Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.


    upload_2025-8-9_11-42-28.jpeg
    Nézd a kazamatatérképet, ahol jársz és felszedted a kincsesládát, ott eltűnik a kincsesláda ikonja. Ahol nem szedted fel, ott megmarad a térképen a kincsesláda ikon.

    upload_2025-8-9_11-42-28.jpeg

    Menj lefelé.
    A pirossal jelzett boltív az egy átjáró és nem kell kinyitni.

    Használd Toma térképét: https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503
    Együtt kell használni a tiéddel. Minden teremváltáskor nézd meg, hol jársz.


    Sok sikert. :)
     
    berzsike és kigyo51 kedveli ezt.
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    upload_2025-8-9_12-1-51.jpeg upload_2025-8-9_12-1-51.jpeg


    Kövesd a kazamatatérképet: ahol van kincsesláda ott jelöli a térkép (kincsesláda ikonnal).
    Ahol felszedted, onnan eltűnik a láda.
    A térképen egy üres folt jelöli az átjárókat és azon ajtókat, amelyek ki vannak már nyitva.
    upload_2025-8-9_12-1-51.jpeg

    Használd Toma térképét: https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503
    Együtt kell használni a tiéddel. Minden teremváltáskor nézd meg, hol jársz.

    Arra is figyelj, hogy ilyen rejtett ajtók, átjárók is vannak:
    [​IMG]

    Sok sikert. :)
     
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Mi nem megy a térképpel kapcsolatban, mivel van gondod?

    Megpróbálok segíteni a térképolvasásban:
    A Saját térképet a Kazamatatérkép zöld gomb rejti.
    Lila keretben látszik a térképen, hol van a figurád.
    Nézd meg a térképen hol látsz abban a teremben ki nem nyitott ajtókat.
    ( valamint a térképen egy üres folt jelöli az átjárókat és azon ajtókat, amelyek ki vannak már nyitva.)
    upload_2025-8-9_12-43-55.jpeg )
    Ahol a térképen ajtó van, ott a játéktéren, a képernyődön fordulj a figurával abba az irányba.
    Amikor átmész az ajtón, akkor ismét nézd meg a térképeden a lila keretet. Majd ebben a teremben is nézegesd meg az ajtókat, válaszd ki, melyiken akarsz átmenni.
    A kazamata útvonalának bejárásához keresd meg Toma térképén, hogy hányas teremben vagy, és azon az ajtókon menj át, amit jelöl az útvonal.
    Van egy kezdőpontunk, ahol állunk, és van egy végpontunk, ahol van egy tárgy, amit meg akarunk szerezni.
    Toma térképén ott a szobák számozása és a nyeremény. A térképről egyszerűen csak lenézzük az ajtókat, amik oda vezetnek.

    Sajnos, nem tehetjük meg, hogy helyettetek játszunk.
    A legegyszerűbb tanács, hogy addig lövünk, amíg egyszercsak minden mező virágos nem lesz. :)
    De komolyabban: figyelj a bogarakra. A bogaras vödröket tereptárgyak felett érdemes szétlőni. Mert akkor nem tesznek kárt.
    Gabóca55 tanácsa:"A középső kövön lődd ki a bogaras lufikat. A vizeseket az elsőnél, Helgrid előtt nem kell lőni! Arra vigyázz, hogy a bogarasak ne jussanak át a kövön!!!''.
    Kérj meg esetleg unokát, barátot, akik szeretnek számítógépes játékot játszani, hogy segítsenek. :)
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  4. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nem értjük a problémát. Lehetséges, hogy eltévedtél?
    Kollégám ellenőrzése alapján a jáde ajtónál állsz, amikor a jáde különleges kellék a pálya másik felén van.

    upload_2025-8-9_12-46-9.jpeg

    A Sárga színű nyíl az útvonalat jelzi amin menned kell, a narancssárga nyíl pedig a jáde kelléket adó ládát mutatja, a felső kék nyíl a horgászós zsetont, az alsó kék nyíl pedig a jáde ajtót mutatja, azt csak akkor tudod kinyitni, ha már megvan a narancsárga nyílnál levő kincsesláda, a piros téglalappal jelzett területen eddig még nem jártál, fedezd fel azt.

    Nézd a térképet, ahol jártál és felvetted a kincsesládákat. Használd Toma térképét is:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503

    Pontosítsd kérlek a problémát, ha a leírtak nem segítenek.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  5. b-meg

    b-meg Haladó

    Köszi a választ már értem .
     
    Othep kedveli ezt.
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.


    Gabóca55 játékostársunk tanácsa:"A középső kövön lődd ki a bogaras lufikat. A vizeseket az elsőnél, Helgrid előtt nem kell lőni! Arra vigyázz, hogy a bogarasak ne jussanak át a kövön!!!''.
     
    _Ilona49_, kigyo51 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  7. mami531953

    mami531953 Törzsjátékos

    Segitsegre lenne szuksegem!!!Nem tudok tovabb haladni, ID 2253739.
    Koszonom elore is a segitseget.
     
  8. ketterika

    ketterika Járnitanuló

    érdeklődni szeretnék a békás mennyország beadandóknál nekem az ékszeres zsetont a 19 feladatnál kérte és most látom a 18 -as is azt kéri minden feladatot teljesítettem hogy lehet ez. a svindler tábornál pedig idáig még nem adott strandlabda zsetont. id.7155525
     
  9. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám ellenőrzése alapján:

    Jelenleg ahol vagy, onnan menj felfelé és kövesd az utat, a piros nyilhoz be kell menned, mert ott a jáde, majd folytasd a kék nyillal, a sárga nyil választható, csak a ékszeres zseton van ott, ami a pecás eventhez kell. Ha felvettél ott mindent amit jeleztem, akkor menj vissza a jáde ajtóhoz (fekete ajtó) és már be tudsz menni és meg lesz minden.

    upload_2025-8-9_15-0-27.jpeg

    Figyeld, nézd a térképen, hol van még kincsesláda.
    Sok sikert.
     
  10. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám elvégezte az ellenőrzést:

    upload_2025-8-9_15-27-31.jpeg

    Mindent kiváltottál eddig, amit ki lehetett.
    A 4 db ékszeres zsetont megszerezted és be is váltottad.
    A 2 db strandlabdazsetont is megszerezted és be is váltottad.
    A következő 2 db-ot az augusztus 22-én, 10 órától kezdődő 3. részben tudod megszerezni. Ezen a hétvégén nem kaptunk strandlabdazsetont.
    Tehát nem kell aggódnod, mert mindened megvan egyelőre, ami meglehet.
    1 óra 48 perc múlva beérik a csaliládád, ne felejtsd el beszedni.
     
  11. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Felvilágosítást kérek! A 19-es számmal jelölt kazamatában a bal felső sarokban lévő kincsesládát immár háromszori nekifutással sem tudom felszabadítani. Egyre hosszabb ideig kisérletezem vele. A harmadik próbálkozásra 15 percet (azaz 900 mp) szántam rá eredmény nélkül. A kérdésem az, hogy a programozók a korlátlan próbálkozást mennyi és milyen idejűre tervezték? Ezt a fajta szivatás nem várom ettől a játéktól, mert ez nem igazán kedvelteti meg a Farmeramát. Az eddigi "szeretetemet" nagy mértékban csökkenti.
    Farmnév : franyo121 ID.: 36281016
    Köszönöm, ha valaki segítő tanáccsal lát el!
     
  12. mami531953

    mami531953 Törzsjátékos

    Most mar feladom,nem ertem,sehogyan sem tudok tobabb lepni,hogy a lufik megjelenjenek.
     
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Megosztanám Gabóca55 játékostársunk tanácsát:
    "A középső kövön lődd ki a bogaras lufikat. A vizeseket az elsőnél, Helgrid előtt nem kell lőni! Arra vigyázz, hogy a bogarasak ne jussanak át a kövön!!!''.
    Sokak szerint nagyszerűen működik.
    Sok sikert.
     
    kigyo51 kedveli ezt.
  14. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusz!
    Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
     
    Othep kedveli ezt.
  15. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    A minijátékot nem tudod elindítani, vagy mi a gond?
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  16. sznekata0924

    sznekata0924 Törzsjátékos

    Köszönöm a jó tanácsot, párat sikerült megtaláni, de nekem ez a játék magas.....
    Még egy kérdésem lenne: a kockás-mocsár gazdakörihez honnan lehet krokit venni ?
    Volt pár darab, azt be adtam, de hogyan tovább ?
    Előre is köszönöm a segítségedet !
     
  17. Vályog

    Vályog Járnitanuló

    17 éve 2 farmon játszom úgy döntöttem hogy már csak az egyiket fogom folytatni Mit tanácsolnátok hagyjam sorsára lesz vele ami lesz megszünik vagy van más opció?
     
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Ha megcsináltad 1-2 hete a Kockás mocsár történetei eventet, akkor szereztél egy új teliholdas ólat fejlesztésekkel, a Krokitanyát.
    Máshonnan egyelőre nem szerezhető.
    Teliholdkor termelheted majd a Krokikat
    Itt olvashatsz a Kroki-ólról: https://board-hu.farmerama.com/threads/Újdonságok-a-játékban-2025-július.26547/#post-1457058
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  19. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Tanácsom: ha csak nem akarsz mindenáron megválni tőle, akkor egyszerűen hagyd sorsára.
    Nem történik vele semmi, az idők végezetéig fogja várni, hogy foglalkozz vele.
    Ha törölteted, az végleges döntés, mert a farm megsemmisül és nem állítható vissza.
    Törlési szándék esetén a Support-tal kell felvenni a kapcsolatot.
     
  20. mami531953

    mami531953 Törzsjátékos

    Helgridet nem tudom a kiindulo celzo pontra vezetni,nincs szabad utja.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.