Gazdák a kilencedik X-en túl

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by Tigrislady, Aug 26, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Üdv!
    Morogjatok még vagy 20-25 évet szeretteiteknek és......nekünk!

    Az időjárással úgy vagyok,mint a politikával:nem tudom befolyásolni,így nem törödöm vele csak elviselem,néha élvezem vagy elszenvedem.
     
    Tigrislady and Sonche like this.
  2. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Sajnálom a rokont, még ha távoli is... 60 év az nem sok.. lehetett volna éppen 90 is... Részvétem!
    Vezsenyi Gusztáv a tisztes neve a bocónak, de hogy a keresztfiam a vezsenyit honnan szedte, azt ne tudjuk meg.

    :)
    Anika!

    Te valahogy vonzod a rosszabbnál rosszabb eseteket, és munkahelyeket...Sajnálom, hogy ilyen nehézkes, de remélem, hamar megoldódik a tetű-mizéria... és a szerződésed is határozatlan lesz... bízzunk benne..

    Tegnap majdnem elütöttem Teo-t, a kismacskát... a kis bolondja előszeretettel mászik fel a meleg motortérbe... én meg most siettem volna kivételesen, és nem értem rá körbenézni, hogy a macskalétszám szemrevételezéssel megvan e... elindultam az aszfaltos főúton, és kb. 50 méterre a házunktól csak annyit hallottam, hogy koppan valami meg a visszapillantóból lttam, hogy valami beszalad a 3. szomszéd háza előtt álló autó alá. villámgyorsan visszafordultam az első lehetőségnél és mentem összeszedni az ijedt macskát..a frászt hozta rám....

    ma meg este párom hívott, hogy az egyik szürkemarhánk valahogy beleesett a vályúba, de hanyatt... szerintem megint veszekedett a két szürke... na mindegy... ugyan még nem kifejlett állatok, de azt kittem, a szemem kiesik, amíg nehezen, de sikerült kiszabadítani a vályúból a marhát... én a lábánál fogva húztam, a páom meg a háta alá nyúlt egy erős fadarabbal, és úgy próbáltuk kifordítani...sikerült... :)

    szóval kész vagyok teljesen... a fejem is fáj...

    no hát szép estét és hétvégét mindenkinek...

    Sziasztok..
     
    brozsa and Sonche like this.
  3. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Sziasztok !

    Enikém ! (Ugye mondhatom így? :))
    Meg vagytok áldva azokkal a marhákkal...és a macskákkal..Tényleg mennyi is van belőlük? :)
    E nehézségek ellenére hogy, s mint állsz az eventtel? :)
     
    Tigrislady and Sonche like this.
  4. Anika_9_

    Anika_9_ Fórum biztosa

    Sziasztok!

    onagger52 Részvétem!
    Éltem a lehetőséggel és szomszédnak jelöltem pár itteni tagot, mert 4en beadták az unalmast, remélem nem baj :)
    Végre értelmes szomszédjaim lesznek..erre vártam már rég, persze h ha elfogadjátok :*

    Eni am minden rendben van, megszokhattad , h velem mindig történik valami... hol vicces dolgok, hol pedig szörnyű :S :D
     
    Tigrislady and Sonche like this.
  5. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Szép jó napot gazdák!
    Itt nem szép a nap, mert nem lehet látni. Szürkeség van, annyi árnyalatban, ki mennyit akar.
    Azok a szürkék, amelyek még nem teljesen kifejlett "nagy" marhák, véletlenül nem hímnemű egyedek? A tehenek békésebbnek tűntek nekem eddig. Ha az úton poroszkáló gulyába belefutottam, a tehenek csak néztek, de nem voltak agresszívak. A bikák szerencsére nem voltak velük sosem. Ha láttam volna akár csak egy ifjú fickót a marhák közül, messzire robogtam volna el pecázásról hazatartva. Azoktól mindig tartottam. Olyan gyanakvóan mustráltak engem (is) az istállóban. Inkább messze tőlük, mint mellettük!
    Ha macska helyett nyest ment volna fel a motortérbe, lehet, hogy a jármű el sem indul. A nyestek képesek - isten tudja miért - elrágni az elektromos vezetékeket a motortérben. Akkor pedig a gyújtás már körülményessé kezd válni. Nem is szabad bántani őket, mert védett állatok. Deee ... mi van, ha a védett állat megeszi a védett növényt? Vagy a másik védett állatot? Annak szabad???
    Anika! Már comcédok lettünk. :) Nálam is el-eltűnik egy-egy gazda. Ha ifjú játékos, meg sem lepődök. De ha 90 feletti hagyja abba, az már elgondolkoztató.
    Reggel korán felkeltem és némi tejjel, olaj, liszt, só, aszkorbinsav és élesztő hozzáadásával kidolgoztam egy adag tésztát. Van itthon bolti ketchup, ahhoz adtam zúzott fokhagymát, sót, őrölt borsot és oregánót. Összekevertem és dúsítottam reszelt sajttal, hogy majdnem krémes állagú legyen a maszat. Amikor a tészta kétszeresére kelt, kinyújtottam négyzet alakúra. Az egyik felére rákentem a maszatot, az üres felét ráhajtottam. Derelyevágóval 2-2és fél centis csíkokat vágtam, megtekertem, csavartam és a sütőlemezre fektetett sütőpapírra tettem , had keljen tovább. Ebből az adagból két tepsire való lett. Bekapcsoltam a villanykályha sütőjét 200 fokra. Amikor bemelegedett, a tojattal megkentem csavart rudakat, a tepsit/sütőlemezt besuvasztottam a sütőbe és a hőmérsékletét visszavettem 180 fokra. Sacc per kábé 20 perc alatt szép sárgára sült, mint egy rendes színű, nem sápadt, de nem is megégetett kifli. Akkor kivettem és beraktam helyére a második adagot. Újabb bő negyed óra és kész is lett a mai sütésem. Nem fogok éhen halni ma sem! :p
    Szebb napot mindenkinek, mint amilyen itt van!
     
  6. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Szia !

    Nálunk reggel csupán felhős volt az ég, de most már dél óta szakad a hó.
    Locs-pocs lesz reggelre, ha nem fagy föl... De jó, hogy kocsit mostam és holnap reggel mennem kell Debrecenbe....:(
    Már előre félek az úttól, mert ilyenkor mindig megugrik a koccanások száma.
    Ma is láttam egy fiatalt akinek roppantul tetszett, hogy csúszik az út és ezerrel nyomatta a gázt a kocsijának farolgatott összevissza.
    Neki tetszett. Nekem nem.
    Nem hiszek a szememnek ! Egy hótolót láttam kint menni az utcán és tolá a havat ! :D
     
    Tigrislady, Sonche and onagger52 like this.
  7. Benefactor

    Benefactor Fórum hercege

    Tigrislady and linzenpolc like this.
  8. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Tigrislady, Sonche and onagger52 like this.
  9. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Szó se róla, én is meglepődtem, mikor bejöttem a fórumra. Néztem csak, hová lettek az oldalszámok. Ide kukk meg oda kukk és rájöttem, hogy nagytakarítást végeztek a fórumon. Kell az néha. De legalább a hozzászólók rangját (fórumrang) nem tüntették el. Volt már rá példa!
    Itt hó nincs, olyan hideg sincs, hogy fáznom kellene. Szél is pihen valahol.
    Mára befejezem a munkát, megyek az ágyikóm felé.
    Jó éjszakát mindenkinek!
     
    Tigrislady, Sonche and Koppi like this.
  10. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Szép reggelt kívánok ! :)
    Amikor ez a mizéria elkezdődött, mármint az archiválás pont itt voltam a Fórumon. Volt olyan topic, ahol épp hozzászóltam és kiírta a gép, hogy nincs jogosultságom ide írni...:(
    Mi van ???!!! Miért nincs ???
    Visszaballagtam és meglepődve vettem tudomásul, hogy már nincs is mihez hozzáfűznöm?! Egyszerűen eltünt a szöveg amihez hozzászóltam volna mindenestől.
    Később a Moderátor is észrevette eme kavart és az utolsó hozzászólásokat visszahelyezte a topicba, hogy a folyamatosság megmaradjon...
    Itt most -3 fog van és recseg a tegnap este lehullott vizes hó.
    Ma 8 kor jelenésem lesz Debrecenben, így lassan készülődök ...
    Kellemes ébredést...:):)
     
    Tigrislady, Sonche and onagger52 like this.
  11. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt gazdák!
    Itt is mínuszba konyult a hőmérő, (-3 fok) de hó nincs. Nekem nem is hiányzik.
    Éjjel fel kellett kelnem bogyóért, mert fájtak a meglévő ízületeim. Már megint! Meg mintha megfáztam volna, de hol és mikor? Szombaton is csak élelmiszerboltban voltam, utána ki sem tetem a lábamat, kivéve, mikor a szemetet vittem le a kukához. Vannak még számomra rejtélyek. :p
    Jó utat a "kocsikázáshoz" Koppi!
    Szép napos napot mindenkinek!
     
    Tigrislady and Sonche like this.
  12. Sonche

    Sonche Fórumelemző

    Sziasztok!

    A betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok!
    Sajnos nagyon el vagyok mostanában havazva, a kedvem sem volt túl jó, a VV-ben nem úgy mennek a dolgok nálam sem, ahogy szeretném. Jelenleg albérletkeresésben vagyok, ha szabadnapos vagyok, akkor az oldalakat járom, időpontot beszélek, megnézem őket, aztán valami hiba miatt kiesnek a rostán:oops:, az árakról meg inkább ne is beszéljünk. A farmot azért csinálgatom, de este már csak telefonról, most reggel meglett a felhő, a nagyítót igencsak nehezen adta, de csak összejött, most a földben még eventgaz van, kiszedek pár szupertápot még, amíg lehetőség van rá. Aztán ibolyát ültetek, mert sikeresen elpiacoztam az összeset, igaz, igencsak nagyot kaszáltam rajta:p. Éjszakás leszek, így pár kör lemegy reggelig.
    Megyek bújom tovább az oldalakat, talán a héten most már sikerül valami.
    Szép napot mindenkinek!:music:
     
    Anika_9_, onagger52 and Tigrislady like this.
  13. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Szia!

    Nem tudom, lehet -e téged szólítani a keresztneveden, hogy nyilvános -e?

    Szóval a létszám:
    kb.60 disznó +-2 db. 50kg-250 kg között minden méretben.. :D
    2 növendék szürkemarha bika
    2 holstein fríz 2 hónapos bika
    1 Vezsenyi Gusztáv holstein fríz-charolais bika
    1 Hamupipő holstein fríz-charolais tehén
    1 magyar tarka üsző
    200 tyúk
    + 2 kutya (komondor, a másik uv.)

    anyukámmal lakunk, ott:
    5 liba
    50 némakacsa (tavaly késő kelésből)
    50 tyúk,
    5 macska (Safi, Sánti, Bandi és Teo fiú, Vadászlány leányzó)
    50 házigalamb (tyúk, és king vegyes)
    1 drótszőrű foxi

    Asszem nagyjából ennyi...

    Event: nagy kalap .... haladok, de még küzdöttem a nagyítóért.. mivel még hiányzott 200 felett, így most letoltam pár kör nullás növényt, hogy meglegyen... pedig: a bahán vegyesen ólak és fák voltak végig, a farmon is volt kinn ólgyűjtő + 1-2 ól, de ott eventgaz ment végig, éjszaka hosszú. ... és 700 felett van a korom, míg a nagyító most a nullázás előtt összvissz 2 db úgy, hogy 1 kitehetőt még ki kell váltanom... (1 kitehető 20*11 nagyító)... legenda kiváltva.. enniyre még sosem adta rosszul event, pedig kísérleteztem most is mindenfélével...
    A titokólakról is megvan a szerény véleményem.... :S

    Szia!

    A szürkék "véletlenül" bikák... :D Péntek este verekedtek is, szóval nagyjából sejtjük, mit történt... :D
    nyestről már én is hallottam, állítólag vizespalackot kell tenni a kocsi elé, és akkor nem megy oda, mert a vízben "visszatükröződik...
    Az én kocsim garázsban áll, ahol terményt is tárolunk, így oda beengedjük a macskákat egerészni...
    Szóval talán nem lesz veszélyben egy nyesttől... de a macskától már nem vagyok benne biztos.. Mindenesetre megállt egy pillanatra a szívem, amikor hallottam és láttam őt távozni a motortérből... még jó, hogy nem volt közel az ékszíjhoz... :S


    Meglepődve tapasztaltam, hogy archiválásra szorult a topikunk, ami igen örvendetes, hiszen ez annak a jele, hogy sok a hozzászoló, aminek én nagyon örülök. Remélem, hogy ez így marad a későbbiekben is.. :)
    Csak azt sajnálom, hogy a régiek közül sokan nem jelentkeznek..
    Zsuzsám, Mya, Gabika, Katám... hiányoztok Ti is... Remélem, minden rendben van veletek!

    Szép napot mindenkinek, itt most 777 ágra süt a nap, kiég a retinám a monitor miatt...
     
    Last edited: Jan 22, 2018
  14. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája



    Szia !

    Nyugodtan szólíthatsz a keresztnevemen, hiszen a pingálós kisegér 3 másodpercenként kiírja.....;) ;)

    Nem semmi állatállományotok van.... Van velük munka bőven...., az a csoda, hogy néha ideérsz farmozni is!
    Itt is süt a nap, de friss a lég.
     
  15. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Dániel! no.. látszik hogy hétvégén nem sikerült pihennem.. pedig amióta írsz ide, biztosan megvan az egérkéd, láttam is, és mégsem esett le most.. Sorry... :D

    tegnap rajz és földrajz volt a terítéken a keresztfiammal, egész nap ezt a kettőt toltuk.. mert a tanárnője ugyanaz a két tárgyra, és anno ez a nő tanított engem is.. Most eltüntette Ádám egész féléves füzetét, és be akarta szedni tőle még egyszer... szóval az ofő lefényképezte az egy nebuló füzetét, átküldte vasárnap reggel, mert szombaton elfelejtette, így abból kirakóztunk, mert a képek sorrendje kicsit összekeveredett...
    aztán nekiálltunk olyan föci beadandót gyártani ami kötelező szorgalmi.. igen, jól írtam... :D
    4 db A4-es lapot ragasztottunk össze, és azon dolgoztuk ki a kőzetlemezek mozgásának fajtáit...
    Remélem megfelel majd a tanárnőnek, mert a fél napunk ráment...
     
  16. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája



    Ha kérhetném inkább a rövidebb változatot használd, mert így olyan hivatalos.....;) ;), azaz a Danit....
    Itt úgyis tegeződünk mindenkivel....
    Ez benne a jó.
    A való világban már más a kérdés, ott (ha nem ismernélek személyesen, már nem biztos, hogy tegeznélek.)
    Ezért jó a mi kis virtuális világunk...
    Külső szemlélő nem is érti, hogy miről beszélünk.
    (Saját tapasztalatom alapján.) ;);)
     
    Sonche, mebajah and Tigrislady like this.
  17. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Sziasztok!
    Albérletet a nyugati országrészen találni lehet ugyan, de olcsót véletlenül sem. Ebben biztos vagyok.
    Szóval rendes mennyiségű állattal kell naponta foglalkozni. Ahogy számoltam a "bocik" vagy törpék vagy gonoszak. Ipp heten vannak. :) Nálunk darabra ennyi állat csak akkor volt, amikor a kisebbik fiunk tartott szíriai aranyhörcsögöket vagy akváriumban halakat. A hörcsögök mivel pár volt, szaporodtak. Gond abból volt, hogy a szaporulattal mit kezdjünk? Egy ideig elajándékoztuk őket, aztán eljött az, amikor az ismerősöknek már nem kellett. Én javasoltam ugyan, hogy fordítsuk ki a fiatalokat a bundájukból, töltsük meg őket kolbászos töltelékkel, majd a sütőben süssük meg őket aranybarna színűre. Hangos fújolás közepette leszavazták az ötletemet. Pedig gyerekkoromban öntötték ki az akkor még nem védett ürgéket és meg is ették őket pörköltként. Ha az ürgét és a nyulat meg lehet enni, a rokon hörcsögöt miért nem? :wuerg: Fiam azóta megnőtt, a kislánya is kilencedik évében van. Náluk jelenleg egy kilenc hónapos fekete labrador kutya van, kettő (volt) kandúr, egy törpehörcsög pedig a házban "lakik". A kutya nem néma, de a hangját ritkán hallani. Az előző zsemleszínű labrador, mely tizenhárom évesen ment fel az égi vadászmezőre, az bezzeg tudott ugatni. Bodza csak morog ha valaki el akarja tőle venni a játékát. Játék az, ami épp nála van. Mindegy, hogy mi, AZ az övé. Még akkor is, ha épp az unokám fejéről kapja le a kötött sapkát. Ha már egyszer a foga közé kaparintja, onnantól már a sajátjának tekinti. Tisztára mint egy adóvégrehajtó!
    Nem értem pontosan, de minek kell egy füzet a tanárnőnek? Pláne kétszer! Biztosan csak én vagyok értetlen, ami nem meglepő, hiszen én már nagyon régen tanultam földrajzot, ami a kedvenceim között volt. De szerettem én a kémiát meg a törit nagyon, kevésbé még a matekot, a magyart, a rajzot, mert rajzolni is tudtam elfogadhatóan, no meg ott volt a művészettörténet is terítéken. Amit utáltam, utáltunk hetedikben meg nyolcadikban, az az olyan énekóra volt, ahol a tanárnő rá akart venni minket fiúkat az éneklésre. Az volt a szokás, hogy a két utolsó évben a két osztályban lévő fiúknak együtt volt ének, addig meg a két osztály lányainak meg épp akkor torna. És vica versa. Minket nem tudott rávenni a kezdő énektanárnő éneklésre - mutált az egész banda - de a zenetörténetet viszont érdeklődve hallgatta a társaság. Gond abból adódott, hogy a sikertelen éneklési próbálkozás után sírva kiment a tanárnő és pár perc elteltével a gyerekkori jóbarátja megjelent, aki testnevelőtanárunk volt, vészjósló tekintettel körbenézett, majd közölte, hogy a tornaórán találkozunk. Az viszont azzal járt, hogy a tornaóra végén alig tudtunk felmenni az öltözőbe azon a négy lépcsőfokon, mert a társulat felettébb el volt pilledve. De éneklés azt követően sem volt. Viszont erősödtünk fizikailag. :D De rég volt. Most főként derékban vagyok erős. :p
     
    Last edited: Jan 22, 2018
  18. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Sonche and onagger52 like this.
  19. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Tigrislady, Sonche and onagger52 like this.
  20. Anika_9_

    Anika_9_ Fórum biztosa

    Sziasztok!!

    Azta :eek: Értem már miért nem tudtam írni, se hozzászólni! Rendesen megijjedtem, h velem van valami baj :p DE a Modik alkodtak... Áhhááá :D :D
    Hát sajna az event nekem eluszott, de am se vagyok az a nagy felhő gyüjtögető, csak az kell ami tényleg számomra értelmes :)
    Remélem mindenkinek sikerült :)
    Engem most ez a farmpengős nem érdekel, gyüjtöm a tápjaimat, sose tudni!
    Épp egy kis kolbászt sütők Páromnak és Magamnak :p, h ha hazaér várja finom kajusz. Még Anyukámék vágtak disznót és most megkivántam:)

    Elég türhető napom volt, úgy éreztem magam, mint aki téli álmot szeretne aludni... annyira vágytam valami jó puhára, melegre... de háát sajna majd este... pihe puha takaróóó:inlove: ahh *-*

    Néztünk egy bábelőadást, lehet amiatt :D Moha és Páfrány téli kalandjai volt a címe és az Ákom Bákom Bábcsoport adta elő. Gyerekek nagyon élvezték :)

    Naa de most szusszanás idő van, mindenkinek jó pihenést kívánok és olyan jó, h így összegyűltünk :)
     
    Last edited: Jan 23, 2018
    Tigrislady and Sonche like this.
Thread Status:
Not open for further replies.