Technikai kérdések alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.4.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Böbebaba60

    Böbebaba60 Fórumlakó

    Nem tudok aratni a farmon az aratógéppel. Hol az egyik területen, hol a másikon. Tudnátok segíteni?
    Előre köszönöm!
     
  2. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves Böbebaba60!

    Előtted többen jelezték már, meg is jelent a Tech hirdetmények között, itt olvashatod el.

    Üdv Farmerek!

    Ma a hajnali órák óta találkozhatunk a játékban aratási problémákkal:
    - aratógép nem szedi le az elkészült termést
    - rakoncátlankodik az automatikus fa szüret
    - kézzel learatunk valamit, majd egy frissítést követően azt látjuk, hogy beért állapotban van

    A problémákat jeleztük az illetékesek számára, akik keresik a hiba forrását annak érdekében, hogy meg tudják azt szüntetni. Amint ti is láthatjátok, ez most nem egy egyszerű feladat, órák óta dolgoznak rajta. Amint lesz új információnk, azt ezen a helyen jelezni fogjuk.

    A javításig türelmeteket kérjük!

    A Farmerama csapata
     
    Böbebaba60 kedveli ezt.
  3. rozecska

    rozecska Junior szaki

    Ez ma így megy vagyis összevissza reméljük megjavul a rendszer mert ilyen sokan panaszkodunk az azt jelenti,hogy nem a gépünkkel van hiba
     
    vampire_hunter és Böbebaba60 kedveli ezt.
  4. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!
    Próbáld ki hogy előszőr a bahán, utána a tölgyesben, aztán megint baha és szédültszántó. A főfarmon lehet minden probléma nélkül aratni. Nekem így sikerül lehet nálad is beválik.:)
     
    Böbebaba60 kedveli ezt.
  5. Böbebaba60

    Böbebaba60 Fórumlakó

    Elnézést kérek, nem olvasgattam most a fórumban, így nem vettem észre az előttem lévő jelzéseket!
    Köszönöm a türelmet, a megértést és a segítséget!:)
     
    PepperPotts és rozecska kedveli ezt.
  6. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Ne kérj elnézést, semmi gond nincsen, ez a dolgunk, csak jeleztem, hogy tudunk róla.

    A Tech hirdetményekben megjelent ezzel kapcsolatban hivatalos is. A Központban tudnak róla, a javításán dolgoznak. Lehohoz kapcsolódván azonban tényleg nem minden hiba oka központi, van köztük néhány, amihez a játékosok közreműködése kell. Értem ez alatt akár a műveletek utáni folyamatos frissítgetést, akár a géptakarítást. Ezért is próbáljuk kérdésekkel felmérni a hiba okát, hogy megtudjuk, hogy melyik a gond.
     
  7. szeva50

    szeva50 Kivételes tehetség

    Szédült szántó: nem változtatok (arat,etet,itat)
    Erdő: arat, és hortenzia vízzel, állatok maradnak csak ellátni. Köszönöm szépen.
    Főfarm: 2 és fél óra múlva érik be. Azzal mit tudok tenni?
     
  8. Budafok

    Budafok Utánpótlás-írogató

    ott sem lehet
     
  9. takizsuzsi40

    takizsuzsi40 Fórum biztosa

    Köszönöm a segítséget, remélem hamar megoldódik a probléma. Jó hogy nem az eventes felület romlott el:)
     
  10. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves szeva50!

    A Kollégám a következőket végezte el a farmodon:
    1. A Szédült szántón megtette, amiket kértél (arat, etet, itat)
    2. Az Erdei tisztást learatta, az ólakban lévő állatokat megetette, a földbe azonban nem ültetett, a mamutfákhoz sem nyúlt aratás után.

    Minden művelet elvégzése után várt, frissített, majd megint várt. Átlépett másik területre, ott is frissített, ellenőrizte, hogy tényleg jó területen van-e, ott, ahová lépett, majd elvégezte az aratás. Megint várt, frissített és kilépett.

    A hortenziát próbáld megoldani ezzel a módszerrel, illetőleg a főfarmon, ha beérnek a dolgaid, szintén.

    Kedves Budafok!

    A türelmedet kérjük a Tech hirdetményben foglaltak szerint a hiba javításáig.
     
  11. chiliscsoki

    chiliscsoki Utánpótlás-írogató

    Egyetlen egy farmon játszok, nincs másik felhasználóm csak a chiliscsoki. A netem szupergyors és semmi gond nem volt vele délelőtt sem. A gépem rendszeresen van takarítva ugyanis tök véletlenül informatikával foglalkozom. Nem akartam átlépni másik területre , nem volt késés, még az leső hibát is akkor kezdtem el írni amikor az erdei tisztáson voltam. Nekem ott nem működött semmi. Amikor írtam ide akkor mentem át a főfarm területre , elsőre nem is értettem hogy miért üres, mert azért akartam visszalépni rá hogy learassam a magyalt. Ezért is szerkesztéssel írtam hozzá ezt a hibát, hogy a főfarmon törölt mindent amit az erdei tisztáson akartam. NA de már mindegy is ez az event rövid és én szerencsére nem vagyok gépfüggő. A tanulság tényleg nem szabad semmit vásárolni, mert ami elromolhat az el is romlik, és itt mostanában mindig az eventek körül van hiba.
     
    bercy58 kedveli ezt.
  12. -Aryka-

    -Aryka- Aktív író

    Nálam nem működik ugyanúgy az aratás takarítás után sem!fákat se szedi le a gép
    -Aryka-ID: 7618935
     
    bagoly08 kedveli ezt.
  13. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha informatikával foglalkozol, akkor pár dologgal képben vagy, de azt kötve hiszem, hogy mindig minden problémára azonnal tudsz pontos választ adni. Az informatika olyan széles terület, hogy az egyik végén nem látni a másikat. Ezen a területen olyan nagy mértékű szakosodás van, ami talán még az orvosok között sincs.
    Ezt csak azért írom, mert tisztában vagyok azzal, hogy egy-egy informatikával magas szinten foglalkozó szakértő sem tud mindent megoldani. Ahogy egy nagy tudású agysebész nem vállal be egy csípő protézis műtétet.
    Gondolom az informatikai tudásoddal átlátod azt a helyzetet, ami nálad történt.
    Az aratási hiba, ami jelenleg néhány farmon előfordul, nincs összefüggésben azzal, amit te tapasztaltál. Az egy gyakori grafikai hiba volt. Azt hitted, hogy már más területen vagy, mert úgy látszott, de a játékod nem frissült még. A jelen pillanatban fennálló hiba más természetű és nem fordul elő mindenkinél.
    Igen, igazad van, ami elromolhat, az el is romlik. Mindenhol. Az élet számos területén. Itt a játékban is vannak hibák, ahogy az életünk sok területén tapasztaljuk. Sőt, mi magunk is vétünk egy csomó hibát.
    Igen, igazad van abban is, hogy a hibához való hozzáállás is fontos. Ha úgy tartod jónak, engedd el az eventet.
    Bár azt tanácsolom, hogy gondold végig, hogy az elkövetkezendő 1 napban lesz-e 4 óránként időd az aratásra. Hiszen a kért mennyiség nem olyan eget verő, hogy ne lehessen megcsinálni. Arról nem is beszélve, hogy a 4 óránként pár perces aratás igazán nem nevezhető gépfüggőségnek.
    Az, hogy az eventek körül van a hiba, az téged vajon miért lep meg? Hiszen újabb és újabb programrészleteket tesznek bele egy 8 éve működő, folyton változó programba. Minden elismerésem azoké a szakembereké, akik képesek itt így helytállni.
    Még egy apróság. Nem tudom, mióta játszol, de az eventek körüli hibák nem "mostanában" vannak, ahogy te írod. Emlékszem ennél sokkal, de sokkal rosszabb időszakokra.
    Igen, én is bosszankodom sokszor a hibákon, de amikor az első haragom elszáll, akkor belegondolok, hogy az vesse rájuk az első követ, aki az ő helyzetükben ezt képes lenne jobban csinálni.
    Abban is igazad van, ha fizetünk valamiért, joggal várhatunk el minőségi szolgáltatást. Az életünk számos területén. Mégis belefutunk egy csomó romlott, hibás, törött, szakadt holmiba, hogy a szolgáltatók hibáiról ne is beszéljük. (Budapesti tömegközlekedés, mint fő mumus megvan neked is? Vagy a magyarországi vasút, vagy közúti közlekedés?)
    Ez a játékra is igaz. Soha senki nem mondta, hogy itt minden idilli és tökéletes lesz.
    Ha képesek vagyunk a játékot játéknak látni, virtuális javakon nem bosszankodni, akkor talán a hibákon is képesek leszünk felül emelkedni.

    Sajnálom, ami az eventnövényeiddel történt és azt is, hogy a szombati napodat beárnyékolta ilyen bosszúság.
    Tégy aszerint, ami neked a legjobb. Ha van kedved és lehetőséged, folytasd az eventet, mert nem reménytelen a teljesítése. Ha nincs, akkor szívből kívánom, keress és találj olyan elfoglaltságot, ami a hátralévő hétvégédet jobbá teszi.
     
    [erika05] kedveli ezt.
  14. rózsabimbó1

    rózsabimbó1 Fórum mestere

    sziasztok...nem szoktam már eventezni,de gondoltam a bahán belevágok...van egy eventnövény ami nekem nincs és a neve Magyalbokor...eventnövénynek van beírva a feladatba...lehet már túlkoros vagyok,de akkor sem találnám ha csak 20 éves lennék.a farm ID-je és nevem a kép alján http://kepkezelo.com/images/9qodh1vh0rp5j98t2tq4.jpg köszi ha megnézitek...egyik bahás területen sem adja ki a nevét..
     
  15. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves rózsabimbó1!

    Azért, mert ezen az első adventi hétvégén az eventnövény a Főfarmon és kizárólag ott ültethető. Ott meg fogod találni.
     
  16. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves -Aryka-!

    Kérlek, pontosíts egy picit, hogy segíteni tudjunk. A Kollégáim hol kezdjék az ellenőrzést, melyik területen? Egy aratás-vetés próbát hol és mivel tegyenek?
     
  17. ejelaci

    ejelaci Aktív író

    Nekem is volt hasonló hibám és nekem is az a tippem, hogy ez szerver-oldali probléma lehet... Ugyanis a probléma nálam néha délután-este jön elő, amikor mindenki játszik és leterheltek a szervereik. Nekem a legdurvább az volt, amikor a főfarmról ugrottam a házi kedvenc-futtatóba, ott kattintottam az aratógépen bónuszaratásra és erre semmi nem történt. Illetve annyi, hogy learatta a főfarmra kihelyezett egyetlen vackot, a "Jack ajándéka" kitehetőt, azaz aktiválta a +2-es növénybónuszt... Mivel ez aratás előtt volt, ezért tudtam hozzá alkalmazkodni, de azért nem esett jól...
    Azóta kicsit lassítok és kétszer is ellenőrzöm, hogy rendben működik-e minden. DE ma pl számos alkalommal nem tudtam elsőre learatni a területeket, hiába kattintottam az aratógépre, laptopon és droidon is tapasztaltam ezt, úgyhogy most egy újabb kihívással kell szembenézniük "szegény" fejlesztőknek... :)
     
    Kukackukac kedveli ezt.
  18. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves ejelaci!

    Én nem tenném idézőjelbe, szerintem ma nincsenek irigylésre méltó helyzetben. Ahogy ti sem és mi sem. Kérek mindenkit, hogy tereljük vissza a topikot az eredeti medrébe. A konkrét hibákat jelentsétek be, kérünk farmnevet és ID-számot az ellenőrzéshez. A mai aratási hibákról viszont már jött ki hivatalos a Tech részlegen, a Központban tudnak róla és dolgoznak a javításán. Addig mindenkinek javaslom Beko Kollégám leírását arról, hogy igenis minden művelet után frissíteni és várni kell. Lassú és szöszmötölős így, ezt mi is tudjuk, de amíg el nem hárul a hiba, ez a leghatásosabb tanács.

    Kihangsúlyozom, hogy amikor a Kolléga belép és sikerül neki learatni, az nem azért van, mert nekünk olyan hiperszuper közvetlen vonalunk lenne a BP-hez, hogy akkor is működik nálunk a játék, mikor másoknál nem. Az, hogy a Kollégáknak sikerül elvégezni az aratásokat, kizárólag annak köszönhető, hogy pontosan azt teszik, amit tőletek is kérünk. Frissítsetek folyamatosan!

    Köszönöm a megértést!
     
  19. szeva50

    szeva50 Kivételes tehetség

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ha nagy leszek meghálálom. Remélem nem kiabálom el, de úgy tűnik, hogy most van üzemanyag a kombájnban.
     
    PepperPotts kedveli ezt.
  20. patakvera

    patakvera Fórum félistene

    Bocsánat , hogy beleszólok. A feladatoknál ha rámész a beadandó Mangyalbokorra a Bahára írja a termesztést. Viszont ha a naptárban megkeresed az eventet ott írja csak a főfarmot. Ez egy hiba . Egy napot csúsztam is a termesztéssel.:( Szóval nem vagy túlkoros.;)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.