Visszajelzés Gyopárvölgy

Discussion in 'Visszajelzés a játékról' started by Kiwi, Dec 6, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Én sem értem az előzőekben felvetett kérdést, eddig még én sem találkoztam vele, nem éreztem hiányát.;)
     
    Samborg and -Holdfeny-. like this.
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönöm!:inlove:Megnyugodtam...:music: Már azon aggódtam valamiből kimaradtamxDxDxD

    Közben sülnek a mézeskalácsok... :) 3 gyerkőc segítségével dupla ideig tart...:p de ez így jó:inlove:
     
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Ügyes vagy, ezek szerint jó a logisztikád. Azonban lehet, hogy így a mennyiséget kell növelned.;)
    Nálam Luca napi pogácsa készülődik,:p de egyenlőre csak a hűtőbe. Sütés holnap, csak remélem, hogy nem tapsolják vissza, karácsonyra is marad belőle.
     
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Már megint elért a tárolási korlát... ilyenkor bűvészkedni kell;)
    xDxDxD mennyiséget:p 1kg lisztből bőven lesz mézes kalács...8) A gyerek létszám hiányos mert a legnagyobb királylány:inlove: Angliába próbál szerencsét...:music: Bővülés csak unokákkal várható... :p
    Luca napi pogácsa... :eek: Receptet kérhetek? Ilyent még nem csináltam... ;)
     
  5. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Persze, hogy kérhetsz:)
    50 dkg liszt, 20 dkg zsír, 2 dl tejföl, 1 teás kanál só, 1 cs sütőpor, 1 tojás, tehetsz bele 5 db. reszelt sajtot. Én nem teszek. Kenéshez a tetejére 1 tojás, /ha szeretnéd 10 dkg sajt./ Én ha úgy adódik inkább szezámmagot, vagy köménymagot szórok rá.
    A lisztet szitáld egy tálba, add hozzá a sót, a sütőport, majd a zsírt, a tojást és a reszelt sajtot. Rakj hozzá részletekben annyi tejfölt, amennyit felvesz. Jól gyúrd össze. Akkor jó, ha a tészta rugalmas, de nem ragacsos. Ha szükséges, szórj még hozzá kevés lisztet. Takard le, és pihentesd a hűtőben egy órán át.

    Ezt követően lisztezett felületen nyújtsd a tésztát ujjnyi vastagságúra, a tetejét éles késsel berácsozhatod. Kend meg egy felvert tojással, majd szórd meg reszelt sajttal. Tetszőleges méretű pogácsaszaggatóval szúrd ki a tésztát. Ha szeretnéd, rakj egy-kettőbe alaposan megtisztított pénzérmét. Pakold a pogácsákat sütőpapírral bélelt tepsibe. Arra ügyelj, hogy ne érjenek össze. Előmelegített sütőben, 180 fokon sütsd világosbarnára 20 perc alatt.
     
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A mai nap sikere;) Már csak 1 rúna és kész a fenyő is;) de az utolsó 5 jelvényt kér:music: ez rengeteg gyümölcs....
    Köszönöm;)
     
  7. Tothland

    Tothland Járnitanuló

    Kedves Holdfény!
    Köszönöm válaszod. Bár az nehezen érthető és magyarázható, hogy a többi fázisnál, miért kapjuk meg a jelzett fa mennyiséget és minőséget a leszedéssel egyidejűleg, továbbá miért kell lemondani 5 db értékes termésről a jelenleg semmit érő gyújtófáért? Ez a megoldás átgondoltnak és értelmesnek egyaránt nem nevezhető. Erre már szükséges válaszolnod.
    Üdv Tothland
     
    -Holdfeny-. likes this.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ha kivágod a 2 érés után.... a 3 érési fázis gyümölcse elveszik...:music:
    Én kivárom a teljes érést minden fánál...8) igazából gyújtófa egyenlőre nem kell sehova;)
     
  9. ambrusne

    ambrusne Fórum nagymestere

    Szerver hiba, elveszett az ültetési domb!!!!!
     
  10. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Lépj ki kérlek a Gyopárvölgy területéről. Frissíts, majd térj vissza.
    Ha nem jelenne meg az Északi erdő rész, akkor egy teljes játékból való kilépés, majd visszalépés is szükséges lehet.
     
    stb_farmer likes this.
  11. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Csinálom, mint írtam, mert attól tartok, szükséges lesz egy idő után. Ahogy a Baha, a Teliholdas.És olvasok is, higgyétek el. Haladok, lassan, ma reggel lettem 6-os szintű. És ma szembesültem a raktár telítettségével, bővíthetetlenségével.(Mielőtt bárki megfeddne, igen, az alpesi fák kapacitását már megnöveltem), na de az nem oszt, nem szoroz. 5 perc a barackfa előállítása...Az átalakítás az, ami számomra sarkallatos pont. És az nem egyszerű, hanem borzasztóan időigényes. Amíg az összetevőkből akár kettőt, akár hármat lehet indítani, és egyidejűleg termelődik, pont a leghosszabb, legidőigényesebb dolog működik úgy, hogy az egyik gyártás végeztével indul a második. Tudom, hogy vannak dolgok, amiket pár aranyért meg lehet venni, ki lehet váltani. A játékom első 4 évében éltem ezekkel a lehetőségekkel. Már nem akarok. Viszont ma elgondolkodtam valamin: most csak az alapterületről írok(bár a plusz 4 helyet azonnal, aratás után váltottam ki): hogy lehet, hogy egyszerre, azonos időben aratom a fákat(kezdetektől), kivágás után azonnal kiteszem az újakat, mégis különböző érési fázisban vannak? Biztosan sok a költői kérdés, csak úgy megfogalmazódtak bennem.:)
     
  12. Csaba957

    Csaba957 Fórumelemző

    A fák készítésénél nem lehet változtatni a készíthető fák sorrendjén?
    Az első helyre ugrálás miatt már a 3. fenyőt csinálom akaratlanul.
     
    Sali~*.* likes this.
  13. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Azt állítasz elő, amit akarsz. Viszont az előállítás idejének megfelelően rakja sorrendbe: tehát akárhogy szeretnéd meghatározni a sorrendet, a legrövidebbet teszi előre, aztán az időbeliség dönt.
     
  14. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok!
    MeggyfaAlap3.0.6:405× Meggy1× Gyújtófa
    ---1.6:4010× Meggy4× Kis fatuskók
    ---2.6:4015× Meggy1× Közepes fatuskók
    2× Kis fatuskók
    ---3.0:00-2× Közepes fatuskók
    1× Kis fatuskók
    Lehet eddig nem jól csináltam a kivágást? A jelen szintemen kis fatuskóra több szükségem van mint közepesre, ezért már a második szint beérésénél ki kellene vágni? A harmadik szinten majd csak akkor ha közepes fatuskó is kelleni fog az átalakításra? 2970 értéknél lehet számomra hasznosan átalakítani a közepes fatuskót.. Egy közepes, öt kicsi. Kapok egy gyakori faanyagot, sajnos ez is egy idő után telíti a raktárban a férőhelyet.
     
    Sali~*.* and Kuzdern like this.
  15. Csaba957

    Csaba957 Fórumelemző

    Ha a legrövidebbet tenné előre nem is volna semmi problémám, egy véletlen rossz kijelölésnél a barack nem használ faanyagot és egy barackfát másfél óra alatt el lehet használni. De nálam az van a legvégén.
     
    Sali~*.* likes this.
  16. -bauer70-

    -bauer70- Fórummogul

    Nálam most a jelvény készítésnél a barack és barackfa is megjelenik beadhatóként és nem mutatja a bükk makkját.
    Hogy van ez?
     
    Last edited: Dec 20, 2022
  17. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    De jó én csak a szagokból értesülök mi készül a konyhában a nejem kezei között.
    Sajnos még odáig sem tudok elmenni.
    Eddig elkészült 5 bejgli, 3 tepsi zserbó, 4 tepsi mézes krémes. :)
    Most csinálja a párolt káposztát amely, ha elkészül megy a fagyasztóba, a hurka mellé.
    A karácsonyi menü még előttem is titok, biztos finom lesz ;)

    A bölcsesség ösvényénél a barack és a cseresznye kiváltása teljesen befejezve, a fenyőnél már három rész ki van váltva.
     
  18. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Mivel a sárgabarack volt a legelső fánk talán ezért rakja az utolsó helyre?
    Barack - meggy - fenyő - bükk, ez a mutatvány is megbukott, mivel nálam is a fenyő van elöl. :sleepy: Ahogy utána néztem, még csak nem is érés idő szerint van sorba.
    Gratulálok ismét, nagyon gyorsan készíted az Arborista jelvényeket.
    A nejednek is, hisz ez komoly mennyiség sütiből. Vendégeket vártok?;)
     
    zoldert likes this.
  19. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Sajnálom, de kilépés, belépés után most én is szembesültem azzal, amit leírtál. Nem tudom, valószínűleg át kellett volna váltani a termelésnél. Jó, ez neked nem válasz....
     
  20. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Termésekkel lassan tele leszek.
    [​IMG]
    Meggyet kell termelnem, ha jelvényt szeretnék csinálni.