Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ketterika

    ketterika Járnitanuló


    Köszönöm szépen a gyors választ de azt még nem értem a 18-on az órás láda kéri a zsetont az ékszerest 1 db-ot emiatt nem is tudom elinditani
     
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    upload_2025-8-9_17-37-58.jpeg upload_2025-8-9_17-37-58.jpeg

    A fölső képen a kék keretben az egy ajtó, át lehet menni rajta...
    A lilával jelzett szobában vagy, menj felfelé és kövesd a nyilakat.
    Minden teremváltáskor nézd meg a lila keretet, hogy éppen hol vagy. (bal alsó sarok zölld gomb a saját térkép.)
    Elsőnek a piroson menj végig, aztán legutoljára menj vissza a kék téglalappal jelzett szobába és menj át az ajtón a jáde kellékkel amit a kezdő teremben tudsz felvenni.
    De azt csak másik oldalról tudod felvenni, kövesd a nyilakat, végül a kékre kell és meg is van.
    (Amikor valamit nem érsz el, akkor egy másik irányból kell megközelíteni.)
    Nézd a térképikonokat, hol tűnik el a kincsesláda a térképről.

    Korábban belinkeltem Toma térképét és magyarázatát, az is sokat segít, hogy mi hol található: https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503
     
  3. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy hol találom a szomszédoknak ajándékba küldhető tárgyakat, pl: most a mézeskalács-ínyenceket (a régebbieknek már a nevét sem tudom), mert jók lennének a nem tematikus felhősorokra, de a váza alatt nem találom őket. Jó lenne tudni a régebbiek nevét is, mert akkor felhasználhatóak lennének. Erről hol találok információt? Előre is köszönöm a választ.
     
  4. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    [​IMG] [​IMG]

    Mint előzőleg is írtam, mindent megszereztél.
    Felül van az eventablakod, alul az eventismertetőből hozott kép.
    Figyeld meg, hogy lekerültek Nálad a lakatok.

    Az alábbi sorrendben tudunk majd haladni:
    1-3-5-8 mezőket a Bevezetés a farmmunkába event idején tudjuk teljesíteni
    2-4-7-9 mezőket a Strandbáros forgatag event idején tudjuk teljesíteni
    12-15-17-19 mezőket a Svindlertábor event idején tudjuk teljesíteni
    11-13-16-18 mezőket a Helgrid feladata event idején tudjuk teljesíteni
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ha épp felhősorra szeretnéd feltenni őket, akkor azért ''nem találod'' őket, azaz nem dobja be Neked a játék a Láda ikon alól, mert ezek nem rakhatók a felhősorokra, már nagyon régóta.
    A leírásukban is ott van, hogy ''kivéve felhők'': https://board-hu.farmerama.com/threads/ajándékozás-ajándéktárgyak.741/#post-1442963
     
    szemike50, GA-BI-O-Farm és -ágianyu33- kedveli ezt.
  6. Vályog

    Vályog Járnitanuló

    köszönöm
     
    Othep kedveli ezt.
  7. maci0325

    maci0325 Fórumprofi

    Sziasztok Az lenne a kérdésem hogy a Jáde követ miért nem tudom megtalálni Meg ahol a bonusz láda az ajándék csak bogaras láda jön Két földet kellene eltalálni de már tegnap óta nem sikerül Tovább nem jutok pedig még lenne feladat ! Köszönöm ha valaki segit Maci0325 id 14098417
     
  8. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU


    Szia,

    Bombadil Toma terve és térképe segít megtalálni a dolgokat: https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-2#post-1460345
    Itt pedig nagyobb méretben a térkép:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503

    Itt pedig egy kis lövöldözési taktika, Talán segít Neked Gabóca55 játékostársunk tanácsa:
    "A középső kövön lődd ki a bogaras lufikat. A vizeseket az elsőnél, Helgrid előtt nem kell lőni! Arra vigyázz, hogy a bogarasak ne jussanak át a kövön!!!''.
    Sokak szerint nagyszerűen működik.
    Sok sikert.
     
    _Ilona49_ kedveli ezt.
  9. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Othep kedveli ezt.
  10. EpresAnni15

    EpresAnni15 Törzsjátékos

    Sziasztok ! Segítségre lenne szükségem, elvesztem a kazamaták útvesztőiben és a mezők számozását sem találom. :( Innen hogyan jutok el a jade kőig ? Köszönöm,ha ránéztek. ID :24 33 520
     
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Közben megérkezett az ellenőrzésre jogosult kolléga, hoztam segítséget konkrétan is:

    upload_2025-8-9_21-4-2.jpeg

    A pirossal jelölt szobában vagy, haladj a kék nyíl szerint, majd a sárga szobában lesz a jáde kellék.
    Felfelé is menned kell majd később.
     
  12. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám elvégezte az ellenőrzést:

    upload_2025-8-9_21-28-10.jpeg

    A pirossal jelölt szobában vagy, haladj a kék nyíl szerint, majd a sárga szobában lesz a jáde kellék.
    Felfelé is menned kell később majd.

    Bombadil Toma terve és térképe pedig segít megtalálni a dolgokat: https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-2#post-1460345
    Itt pedig nagyobb méretben a térkép:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/helgrid-feladata-eventcsevegő.26646/page-5#post-1460503

    Sok sikert. :)
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  13. csibe-falat

    csibe-falat Járnitanuló


    Szia!

    Most találtam meg a válaszod, elnézést, hogy ilyen sokára írok.
    49-es szinten vagyok már a gyopáron, az általad leírt dolgokat ismerem, csak nem bírom
    megszokni, mert sok közülük számomra nagyon idegesítő.
    Ha pl 2500 fatermést lehet felhalmozni, és ehhez van adva jelenleg 14 féle elérhető különböző faféle, akkor hogy a csudába kérhet mondjuk a róka 576 barackot, vagy 387 ansu barackot, ezek nálam elég gyakran előfordulnak. Úgy kell kitotóznom, hogy milyen jelvényt készítsek hogy ezeket teljesíteni tudjam, mert nem férek a tárolóba. Azért más faterméseket is kellene gyűjteni, mert ugye nem tudjuk mit kér. Értem én, hogy arra akarnak ösztönözni, hogy használjam az instafát, meg a gyorsítókat, és aztán vásároljak, de nem fogok. Úgy döntöttem, hogy 4 féle fával egyáltalán nem foglalkozom, ha olyat kér a megrendelő, hát kimarad. De még így is igen necces a kiszolgálás amiatt, hogy néha ámokfutás szerűen valamiből őrült mennyiségeket kérnek. Jó, hát ez csak az egyik dolog. Sorolhatnék még sok ilyen borzasztóan irritáló dolgot a gyopárral kapcsolatban, de ugye nem kötelező csinálni, és ez nem is panasz topik így nem teszem. Legyen az én gondom, hogy mennyire utálom, most már elvergődök az 50-ig, aztán szépen elhagyom, legalábbis addig míg valami "kihagyhatatlan" lesz újra.
    Amit kiszámoltál nekem itt a növények termésmennyiségével kapcsolatban, gondosan átolvastam, a linket megnéztem, aztán a farmomon az egeremmel végigmentem, és jelentem mindenhol 7 termés található, sehol sem 6. Megpróbálok belinkelni egy képet, remélem sikerül, hogyan ültettem. Ez most rókagomba, alpesi kékfű-cikória kombináció, minden egyes kocka 7 db-ot mutat. A múltkor ugyanígy volt vetve a növény, annyi különbséggel, hogy a legfelső sorban kitoltam jobbra egyel, ami szintén 7 db kellene, hogy legyen. Nem adta meg. Kérlek mivel videót nem tudok feltenni, a saját farmodon ellenőrizd hogy ha így teszed le a növényeket 12 cikória fér ki, és 14 egyéb, mind a 14 másik növény minden egyes kockája 7 db hozamot ad. Milliószor csináltam már, mindig így volt. Aztán a legfelsőhöz (ami sosem az első kockára van vetve a legelején, hanem a másodikra, hogy csúsztatva legyen) adj hozzá egy kiterjesztőt, pont kifér úgy. Nagyon érdekelne mennyi növényt kapsz belőle.
    Olyan hibát is találtam már, hogy este elültetek valamilyen hosszút, általában egyszerre mind a 14 magot, semmivel sem szórom be, reggelre úgyis beérik, jövök aratni, és 12 kész van, kettő utolsó kockájának kell még 20 vagy akárhány perc. Már a szemem sem rebben. Felsorolhatnék még számtalan hibát, pl ha ültetés után keverek új magokat, akkor a felkiáltójel az épületen továbbra is azt jelzi, hogy kész magom van, ami nem igaz, de ilyesmin ne akadjunk már fel, jelentéktelen apróság.
    Nem akarok én vitázni, ezért is nem kértem ellenőrzést, mert gyakorlatilag a kezdetektől játszom, sokszor nem írtam, panaszkodtam, de ha mégis, nekem sosem lehetett igazam, ezek után úgy vagyok vele, hogy inkább csendben mérgelődök. Lehet pár napja sem kellett volna kifakadnom, kevertem még egy magot, beszórtam mindennel, befértem az időbe, leadtam, ennyi. Biztos front volt, ezért akadtam ki ennyire :) Igyekszem betenni a képet, ismétlem minden kockán 7 db-ot mutat, ha megtoldom még egyel az még 7. Köszönöm a munkátokat, nem akarok problémát okozni, a játék fullra van hibákkal mind tudjuk. A gyopár is. Ez van, de így is szeretjük ha morogva is. https://kepfeltoltes.farmgazdak.hu/image/QQT

    Nem tudom működik-e így a link, bocsi ha nem lehet rákattintani, de ha kimásolod elvileg jó lesz, csak mutatni szeretném, hogy van ültetve. Elnézést ha hosszú voltam, ennyi telik tőlem, az is lehet, nem jó képfeltöltőt használtam, de nem vagyok informatikus :)) Nagyon nem. Szép estét.
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.25
    aida2330 és zsani_apja kedveli ezt.
  14. Evettke31

    Evettke31 Utánpótlás-írogató

    sziasztok,segítséget szeretnék kérni egy olyan teremben vagyok, ahol a négy sarokba kell lőni, de a bal felső sarkot nem lehet kilőni, ott nem történik semmi, köszönettel: Evettke31. ID: 25360136
     
  15. -gézsu-

    -gézsu- Utánpótlás-írogató

    Üdv! Miért nem tudom megszüntetni a svindlertábor, lejárt utolsó feladatát? Nem történik semmi, amkor a megszakítás gombra nyomok! Nem lesz aktív újra a teljesítendő feladat. Ezt tapasztaltam másik farmomon is! Mit csinálok rosszul?
     
  16. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Mindentudó orákulum

    -gézsu- és Swartsch kedveli ezt.
  17. TIBIV6

    TIBIV6 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok. krok ot hol lehet beszeretni? Köszönöm,
     
  18. -hubertus1956-

    -hubertus1956- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok tudnátok segíteni? A hétvégit nem tudom befejezni, mert 00:00 ír és nem engedi a megállítást hiába nyomok rá! Be adnám az édesburgonyát, de nem tudom .
    Gazda: -hubertus1956- ID: 8296422
     
  19. Sylja

    Sylja Fórum ezredese

    Szia!
    Ez gy hiba, itt van róla az értesítés: Hiba az időkorlátos gazdaköri küldetéseknél
     
  20. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    kigyo51 és -ágianyu33- kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.