Épelméjűek

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by lukimi, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Olvastam én, de ezt akkor sem tudtam kihagyni ;)

    Jól van, jól el voltatok itt Zsémbivel, amíg én a vidéket jártam :pxDxD
     
    Zsémbes-banya likes this.
  2. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Én is ilyenformán jártam a cserével.
    Igen arra, hogy kezdés után rögtön le is tudjam szedni.
    Jaaaa és azért, mert csak... [​IMG]

    Muszáj volt elfoglalni magam, [​IMG] míg érésre vártam.
     
    mimi, Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  3. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Ez ugyan nem magyarázat, és ettől még nagyon kettős maradt a dolog, de elfogadom, mert elfáradtam, és megyek aludni. Meg aztán ez a kis pukedlizős nagyon aranyos.:)
    Jó éjszakát, szép álmokat, derűs ébredést és vidám holnapot kívánok mindenkinek!:)
     
    mimi, suba_klara and .Emama. like this.
  4. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Az alvós macidat [​IMG] itt ne felejtsd.
     
    .Emama. and Zsémbes-banya like this.
  5. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Szóval nálad volt! Ó, hogy én mennyit kerestem...., nem gondoltam, hogy Te dugtad el:p Azé' köszönöm, hogy visszaadtad.:p;)xD
     
    SZERENCSELOVAG and .Emama. like this.
  6. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Tiszta aranyos ilyen nagyban is az a pukedlis copfi :) Ezt még szemüveg nélkül is tisztára jól látom.
     
  7. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Na tessék, van már másik népművelő az Épeknél.xD
    Puruttyák.....eddig ilyesmit csak Zsémbikétől olvastam, ráadásul ezt se tudom ám mit jelent? Felvilágosítanál?!xD


    Engem nem kérdeztél de régóta ez a legjobb cseréim. Kiraktam kezdéskor 2 db piros struccászati téjeszcsét és kértem érte 2 db piros pulykalábast. sokáig ott volt ahová raktam, de az imént kiürült az ajánlat mezőm, mindkettő. Így már napi kétszer tudom aratni a palettát és a sárgát leszedhetem.:)
    De lett még pár jó kitehető is fákért, majd most este a jó alvást megalapozandó 5 fel az égbe-ért 1 pannit kértek azonnal lecsaptam és valdinál a már meglévő 850 ponthoz 20 perc alatt hozzáütöttem a 450-et. Így másítottam meg a szavamat mert azt mondtam, hogy a pannit nem veszem ki mert nem érdekelt. Egyébként borzasztóan jó cserebere értéke van, az a divat mostanság. Én nem tudom elképzelni, hogy 10, 15, 20 vagy több db-ot hurcolásszak aratásonként. Írtam már jó párszor, hogy sose mondom azt, hogy a farmerama játék az egy munka de a panni hurcolászás szerintem már az. Ha meg keveset szereznek észrevehetetlen.
     
    Last edited: Jan 16, 2016
  8. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    A Panni hurcolást még nem olvastam, de annak idején a kupákra az volt érvényes, hogy ha hurcolod, akkor sehova nem hat. Azoknak a vetéstől az aratásig egy helyben kellett lenni, ahhoz, hogy kifejtsék az adott területre a hatásukat. Ezek után nem tudom, hogy a Pannikat valóban érdemes-e hurcolászni? [​IMG]

    Puruttyáról ezt találtam:

    Magyar nyelv (1862) szótárunk szerint PURUTTYA szó jelentése, értelmezése:
    mn. tt. puruttyá-t. Piszkos, mocskos, utálatos viseletü, ruházatu, paszatos. Szélesb ért. undok, undorító. Puruttya gyerek, puruttya disznó. Puruttya dolog, beszéd. Eredj te puruttya. E szóban alapfogalom a rútság, melyet a ruttya fejez ki, eredetileg: rútia, mint deli delie, dali dalia, a meglágyítás úgy történt, mint a hostia ostya, bestia bestye, bastion bástya, Dorothea Dorottya szókban; a pu, nem egyéb mint az utálatra vonatkozó pi v. pih indulathang, másképen s bővitve: piha, pfuj. E szerint elemezve: pih! rútia, pu! rútja. Egyezik vele az ugyanazon elemekből álló pranda = pu! ronda, v. pi! ronda.

    Én már hallottam ezt a kifejezést, de szó, ami szó, nem túl gyakran ;):)
     
  9. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    A puruttyához, amit kikerestél: xDxDxD

    A pannikról: 100%, hogy hurcolásszák ezt többektől olvastam a másik topikban ahol sokan vannak és senki nem tiltakozik tehát így is hat.:)
    Fexek, jó éjt! :)
     
  10. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek! :)

    [​IMG]
     
  11. zsuzsa-mama

    zsuzsa-mama Fórum admirálisa

    Szép jó reggelt !

    Gratulálok a léghajózáshoz. Nekem , most idő hiány miatt kimarad. Valdi sem most lesz a kedvencem. Gyors beköszönésre van időm, mert ma ünnepi ebédet kell főznöm. Most lesz együtt még a maradék kis családom egy része. Szerdán , már csak a fele lesz itthon.
    Azt hiszem ma ríni fogok !:cry:Már a gondolatától is könnybe lábad a szemem. Ilyenkor, jobb ha mindenkitől távol tartom magam.

    Nagyon szép vasárnapot !:) További jó csre-berét és jó püfölgetést !xD
     
  12. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Jó reggelt!
    -5 fok van és épphogy hólepel borítja a tájat, de csak addig, amíg egy enyhe fuvallat el nem repíti.
    Én most is kihagytam a csereberét, mert nem igen van időm böngészni az ajánlatokat.
     
    Zsémbes-banya, mimi and .Emama. like this.
  13. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Nem én dugtam el, csak megtaláltam... [​IMG]

    A szövegkörnyezetből gondolom azóta már rájöttél, hogy az ólak "szépségéről" van szó. [​IMG]
    Tovább olvastam és láttam, hogy Ema is igen kíváncsi volt a pontos jelentésére...
    A cseréid tényleg jól sikerültek. Én nem hajtok a színes ólakra. Azt láttam, hogy a Pannik még mindig jó csere alapok.
    Olvastam, hogy van aki 40 db-ot hurcol és így minden földre kap egy felreppenőt. Arról nem írt, hogy mekkora földek vannak kirakva.
    Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy Pannik nélkül ne jönne össze neki a felreppenő, mert ennyivel felszerelkezve, gondolom nem a 40. szint környékén járhat.
     
    Last edited: Jan 17, 2016
    Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  14. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Sziasztok!
    1 órámba telt mire kiraktam a sok xxl-es fákat,aztán meg azt olvasom valahol,hogy azok nem igen adják,majd a felröpit! :(
    Jaj nekem,most akkor szedjem le őket??
    Már nincs sok idő délig,jönnek a vendégek! Rotyog a leves már hajnal óta,legalább az kész lesz!
    A nagyfiam ANTAL és ma az Ő névnapját ünnepeljük! :inlove:
    Nem tudom van-e Antal köztünk? Boldog névnapot kívánnék neki(k) is!
    Majd délután jövök valamikor és megírom,hogy sikerült minden!
    Legyen szép vasárnapotok!
     
  15. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    A felreppenőnél az érésidő számít. Lehet, hogy jobban járnál, ha kicserélnéd alapokra őket.
     
  16. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Sziasztok, szép napot mindenkinek! :)

    Reggel, lányos zavaromban mindkét farmon szintet léptem (120, 107), ez legalább megvígasztalt a sok pakolásért, ami az eventváráshoz társult. :pxD

    Szia Klári! :) A fiadnak sok boldogságot kívánok névnapja alkalmából! :)

    Én éppen most szedtem le a - szinte bebetonozott - XXL fáimat a Baháról, mert nem adják jól a felrepit. Most ólakat tettem ki helyettük, mert mellettük viszont még van sok sima pitomba, goji és moringa fa.
    A főfarmos területeken a mamutok maradtak, oda hosszú terményes ólakat raktam a rövidebbek helyett, az alapban kint levő teményeseimet, és néhány pénzkereső ólat kint hagytam. Majd elválik, hogy ez mire lesz elég :)

    Szia Kukucska! :) A megalapozott jókedvemet fokoztad ezekkel a pofikkal ;)xDxD Hangosan nevetek rajtuk még mindig, nagyon aranyosak xD
    Szia Zsuzsamama! Jó étvágyat az ünnepi ebédhez és kellemes időtöltést a család körében! :)
     
    Last edited: Jan 17, 2016
    Zsémbes-banya and suba_klara like this.
  17. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Kivételesen az egyik szintlépésedet észre vettem... [​IMG]
     
    Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  18. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    Én sem hajtok szines ólakra sőt, eddig ha valahonnan kaptam elcseréltem nekem jobban tetsző dógokra de még a pirosat is. Most azonban kényszer helyzet állt elő. Én nem hinném, hogy a tavaszi-húsvéti kombótól el állnék valaha is éppen ezért az egyre dráguló palettát és pelyhet elő kell állítanom ha nem akarok állandóan azokra "keresni" a farmomon. Ezért a már meglévő 2db pehelygyűjtőhöz szereztem ma még egyet ja, ezek piros ólak és napi 2x arathatóak és így napi 6 db pelyhet kapok, így napi 1 db pehyel még marad is plusszban hadd gyűljön. Palettás ólam nem volt piros, ezért örültem az este a kettőnek így 2 sárga semmire való palettától megszabadulok, de még ki van rakva egy cserém szerintem elmegy és paletta-gyár is 3 db piros lesz így az is napi 6 db paletta. Van 1 rózsa kacsa ólam, most szerzek még 1 rózsa pulyka ólat is és akkor a kacsák, púlykák sem fognak egyre csak fogyni....fogyni....
    Na, így lettem én színes-ólkereskedő.xDxD

    A guánót és angórát változatlanul veszem de a legközelebbi cserére erre is lesz akciótervem. Főleg ha drágul, mert ezek egyelőre megfizethetőek.

    Szia, én eddig nem szedtem le a remek xxl fáimat de alig kaptam belőlük pár db felröpit, szemérmetlenül legányolták a sokszor pénzen szerzett fáinkat. Én ezért nagyon haragszom!
    Akkor most itt gratulálok, szép volt egyszerre lépni. :)
    Nekem most a "vége" beleér az eventbe ezért kissé csúszik.:wuerg:
     
    Last edited: Jan 17, 2016
  19. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    No, igazán? Köszi a [​IMG]-t :)

    Szia Imi! :) Ügyes vagy :)

    Köszönöm szépen :)
     
    Last edited: Jan 17, 2016
    Zsémbes-banya likes this.
  20. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Érthető a színes ól beszerzés miértje... [​IMG]
    Csodálkoztam, mert úgy emlékeztem, hogy te is inkább mennyiségi ólakkal termeltél eddig, nem a minőségivel.

    A holnap kezdődő event kapcsán azon gondolkodtam, hogy a fák adnak fémlemezt és horgot is.
    A mamutok véletlenszerűen adnak vagy ezt, vagy azt? Vagy esetleg minden mamut mindkettőt?
     
    Last edited: Jan 17, 2016
Thread Status:
Not open for further replies.