Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. petya2007

    petya2007 Fórum hercege

    Hali

    Szeretnék én is választ kapni a kérdésemre...

    Köszi
     
  2. -Sudden-

    -Sudden- S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    jelzésre került a Központ felé ez a probléma is, amint kapunk visszajelzést, tájékoztatunk Benneteket, addig türelmeteket kérjük!
    Megértésedet köszönöm!
     
    Dolphin és petya2007 kedveli ezt.
  3. mimoz13

    mimoz13 Utánpótlás-írogató

    Jó reggelt! Több területen van kihelyezve almafám, xxl-es is, a mennyiség nem növekszik, 90 db-on áll. Kombájnnal aratok. Véletlenül, illetve tápkeverésnél tűnt fel, hogy kevés van, ezért még raktam ki fákat, mennyiségileg változatlan, pedig csak a reggeli aratás után is többnek kellene lenni. Mi a hiba?
     
  4. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    ahhoz, hogy ellenőrzést tudjunk végezni Nálad, mindenképpen szükségünk van a Farm nevedre és a Farm ID-ra. Mivel aratási naplónk nincsen, így teszt aratással tudjuk ellenőrizni, hogy van-e probléma, s ha igen, mi okozza azt. Ha szeretnél ilyet kérni, akkor jelentkezz egy új bejegyzéssel, amikor van beérett almafa a farmodon, hozz azonosító adatokat, s add meg, hogy melyik területen arathatjuk az almafáidat.
    Megértésedet köszönjük!
     
  5. lenor

    lenor Junior szaki

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, reggel megvettem a szezonbérletet, ki is van pipálva , de úgy látom se az alap se a bérletér járó ajándékokat nem kaptam meg. Köszi ha megnézitek.
    lenr01 ID: 16126162
     
  6. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    jelenleg még előszezon van, így még nem kapunk Szezonos jutalmakat.
    Amint azt a térképen is láthatod, a Főszezon picit több mint 30 óra múlva fog indulni, várhatóan június 8-án, 14 órakor:
    upload_2025-6-7_7-55-39.png

    Az ismertetőt itt találod:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/szorgos-méh-szezon-51-2025-június.26384/
    Sok sikert!
     
    kigyo51 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  7. lenor

    lenor Junior szaki

    Dolphin kedveli ezt.
  8. bori002

    bori002 Fórum-zöldfülű

    Szia ! Mindenki kap 2x 10 háj magot és 2 baltadobást , nekem nem jött meg a második.
     
  9. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    kérlek, hozz farm nevet és Farm ID-t, ezek nélkül nem tudunk ellenőrzést végezni.
    Megértésedet köszönöm!
     
  10. FarmerMarket

    FarmerMarket Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Az alábbi farmokra nem kaptam meg a tegnapi napon futtatott skript általi 10 db eventnövényt és erőlevest.

    Buék2023 ID 57222817
    Teringettét ID 57250151
    Mentásforrócsoki ID 57563124
    Kákaéscsomó ID 57555655
    PennyHofstadter ID 57745998
    TahitiBence ID 57776859
    _Jackie_ ID 27384874
    LuckySantangelo ID 57520022
    Santangelo ID 57545997
     
  11. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    a szkript a tévesen visszaváltott csengőpengők jóváírása kapcsán futott.
    Az eventnövényre és a malomtermékre egy kezdőcsomag újraindítás futott, ami azt jelenti, hogy azoknál jelent meg a második adag növény és a második Viking erőleves, akik a kezdőcsomagot az event indulása után átvették, azaz beléptek a Játékba az event indulása után (és a csomag újraindítása előtt).
    Hír a témában ITT olvasható.
    Ellenőrzésem alapján ezen farmokon nem történt meg a Kezdőcsomag átvétele az event indulása után, így csak egy kezdőcsomagod van, ezeket a mai, 3 farm esetén a tegnapi belépéskor vetted át.
    Buék2023 farmon 2025-06-04 14:08:09 és 2025-06-07 07:25:47 között nem volt belépés
    Teringettét farmon 2025-06-04 14:15:14 és 2025-06-07 07:32:09 között nem volt belépés
    Mentásforrócsoki farmon 2025-06-04 14:24:00 és 2025-06-07 07:38:57 között nem volt belépés
    Kákaéscsomó farmon 2025-06-04 14:24:00 és 2025-06-07 07:38:57 között nem volt belépés
    PennyHofstadter farmon 2025-06-04 14:44:28 és 2025-06-07 07:48:58 között nem volt belépés
    TahitiBence farmon 2025-06-04 14:53:07 és 2025-06-07 07:53:16 között nem volt belépés
    _Jackie_ farmon 2025-05-30 14:51:55 és 2025-06-06 09:56:48 között nem volt belépés
    LuckySantangelo farmon 2025-05-30 15:14:38 és 2025-06-06 10:05:06 között nem volt belépés
    Santangelo farmon 2025-05-30 15:09:11 és 2025-06-06 10:15:05 között nem volt belépés
    További jó játékot!
     
  12. bori002

    bori002 Fórum-zöldfülű

    bori002 ID: 15149809
     
  13. ádám1014

    ádám1014 Fórum ismerője

    Üdv!

    A tisztelt Adminokhoz fordulok tájékoztatásért!
    Hogyan is lehet a mai napon indult fürge malom elöfizetéssel a szupartáp keverést 2 órára rövidíteni?(a mini event ismeretetőben így szerepel)

    A mini event ismertetőben leírtak alapján azt gondoltam ,hogy ma 10 órától holnap este 10-ig tart az általatok leírt "boldog malom nap". Mert ilyen elnevezésű mini eventet korábbi bejegyzéseket, internet keresőt átnézve nem találtam.
    Tehát azt gondoltam, hogy ha megveszem a fürge malom előfizetést, akkor holnap este 10-ig 2 óra a szupertáp keverése, utána visszavált 4,5 órára(a fürge malom előfizetés 50% - ára). De nem, mivel a malmomnál még mindig 9 órát ir most is a SZT-ra időt.(A tölgyes rúnám kiváltva.

    Miért lehet az, hogy a vásárlási ablakot megnyitva a FA-os rendelésnél a vásárlásos rendeléshez képest(ha ráviszem az egeret a kis malom ikonra) a tájékoztató szövegben eltérés van(A FA-nál ott van még hogy: Gyorsabb tápkeverés.Bónusz +50% Idő:720 ó)
    Szóval én itt valamit félre értettem!
     
  14. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönjük az adatot. :)
    Kollégám ellenőrzése szerint:
    2025-06-03-án, 21:27:14 óra és 2025-06-06-án, 18:15:12 óra között nem volt belépés ezen a farmon.

    Tehát az event indulása után (2025-06-05, 14:00 óra) nem vetted át az eventhez tartozó kezdőcsomagot.

    Az első belépésed a kezdőcsomag újraindítása után történt, 2025-06-06-án, 18:15:12-kor, így csak 1 kezdőcsomaggal rendelkezhetsz.

    Hivatalos közlemény: https://board-hu.farmerama.com/thre...k-a-hibákkal-kapcsolatban.26394/#post-1452446
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  15. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Jelenleg Turbó malom előfizetési akció van meghirdetve, még holnap este 10-ig.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/mini-események-akciók-ismertetője.10889/#post-36051

    Mindig az Eventek fórumrészben meghirdetett dátuminformációk az érvényesek.
    A Nap eseményeit a Fórum főoldalának közepetáján is látod, jobboldalt. Kattinthatóan, és a közleményhez visz a kattintás.

    upload_2025-6-7_12-57-42.png

    Az akció ismertetői csak az akciók tartalmáról tájékoztatnak, arról, hogy miből állnak.

    Boldog Malom-akció már nagyon régen volt, nem is emlékszem rá.

    Valóban több infó szerepel a Farmaranyas ablakban, de csak annyival, hogy a 30 nap az 720 óra. Mindkét csomag ugyanazt tudja.

    Mivel Boldog malom-akció nincsen, így a 4,5 órás szupertáp érési idő pont rendben van.

    A szöveg eltérésének okáról nem tudunk információt adni, mert az információs ablakokba kerülő infókra, szövegekre nincs ráhatásunk.
     
    kigyo51, Kuzdern és Dolphin kedveli ezt.
  16. ádám1014

    ádám1014 Fórum ismerője

    Szia!

    Köszönöm a tájékoztatásod,csak tájékoztatást kértem és azt meg is kaptam. Azt hittem,( a kezdetekben regisztrált, aztán sok évre kényszerüen abbahagyott) farmomon amit néhány hete kezdtem folytatni valamit én nem tudok. Sok mindent kellett és kell most újra tanulnom...
     
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Nincs mit. :)

    Ha sok-sok évet kihagytál, sok minden lehet új számodra.
    Nyugodtan kérdezz bármennyit. Játékosok és Modik szívesen válaszolnak. :)
    Jó játékot kívánunk.
     
    ádám1014 kedveli ezt.
  18. ádám1014

    ádám1014 Fórum ismerője

    Köszönöm!

    Igen azon vagyok amit mondtál, csak legvégső esetben szoktam kérdezni(internet-fórumok böngészése után)
    Igen, bizony sok az újdonság, és néha csak pislogok...(egy példa:az újra kezdésemkor, volt kb 80 felhősorom lehet kicsit több. A fórumok olvasásakor szembe jött velem olyan, hogy sok sok millió vagy tízmillió TP jön csak onnan valakiknek! Nomármost nálam, leszámitva néhány csatnit,alap tenyészállatot adó felhőn kívül a 70+db után kapok kb 200+ Ezert Tp és néhány 10 ezer Cs-t...Ez neked a korukról biztosan sokat mond :) )

    Szó mi szó van mit tanulni és fejleszteni, nem mellesleg költeni...és nem utolsósorban biztosan fogok még kérdezni is.
     
  19. kelemeny

    kelemeny Fórumgróf

    Sziasztok !
    A piac továbbra is egy káosz !
    Ha csak ránézel úgy tűnik minden rendben de kezdj el benne dolgozgatni (végül is azért volna )rögtön kiderül, hogy eléggé össze-vissza mutat dolgokat !
    Mindig szombaton adom el a ládákból, pörgetésekből keletkezett fölöslegesnek vélt dolgaimat !
    Így aztán teljesen friss a tapasztalat !
     
  20. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Igen, régen minden (bármekkora) TP-t adó felhőnek nagyon örültünk, mert keveset adtak a tárgyak. :)

    Nem feltétlenül kell az internetet felkutatnod információk után.
    Van Farmenciklopédiánk, Dekorbázisunk, Bónuszlexikonunk és sokféle más ismertetőnk a Minden, ami Farmerama fórumrészen.

    Ma már szinte minden event ad felhősort, úgyhogy hamar fel fogsz zárkózni.

    Azt tanácsolom, hogy ne mindenáron igyekezz eleinte befejezni az eventeket.
    Kezdj bele bátran, szedj ki belőlük mindent, amit tudsz, a farmod hasznára fog válni.
    De ne keseredj el, ha sok-sok évi kihagyás után nem sikerül azonnal végigcsinálni az eventeket.
    Olvasd az eventcsevegőket, mert a gazdák sok-hasznos tippet-trükköt megosztanak fifikásabb eventeknél.
    Aktuális témák megbeszélése


    Csináld a gazdaköri feladatokat, illetve én nagyon javaslom a Szezonokat végigcsinálni, vagy ameddig tudod.
    Hamarosan indul a következő:
    Szorgos méh szezon (51.) - 2025. június

    Cserenapon is sok mindent megszerezhetsz, ami most hiányzik a farmodról, akár ajándékba is.
    (Kb. 2 havonta kerül megrendezésre.)

    Ajándékkérő:
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Cserenapos hirdető:

    Ajándék - Cserebere - Új szabályokkal!



    Sok sikert. :)
     
    smoldering, kigyo51, Sylja és 3 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.