Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szerintem ez nem kioktatás, csupán leírtad, hogy Te hogyan csinálod. Eszmecsere, tapasztalatcsere, amiből lehet ötletet meríteni. Én mindig örömmel olvasom, hogy más hogyan, miként, milyen taktikával dolgozik, lehet tanulni is belőle, de persze semmi nem kötelező! Event kiírása után is szívesen olvasom a csevegőt, sok ötlet van benne, sokszor onnan lopom a taktikát.

    Reggelire is jó az a Zalmás, én ilyenkor csemegének fogyasztom, olyan jól el lehet csipegetni...csak még egy karikát, no ez az utolsó, ó, na még egy, de csak egy...és végül üres a tányér..
     
    Hangya és Tündi1001 kedveli ezt.
  2. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Az attól függ, hogy melyik piacon vagy. Az én piacomon jelenleg 21 kínálat van és a legolcsóbb 72000 Csp.
    Ez számomra még az elfogadható szinten van egészen 80000 .-ig /inkább ne itt beszéljük meg, hogy ki milyen piacon van, mert nem ildomos./
    Eladok mondjuk 12 csatnit és megvan a befektetési ár..(Bár a csatni egyre olcsóbb a piacon nálam most 54 kínáló van a legolcsóbb ár 43.900 ) (Nem olyan régen még 60-70000 között mozgott)
    Én sem áldozom fel a vagyonkámat egy-egy megvehető állatért, ugyanúgy vagyok mint Csacska..
    Továbbá szintén, hozzád hasonlóan, a saját tapasztalataimra támaszkodok...:)
     
    Hangya, Hölgy-világ és Tündi1001 kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Munka mára részemről befejezve. Elvetve, állatok megetetve, megitatva.
    Jó éjt mindenkinek!
     
    Hölgy-világ és Tündi1001 kedveli ezt.
  4. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!
    Én meg csak a fákat szedtem le, no meg némi állattartási feladatokat végeztem. Növények még nem értek be. Nem is tudom miért? Én időben elvetettem, de úgy néz ki, lassan fejlődnek. :p
    Reggelre lesz almaszelet palacsintában sütögetve. Jó forró olajban, mint annak idején a pénzhamisítókat. Nem lehetett nekik kellemes az olajban főni, sülni. A királyok védték a pénzváltásból származó jogaikat, kegyetlenül büntettek. De mégis hányan megpróbálkoztak a pénzhamisítással. Egynéhány évvel ezelőtt két fiatal vett a Nagy Magyar Alföldön három bürgét egy juhásztól, darabját 36ezer forintért. Két darab 54ezer forintos bankjeggyel fizettek. A juhász csak akkor kezdett gyanakodni, mikor a boltban nem akarták elfogadni az 54ezer forintos bankókat. Még a mai napig szélesre húzódik a szám, he erre az esetre gondolok. :D
    Szép napot mindenkinek!
    Kakasoknak már nem is szólok. Tudom, hogy fittyet hánynak a kérő szavaimra: Ugyan már, keltsék fel a Rézit!
     
    patakvera, Hölgy-világ és heliantus kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Jó reggelt !
    Kakasok sem, de még a vekkerem sem akart ébreszteni. Az este kiesett a kezemből és ez nem tetszett neki. Kénytelen voltam a régit beüzemelni, ami nem megbízható, mert valamikor az is kiugrott a kezemből. Így aztán ma, meglátogatom az órást. Lehet új vekkerem lesz?
    Sötét van, nem látom, hogy kinn mi a helyzet, de gondolom változatlan és hideg van. Ma napközizem 14 óráig, ebben az időpontban pont levegőzés van, így fél szatyornyi ruhát viszek még, amit magamra fogok venni, hogy ne fázzak.

    ..valahonnan fahéjas almaillat terjeng....hmmm, ki kellene nyitni az ablakot...

    Szép napot, jó munkát!:)
     
    Tündi1001 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  6. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Kukk ! Sziasztok !

    Ez a 54000 forintos vétel nálam is kiverte a biztosítékot anno..De még most is van, sőt lesz is ilyen ember, ahogyan haladunk előre Szerintem bizonyos mértékig az iskolázottsággal van összefüggésben. Amerre most megyünk... és ...
    Itt nem érződik a fahéj..Ha kinyitom az ablakot talán igen..két irányból is. :)
    Szép Napot !
     
    Tündi1001 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  7. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Milyen fahéjas almaillat terjeng arrafelé? Érdekelne engem is. Igazság szerint én megcsináltam azt a almaszeleteket palacsintatésztában, de fahéjnak és cukornak híre-hamva sem volt. Szóval ÉN nem lehetek ilyen illatterjesztésben "bűnös". Feleségemet nem tudtam meglepni, pedig 5 órakor már bekevertem a tésztát. Pihentettem hatig, akkor álltam neki sütögetni. Feleségem meg kijött pár perccel később és élénken érdeklődött, hogy mit is csinálok. Mert az olaj és az alma illata, az olaj sercegése felkeltette a figyelmét, mikor a fürdőszobából jött ki. Bezzeg tegnap hogy letolt, mikor délben hazamentem a tekergésből. Szóvá tette, hogy nem keltettem fel időben. Mondtam neki, hogy én negyed nyolckor mentem el, ő még aludt, hagytam pihenni. De neki reggel nyolcig kell(ene) reggelizni az orvos utasítása szerint. Na és? - kérdetem. A válasza az volt, hogy Ő háromnegyed kilenckor ébredt fel, tehát nem tudott nyolcig reggelizni. Bezzeg ma, mikor meg akartam lepni, nem lehetett, mert felkelt. Ajtókat becsuktam, nem zörögtem, de hiába. MOST felébredt időben. :)
    Az alma ehető volt, elnyámmogtam én is, meg a nejem is. Érdekes, de pillanatok alatt kiürült a tányér. Hm! Mi lehetett az oka?
    Utóirat.: Kicsi feleségem, mikorra végeztem az almával, már újabb adag tésztát kevert ki. Összeöntötte a maradékommal, majd nem sokkal utána nekiállt palacsintát sütni. Nem az lenne az ebéd, de jó lesz az "sütemény"-nek ebéd utáni desszert helyett.
    Bemegyek az óvári központba a bankomba "bankolni". Dolgozzanak a dolgozók a számlámmal. Majd valamikor jelentkezek megint.
     
    Hölgy-világ kedveli ezt.
  8. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    A Rubik-kockás képről egyszerű érdeklődő kérdésem volt, mögöttes szándék nélkül. A Pletyka topicban ez a szimbólum egy különleges tartalommal bíró "jutalom".
    Az arany banánok darabszámára vonatkozó mondatod pontos kijelentésként olvasható. Abban a mondatban nincs feltételezés. Mivel erről a játékelemről még pontos információink nincsenek, ezért az egyéni benyomások tálalása a szövegkörnyezetben jobb ha jelentkezik. (Utalás a forrásra, akár saját kútfő.)
     
    patakvera, Tündi1001 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  9. heliantus

    heliantus Törzsjátékos

    Sziasztok,

    leírom, hogy itt is esett hó vasárnapra virradóra. Eredmény hógolyóztunk :) utána meg a jégen lavíroztunk, mert fagyott is. Az ünnepet követő első munkanap kicsit hosszúra sikerült, feltorlódtak az aktakupacok :). Alma, fahéj jöhet. Mi az almát a sütőbe tesszük be és esetenként szegfűszeget szúrunk bele, nagyon finom. Megint újítások lesznek a szigeten? A korallos vízi világ nagyon tetszetős. Termelek, mert a számok amiket leírtok... egész nap püfölhetném a gépet, hogy utolérjelek benneteket. :p Ami az én gazdálkodási szokásaimat illeti, törekszek arra, hogy állatokból legalább 100 darab legyen, a növényeknél az ezer a cél - kivéve a tápok növényeit, abból sosem elég. Komótosan haladok. Majd igyekszem :)
     
  10. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Okosodtam ma is. A gyermeteg lélek (ÉN) azt hiszi, hogy ma már minden gyors, pláne az ügyintézés...
    Na akkor:
    Elmentem a legnagyobb, magyarnak tartott bankba, hogy az ott lévő egyik bankszámlámat megszüntessem. Most már egy is elég lesz. Besurrantam a bank előterébe, felvettem X Ft-ot, majd "számot" kértem az automatától. Alig léptem kettőt, már jelzett is a "csingilingi", hogy következik a - no nézd! engem hívnak! Ilyen gyorsan? Asztaaa! Odamegyek az ügyintéző hölgyhöz és mondom neki, ilyen gyorsan még nem kerültem sorra eddig soha. Helyet foglalok - jó nagy kell - majd a kérdésére válaszolom, hogy szeretném a számlámat megszüntetni. Kéri a bankkártyát, melyet készségesen át is adok és mondom:
    - Most vettem fel xxx összeget, de ennyi maradt rajta. Mutatom a kinyomtatott bizonylatot. Rám néz és tolja vissza a kártyát felém.
    - Akkor sajnos nem tudom a számláját megszüntetni most.
    _ De van rajt fedezet, nem hitelkártya. - válaszoltam.
    - Igaz, de ha most használta, azt le kell könyvelni.
    _ És hány perc az elektronikus könyvelés?
    - Úgy kééét ... - széles mosoly indul el az orcámon - deee inkább három NAP. Vigyor egy pillanat alatt eltűnt az arcomról. Gyors fejszámolás - jó vagyok benne - aszongya hogy ... ma kedd és szerda, csüt-pén, az ... az egy hét lesz, mert szom-vas zárva vannak.
    - Khm! Akkor majd a jövő héten jövök újra. Köszönöm! Viszontlátásra!
    Szóval a gyors elektronika korában három napig tart egy könyvelés? A régi világban, mikor a kőtáblába vésték kalapács segítségével, is sokkal gyorsabb volt. Azonnal tudták. Meg olcsóbb is volt.
    Végső következtetés: Ha valaki meg akar számlát szüntetni, melyhez kártya is tartozik, az a megszüntetés tervezett ideje előtt legalább 3 napig ne vegyen fel pénzt és (gondolom) ne is vásároljon vele. Helyette tegye be a szekrénysor vitrines részébe (már ha van) és nézegesse csodálattal az elektronikus világunk csodakártyáját.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.15
    24orsi, Hölgy-világ, heliantus és 2 más kedveli ezt.
  11. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot mindenkinek!
    Nálunk napos az idő,ezen felbuzdulva újra eventezek!


    A felröpik már jönnek...[​IMG]
    Már rég olvastam hogy a varázsfák nem jól működnek,de még mindig?
     
  12. heliantus

    heliantus Törzsjátékos

  13. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Az általad is jelzett hiba ismert. Jeleztük a fejlesztőknek. Mi is várjuk a javítást.
     
    Hölgy-világ és Tündi1001 kedveli ezt.
  14. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !

    Itt is napos az idő, de -10 et érezni a szél miatt. A tényleges hőmérséklet valójában "csak" -2 fok Celsius. :)
    E farmomon alig van szupitrágya, ergo itt kicsi az esély a tenyésztésre.
    Ám a Garabonciáson 1400 darab körül van, tehát ott kezdek bele...
    A Koppi2 csak vegetál még mindig, de már nem olyan rossz a helyzete..:)

    Tihamér !
    Juj de bementél a csőbe a gyors ügyintézést illetően...:)
    Jelen világunkban a bürökrácia erősen virágzik...
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.15
  15. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Aki szeret tenyészteni az most megteheti, Ha van elég szupertáp. Mert anélkül eléggé körülményes. Viszont bár felreppenő lesz, de eventnövény nem. :) Nem lehet minden egyszerre!
    Itt is gyönyörű napsütés van. Öröm kinézni a meleg szobából.
    Holnap megyek/megyünk Győrbe vizsgálatra. Mire hazakeveredünk, menni fog az event.
    További szép napot!
     
  16. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Ez mind igaz is, de addig vidáman kirakhatod az ólakat és gyünnek a tyúkok és kacsák csőstűl...:)
    Ócsó lesz a trágya piacon felettébb...:) Most kellene raktározni, ha lehetne..:) ;)
     
  17. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Sziasztok, befutottam.
    Igen aktívak voltatok, szeretem, ha pörög a társalgás! Tihamér, megjegyzem, tanulhatunk az esetedből.
    Most tanulmányozom a tenyésztést, még emésztem...
     
  18. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Amerre a szem ellát mindenütt kacsa és tyúk ólak vannak a farmjaimon..:)

    Hanem, nagyon jön a Vereckei hágó felől a levegő... reggelre -10 alá fog csökkenni a hideg, az biztos...
     
    Utoljára szerkesztett: 6.1.15
    heliantus és Tündi100149 kedveli ezt.
  19. Hölgy-világ

    Hölgy-világ Fórum veteránja

    Szervusztok,jó estét!
    Koppi a vendégeket olyan 17 óra körül kísértük ki,már akkor -5 fok volt.Már ha kint voltam megetettem a jószágot,és befele jövet megnéztem a hőmérőt. Holnap begyújthatom a kisházban a cserépkályhát ha nem akarom,hogy befagyjanak a befőttek.
    Meglestem azújeventent. Pff.. már most bedobom a törölközőt, nem az én súlycsoportom..
    Bundás fahéjas-almást ismerem, nagyim kedvence, annyira nem rajongok érte,de a tesóim szereti..
    Szép álmokat!
     
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ildikó, ez nem jó hozzáállás! Csak első olvasásra tűnik nehéznek, de nem z, főleg az elejét nagyon könnyű megcsinálni. Kiteszed a szerelmi fészkeket, legyártod a barna tyúkokat és a gácsért is, nem kell hozzá sok sz.táp. Utána szépen haladsz tovább ameddig tudsz..
    Most meg egy kis túrós derelyére vágyom...nem készít valaki?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.