Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Még át kell olvasnom az eventet úgy látszik csak felületesen olvastam el,...mert én úgy emlékszem nem feltétlen kell event növényt beadni,..mert ha így van elég kétszer ültetned egy nap,hosszút.
     
    zsozso577 és Fatther kedveli ezt.
  2. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Kevés felesleges ólam van, főként a retró hód++. Abból most is hiányom van. :p
    Volt jobb éjszakám az életben. Aludtam este tíztől éjfélig a szőnyegpadlós pihe-puha, de mégis meleg ágyamban. Akkor arra ébredtem fel, hogy melegem van, minden ami rajtam van, vizes. (Bőr, haj, alsógatya.) Ideültem egy órácskára kedves Gizikém elé, aztán egy órától újból szundiztam fél háromig. Még megpróbálkozok majd 5 óra felé, talán lehűl a szoba valamicskét, mert most is 28 fok van bent. Hiába nyitva minden, huzat az nincs. Most néztem meg, kint csak 20 fok van, de a páratatalom 83%. Az utóbbi visel meg engem.
    Az éjjeli aratáskor, az első kattintásnál feljebb tudtam lépni egy szintet. A következő csak jövőre esedékes. Kicsivel több, mint 20 milla kell. :D
    Az event leírását átolvasom én is ismét. De csak világosban, mert még setét az ég.
    Jó reggelt mindenkinek! Ha valaki meglátja azokat a lusta kappanokat, billentse fenéken őket, mert nem keltik fel a Rézit már megint időben!
     
    Tündi100 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  3. Hölgy-világ

    Hölgy-világ Fórum veteránja

    Jó reggelt!

    Most csak ezt hoztam, jövök még,idővel..

    A hétfői (08.10.) napon 10 órától tervszerű karbantartás várható, melynek során várhatóan egy órán keresztül a játék nem lesz elérhető.
     
    zsozso577 és Csacskamacska kedveli ezt.
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Jó reggelt, szép vasárnapot!
    Az este igen jóra sikeredett! A Borfesztivál és a Jazznapok összekötése, igazán jó ötlet volt, bárki is találta ki. Ennyi embert én még nem láttam, teljesen elcsodálkoztam, mert szinte tömeg volt, pedig hatalmas a terület. Számtalan boros pavilon, ételes, kürtős kalácsos, mézes, kolbászos, sorolni sem tudom annyiféle. Az emberek kezében borospohár, vagy üveg, úgy sétáltak, nézelődtek. 3 színpadon ment a műsor. Éjfélkor jöttünk el, de hajnali 3-ig tartott. Éjfélkor még ugyanannyi ember volt, mint este 20-kor. Jó, hogy elmentem.:)
    Legyen jó napotok!, most készülök, mert jönnek az unokák.:)
     
  5. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Szép napot mindenkinek!

    No,..várjál csak Tihamér lesz még csere nap lesz neked 2 plusszos hódvárad,...csak írjál ilyeneket!

    Csacskának jó unokázást.
    Mi unokáink Zamárdiba süttetik magukat.

    Még egy két macskasimítás,..és ez is elmúlt.
     
    Csacskamacska, Fatther és Hölgy-világ kedveli ezt.
  6. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jól van na! Tudom, van nekem is, de csak 8 darab. Az meg egy ekkora farmon semmiség! Akárcsak a hőmérséklet. Örülhetek, még csak 33 fok van kint. Anyátlan-apátlan árvák ... nem, nem! .. unokátlan árvák vagyunk. Ma nincs kicsi. Már annyira hozzászoktam az örökös csiviteléséhez, hogy hiányzik. De tényleg! Azért jó ez a semmittevés. Csak jó tíz kiló cukkinit pucoltam meg, vágtam/gyalultam le. Aztán sózás és nagy része ment a fagyasztóba. A maradék is úgy másfél-2 kiló kinyomkodva. Hozzátettem majd 1 kg főtt, áttört kolompírt, aztán megyek ki, befűszerezem, teszek hozzá némi tojatot, ha kell (remélem nem) még lisztet is. Aztán tepsire teszem majd a pogácsákat, megolajozom, megsütöm ÉS remélem ehető lesz. ÍGY még nem csináltam. Feleségem látott hasonlót a varázsdobozban, azt próbálom utánozni. - Persze most meg majd jön a zrikálás, hogy utánozás majomszokás, de egye fene vállalom. (Én sem hagynám ki, ilyen az <az áldott jó> természetem.) Na akkor konyhára fel!
    Az erkélyen további minimum 10 kg cukkini van. Hogy mit fogunk vele kezdeni, az maga a rejtély!
     
    Utoljára szerkesztett: 9.8.15
    Hölgy-világ és Tündi1001 kedveli ezt.
  7. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Van aki hagymát eszik hagymával,Te cukkinit cukkinival,ez ilyen egyszerű,..fél cukkinikat meg kellett volna rakni fasírttal!

    Ezen a farmon hód csak 15 van.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.8.15
  8. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Töltött cukkini helyett most sül a töltött uborka. Az uborkák két végét levágtam, karalébévájóval kivájtam, majd sütőkolbászt szétnyomkodtam villával, hozzáadtam párolt , picire vágott hagymát és zúzott fokhagymát. A töltelékkel megtöltöttem az uborkákat, betettem egy kiolajozott porcelán izzító tálba és bent sül a sütőben a második adag cukkinipogácsák mellett. Ez lesz a vacsoránk. Az enyém biztosan, a feleségemnek csak akkor, ha NEKI is ízlik. Ha nem, akkor mind az enyém lehet. :D
    Még mindig melegem van. Nem furcsa?
     
    zsozso577 kedveli ezt.
  9. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Sziasztok !

    Megjöttem, no nem most,de most értem ide.
    Reggel amikor hazajöttünk a lagziból nem volt kedvem írni. Miután én voltam a söfőr, nem ittam semmilyen alkoholt. Ám ennek ellenére remek kis lagzi volt. Nem voltunk sokan, úgy 120-an...Légkondicionált volt a terem és a teraszon vízpárát fúvó ventilátorok voltak, ám így is meleg volt.

    Sommáznám a macskás napokat. Jó volt. Kicsit munkás volt, de megérte. Szintet csak a Bahán léptem. Lett egy rakat titkosom amiket mostanság rakok ki...
     
    Utoljára szerkesztett: 9.8.15
    zsozso577, Fatther és Hölgy-világ kedveli ezt.
  10. Hölgy-világ

    Hölgy-világ Fórum veteránja

    Szép délutánt!
    Koppinak még egy nap pihenőt előírok,hogy kellően kikupálódjon,mert még most is a csuhajja-t hallja a fülében szólni.:D

    Tihamér kipróbáltam egy nagyon jó kis receptet, kivételesen, nőknek szóló fecsegő magazin hasábjain találtam,neve pacuki.
    Lényege a darált cukkini,és paradicsom együttes befőzése fűszeresen. Ma kipróbáltuk a rántott szárny mellé, finom volt,és ezt el lehet rakni télire is száraz dunsztolásos technológiával.

    Csacska örülök,hogy jól érezted magad!

    Ma nagyon tré volt a hangulatom. Kezdtem egyenesbe jönni, erre anyum kötéscserét eszközölt, oda is lett a délelőttöm, tán most kezd enyhülni kicsit a fájó-égető lüktetés.
     
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Itt vagyok én is, ideértem. Unokák cukik, bár már nagyok, de akkor is!! Az almalevesből laktak jól, nokedli mind elfogyott, pedig nem keveset csináltam, húsokból maradt bőségesen. A madártej is igen kapós volt. Utána mentünk anyát megköszönteni, ott pilledt volt a társaság, mert a melegtől már ki van mindenki. Mielőtt elmentünk felmosogattam, most elrakom az edényeket és némi rendrakás következik.
    Tihamér, csak egy szavadba kerül, ezen a farmomon 26 hódom van, 1 db-t szívesen átadok, esetleg kettőt..Lajos, mint olvasom, te sem vagy szűkében. Várom a vonatot, felrakom őket rá.
    Ildikó, nem tudom, hogy mit írjak, muszáj tűrnöd! Szívesen vigasztalnálak, de a tények, tények.
    Kopi, örülök, hogy jó kis lagzi volt, jól éreztétek magatokat, ha kicsit "drága" is volt!
     
  12. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Én jobban várnám a fás vonatot,..már nem is emlékszem rá hogy mikor volt!
    Eventet már kétszer is végigolvastam,megállapítást nyert hogy az előző színesebb volt,zsetonok stb.
     
    zsozso577, Fatther és Hölgy-világ kedveli ezt.
  13. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szerintem nem lesz ez sem rossz, csak kicsit másabb. Fő a változatosság! Amikor már csináljuk, akkor élvezni fogjuk ezt is. A cicás az klassz volt, jó sok ajándékot össze tudtunk szedni. Még ++hódot is kaptunk! - nem semmi, hogy többet is!
     
  14. Hölgy-világ

    Hölgy-világ Fórum veteránja

    Sose tartozott a kedvenceim közé, ennél az őszi pajta kisöprés, segítsünk a pocoknak begyűjteni a télire valót jobb!

    Csacska kedves, mi mást is tehetnék, elszaladni nem tudok.. :D

    Jó éjt, szép álmokat, enyhe időt mellé!

    Látom a ++ hód még mindig a bestseller lista élén landolt! Kicsit megszorongatja a sün,és a farkas..
     
  15. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Asszem nem csinálom az eventet. Nem tudom, hogy a következő hét hogyan fog telni. Itt leszek végig, megyek a fiamékhoz, tán ott is alszunk. Minden bizonytalan, minden folyós állapotban van. Szegény nászasszonyom ma este negyed nyolckor itt hagyott minket. A kicsi holnap otthon lesz, a többit még senki nem tudja. Így meg eventben részt venni nem érdemes.
    Meleg nem szűnik. Egy órája néztem, a szobában a hőmérséklet 29 fok. Szép, nyugalmas éjszakám lesz, már látom előre. Mindegy, túl kell élni.
    Szép álmokat mindenkinek!
    ------------------------------
    Nem kérek retró hód++ ólat senkitől sem!!!
     
    zsozso577 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  16. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Sziasztok !
    Köszönöm a + 1 napot...

    Tihamér !
    Fogadd őszinte részvétem...:(
     
    zsozso577 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  17. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!
    A nap készül ébredni, már nyitogatja a pilláit. Ma bevásárlónapot tartok. Körbemászkálom a várost, mert ez is kell, az is kell, de mind másfelé van, nem egy kupacon. Legalább a hasnövesztést abbahagyom mára. Ledolgozom a bevitt energiát.
    Meleg lesz újfent, nem kell félni a megfagyástól.
    Szép napot mindenkinek!
     
    zsozso577 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  18. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Itt a hőmérséklet szerencsére a jótékony 17 fokra csökkent. (Nem sokáig tart ugyan, de addig át lehet szellőztetni a házakat.)
    Mi sem fogunk fázni...Erre a tájra ígéri megint a legmelegebbet...
    Várom a fürdőszobás mestereket, a kaputelefon mesterét is. Várok....szombaton is vártam...hiába...
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.15
    zsozso577 és Hölgy-világ kedveli ezt.
  19. Hölgy-világ

    Hölgy-világ Fórum veteránja

    Szervusztok!

    Tihamér őszinte részvétem! Bevásárlást minél hamarabb megejteni, ne a tűző napsütésben kerekezni..

    Koppi, ahogy olvasom szebb zenebonát húznak mától a füledbe! Nem irigyellek érte, cseppet se, de a végeredményért megéri!
    Könyvtárat is sikeresen átköltöztettétek? Gyerekek megszokták már a szülők hiányát? Gondolom nem sertepertéltek körülöttük mindennap, vagy le-leszaladnak egy anyu féle jó ebédért?
    Ne aggódj event holnap kezdődik, ma pedig 10 órától karbantartás!
     
    zsozso577 és Csacskamacska kedveli ezt.
  20. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Még az "áldott" költözés lázában ég a Család...de közben rövidesen jön a rokonság Olaszhonból...mintegy meglepetésszerűen. Előre melegünk van. Bízom benne, hogy ismerik a közmondást "Akármilyen kedves vendég......":D
    Ezért kell a lakást gyorsan használhatóvá tenni. Bár még nincs sem telefon, sem
    Tv, csak 2 ágy és üres könyvespolc....Gyakorlatilag a kégli 95 % -os készültségben van.
     
    zsozso577 és Hölgy-világ kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.