Épelméjűek

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by lukimi, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Jó reggelt!
    0 fok van és felhős az ég.
    Átgondoltam. Egy esetben megfontolom a boom-olást, ha ma a Bálint-napi event leírásából az derül ki, hogy tenyészállatok is kellenek hozzá! :);):p

    Update:
    Jónás a pletyisben azt írta nem kell majd tenyészállat.:)
     
    Last edited: Feb 11, 2015
    Frankné and .Emama. like this.
  2. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]
    Jó reggelt kivánok!

    Nagyon aranyosak voltatok tegnap, hogy igy tudtok örülni egy pár házi kolbásznak.Nektek nagyon érdemes örömet okozni...

    Juj, olyan szépen süt a napocska, hogy máris bizsereg a talpam, hogy menjek a szabad levegőre.Jól éreztem, hogy előre elkészitsem a mai ebedet, igy aztán semmi nem akadályozhat meg , hogy irányba vegyem a természetet. Igaz nagy távra nem vállalkozom, de legalább a kertekbe bekukucskálva megnézem, hogy a hóvirágok nem bújtak e ki a a föld alól, vagy az aranyvessző bimbói mennyire duzzadtak már meg, s vajon a széncinke hangját vajon hallom e ma is.Nyitnikék, nyitnikék, mondja jókedvében.

    Legyen szép és tartalmas a napotok...
     
    Frankné and .Emama. like this.
  3. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Felénk elég szürke minden, de legalább hideg nincs és nem is esik semmi...

    Zsémbi! Ezt neked találtam... Ez pedig vigasztaljon...
     
    Frankné and .Emama. like this.
  4. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Sziasztok, szép napot mindenkinek! :)

    Elmesélem a mienk hogy kezdődött, valamint egy kis magyarázattal is szolgálok, hogy miért is nem voltam felhőtlenül boldog, amikor kiderült, hogy a nagy fiamék gyereket vállalnak.

    A legkisebb fiammal meg volt beszélve, hogy pénteken szabadnapos, akkor elintézhetjük a hivatalos dolgunkat. Korán reggel teljes menetfelszerelésben idepattant az apja elé és közölte, hogy eltévesztette (majdnem elindult véletlenül) és nem lesz pénteken szabadnapos, menjünk el ma a dolgunkra. A férjem mondta neki, hogy ez nem így megy, ma még véletlenül sem tudunk elmenni, azt nekünk a főnökkel előre egyeztetni kell és különben is munka van. (Ezek egyébként teljesen közismertek a családban)
    Még nem ocsúdott fel ebből, amikor telefonált a nagy fiam, mondta apjának, hogy akkor most (azonnal) pattanjon autóba, menjen el Buda egyik csücskébe az ő munkahelyére, vegyen át tőle egy receptet, majd autózzon át Pest legdélibb csücskébe, abba a kórházba ahol a felesége szült és ott váltsa ki a receptet, majd egy 100 km-es túra keretében vigye el a kiváltott tápszert a feleségének, mert a babának csak ma délig van ennivalója.
    Hát ennyit a felelősségről, és arról, hogy "majd felnőnek a feladathoz". Ja, majd felnőnek, de lehet, hogy a gyerekük hamarabb teszi ezt meg, már persze ha nem halasztják éhen :(

    Még szerencsésen jött össze, mert miután a legkisebb fiam tényleg kabátban állt itt, így az apja a kezébe nyomta a telefont és elment ő egy 1 napos túrára gyalog/járművekkel (jogsija nincs). A férjem ma semmiképpen nem tudott volna elmenni, de a nagy fiam is pontosan ismeri a körülményeinket és azt, hogy mi nem akkor megyünk bárhova is amikor mi akarunk. Hát ennyi........



    Szia Biciklis Lány! :) Legyen szép napod, kívánom, hogy sok tavaszi apró jellel találkozz a sétád során! :)



    Szia Erzsike! :) Nálunk is kellemes, tavaszias az idő és még a Nap is süt. Szeretnék is egy picit kimenni :)
     
    Frankné likes this.
  5. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Az ilyen és hasonló történetekre találták ki, azt a mondást, hogy minek egy gyereknek gyerek...
    Ne fogd vissza magad, sétálj egyet a jó időben, a kedved is jobb lesz...
     
    Frankné likes this.
  6. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Kimentem sétálni, tényleg jó volt.:) Nem rengeteget, de egy olyan 4-500 métert mentem és élveztem a langyos napsugarakat. Még madárdalt is hallottam, de nem tudom milyet [​IMG]

    Igaziból azért is írtam meg a történetet, mert biztos volt aki értetlenül állt azelőtt, hogy én nem repeső boldogsággal meséltem el annak idején a terhesség hírét. Megvolt rá az okom, és a mai napig nem vagyok róla meggyőzve, hogy én vélekedtem rosszul.
     
    Frankné and -elzemari- like this.
  7. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.

    Bálint napi event: >>>>
     
    PiciEma likes this.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Ema,
    ugye milyen jó volt a séta, kicsit elvonta a figyelmedet a fenti eseményekről.Ahol mi lakunk az nem egy belváros, igy aztán igen sok zöld terület van.Ahogy kiléptünk, olyan tiszta és jó levegő kapott el, hogy élvezet volt a nagy sétánkat megtenni.Most ne nevessetek ki, de ahol nem sok ember jár, még egy kis derék és más úgynevezett tornás mozgásokat is szoktunk végezni és felettébb jól is esik.Közben nézegettük a szép házakat az uszoda környékét, ilyenkor mindig eszembe jut, hogy a csudába, miért is nem megyünk be??Majd legközelebb....
    Ugye hogy a madár dal is jelen voltÉn is csak a széncinkét ismerem a nyitnikék nyitnikék dallamáról...
     
    Frankné and PiciEma like this.
  9. PiciEma

    PiciEma Aktív író


    Szia Imi! Köszi szépen a hírt :)



    Jó volt nagyon, lehet, hogy mielőtt lefekszem még egy pár percre kimegyek. Itt sajnos házak, utak és sínek közé vagyunk zárva, de a közvetlen környezetünkben vannak fák és lát legalább egy kicsi zöldet az ember. A madarak is azért vannak itt és csivitelnek ebben a szép időben. Galamb és szarka sok van, de amit hallottam az valami más volt. :)
     
    Frankné and -elzemari- like this.
  10. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó pihenést..
     
    Frankné and .Emama. like this.
  11. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szomszédaim, holnap én is felröpit kérek!:);)


    Ema ha felébredsz, mivel 9. hónapja nem eventezek lenne kis megbeszélni valónk. Én kérdezek, te válaszolsz.xDxD:p
     
    Last edited: Feb 11, 2015
    Zsémbes-banya, tami.d and .Emama. like this.
  12. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Köszi, megvolt és jól is esett :)

    Most viszont kiveszem magam a konyhába. Van némi mosogatnivalóm és még főzöcskézni is kellene valamit, de legalább ezt-azt előkészítgetni :)



    Mondjad Imikém, akkor még egy picit maradok :)
     
    Zsémbes-banya and -elzemari- like this.
  13. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Ha jól sejtem, valahogy így kezdjek holnapra: ma esteli aratás után kéne vetnem hosszút, hogy a magyarok nyilából minél több utolérjen.xD De én így akarom kérdés, jó-e szerinted: nemesített hagymát csak holnap közel délben vetem el csak még nem tudom 1x1-en vagy 2x2-tőn tegyem. Úgy emlékszem felröpi gyanánt szinte mindegy. Van szupi trágya huszonezer, ha azt ajánlod, hogy inkább tegyem 1x1-en akkor úgy lesz. A bónuszokkal 2-3 óra között aratom. Van még rózsa is nemesítve de arról azt tudom, hogy nemigen adja jól a felröpit, ez már az "én időmben" is így volt. Szerinted mostanában? Egyelőre ennyi, mert mindjárt elhúzol a konyha irányába.xD
     
    Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  14. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Itt maradok addig amíg kérdésed van, megígértem :)

    A 2x1 adja legjobban a felrepit, a régi tapasztalatok szerint. Ez akkor igaz, ha a 2x2-n olyan magas TP-jű növényt ültetsz, hogy már telibe adja a felreppenőt. Az 1x1-en viszont gyengébben jön, bár semmi logikus magyarázat nincs rá.
    A hagyma és a rózsa TP-je közel egyforma, szerintem mindegy melyiket ülteted. Én nem vettem észre, hogy a rózsa felrepijét elrontották volna, de nem is sokszor ültetek rózsát a felreppenők miatt. Azt tudom, hogy 2x2-n a 7 perces rózsával gyönyörűen lehet felrepit pótolni, ha nagy szükség van rá.
    Ha totál leradírozod a farmot, akkor én nem aratnék le, csak az event kezdete után és akkor ráérsz este sztrágya nélkül ültetni. Eventezéskor a TP-nek úgyis lőttek ;) Ilyenkor a kergét és a kincsest szoktam reggel learatni, de csak a baglyokkal és esetleg varjúkkal, a többit meghagyom a délutáni aratásra, utána pedig gyalulok.
     
    Zsémbes-banya and Frankné like this.
  15. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Nekem reggel 8:40-kor van az utolsó aratásom utána már estig jelentéktelen tehát délelőtt szedek le mindent, csakis az 1-1 tamarinduszt, kökényt és cédrátot hagyok (+tojások). Tehát a bahát is leradírozom, az eventet hamar letermelem és utána a farmon sok termeléssel mint írtam 3 gazdaköri feladatot meg csinálok, a bahán meg végre tetemes mennyiségű gyepet akarok eddig csak macatoltam mert a fákat nem szedtem le de hamár eventezek dúrr bele, a végletek embere vagyok. xD Így most napokig termelek hasraütéssel vagy 80 e növényt.:eek::sleepy:>:(

    Oppsz, most értettem meg, hogy te nem aratnál le reggel tehát a mamutokat és semmit csak event kezdete után, így nem ültetnél hagymátrózsát csak ha majd szükség lenne rá. Igazad van viszont akkor is le kéne a 2 kergét mert azok hagy menjenek csak tovább 12-12 órás aratással.
     
    Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  16. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Igen, éppen ezt írtam. ;) Mindent délután aratok, kivéve a kergést és a kincsest. Az marad ugyanúgy 12 órásnak, mint eddig.
    A mamutokat nagyon nem éri meg reggel learatni, az egy az egyben adja a felrepit, a jobb ólak szintén. A fák sem rosszak kivéve a 12 órásakat, azok nem sokat adnak, ami megint egy furcsaság, de tény.
     
    Zsémbes-banya likes this.
  17. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Pedig sok xxl-es fa is van fenn. Mindegy, most este learatok aztán már csak event kezdés után. Nem is tudom már milyen látvány a csupasz farm?!xDxD
    Most gyártok pár csatnit (ad 5-öt az event), répást, meg ilyesmit.
     
    Zsémbes-banya and .Emama. like this.
  18. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Ha ad 5 csatnit az event, akkor annak is le fog menni az ára. Lehet hogy az event vége felé érdemes lesz azt is venni ;)
    Ha mindent eldöntöttél már, akkor mennék mosogatni ;)xD
     
    Zsémbes-banya and Frankné like this.
  19. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Ema: tejesen át tudom érezni, amit a gyerekekről írtál.
    Imi: Én a 8 perces rózsát komfortba szoktam ültetni szupertrágya spórolás miatt. Bár írtad, hogy nálad dömping van belőle.;)
    Elkészült a Bálint napi eventhez a segéd excel. Letölthető a szokott elérhetőségen.
     
    Zsémbes-banya, Frankné and .Emama. like this.
  20. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Szia Miksza! Köszönöm, aranyos vagy :)

    Az eventsegédletet is köszi szépen, biztos megint sokunknak hasznos lesz :)
     
    Zsémbes-banya and Frankné like this.
Thread Status:
Not open for further replies.