Általános témák alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 30.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Melyik a népszerűbb állatcsoport?

  1. A normál Farmerama

    0 szavazat
    0.0%
  2. A megújuló Bahamarama

    0 szavazat
    0.0%
  3. Semelyik mindkettő béna

    0 szavazat
    0.0%
  4. A különböző Eventeken létrejövő állatok(vagyis a tenyészettek)

    0 szavazat
    0.0%
Több válasz kiválasztása lehetséges.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Furcsa a helyzet mert 2 mastercadnál sem hagyta a vásárlást,de a csöves maetronál igen,vicces dolgok ezek,és biztos,hogy jók a mastercardok mert most fizettünk vele számlát,oszt ki tudja hogy hol a hiba,a banknál is lehet és a játékba is lehet,viszont ha valaki fizetett a mai napon otp-s mastercardal és sikeresvolt akkor nálunk van a bibi.
     
    jófarmerlány kedveli ezt.
  2. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Mementori!
    Mivel OTP-írtál, ezért azzal kapcsolatban írom le a teendőket.
    Az OTP-nél már november elején kiértesítették az összes ügyfelüket az internetes vásárlás változásáról.
    Ez teljesen független a BP-től!
    Akinek internetes hozzáférése van a számlájához, annak a fiókjába is kiment az értesítés a változásról és a sikeres vásárláshoz való teendőkről.
    Akinek nincs, annak papíralapú értesítő levelet küldtek.
    2020. November 2 óta az OTP-nél ez az eljárás:
    - Beírod a kártya adatokat.
    - Tovább.
    - Megjön az SMS kód (feltéve ha be van állítva).
    - És kell a Telekód csak úgy történik meg a fizetés.
    Telekód: Kártyához tartozó bankszámlaszám utolsó 3 karaktere. (nem a kártya száma!). Ezt kötelezően meg kell változtatni, amíg nem változtatod meg, addig nem tudsz vele fizetni.

    Itt tudsz telekódot változtatni:
    Bal oldali menüsorban: Új feliratú opció Betéti, hitelkártyák

    [​IMG]
    Vagyis amíg ezek a dolgok nem történnek meg, addig sikertelen marad az internetes vásárlás.
    Ettől függetlenül, ha bármi probléma merül fel, azt minden játékosnak magának kell a bankjával egyeztetni, és rendbe tenni.
     
  3. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    Valami bibi biztos van, mert bárhol tudok a neten fizetni a kártyámmal, kivéve a BP-t. Kipróbáltam. Van internetkódom, Smartbankom, kéri a megerősítést mindenhol, kivéve itt. Paypal-lal sem tudok fizetni a BP-nek. Kész ennyi, feladom.
     
    jófarmerlány kedveli ezt.
  4. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Galadriel!
    Sajnálom, hogy így alakult a vásárlásod.
    Azt tudnod kell, hogy a bankok által az internetes vásárlások módjában történt változásokhoz annyi köze van a BP-nek, hogy őtőle (is) vásárolunk, ha veszünk bármit is. Az, hogy valaki mentett banki adatokkal vásárol, vagy sem, azaz nem releváns, mert nem a BP-vel való partneri kapcsolatban történt a módosulás, hanem a bank részéről.
    A vásárlási folyamatot a bank szabályozta le mindnyájunk védelme érdekében (az övében is), amelyről minden partnerüket értesítették.
    Akinek internetes hozzáférése van a számlájához, annak a fiókjába is kiment az értesítés a változásról és a sikeres vásárláshoz való teendőkről.
    Akinek nincs, annak pedig papíralapú értesítő levelet küldtek.
    Tehát teljesen felesleges itt a BP-t szidni, ha a legkésőbb 2021. 01.01-től hatályos, a banki értesítőlevelekben leírtakat, mint banki ügyfél nem vitted végbe, azaz figyelmen kívül hagytad.
    Javaslom, hogy amennyiben a vonatkozó levél alapján nem tudod megoldani, akkor mielőbb vedd fel a bankoddal a kapcsolatot, hogy a segítségükkel a problémádat meg tudd oldani.
    Aki megcsinálta a bank által kért dolgokat, az sikeresen tudott ma is vásárolni:
    2021.01.01.próbavásárlás.png
     
  5. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Szia
    Köszönöm szépen,volt értelme a kérdezgetésnek,most már működik,ajánlom mindenkinek az a fránya telekódót változtassa meg még akkor is ha már volt változtatva új év új hóbort,lassan már a nasatól is kódót kell kérni egy egy kisebb utaláshoz.

    Szia,ne add fel én is így voltam mint te de a telekód megszivatott,nálad is hasonló lehetett a nyüg.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 1.1.21
  6. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia mementori74!
    Örülök hogy segítségedre volt, amit írtam, és köszönet a visszajelzésért!
    BÚÉK neked és a családodnak!
     
  7. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    Az eszem eldobom! Újra kellett bevinnem ugyanazt a kártyát a bankolásnál, és így tudtam fizetni. A bankban semmit nem csináltam, hiszen már volt regisztrál telekódom. Már régen, még novemberben megcsináltam.
    Jót mérgelődtem
    Szép napot kívánok
     
  8. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Galadriel!
    Örülök, hogy sikerült megoldanod, és ne mérgelődj feleslegesen, mert nem éri meg.
    BÚÉK!
     
  9. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    [​IMG]
     
  10. kisködmönd_ödön

    kisködmönd_ödön Utánpótlás-írogató

    Szia, Kedves Modi!

    Nekem is a fizetéssel van gondom. Az itt leírtak szerint töröltem az elmentett fizetési adatokat, újra bevittem és láss csodát, az első megrendelésem - a 80 FA-s csomag - sikerült. El is lett mentve a fizetési adat.
    Jön a másik csomag - a 150 FA-s - és az elmentett adatokkal ugyanúgy hibaüzenetet dob.
    Itt most nem csak az a gond, hogy mindenegyes vásárlásnaál majd pötyögjem be az adatokat. Azért Én havi 2-3000 FA-t általában szoktam venni. Ennél már azért az a 2-300 FA jól jön(ne) pluszban.

    Apropó. Akkor ezek szerint a prémium gazda csomagot sem fogja levonni automatikusan? Majd mindig lessem, hogy mikor jár le?

    OTP MC bankkártya.

    Köszönöm ha segítesz.
     
  11. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia kisködmönd_ödön!
    Nem csak a kártyaadatok újra beírásáról van szó a fentebb leírt válaszomban, hanem a Telekód kötelező megváltoztatásáról is.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/farmarany-kérdések.19451/page-5#post-1159642
    Kérlek, figyelmesen olvasd el a banktól kapott leveledet, és aszerint tedd meg a tennivalókat, mert ezek nem tartoznak a BP-re, ez a te és a bankod közti kapcsolatban megteendő módosítás, a kártyával interneten történő vásárláshoz.
    Amennyiben megakadsz, akkor javaslom a bankod felkeresését, hogy pontosítsátok a tennivalókat a sikeres tranzakciókhoz.
     
  12. kisködmönd_ödön

    kisködmönd_ödön Utánpótlás-írogató

    Kedves Modi!

    Nem vagyok analfabéla. Képzeld, a kártyaadatok törlése utáni első vásárlást is jóvá kellett hagynom az OTP SmartBank alkalmazásában. Le is írom Neked, hogy hogyan is történt. Szóval itt a játékban kiválasztottam a csomagot, beírtam a bankkártya tulaj nevét, a kártyaszámot, a lejárati évet és hónapot, valamint a kártya 3 jegyű titkos kódját. Rányomtam a fizetésre. Ezután az alkalmazásba beléptem az ujjlenyomat azonosítással. Ott volt az értesítés, hogy van egy jóváhagyásra váró tranzakció. Kiválaszottam, rányomtam hogy Én kezdeményeztem ezért jóváhagyom. És képzeld, ezután megint kérte az ujjlenyomat azonosítást. Jóváhagytam. Ezután a játékban a fizetési ablakban mégegyszer rákellett egy nagy zőőőőőd gombra kattintanom.
    Nomármostanhát. Ha az új kártyával való fizetésnél ez így rendben működik, akkor az elmentett kártyával történő fizetésnél miért nem? Ezek szerint lehet, hogy *********?
     
  13. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia kisködmönd_ödön!
    Javaslom változatlanul a banki kontakt aktualizálását a BP becsmérlésével szemben.
    Ők a mentett adatokkal való bankolás témájában is tudnak megoldást nyújtani, hiszen az ő előírásaikban történt változás.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  14. bigmami56

    bigmami56 Járnitanuló

    Szép Jó estét! elnézést, hogy közbe szólok: tegnap én is így jártam, nem tudtam engedélyeztetni a fizetést, a SmartBanknál november óta van számlám, minden alkalommal simán vásároltam. Minden alkalommal be kell vinni a banki adatokat. Most viszont új verziója van a SmartBanknak és amíg az alkalmazásban nem frissíted az új verzióra addig nem engedi a fizetést. További jó játékot és eredményekben gazdag Boldog Új Évet kívánok
     
  15. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia bigmami56!
    Írásoddal csak megerősítetted azt, amit korábban írtam, hogy a bank által kiadott értesítő levél szerint kell eljárni, mert különben nem valósul meg a vásárlás.
    De azt ne feledjük, hogy a tegnap, az tavaly volt. Van olyan bank amely már decemberben változtatott a kártyával történő internetes vásárlási előírásain, a többi pedig 2021.01.01.-től, vagyis mai naptól, tehát az utóbbiaknál a tegnapi előírások már nem érvényesek.
     
    -ágianyu33- és bigmami56 kedveli ezt.
  16. ahomaly

    ahomaly Utánpótlás-írogató

    Hogyan lehet az elmentett kártyát törölni, hogy újra be lehessen írni, mert a mentett kártyával nem működik a vásárlás. Ha ugyanazt a kártyát beírom újként, úgy működik. Prémium vagyok, amit a mentett kártyáról szokott automatikusan levonni, így viszont nem fog működni. Nem találtam meg, hogy hol lehet törölni. Köszönöm előre is a segítséget.
     
  17. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia ahomaly!
    A régi kártya adatokat úgy tudod törölni, hogy elindítasz egy vásárlást, és a banki felület jobb felső részénél az "Állapot és felmondás" szövegre rákattintasz, valamint alul a bal oldalon a korábbi vásárlásokat is törölheted. Folytatva a vásárlási folyamatot amikor eljutsz az adataid beírásához, beírod azokat és folytatod a folyamatot.
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  18. Éva64

    Éva64 Járnitanuló

    Én töröltem a régi kártyaadatokat, most meg hiába engedélyezem az új adatokkal a SmartBankba a tranzakciót, mindig azt írja ki, hogy válasszak új fizetési módot. De csak a hitelkártyát tudom választani, ami viszont nekem nem hitelkártya hanem sima VISA lakossági. Telekódos lehetőséget pedig fel sem ajánl, pedig azt is módosítottam. A Smartbankra pedig azt írja, hogy dec.12-i az utolsó frissítés és az van a telómon. Most már nem tudom mit csináljak a továbbiakban?
     
  19. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Éva64!
    Kérlek vedd fel a kapcsolatot a bankoddal, mert elsődlegesen ők az illetékesek, hogy ebben segítséget nyújtsanak.
     
    Galadriel és Kuzdern kedveli ezt.
  20. Éva64

    Éva64 Járnitanuló

    Köszönöm, most már azt teszem -.-

    Ezt a választ kaptam a banktól:
    "A tranzakciónál elutasítás történik, amely alapján az új, 2021. január 1.-ével jelentősen megváltozott az online kártyás fizetési tranzakciók szabályai okozzák a problémát. Sajnos mai nap folyamán több esetben azt tapasztaljuk, hogy egyes online fizetési felületek esetében nem az új szabályoknak megfelelően küldik a bankunk felé a tranzakciókat, melyeket a szabályozás alapján kénytelenek vagyunk visszautasítani, de természetesen minden esetben jelezzük a partnerek felé a hibát. Értesüléseink szerint egész szektor nagy erőkkel dolgozik az új folyamatok összehangolásán."
    Hát vagy megoldódik a probléma vagy sem a Bigpoint GmbH-val... remélem tudom folytatni a játékot.... (tudom enélkül is lehet, de azért most szomorú vagyok kicsit).

    További jó játékot Mindenkinek 2021-ben
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 2.1.21
    Galadriel kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.