Általános témák alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 30.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Melyik a népszerűbb állatcsoport?

  1. A normál Farmerama

    0 szavazat
    0.0%
  2. A megújuló Bahamarama

    0 szavazat
    0.0%
  3. Semelyik mindkettő béna

    0 szavazat
    0.0%
  4. A különböző Eventeken létrejövő állatok(vagyis a tenyészettek)

    0 szavazat
    0.0%
Több válasz kiválasztása lehetséges.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. neubeci

    neubeci Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Kérdésem az Alpesi Gyopárosvölggyel kapcsolatos: Átalakítóba nekem 8 óra pl.: a gyakori faanyag, alap faanyag, minőségi faanyag. 8 óra minden, ha a "legtetejét", legtöbbet választom megcsinálni. Párom farmjánál ugyanez 4 órába "kerül". De nem csak a faanyag, minden más az előállítóba, Neki feleannyi időbe kerül! Ő 240-es szintű, de amikor a Gyopár bejött 220 környékén volt, én 240 körül. Melyik az "igaz" idő??? Nálam van a probléma, vagy Ő kapott a rendszertől egy "kis bónuszt"??? A farmnevem: neubeci, ID: 14144151. Az övét nem kívánnám megadni.... ha ne adj Isten van Neki egy kis "fórja". xD
     
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nem lehetséges, hogy a Párodnak van prémium plusz tagsága?
    Ismertető: https://board-hu.farmerama.com/threads/az-új-prémium-rendszer.14921/
    Annak része, hogy rövidebb idő alatt készülnek el az előállítók.

    Ezt az ismertető úgy fogalmazza meg, hogy dupla mennyiséget állít elő. De valójában fele idő alatt. Ettől lesz dupla a mennyiség.
     
    neubeci és Dolphin kedveli ezt.
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám ellenőrzése szerint a Manóka szomszéd, akit felvettél, egy 1-es szintű farm, melynek aktivitása valós.
    A kérdés, hogy ezt a farmot akartad-e Szomszédnak felvenni?
    Ha ez a Te kisfarmod, akkor kérlek, add meg annak az ID-jét is, ahol reggel ténykedtél, és a pontos Farmnevet is.
    Nem mindegy a kis és nagybetű, illetve az ékezetes betűk sem. (ó / o)

    upload_2025-9-28_14-37-18.png
     
    Dolphin kedveli ezt.
  4. Sziszi1950

    Sziszi1950 Fórum biztosa

    ID 5338636 sziszi1950 ez az én kisfarmom. A szomszéd ajándékozás óta nem mutat aktivitást a szomszédaimnál.
     
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Ha ez a Te kisfarmod és itt tevékenykedtél reggel, akkor ennek a Manóka farmnak a pontos nevét, és ID-jét add meg, kérlek, hogy rá tudjuk nézni.
    :)
     
    Sziszi1950 kedveli ezt.
  6. macimami1958

    macimami1958 Fórummogul

    Szia kedves Othep. Az lenne a kérdésem, hogy hány darab növénynek kell lenni egy 100%-os és egy 300%-os terménybónusznál. Ha rossz helyre írtan, elnézést kérek. Sehol nem találtam táblázatot róla, de lehet hogy nem jó helyen kerestem.
     
  7. Csillagvirág2020

    Csillagvirág2020 Utánpótlás-írogató

    Szia. farmnevem Katalin6509 ID 57693866 , Tündérkert2020 ID55133573 , Macika2020 ID55029605 , Csillagvirág2020 ID 55034947
    mindegyik farmomon előfordul. nevet azért nem tudok irni mert nem mindig ugyanaz a szomszédnál jelentkezik. az első 15 név közül bármelyik előfordul a napi ajándékküldésnél. van olyan is hogy napokig rendesen tudok küldeni a reggeli órákban.
     
  8. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.


    FöldAlaptermés100% 200%300%
    1x1 2 db 4 db (2+2) 6 db (2+4) 8 db (2+6)
    1x2 3 db 6 db (3+3) 9 db (3+6) 12 db (3+9)
    2x2 5 db 10 db (5+5) 15 db (5+10) 20 db (5+15)
    Komfort15 db 30 db (15+15) 45 db (15+30) 60 db (15+45)

    Ezek azok a darabszámok, amelyek a bónuszok használatával megteremnek a földeken.
    Ha a hozamot szeretnénk tudni, akkor a vetőmagot le kell vonnunk.
    Ez az 1x1, 1x2, 2x2-es földeknél 1 db, a komfort talaj esetében 3 bb.

    A bónuszok mindig az alaptermésre számolódnak.
    100% azt jelenti, hogy még egyszer annyink lesz, mint az alap, a 200% azt, hogy kétszer annyit számolhatunk rá az alapra, a 300% pedig, hogy háromszor számolhatjuk az alap mennyiségét az alaptermésre.

    Csatnit nem adtam hozzá, az földenként + 2 db.

    Hozok egy táblázatot az eventsegédletből is, amely minden eventcsevegő elején megtalálható: https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-1130315

    Remélem, segítettem. :)
     
    kigyo51, macimami1958, Sylja és még 1 ember kedveli ezt.
  9. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönjük az adatokat. :)
    Elvittem ellenőrzésre a problémát, de jelenleg nincs ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban.
    Amint lesz, hozom a választ.
    Addig szíves türelmedet kérem. :)
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  10. neubeci

    neubeci Utánpótlás-írogató

    Szia!
    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Fényt gyújtottál az éjszakába :) lámpást kapcsoltál a sötétbe! xD
    Utánanéztem, és valóban.... valószínű, hogy nekem még a régi prémiumom van jó pár éve... :p
    További sok sikert kívánok a munkádhoz, jó játékot, és eredményes gazdálkodást!!!! Üdv: B
     
    Utoljára szerkesztett: 28.9.25
    Dolphin és Othep kedveli ezt.
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    A Kolléga Katalin6509 farmodat nézte most meg.
    • 2025-09-28-én, ma 08:49-kor küldtél barkácscuccot a Tündérkert2020, Macika2020, Csillagvirág2020 farmokra
    • 2025-09-27-én, 07:41-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-26-én, 06:59-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-25-én, 07:33-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-24- én, 06:48-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-23- én, 09:16-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-22- én, 08:17-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    • 2025-09-21-én, 08:32-kor küldtél barkácscuccot mindhárom farmra
    A Kolléga nem látott problémát nálad, így tovább nem vizsgálódik konkrét információ nélkül.
    Ha legközelebb ilyet tapasztalsz, rögtön a küldéskor jelentkezz, és add meg, melyik farmról, kinek nem tudtál küldeni konkrétan, s akkor aznap ellenőrizzük.
    Ha ez ma is előfordult, írd meg, hogy ma kinek nem tudtál küldeni.
    Ma 15 ajándékot küldtél el.
    Ha szeretnéd hozzuk a névsort, hogy kinek ment 08:49 - 08:52 között ajándék.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  12. macimami1958

    macimami1958 Fórummogul

    Ismét szia. Nagyon szépen köszönöm a táblázatot. Nagyon sokat segítettél. Jó éjszakát és szép álmokat kívánok.
     
    Othep kedveli ezt.
  13. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Arra kérek egy illetékest, hogy nézzen be a farmomra. Az a problémám, hogy szerintem a Kertek felfedezője küldetést teljesítettem, de a 2/3-ast és a 3/3-ast nem pipálta ki. Mit csináltam rosszul? Esetleg csak egy megjelenítési hiba? Farmnév : franyo121 ID : 36281016
     
  14. Sziszi1950

    Sziszi1950 Fórum biztosa

    Manóka ID száma 1665328 , ma reggel tudtam ajándékot küldeni, csak a szomszédok sorában nálam piros az aktivitása.
     
  15. bakosagi54

    bakosagi54 Fórumelemző

    Szia!Minden mozaik ki van pipálva de hiányzik még 1 ajándék a felhőre bakosagi54 ID18559029.A segitséget előre is köszönöm
     
  16. Böbebaba60

    Böbebaba60 Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Szeretném, ha megnéznétek a Bahamámon miért van a raktárban az állatok kőzőtt a cápa neon ól áthúzva?
    Van belőle 8 db, +1 ki is van rakva.
    A szentélyben minden szobor kiváltva.
    Köszönöm a segítséget!
    Böbebaba60 ID: 4507014
     
  17. Csillagvirág2020

    Csillagvirág2020 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm szépen a választ. Jelentkezni fogok ha ismét nem tudok küldeni ajándékot.

    Szia ismét.
    Ma konkrétan a Csillagvirág2020 ID 55034947 farmomon ismét nem tudtam 2 szomszédnak ajándékot küldeni.
    ez a két szomszéd a Csidus neki 7.21 perckor szerettem volna. ricsi908 neki pedig 7.22 perckor nem sikerült.
    ilyenkor másik szomszédnak küldök.
    Köszönöm szépen előre is a választ. további szép napot !
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.9.25
  18. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    a Kertek felfedezője Küldetéssorozatban összesen 3 db időre teljesítendő feladat van.
    Ha kész vagy a Zsálya, Kecske és Nyúl feladatokkal, akkor készen vagy. Megjelenítési hiba, hogy az event ablakban olyan, mintha lenne ott is arany és gyémánt feladat is.
    (Nagyon sokszor leírtuk már mind a Csevegőben, mind itt a Segítségkérő topikokban ezt)
    Itt meg tudod nézni újra az Ismertetőben is, hogy csak 3 db Ezüst feladat van.
    Ha ezt látod a térképen, akkor nincs további teendőd itt.
    [​IMG]
    További jó játékot!
     
    franyo121 kedveli ezt.
  19. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    Manóka Farmnévvel és az 1665328 ID számmal nem találtam farmot.
    Ellenőrizd, hogy jól adtad-e meg az adatokat, mert így nem tudok benézni a farmodra. Ahogy tegnap Kollégám is írta, a Farmnevet / Farm ID-t pontosan kell megadnotok (ha böngészőben játszol, akkor a keret alján találod, ha kliensben, akkor pedig <<ITT>> találsz hozzá segítséget).
    Megértésedet köszönöm!
     
    Sziszi1950 kedveli ezt.
  20. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    a Központ tud a hibáról (mely pár napja merült fel), a javítása folyamatban van.
    Türelmedet köszönjük!
     
    Böbebaba60 és macimami1958 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.