Gazdák a Tiszántúlról! | Archívum

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by |Tamás|, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szép estét!
    Most értem ide, nagyon dolgozós napom volt. Szeretném elfelejteni a dolgozós napokat szerdától egy kis időre. Remélem sikerül.
    Zsozsó én a nagyot szoktam venni, mindegy, hogy hévízi, hajdúszoboszlói, vagy harkányi, nekem mind jó. Egy dobozzal olyan három hónapig tart, de már csak reggel este kenem. Az elején, amikor nagyon fájt és menni se nagyon tudtam, akkor 3-4× kenegettem. Lassan de folyamatosan javult a térdem, így minden mást el is hagytam. Olyan 1.500.-Ft körül van a szállítás, de legutóbb a szomszédasszonyommal 2-2-t rendeltünk és ingyen hozták.
    Judit a kifagyott ruhának isteni illata van.
    Marika, manapság a szolgáltatók azt csinálnak, amit akarnak, mindegyik számlára rácsodálkozok, hogy ez most miért lett ilyen sok, hiába takarékoskodunk, ha rendszerhasználati díj hónapról hónapra nő.
    Megyek, mert még nem is vacsiztunk.
     
  2. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, szép estét!

    Ma délelőtt a lányom jött és megszépítette, felújította a körmeim - vagy 20 éve elvégezte a manikűr,-pedikűr,-műköröm építő tanfolyamot - igaz nem dolgozott benne túl sokat, de amit egyszer megtanulunk, azt nem felejtjük el, és eleinte Ő szépítgette a kezem, de aztán messzebbre költöztek, és mind kettőnk dolgai másképp alakultak és én már nem terheltem azzal, hogy velem foglalkozzon.
    Na de a hétvégén felhívtam és megkérdeztem tőle, megcsinálná e a kezem, mert a barátnőm nem tudott jönni, - és azt is tudtam, hogy már nem kell dolgoznia menni - és nekem megvan minden ami szükséges, és szombaton vettem egy UV/LED lámpát is, így már teljes a készletem a körmözéshez ;).
    Miután elment a lányom, én is elmentem az Anyukámhoz, vittem neki tejet, meg amiket kért, hogy vigyek neki.
    Reggel -7 fok volt, és délelőtt szépen sütött a nap, de napközben sem volt több -1 foknál, én pedig sapka nélkül indultam el és majdnem fázott a fejem.

    Háát a völgyben én sem tevékenykedtem ma túl sokat, a szint lépés is elmaradt, de holnap meglesz.

    Marika, a telefonos ügyintézést én sem szeretem, vagy 2 hete kellett az egyik szolgáltatót hívnom, és én is hallgattam hosszú percekig a várakoztató dallamot mire tudtam beszélni az ügyintézővel.
    Az viszont tényleg nagyon érdekes és hihetetlennek tűnik, hogy 3 hónapig gond van a számlázással o_O.
    Szerintem a következő fizetést ellenőrizd le a számládon, hogy el lett e utalva, ne gyűljön össze 3 havi fizetni való.
    A kapszulás kávéfőző nagyon jó, finom kávét főz, de szerintem nem gazdaságos, legalábbis én nem tartom annak, mert elég drága a kapszula.
    Bocsika, nem akarom a kedved elvenni, leld benne örömöd és igyál finom kávékat.

    Zsozso, az Edit által ajánlott krémekből, nagy lendülettel, mind hármat megrendeltem, 1 kg-os kiszerelésben / darab, és én ezzel csak akkor szembesültem, mikor megkaptam a csomagot o_O:music:, igaz olvastam én, hogy 1000g / db, de valahogy átsiklottam felette. Ha jól emlékszem, posta költséget nem fizettem. Kettőt már kipróbáltam, az egyiknél nem tapasztaltam semmit szinte, a másik hatásosnak tűnik, de kombinálom, lehet rosszul teszem, de így mintha jobb lenne. A fájdalom az nem múlt el, csak enyhült, de ehhez az is hozzá járul, hogy izület védő vitaminokat is szedek.
    De őszintén szólva, sokszor érzem, hogy térdtől lefelé használhatatlan vagyok, mert van, hogy teljes pihenőben is hasogatva fáj, hol a bokám, hol a térdem, hol a lábszár. És nem tudom mire fogjam, hogy izületi gyulladástól fáj, vagy a csigolya elcsúszás következtében nyomódik az idegszál és azért fáj o_O. Az is igaz, hogy mikor orvoshoz mentem vele, a doki megrögeneztette, és a leletet nézve azt mondja, nem lát semmi vészes dolgot, de ez a térdecske már nem 20 éves o_O:eek:, - én meg megkérdeztem tőle, tényleg??? ennyit bír megállapítami??? majd írt fel fizikoterápiás kezelést, amivel nem sokra mentem. Ez már vagy 3-4 éve volt.
    Lehet, maszek alapon kéne keresnem dokit.

    Edit, én is hely felszabadításra használom a kulcsokat :);).
    Te nagyon ügyes vagy, jól haladsz.

    Lajos, Te is száguldozol a völgyben :);), szép teljesítmény.
     
  3. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Lányok! Fiúk!

    SOS!!!! Tenyésztős befejezéséhez még hiányzik:3 bot,11 kesztyű és 13 szemüveg ,szupitápból is kifogytam.Ha tudtok segítsetek. Előre is nagy-nagy köszönet.

    Talán 1 hónapon belül lesz ismét gázórám....már meg ,hogy fogok fagyoskodni????
     
  4. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Szia Ilona!

    1 db kesztyű elküldve.
    Holnap reggel küldöm a következőt.
     
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia Ilona!
    Már nem tudtam küldeni....beteltél.
    Légyszíves leírni, hogy most mennyi a hiányod? Mit küldjek holnap? Ahogy nézem 5 db-t tudnék küldeni.
     
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Holnap röppen 4-5 db!
    Zsozsó, mivel ma már nem tud többet fogadni Ilona, így nem nagyon változott a hiánya. Én küldök kesztyűt, te küldj szemüveget, ha jó így neked is!
    Jó éjt Mindenkinek!
     
  7. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Judit...rendben...ezt teszem.
    Ilona...elment 5 db szemüveg.
    Jó éjszakát Mindenkinek!
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ilona, 5 kesztyű is landolt nálad!
    Jó éjt!
     
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, jó reggelt Mindenkinek!

    Itt még elég szürke a reggel, és -4 fok van.

    Ilona, ajándék elküldve.

    Ma reggel megvolt a völgyben a szint lépés.

    upload_2022-12-20_7-7-41.jpeg

    Mai program : délelőtt bolt, majd Anyához megyek, elviszem neki a tonikot, a kristály,-por,-és kocka cukrot.
    Haza érve, mosás, takarítás, délután babázás, :inlove:.
    A kicsire fogok vigyázni, míg a szülei és a kis hercegnő a fiam főnökének meghívására év záró vacsorára mennek.

    Holnap kezdődik a Holiday event, várom az ismertetőt.
     
  10. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Ilona, 3 bot 3 szemüveg elküldve..
     
  11. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ilona...sikeres volt a tenyésztős evented?
    Hiányzik még?

    Ági...nagyon szépen felzárkózol hozzánk a 6. szintre.
    Én nem is tudom, hogy mikor fogok ugrani...annyira nem tudom kiszámítani....talán holnapután az a biztosabb.

    Elolvastam az event-kiírást. Délután talán be tudok ültetni...egy buszon ülve...ha nem fog rázni nagyon!:p;)
    Aztán holnap részekre bontom...az aktuális rész kiírom ide magam elé...és hogy mire kell még figyelnem....és
    persze azt is, hogy mikor kell aratnom!
    Itt 3 eventet sűrítettek egybe...nahhh mindegy csináljuk!
    Bár....bár megint van olyan ól....amiról nem tudnak leszállni. Én tudnék jobbat is elképzelni.....de ott van az Okapi is!

    Tenkes kapitánya....nagyon régen nem írtál! Valami gond van?.....vagy csak sütöd a mézest?
     
  12. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép napot vagy inkább estét!

    Már hazaszaladtunk Kaposvárról,..PET CT.
    Bővebb info majd később érkezik.
    Várom a 8-ik szintet,..mind a 4 fa már üzemel.


    Ez csak egy része.https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/YYz5
     
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia...Tenkes Kapitánya!
    Remélem, hogy a körülményekhez képest rendben lesz minden.
    Milyen volt maga a vizsgálat....nem volt rossz a bezártság?....adtak vénásan valami kontraszt-anyagot?
    Huhhhh...nagyon bátor vagy!

    Nagyon szárnyalsz a völgyben! Gratula!

    Azta...azta!...az a rengeteg mézes! Véletlenül nem adsz el belőle?....sorba állnék érte!
     
  14. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Húú, de sűrű napom volt!
    Ági, gratulálok! Jó napod volt, főleg a délután, a babázás! :)

    Zsozsó, csinálod, mert a kezed az már rég önállósította magát! :)

    Lajos, minden jó, ha a vége jó és az lesz!!!

    Ilona, sikerült befejezned az eventet?

    Délelőtt bevásárlással telt az idő, szó szerint, mert alig vettem valamit, de sok idő ment el vele. A boltokban embertömegek, hatalmas megrakott bevásárlókocsik. Hmm, egy hétig fog tartani karácsony!? Voltam három boltban mire megvettem azt, amit akartam. Semmi különös, csak a sütéshez, főzéshez ami szükséges. Utána hazajöttem, mert vártam egy csomagot, amit 13 óra körül hoztak. Mivel egész enyhe volt az idő, még a nap is sütött, így kimentem a temetőbe, vittem koszorúkat. Este pedig még volt egy utam, egy meghívásnak tettem eleget. Jól elfáradtam.

    Event ismertetőjét elolvastam, ill. inkább átfutottam, még nem látom át teljesen, de majd lesz valahogy. Nem mondom, hogy nem tudtam volna egyszerűbbet is elképzelni így az ünnep idejére. No, majd megvilágosodom, vagy sem.
     
  15. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Reménykedem hogy minden rendbe lesz.
    Nincsenek fóbiák,...olyan anyagot kaptam hogy nem mehetek terhes nő vagy újszülött közelébe 1 napig. Világítok merre megyek!!!!

    Addig szárnyalok a völgybe amíg meg nem unom,...utána ballagok.
    Több a mézes mint amennyit itt látsz,..másik fele kakaós,.. és még a házikó is hiányzik.
     
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Lajos, legyen is minden rendben.
    A völgyben, nagyon jól haladsz.
    Te jó ég... mennyi mézes süti....o_O, nagyon ügyes vagy :).

    Ilona, végül össze jött a hiányzó mennyiség a tenyésztős eventnél?

    A völgyben, kiváltottam az alpesi vörösfenyőt, a barackfa és meggyfa termésekből összegyűlt egy újabb jelvényre való, ki is váltottam.

    A ma kezdődő event kiírást elolvastam, el is kezdem, és bízom benne, hogy be is fogom tudni fejezni.
    Van okapikarám és molylak a nyeremények között.
    A kockapókert mini játékot is szeretem.

    Nnna.., hogy én milyen bamba vagyok, vagy voltam, vagy nemtudom, a lényeg, hogy ma eszembe jutott, hogy kaptunk egy kitehetőt ( a BIG pont 20. szülinapjára ) igaz, nem egy eget rengető amit ad - de elkezdtem keresni, hogy esetleg mégis kiraknám, vagy kiraktam már, és nem találtam, se a pajtában, se egyik területen sem, - lehet át se vettem ???? o_Oo_O:wuerg:

    Judit, én is tapasztaltam tegnap a tömeget a boltokban, és ez még, csak fokozódni fog.
    De hát persze, érthető, mindenki készülődik az ünnepre.
     
    Last edited: Dec 21, 2022
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!


    Huuhhhh...de kár, hogy nem tudok fényképet készíteni. A főfarmon a rémséges terület látható!xDxDxD
    Itt most valami nagyon bekavar! Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

    Az eventet a bahán kezdtem el....némi hibával. Amikor szembesültem vele,..... néztem, mint Rozi a mozibanxDxD
    Komfortba ültettem, Most várhatok.
    Szerintem mire készen lesz...addig a rudak sütését is befejezem:p;)xD
     
  18. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Szép napot Fiatalok!
    Nem váltottam ki a völgyest,elöbb megvártam mit írtok róla.Na nekem már ott nem tetszik hogy sok időt kell ott tölteni hogy
    halados legyen.Két farmom van és több mint a fél napom rámegy, talán azért is mert nincs sok farmmunkásom, kézzel meg sok munka.
    A sok event tesz róla hogy ne csak egyszer lépjek be de már ott is szelektálok.:)
    Ahogy olvaslak benneteket ti ügyesek vagytok és vezetőtök a Kapitány nagyon jól mutatja az utat.Lajosom guszták igy kirakva a
    mézes sütijeid és bizton nagyon finomak is. Mi a fánkra kaptunk rá olyan piciket szokott csinálni a lányom és hamar meg is csinálja.
    Elze mindig szeretem a meséidet olvasni nagy mesemondó vagy.:)
    Ági addig unokázz még kicsik és teheted,mert hamar megnőnek és már ők nagymamáznak velem.Imádom mikor Nikikém mondja
    hát mama nem érted mondják angolul,idgen szavakkal, meg hotentottául fülem sokszor három fele áll.Mondják még mama
    lassu vagy haladjunk, haladjunk.Most költöztek össze ide és már több mint három hónap eltelt.Vidám jó gyerekek nincs hangos szó
    ha véletlen én hangosan szólok az unokámhoz hamar észreveszem magam.:)
    Segítséget kérnék valaki tud-e sok a koleszterinem egy kis csodaszert ajánlani??Kérdezem azért mert 15 évvel ezelőtt a hugy-
    hólyagomra is kaptam segítséget de nem gyogyszer formájában.(azóta sincs gondom vele)!
    Itt szürkeség van de nincs olyan hideg.Egyetek sok vitamint narancs,gyömbér méz turmix és akkor könnyebben átvészeljük ezt a
    fránya időt.:)
    Szép napot jó játékot!
     
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Ági, azt az ajándékot én el is felejtettem már, de, amit a Gyopároson kaptunk az a Jégvarázs, no azt tedd ki, az jó!! Az eventet biztos be fogod tudni fejezni, mert bár kicsit összetett, de van idő rá bőven.

    Zsozsó, tudod, aki dolgozik, az vét is! Te meg nem is vétettél, csak kicsit elnézted a területet. Ügyes vagy, nem féltelek, beérik a komfort és törlöd, s megy minden tovább az elképzelésed szerint!

    Említetted a mozit és eszembe is jutott, hogy nekünk is van mozink, csak épp vetítés nincs több éve már. Akkor minek is a mozi? Bontsák le, alakítsák át, vagy vegyenek fel gépészt és legyen vetítés!

    Lajos, mézes nagyhatalom vagy! Egészségetekre!

    Henike, sok okos dolgot olvashatsz a völgyesről, így biztosan könnyen fogod kezdeni és csinálod majd ügyesen!
    Koleszterinre nem tudok sokat, annak ellenére, hogy nekem is magas szokott lenni az érték. Zabkorpát eszem, amit kefirbe, joghurtba teszek, a korpa tisztítja az ereket.
    Ma voltam laborba, (vámpíroknál, mondaná Tihamér, ha még itt lenne közöttünk )majd a háziorvosom újra mondja, hogy szedjem a gyógyszert, de az ki sem váltottam anno, mert nem szedem be úgysem.
    Ma újra meglátogattam a vidéki hentes boltját, mivel útba esett és vettem tepertőt, ami még meleg volt! :) Hmm, már az illata is fenséges volt, az íze meg... ó, nem is írom mert megharagudtok rám.

    Egy utolsó ünnep előtti utcaseprést is elvégeztem, erre már nem lesz időm, mert a konyhai event indul holnap.

    Eventet csinálom, csak lesz néha annyi időm, hogy belépjek aratni, vetni.
     
  20. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit....így van a dolgozó ember néha csinál galibát. De nem tudnám megmagyarázni, hogy miért is komfortot tettem ki.
    Nahhh...de hamar túl léptem rajta. A bahán kezdtem...utána a rémségest írtam ki magamnak...addig a farmon gyűjtöm
    a gömböket...nálam talán ott adja a legjobban.
    Eddig van tervem!

    Henike...igen...ahogy Judit írja... a zab néha csodát tesz....bár nekem nem jött be. Se így....se úgy!
    Én tea-keveréket iszok...amit a gyógyszertárban veszek...egy kicsit keserű...de már megszoktam.
    Bár nálam ez sem volt hatásos! Az egyéb más!!!!! miatt feladtam a hadakozást az orvosokkal...
    Így most gyógyszereket is szedek....nahhh ez van!

    A völgyben holnap fogok tudni szintet lépni...ez már biztos...olyan sokat sem kellett számolni.
    Na...de akkor is csak a Kapitány után ballagok!
     
Thread Status:
Not open for further replies.