Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Lacika07, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Palacsintax

    Palacsintax Fórumszaki

    Hali!
    Azokra a tápokra számít a felhősor, amelyek teljesen befejeződnek a felhősor aktivitása alatt. Amelyik már egy pár másodpercet is túlmegy ezen az időhatáron azt már teljes idővel lehet csak befejezni. Azaz, ha pl turbótápnál 2ó59p jár a malom és még 1 perc lenne, majd letelik a felhősor hatása, akkor azt további 1 óra 1 perc alatt fejezi be, azaz a teljes 4 órára visszaáll a keverési idő. (Még csak részarányosan sem csökken az idő.) Szóval a szupertápnál szinte alig van valami pici előnye a felhősornak (max. 1 óra plusz idő másra). Így ehhez képest nagyon drága volt. Vélhetően sokan másként álltak volna a vásárláshoz. Egyetértve a többiekkel ezt valóban nem lehet azzal kompenzálni, hogy tessék itt van 1-2 termék vagy termény, mert ezt mindenki hosszútávú befektetésnek szánta aki megvette.

    Valóban jó lett volna a naptár, hogy a húsvéti és a telihold hogyan lesz kiosztva, mert telehold a valóságban április 4-én szombat, Húsvét pedig április 5-6, de hétvégén nem szokott event kezdődni.
    Várjuk a hétfőt :music:

    Ui: Sőt a németeknél április 3 nagypéntek is munkaszüneti nap.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.3.15
    Dyny, csio70, Tigrislady és 17 más kedveli ezt.
  2. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Az pont egy hatalmas, xxl-es szupitáp csomag xD;)xD vagy ezért az ötletért már nem is koppanás, hanem bili járna? :D:p
    én is ezt találtam ki, de ma reggelre úgy döntöttem, már ezzel sem vacakolok, a 6 órát kihasználom azokra a tápokra, amiknek relatíve hosszú a keverési ideje vagy drága a piacon -.- aztán 2.-nak meg a szupitáp, lehetőleg úgy, hogy azért túl sokat ne álljon a malom :) na mindegy, ez akkor is a "vásárlók megtévesztése" kategória volt (szándékos vagy véletlen ez most már lényegtelen) 8)
    kedden vége a mostani eventnek... ha jó fejek akarnak lenni, szerda-csütörtök telihold, péntektől pedig kezdődik a húsvéti event... vagy, mint már nem 1x, csütörtökre beteszik a teliholdat, péntektől húsvét :p
     
    Dyny, Tigrislady, kukori80 és 14 más kedveli ezt.
  3. breki072

    breki072 Fórum elő legendája

    Utoljára szerkesztett: 28.3.15
    Bözse, Dyny, icus08 és 18 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Igen igazad van, ha kompenzáció jönne, akkor az a felhő, vagy a turbó idejével kapcsolatosnak kéne lennie szerintem. Ezt termékekkel vagy pár szurtáppal nem hiszem, hogy pótolni lehetne. A telihold pedig szerintem is szerda-csütörtök körül lesz, ha lesz egyáltalán a jövő héten:)
     
    Dyny, Numiz, kukori80 és 10 más kedveli ezt.
  5. mamszi5107

    mamszi5107 Fórum nagymestere

    Szia!
    Ha reggel először a szupertáppal indítod a malmot és utána aktiválod pl. 1 perc múlva a felhőn a bónuszt, akkor a csökkentett hatás visszaáll az éppen zajló tápkeverésre és így a 6 órában megvan a 2 szupertáp.
    Saját tapasztalat, mert 2 napja így csinálom.
     
    Bözse, icus08, Dyny és 23 más kedveli ezt.
  6. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Azt hiszem, csütörtöktől lesz a Húsvéti event.
    Bevétel ide, bevétel oda, a nyugati játékosoknak elveik vannak, azzal számolni kell. Nekünk velük van szerencsénk, mert kikaparják a forró gesztenyét.:D
     
    Bözse, Dyny, csio70 és 17 más kedveli ezt.
  7. Numiz

    Numiz Fórum veteránja

    Hiszem, hogy mivel a Magyar az egyik legnagyobb közösség, elég súlya van a Mi elveinknek is, mi se szeretjük a - finoman - kiszúrosdit. -.-. Főleg hogy megfelelő szószólónk (-ink) vannak megfelelő helyen. ;)
     
    Bözse, Dyny, csio70 és 21 más kedveli ezt.
  8. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Varunnak találtam ezt a kis szösszenetet :)

    ,,Ha fontos neked a célod, akkor megoldást találsz. Ha nem, akkor kifogást!"
     
    Bözse, Dyny, icus08 és 23 más kedveli ezt.
  9. Palacsintax

    Palacsintax Fórumszaki

    Köszi ezt kipróbálom.
    Ahogy valamelyik korábbi hozzászólásomban beidéztem az egyik Modi azt írta, hogy a közben indított felhősor aktiválás miért is hatna.
    "A már elindított tápkeverésre az utólag bekapcsolt bónusz nincs hatással, nem is kell így lennie."
    Így ezt a verziót nem próbáltam. Akkor gondolom az a lényeg, hogy amikor befejeződik, akkor aktív legyen még a felhősor és nyilván szupertápnál akkor jelent előnyt, ha pont 1-2 perccel a malom indítása után (minél előbb) indítod a felhősort.
    Így már közel 2 óra az előny, csak ekkor meg a végén kel a keverésnek valami "sallangot" tenni. 6 szupertáp kb. 22 óra + 2 órányi egyéb.:wuerg::p

    Ha most lesz a Teleholdnál az új feladatsor, akkor Jónás előrejelzése szerint nem is 1 napig fog tartani, így tényleg be kell(ene) hozni legalább szerdára vagy keddre, hogy utána még a héten elindulhasson a húsvéti. Vagy a húsvéti után teszik eleve az egész teleholdast.
    Remélem nem fog egyszerre futni a kettő.

    Idézném egyik ismerősömet: "Kifogás van, mentség nincs!" xDxDxD


    Ui: Sőt akkor Pharmer számítása a 3+3+4+4+4+4 is jó, viszont a turbó nélkülinél úgy kell(ene) indítani, hogy 2 óra 1-2 perccel a tápkeverés indítása után kellene aktiválni pontosan a felhősort, hogy annak az előállítása lemenjen 8 órára. De ez nagyon macerás.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.3.15
    Dyny, csio70, Tigrislady és 13 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Nóci!:)
    Igen pontosan ezt írták nekem is a német barátaim:D, de remélem azért a mi modiainknak és a magyar játékosoknak is van némi beleszólása a dolgokban, mert az elmúlt kb két hét nem volt éppen szerencsés és jó ebben a játékban.
    Szia, tetszik az idézeted, nagyon igaznak tartom:)
     
    Dyny, csio70, kukori80 és 11 más kedveli ezt.
  11. zebraful

    zebraful Fórumelemző

    Szia!:DFantasztikus vagy! Nekem is bejött!!
     
    csio70, _Cygnus_, kukori80 és 9 más kedveli ezt.
  12. Kukackukac

    Kukackukac Fórumfelvigyázó

    Nálam a próba 4 óra múlva, de biztosan működik, ha Ti ezt írjátok:p. Varun szerintem jólelkű, ne bántsuk, Ő ha álruhában is, de közénk jár. Eddig ha hibázott elismerte, korrigálta.:p Köszönjük, persze azoknak is, akik ezt szóvá tették, továbbították!!!!!:inlove:
    Ha belegondoltok, régen lázadozhattunk....... Szerintem adta a kisujját, hagyjuk meg a karjátxD Írjunk róla kedveseket!;)
     
  13. wiktorka17

    wiktorka17 Fórum hercege

    breki072 ajánlotta az eventes csevegőt! Most értem vissza hát nemtom:cry::D Mindenesetre ez a szösszenet oda is nagyon jó lenne:)
     
    Dyny, Tigrislady, kukori80 és 15 más kedveli ezt.
  14. nolina1965

    nolina1965 Fórum félistene

    Sztem kompenzálni lehetne szupertáppal is, azoknak, akiknek megvan a felhősor. Tételezzük fel, hogy mindig azt kevertük volna (én legalábbis igen), nálam régebben 24 ó alatt lejött a 8 táp. most csak 6. Ha napi 2 tápot adnak (nem tudom, hány napra, mert nálam összefolyik az idő), az 10 naponként 20 plusz táp. Ez nem egy bődületes mennyiség, még ha megduplázza is "erkölcsi kárpótlásnak", attól sem megy csődbe a BP.
    Egyébként, nem tudtam, hová írjam, ide írom - talán visszajut valahogyan innen is:
    Én még ilyet nem láttam a BP-től, amióta játszom, hogy
    - lett volna egy terven kívüli üzenet a játékosok felé,
    - belátják a tévedéseket
    - leírtan vállalják a felelősséget
    - jelzés érkezik, hogy kompenzálva lesz az, ami nekünk csalódást okozott = Valentin-felhősorba tett, számunkra negatív változtatás,
    - deklarálása annak, hogy a "törzsjátékosok köre" fontos a BP-nek,
    - deklarálása annak, hogy a BP van a játékosokért, kinyilvánítása annak, hogy szeretnék, ha magunkénak éreznénk ezt a játékot.
    Engem kevéssé érdekel,hogy ez német vagy magyar vagy közös nyomásra történt így, lényeg, hogy legalább megfogalmazták! A magam részéről köszönöm ezt a gesztust, és remélem, hogy megvalósulnak a benne foglaltak.
     
    Bözse, Dyny, Shirkán53 és 26 más kedveli ezt.
  15. Pokimoki72

    Pokimoki72 Fórumgróf

    Olvasok ismét furcsaságokat...de lassan hozzászokom.. :)
    Jelen pillanatban azt látom hogy lassan glóriát kap az aki hibázott és utalást tett rá hogy kijavítja...
    Még egy köszönöm sem járna szerintem...max tőle a JÁTÉKOSOKNAK hogy elviselik a hibákat és kitartanak..
    A munkahelyeken sem jár szerintem azért se dicséret se hálálkodás mert miután elrontottál valamit /nem kicsit hanem nagyon/ kijavítod egy idő után.. /ha szerencséd van nem rúgnak ki/
    Sokan azt nem látják hogy ki van itt kiért.... a szolgáltató a játékosért vagy fordítva...
    Jelen pillanatban csak ígéretek vannak...hetek, hónapok óta..
    Láttam én itt már sok mindent....majd elhiszem ha látom hogy így is lett. :)

    Más:
    Tudom hogy messze van még...de érdekelne hogy ha jelen ütemben, irányban haladnak az eventek és gazdakörik akkor ki hogyan készül fel a top500-ra /ami lehet hogy 1000/ ?
    Jelen pillanatban nem tudok semmi olyan terményt, fatermést, állatot, stb írni ami olcsóbb lenne mint 4 hónapja...
    Az előzőre 1:4 , 1:5 arányban lehetett vásárolni a beadandókból...most 1:3 kb...és ahogy látom csak romlik az arány..
    Szóval érdekes lesz az majd egyszer szerintem ha eljutunk addig.. ;)
     
    icus08, kukori80, szemike50 és 12 más kedveli ezt.
  16. Kukackukac

    Kukackukac Fórumfelvigyázó

    Sajna jártam ott én is.
    Na, mi legyen a horror eventtel? Azt honnan tudjuk, hogy nem csak egy napos lesz? Szerintem Jónás ilyet nem sugallt. Szerintem pont azért találgathattunk a növényeket illetően, mert nem tudnánk, de szeretnénk rövid idő alatt befejezni az új gazdakörit, előre termelhessünk. (kicsit zagyva lett). Elég lesz a két új növény szaporítása.o_O
     
    Dyny, kukori80, szemike50 és 12 más kedveli ezt.
  17. wiktorka17

    wiktorka17 Fórum hercege

    Varun tegnapi levele után szerintem újraírják az áprilisi eventnaptárt is!
    A 2 horror növényes nekem gazdakörinek tűnik de lehet hogy lesz egy eventes része is! Nem 1 napos!
    Most a szokásos sima horror várható inkább. Vagy az se? Ha a levél komoly új szelek fújnak!
     
    Bözse, Dyny, csio70 és 14 más kedveli ezt.
  18. -orgona-

    -orgona- Fórum ezredese

    Sziasztok! Van kérdőív a moziban.:D
     
    kukori80, ciklon23, sziszi1965 és 3 más kedveli ezt.
  19. wiktorka17

    wiktorka17 Fórum hercege

    Kérdőív! az lehet. Csak a gépészem hiányzikxD
     
    Bözse, Tigrislady, kukori80 és 13 más kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Amit leírtál az üzenettel kapcsolatban teljes mértékig igazad van én, sem láttam ilyen gesztust amit most tettek. A héten járt le a préniumtagságom és nagyon gondolkodtam rajta, hogy hosszabbítsam-e egyáltalán. Nem mondom azt, hogy a levél hatására történt meg mégis, mert nem lenne igaz (előbb hosszabbítottam, mint ahogy levelet olvastam), de felmerült bennem, hogy nem folytatom a játékot. Nem csak az Ámor felhője miatt, de azért volt mostanában más is, ami bizonytalanságot szült. Egy része elhangzott még a levélben nem ismétlem meg. Szeretem ezt a játékot, folytatom és bízom benne, hogy az adott szó nem száll el az éterben :)
     
    Bözse, Dyny, csio70 és 17 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.