Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by Lacika07, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Ha szépen összeszeded, amit már tudsz róla, megtippelem a meseszöveg helyességét.:)
     
    csio70 likes this.
  2. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Holnap, reggel korán kelek. :)
    Szép álmokat Neked!
     
    Jucus1949 and csio70 like this.
  3. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

  4. fiam62

    fiam62 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Mai ajándék: 2db Cukkinis almatorta
     
    csio70 and Kukori.és.Kotkoda like this.
  5. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Nem is összehasonlítani akartam, és példának hoztam a kengurut ( lehet, hogy kérték, csak nem figyeltem fel rá, csak adtam be automatikusan), hanem a tendeciát próbáltam nézni, hogy nem nagyon jellemző, hogy figyelnek arra, hogy esetleg az előzőekben kérték és akkor más felé vennék az irányt. S az, hogy az új játékosoknak mit nehéz beszerezni, ilyen dolog biztos több is van, mert folyamatosan veszik ki a titkosakból a régebbi állatokat, fákat.
    Tényleg gyakran kell a nyúl és tyúk is, de én a tehénre hegyeztem ki magam, talán azért, mert jóval nehezebb pótolni a hosszú érési idő miatt. Abból csináltam meg először a rózsaólat, de még így is bajban vagyok vele.
     
  6. Sőrés_Róza_[Rózsika]

    Sőrés_Róza_[Rózsika] Fórumfelvigyázó

    macska49, Tigrislady and Pharmer500#2 like this.
  7. Bözse

    Bözse Rutinos

    A mai napi adventi ablak megint a kreativitásról szól. Kedves fiúk, srácok, urak és nagypapák! Ezt Nektek küldöm gondolatébresztőnek.:) Mert lassan el kell kezdeni a karácsonyi dekor leporolását és/vagy megvásárlását, felrakását.;) Ez a Ti megtisztelő feladatotok. A többi lényegtelen apróság ránk marad.xD Úgymint nagybevásárlás, ajándékok kitörpölése és megvétele (előkerítése a föld alól is), takarítás (padlástól a pincéig), belső dekoráció, sütés-főzés.:oops: Halkan súgom, remélem nem esik le a teremtés koronája a fejetekről, ha be-besegítetek a gyengébbik nemnek a listába. A videó csak kiindulási pont, hogy mit lehet kezdeni 1 házzal és pár tucat égővel. Na jó! Sok-sok égővel. Itt nem érvényes a 'kevesebb több'. Itt a kevesebb szimplán csak kevesebb. Tudom legtöbbünk pénztárcája nem a Feneketlen márkanév alatt kapható.:eek: De minden évben az újabb és újabb cuccok megvétele közelebb visz a nagy terv megvalósításához. A cél a Télapók összehangolt offenzívájának bemutatása a lehető legszemkápráztatóbb módon, hogy a giccs-mérő kiakadjon véglegesen.:p Kiindulásnak elég Pistikét kiállítani a ház elé 1 db színes égővel a kezében. Némi meleg ruha szükségeltetik hozzá és persze 1 Pistike is elengedhetetlen.;)xD Időnkénti forró tea adagolással egyetemben. Szóval nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség ez ügyben. (Fotókat, videókat örömmel fogad a zsűri minden tagja.)


    A bónusz variáció a szórakoztató brigádot célozza meg. Unalmas a Jingle Bells eredetiben és már a Száncsengő is a könyökötökön jön ki?-.- Tessék megtanulni japánul :D és a sarokban szunyókáló nagyi is felkapja a fejét, ha ezzel rukkoltok elő.o_OxD Ha ezt még megfejelitek Télapó vagy inkább Télanyó ruhára hajazó kimonóval, akkor emlékezetes karácsonyi buli lesz az idei.;)

    Áldott, békés adventet Mindenkinek!
     
  8. Luthien

    Luthien Törzsjátékos

    _Cygnus_, csio70 and LBetti like this.
  9. dereret

    dereret Fórumőrült

    Szia !

    Mégis csak kellenek azok a medvék ?xD
    A régi titokállatokkal nincs is nagy gond/unk, de az újakat nem osztogatja úgy a rendszer, hogy legalább 10 ólból egy új lenne és ez a baj. Nálam még most ért oda a rendszer, hogy titokólból rókák fejlődnekxDxD
    A legutóbbi partyn kicsit fődijra állítottak a fejlesztők és volt is nagy elégedettség. Ugyanezt megtehetnék a titkosaknál is így karácsony tájánxD
    Ha már állatok: nézegettem a termékeket, készülve a szilveszterire és szöget ütött két "hatásfok" a fejembexD
    Az egyik terméknél azt írja, hogy 10 %-kal csökken a barkácsolt ólak érésideje
    a másik terméknél meg azt, hogy 10 %-kal csökken a múhelyes ólak érésideje
    Itt jött a szögxDxD Ami a múhelyből van, azt nem barkácsoljuk ? és amit barkácsolunk, az nem múhelyes ?xDxD
     
  10. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Bökjél rá valamire, híreszteld el, majd kelleni fog valamibe beadni. Gyere vissza két év múlva egy event kapcsán, és mutogassál vissza: na ugyan, én megmondtam :D
     
  11. dereret

    dereret Fórumőrült

    Dehogy bökök, kérik azt anélkül isxD
    Nem vagyok egy nagy állatbarát a farmon, ezért teljesen mindegy mit kérnek, a piacot kell hozzá igénybe venni.
    és mivel nem állatozom, emiatt nem értem ezt a két bónuszt semxD te is jól kikerültedxD
     
  12. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Az öreg már csak ilyen: válaszol amire akar :D
     
  13. juliska70

    juliska70 Fórum nagymestere

    Szia!
    A jávorszarvas a 2010-es állatok V B.-je event utolsó elötti nyereménye volt.Később titokólból is kifejlődhetett.
     
    macska49 and szemike50 like this.
  14. Gizdagazdamester

    Gizdagazdamester Kivételes tehetség

    :)
    Jónás....lehet , hogy, Karácsonyi event alatt , jön a vonat, és adhat nekünk új fát? mármint hogz mindenkinek lehessen, ha teljesiteni akarja az eventet....persze ha kérik benne a receptben az újj hozzávalókat!:oops:
     
    farmer221278, csio70 and LBetti like this.
  15. Gizdagazdamester

    Gizdagazdamester Kivételes tehetség

    Ja...és Sajtgyár, Textilüzem, Mosómedve maszk, nem barkácsolt ól, mert nem tudjuk még barkácsolni....szóval , ezek terményesek!8) Ha már az érésgyorsitót nézzük!:music:
     
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, nem tudtam, hogy ugyanazt a piacot látjuk mindketten:), nos biztos nem vagyok eleget játékban hozzá, de ennyit akkor sem adnék érte, ha látnám a tételeket. Úgy gondolom, a türelem 1-3 hónapon belül olcsóbb farkast terem;)
     
  17. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Továbbmegyek: hasonló pontatlanság van ott, hogy a termékeknél (akár a játékon belüli piaci buborékban, akár a fórumos ismertetőben) az "ólakra" ható bónuszok hatása csak az "állatos" ólakra értendő, míg a Bölcs Tölgy "ólakra ható" "ólvarázslat" rúnája mindenféle ólra egyöntetűen hat. Az szintén "bizonytalanság" forrása szokott lenni, hogy a színes ólakat is (többnyire) barkácsoljuk/"műhelyezzük", ugyanakkor pl. az a mini akció, amikor 9 órára csökken a terményes ólak érésideje, rájuk nem vonatkozik - szóval a "kategóriahatár" sokkal inkább a szerint van, hogy mit ad, nem a szerint, hogy miképp jutunk hozzá. Már egyszer réges-régen, még ifjú farmos hév által fűtve írtam az ötletes topicba, hogy üdvös dolog lenne a "terminológia" egységesítése: "állatos ólak", "terményes ólak", "ólak" (azaz állatos ÉS terményes ólak).
    Hasonló dolog előkerült már a titokólak kapcsán is - én speciel eddig minden olyat annak tekintettem, ami nem szerepel a gazdabolt kínálatában CSP-ért (kivéve a tenyészthető-barkácsolható színes, ill. retró ólak természetesen (azzal együtt, hogy az utóbbiak a tenyésztés bevezetésével "kivesznek"): szóval minden olyan, ami "különleges" állatfajt/terményt ad), de ez mondjuk "különleges ólnak" nevezhető inkább, tágabb értelemben (a nem "titokólként" játékba kerülőket is beleszámítva). És bizony az új gazdaköri felhősor kapcsán bizony nem egyértelmű, hogy a bónusz jár-e pl. a teliholdas ólakra vagy éppen a kutyára, ill. a "jávoros slágergyárra" (egykori titokól, de nem állatos), urambocsá' a retró+ hódokra is (utóbbira nyilván nem, pedig "imitt-amott" "szokása volt" "föl-fölbukkanni" egy időben titokólból is...;))

    Ui.: Bár sok különbség van a piacok között, nekem azért segített, hogy itt (vagy a szomszédban) többen megírták a farkasos tapasztlataikat - 2-t sikerült vennem még korábban olcsón, és az egyiken (a másik marad mintának) sikeresen adtam túl kb. azon az árszinten, mielőtt még elkezdtek volna beragadni (nálam 35-40e között). Én amúgy üdvözlöm ezt a trendet, hogy végre van tényleges értelme titokólat vásárolni (mondjuk ettől még nem vásárolok, de annak örülök, hogy vmiképp honorálják azt, aki igen - meg annyi változás nálam is lett, hogy lehet, néhány mamutozással vegyes állatozós napot ezentúl én is fogok tartani néhányhetente (régebbi titokólakkal, némely egyebekkel) - az pedig, hogy a gazdaköri még jónéhány hónapig nem lesz meg, akarat híján, csöppet sem zavar, szerencsére elfér a többi között, amikor meg arra kerül a sor, jól fog jönni...:))
     
    Last edited: Dec 15, 2014
  18. .nagyirén68.

    .nagyirén68. Fórum-zöldfülű

    Jónás...kérlek áruld el nekem , hogy az idén lesz-e cserebere, ajándékozás, jó lenne egyszer evvel lepnétek meg minket karácsonykor. Ezt tényleg szeretné mindenki. Olyan gazdák is hozzá jutnának szép fákhoz akik szegények, nincs farmaranyra , forintjuk.

    Kedves Jónás. Elfelejtettem megkérdezni. Lesz-e még titokzatos csemetébe farmaranyfa ??? Előre is köszi a válaszokat. Ha nem beszélnénk. Kellemes ünnepeket.
     
    Last edited by moderator: Dec 15, 2014
    Bátyus likes this.
  19. dereret

    dereret Fórumőrült

    Szinte éreztem már reggel a zsigereimben, hogy majd jössz te és segítesz tisztán látnixDxD
    Eskü, hogy végigolvastam amit írtál az ólasokról, de még kevesebbet tudok most, mint eddigxD
    Én csak annyit szeretnék tudni, hogy mi a különbség a múhelyben barkácsolt és a barkácsolt múhelyes között ??xD
     
  20. Habocska740816

    Habocska740816 Utánpótlás-írogató

    Kedves Jónás! A cserenap engem is érdekelne,vajon idén lesz e még?!
     
    Bátyus and phpmaster like this.
Thread Status:
Not open for further replies.