :) ennyi elég kell, hogy legyen :oops:

    Jó játékot és jó szórakozás kívánok magunknak (a szurkolóknak is)!:) Hajrá, magyarok!:inlove:
     
    Rebcsok, meszimarsi, mimi és 19 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.