Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Lacika07, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Mit mihez? :D
     
  2. Bözse

    Bözse Rutinos

    A mai posztom sem arról szól, amit terveztem. Az élet megint felülírta az elképzeléseimet. A felülírás 1 valamikor szebb napokat látott és valaha hófehér bundát hordó macsek képében realizálódott. Első találkozásunk eléggé futólag történt ma dél körül. Mondhatni hivatalosan be sem mutattak bennünket egymásnak. Én 1 kis mellékutcából hajtottam ki épp, amikor megláttam őt. 1 parkoló mellett feküdt és nézelődött. Mivel az oldalra sasolok, miközben előre megy a járgány elég veszélyes, így nem nézegethettem hosszan a cicát. Épp időben fordultam előre ahhoz, hogy elrántsam a kormányt 1 másik kocsi vészes közelségéből kifolyólag. Úgy terveztem, hogy dolgom végeztével lecsekkolom a dorombolót, hátha segítségre szorul. De sajna visszafelé elfelejtettem ott bekanyarodni. Ám a Sors szerint nekünk találkoznunk kellett, mert a szokásos helyem tömve volt autókkal és csak az a parkoló maradt, ahol előtte ő macsekságát láttam. A cicus ekkor nem volt sehol, de gondoltam majd hazafelé jobban szétnézek a környéken. Mikor végeztem az irodában nem kellett nagyobb kutató expedíciót indítanom, mert a kocsimhoz vezető úton egyszer csak elém vágódott és szörnyű hangosan el kezdett nekem nyávogni. Mindkét kezem tele volt cuccokkal, de biztosítottam arról, ha követ a Suzukimig, kap némi élelmet ennek fejében. Sűrű nyávogások, dorombolások és buksizások közepette oda is értünk Józsimhoz. Ekkor néztem meg alaposabban. 1 eredetileg hófehér, kinézetéből ítélve valószínűleg fajtiszta perzsa macskusz nézett rám a betonfalnak rohantam lapos arcocskájából rám szegeződő felemás egyik kék, másik borostyán szín szemeivel. A bundája elhanyagolt, a koszfoltokat néhol a kifésülés hiányából adódó csomók váltogatták, szemei csipásak. Úgy gondoltam üsse kő, hazahozom. Elindulás után röviddel bevette magát az ölembe és onnan figyelte az útvonalunkat. Nem voltam oda ezért a felállásért, de próbáltam magabiztosan megoldani a helyzetet. Ez egészen addig sikerült míg 1 rendőrautó mögé nem kerültem. Ekkor azon kezdtem el parázni, hogy az ölemben való fészkelődés esetleg dudálást eredményez majd, én meg magyarázkodhatok a rend őreinek, miért nem macskaszállítóban utaztatom. Röviddel később villámcsapásként hasított belém a felismerés. A jogsimat itthon hagytam 1 másik táskámban. Ezek után gondolhatjátok milyen utunk volt hazáig. Hisztérikus idegeskedés a köbön! Megérkezésünk után szembesült szegény cica azzal, hogy kollégái vannak a házban, nem ő az egyetlen szőrgombóc. Azóta minősíthetetlen hangnemben fúj és morog. Ez a viselkedés adta az ötletet a névadáshoz. Híres rokona, Grumpy Cat után a Krumpli Ket nevet adományoztam neki. Egyáltalán nem hatotta meg a dolog. Viszont most csendben fekszik. Én meg zenélek Nektek egyet, amíg részéről a tűzszünet tart.


    Áldott, békés adventet Mindenkinek!

    PS: A karácsonyi barkácsolás tanfolyam újabb részét is a papír témakörből választottam. A kreativitás múzsája csókoljon homlokon Benneteket!:inlove:

     
  3. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    A mai süti tartalma 3 Party pörgetés.:)
     
    hóóvirág, Kukackukac, genka53 és 14 más kedveli ezt.
  4. sziszi1965

    sziszi1965 Fórumőrült


    Szia!

    Már biztos fáradt vagyok:sleepy: Kicsit másítottam.... Valami célba ért közülük? A másik gyümi is ott terem ahol az alma?:)mert gondolom azért az csak kell, ha a többi nem is;)

    [​IMG] fahéj
    [​IMG] alma
    [​IMG] cukornád
     
  5. Coff66

    Coff66 Fórum veteránja

    Szia Sziszi!

    Ha az az alma gránát lesz? :D Vagy a keksz csokis és kakaó kell hozzá? :D(akkor megdől az eddigi 2 szigetes hozzávaló)
    A sütihez szerintem búzára is szükség lehet...

    Találtam a neten kardamomos-narancsos keksz receptet....

    Az én tippem (na nem volt nehéz annyi ötletből, amennyi itt már elhangzott;)):
    alma, narancs, búza, fahéj és cukornád.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.12.15
    hóóvirág, Kukackukac, genka53 és 19 más kedveli ezt.
  6. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Hiába, időnként még rejtvényre sincs szükség;)
     
    hóóvirág, Kukackukac, genka53 és 23 más kedveli ezt.
  7. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Ha nem is a főnyeremény, de időnként a négyes is jól fizet... máskor kevésbé :music:
     
    hóóvirág, Kukackukac, genka53 és 19 más kedveli ezt.
  8. Coff66

    Coff66 Fórum veteránja

    Szia Jónás!

    Ha a fahéjat kakaóra cserélném?
    Tudom ez nem a lottózó...;)
    Közben látom a Sziszinek adott válaszodból, hogy azt pont nem kell cserélni :)
    Akkor ezt meghagyom holnapra valakinek :)
     
    Bözse, hóóvirág, Kukackukac és 16 más kedveli ezt.
  9. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Aranyos ez a cicás történet.:) Hány cicád van összesen? Nálunk valahogy nem tudnak túlszaporodni, a szomszéd kutyája gondoskodik róla.:cry::mad:

    Elég nehezek szoktak lenni a karácsonyi eventek, de mindig megérte csinálni őket. Igaz, mostanában nincsenek igazi karácsonyi ajándékok a nyeremények közt.:eek:

    Ha a narancsot cseréled citromra? A karamellizált almához az kell.
    Na persze nem mondta senki, hogy követik az eredeti receptet.:D
     
    Bözse, hóóvirág, Kukackukac és 24 más kedveli ezt.
  10. h.lajos

    h.lajos Utánpótlás-írogató

    Szia. Na igen...a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól... Köszönöm a a két farmtárs magyarázó segítségét. Az is egy célravezető mód. Elnézést Jónás,hogy ilyen sok + munkát adtam neked. Fontos dolognak tartom mindenesetre az emberi tényezőket :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.12.15
    Bözse, hóóvirág, Dyny és 14 más kedveli ezt.
  11. Boszika57

    Boszika57 Fórum hercege

    :)Szép reggelt mindenkinek!!
    Már én is találgatom a hozzávalókat, de csak tippelni lehet! -vajon a füge, datolya és szentjánoskenyér köztük lehet??:wuerg:
     
    Dyny, Kukackukac, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  12. Coff66

    Coff66 Fórum veteránja

    A citromra azért nem gondoltam, mert az titokfa (ha nem tévedek). Persze V. meglephet bennünket :)
    Esetleg a dió még szóba jöhetne?
     
    hóóvirág, Dyny, Kukackukac és 14 más kedveli ezt.
  13. balu

    balu Haladó

    Szia! És mi volt az első négy azokról lemaradtam! :-(
     
    genka53 és betjoli kedveli ezt.
  14. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Köszi a mai szösszenetet is! :)
    A csillagot ha egyik felén piros, másik felén arany színű papírból vágjátok, még csodásabb az eredmény.
     
    Bözse, hóóvirág, Dyny és 16 más kedveli ezt.
  15. h.lajos

    h.lajos Utánpótlás-írogató

    Kedves Jónás. Örömmel közölhetem,hogy pótoltam hiányosságaimat,átnéztem a Fórum szabályzatát. Értelmezésemben a "többszöri bejegyzés",konkrétan egy adott témakörre vonatkozóan szerepel,mint nem kívánatos többszörös bejegyzések. Érzésem szerint az én írásaim nem egy témakör,kérdés köré csoportosíthatók voltak,sőt,némelyiket személyre szabottnak éreztem,de tény,hogy nem egy bejegyzésem volt,így az itteni "szokásjogra" való tekintettel ezt az irányvonalat fogom követni. Mindazonáltal utólag is elnézést kérek a sok bejegyzésemért.:) Elolvastam a Netikettet is,ajánlom mindenkinek,különösen az első 3 főbekezdés tartalmát,de a többi tudása is hasznos. ;) Rögtön egy kis segítséget is kérnék,mert nem tudom hogyan kell a bejegyzéseket egyesíteni,nem vagyok egy számítógép guru az tény... (A 2 még nem több,azonos témában sem:D... Ugye?:eek:) Előre is köszi a segítségedet Jónás:)

    Boszi-nak írnám,hogy fontolóra kellene venni a karácsonyfagömböt is mint fatermést,mivel a fa képe kinn van,(ez persze evidens karácsonykor) de az event-ben is megkapta elvileg mindenki aki megcsinálta,tehát adott esetben letermelhető a kicsiknek is.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.12.15
    Bözse, Dyny, Kukackukac és 12 más kedveli ezt.
  16. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Szinted*200 Tp, 2 Téli lekvár, 20 szupertrágya és 1 fehér ártatlanság.

    Igen, szóba jöhet a dió is. Igaz csak én akartam a narancsot lecseréltetni, lehet a búza nem jó.o_O
    Ha jó a németek elnevezése, akkor ez [​IMG]fűszeres szirup. A malomban állítjuk elő, gondolom a felröppenőből [​IMG] és az eventnövényekből. Tudtátok, hogy a kardamom a világ harmadik legdrágább fűszere csak a sáfrány és a vanília előzi meg?

    Az [​IMG]-hoz és a [​IMG]-hoz használunk [​IMG]is.
    Mindenesetre a malom csapágyas lesz a 4 féle keverni valótól.

    Csak 2 szigetes van köztük: fahéj, cukornád

    Szoktunk szólni, hogy büntetés jár a dupla, tripla posztokért, de van aki megsértődik érte, így inkább nem mondok semmit. Most már tudod Te is.:D
    Nem történt semmi, más is volt már kitiltva - én is:D - úgyhogy várjuk a további hozzászólásaidat.:)
     
    Bözse, hóóvirág, Dyny és 28 más kedveli ezt.
  17. [Lacko]

    [Lacko] Fórum ezredese

    Helló!

    Ha véletlenül egymás után 2 hozzászólást írsz - a két hozzászólás egyesítésének egyik (egyszerű) módja:
    pl. a 2. hozzászólásodnál (alul) szerkesztésre kattintsz: kijelölöd az egész hozzászólást - majd CRT+C (vagy egér jobb klikk "másol")
    - majd ezt a hozzászólást TÖRLÖD!

    Átlépsz a még megmaradt 1. hozzászólásodba - ott az aljár mész a kurzorral:
    - majd beillesztés (CTR+V)

    És kész a két hozzászólás összevonása ;)
     
    Bözse, hóóvirág, Dyny és 17 más kedveli ezt.
  18. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Farmerama: A Fórum szabályzata

    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/farmerama-a-fórum-szabályzata.6827/

    Általánosan tiltott tartalmak:

    Minden, ami nagyobb mint egy, már többes számnak tekinthető. Akinek két gyereke van, az nem egykét nevel, hanem több gyermeket :)

    Többszörös bejegyzés


    Segítséget itt találsz a fórum működését illetően:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-fórum-felépítése-és-használata.6864/#post-22101
     
    hóóvirág, Kukackukac, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  19. sziszi1965

    sziszi1965 Fórumőrült

    Szia!


    Nekirugaszkodok még egyszer....

    [​IMG] fahéj, búza(Coff)
    [​IMG] alma, citrom(Nóci)
    [​IMG] cukornád


    Szia! :)
    2 bahás növényt / ez meg van/ és 1 farmos növényt keresünk:)farmos fatermést 2-t, egyik az alma
     
    Utoljára szerkesztett: 9.12.15
    hóóvirág, Dyny, Kukackukac és 26 más kedveli ezt.
  20. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Jo reggelt ! Talan juharszirup?? mert az alma karamellbe van martva de az nincs , akkor valamilyen szirupba? gondolom en :D
     
    Dyny, Kukackukac, genka53 és 17 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.