Épelméjűek

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by lukimi, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vakond-Gazda

    Vakond-Gazda Fórum bárója

    Sziasztok, Szép estét!

    Csak gyors bekukk, mert alig látok, de sütikének nem tudtam ellenállni:)
    Olyan vagyok mint akit agyon csaptak, ráadásul nagyon fázom, Ema meg ilyen kellemes helyekkel kecsegtet....
    ott bizti nem fáznék:p:)

    felhőaratót nem vettem csak kipróbálásra nekem sokba kerül én csak arató vetőt szoktam venni, ha nagyon kell van sok kuponom majd használom, maradok a kézinél, viszont ez a kedvenc nagyon jó ötlet, én leszoktam venni valamelyik kütyük, ha nem akarom aratni, így most nem kell keresgetnem, 6 felhőt tettem be. Régebben is volt ilyen probléma, hogy előtte frissíteni kellett, de majd csak javítják.

    Na már ennyi mert már alig találom a billentyűket:)

    Mindenkinek jó éjt szép álmokat:)
     
  2. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Szia Betti! :) Ha hiszed, hanem, rólam most is folyik a víz :oops: Igaz, hogy végigugráltam az egész délutánt és estét, főztem, a sütő is ment órákig, de nekem olyan melegem van, mintha a legvadabb nyárban lennénk. Bukón vannak az ablakok, de a hátam mögöttit mindjárt kitárom sarkig :pxD

    Jó éjszakát, jó pihenést neked is! :)
     
  3. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Csak óvatosan azzal az ablakkal, mert ilyenkor lehet egy Gyuszit beszerezni. [​IMG]
     
  4. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Ennyi pasi mellé még véletlenül sem kell nekem egy Gyuszi ;)xD


    23:42

    Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek! :)

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 25, 2015
  5. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Jó reggelt!
    +13 fok van és szakad az eső.
     
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ma reggel is esik, hogy biztosítva legyen az ecsetemnek a megfelelő idejű pihenése...
     
  7. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Örülök, hogy benéztél! Ma azért csak tudtok egy kicsit pihenni, bár, itthon az sem igen megy..:) :)

    Én is vető-aratót szoktam venni, ha más is kell, akkor kuponozok, de a felhőre vettem most, és nálam szuperul megy minden, a kicsi farmon kézi munka folyik, de ott is jó. Tudom, milyen az, ha a géppel vannak gondok....Nálam idegbaj. Ma van az utolsó lapos kúszás, holnaptól már enyém a terep. De azért nem viszem túlzásba a munkát.
    Vettem pár titkosat, még egy érik, de nem lettek jók. Nem lehet mindig szerencsém. Igaz, csak egyszer volt, az eventes titkosokkal. Most egy darabig csak nézegethetek..:) :)

    Kellemes hétvégét, szép szombatot, sikeres titokólakat kívánok!
     
  8. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Sziasztok, szép napot mindenkinek! :)

    Tegnap próbáltam súgni, hogy ma merre megyünk ;) Nézzük meg közelebbről a titokzatos Bermuda háromszöget, ha már ennyire a közelében járunk.
    "A Bermuda-háromszög, vagy más néven az Ördög-háromszöge egy terület neve az Atlanti-óceánon, amely repülőgépek és hajók különös eltűnéséről vált ismertté. Az eltűnésekkel kapcsolatos dokumentációk hiányossága miatt sokan paranormális és természetfeletti jelenségekben, vagy éppen földönkívüliek jelenlétével magyarázzák az eseteket, de született számos tudományos alapokon nyugvó magyarázat is. A legkevésbé ismert, de legracionálisabb alapokon álló elmélet (Lawrence David Kusche) szerint maga a rejtély nem létezik, a Bermuda-háromszög csupán a tengerész legendák megszokott változatainak egyike, melyet néhány író fantáziája nagyított fel és tett ismertté világszerte.
    Földrajzilag a háromszöget Bermuda szigete, Puerto Rico és Miami rajzolja ki." (Wikipédia)

    Tegnap elég sokat utánaolvastam a témának, nagyon ellentétes szemléletek állnak egymással szemben ezt a térséget illetően, én nem tudok állást foglalni, hogy mi lehet az igazság. A Wikipédia egyértelműem elutasítja a misztikumot, de más cikkek éppen azt erősítik.

    Hozok néhány képet az eltűnt hajókról és repülőkről, aztán megpróbálok megmutatni még valami érdekességet.

    A Cyclops 1911. október 3-án a Hudson-folyó torkolatában, Avenger járőrbombázó, US-Navy, DC-3 repülőgép, a Super Constellation gép katonai verziójának 1943-as prototípusa, a KB-50 típusú repülőgép,

    "Kristálypiramis a Bermuda-háromszögben (?)" címen találtam egy nagyon érdekes cikket. Ha valakit érdekel a téma, érdemes a Wikipédiát és ezt is elolvasni ;)
    "Bermuda-háromszög. Az Egyesült Államok keleti partvonala mentén fekvő, nagyjából háromszög alakú terület, melyről rengeteg hihetetlen történet kering: különös fények, nyomtalan eltűnések, téridő anomáliák elveszett órák, különös víz alatti romok jellemzik. Egy nagyon érdekes felfedezésre váró terület, a legtöbben mégis félnek még a környékére is menni. Ezen a helyen nem is olyan régen amerikai és francia kutatók szenzációs dologra bukkantak: egy hatalmas kristálypiramist találtak az Atlanti-óceán 2000 méteres mélységében….
    Már Kolombusz is beszámolt arról, hogy három hónapos hajózása idején különös fényeket láttak éjszaka a Bermuda-háromszög környékén: “Az éjszaka nappallá lett; a hullámokból kiragyogó fény mellett könyvet olvashattunk a fedélzeten. Mindnyájan a fedélzetre szaladtunk és rémülten állapítottuk meg, hogy hajónkat alulról rengeteg fénykör világítja meg, amelyek ráadásul körbe-körbe forogtak......
    Dr. Verlag Meyer oceanográfus és csapatai mélytengeri szonár segítségével térképezték fel a Miami és Bimini-szigetek közötti árkot, melyet Óceánnyelveként is ismerhetünk, amikoris egy piramisszerű építményre lettek figyelmesek (akárcsak 1970-ben Brown…). Letapogatója szerint két darab, kb. 200 méter magas építményről van szó, melyek alapéleinek hossza 300 méter lehet. Tehát ha a két építmény valóban piramis, akkor jóval magasabbak a legnagyobbként ismert, 146 méter magas gízai Nagy Piramisnál. Az alakzatok csúcsa a tengerszint alatt kb. 100 méter mélyen található. Dr. Meyer csapata szintén két nyílásról számolt be a piramis tetején, melyeken időnként igen nagy erővel áramlik a víz a piramis belsejébe, mely rendkívüli örvénylést idéz elő az óceán felszínén. Ez az örvénylés hatalmas, már-már viharszerű hullámzást és állandó ködöt teremt, amely a kutatók szerint a hajók eltűnésében is szerepet játszhatott........"


    Nem idézek többet, mert nem ilyesmit szoktam hozni, hanem képeket, azt meg erről a témáról kicsit nehéz.

    Megnézhetjük viszont a névadó Bermuda szigeteket :)

    "Bermuda egy szigetcsoport az Atlanti-óceánban. Jogilag Nagy-Britannia tengerentúli területe. 150 szigetből és mintegy 200 korallzátonyból áll. A szigetek közül csupán 20 lakott, ezek közül tízet hidak kötnek össze." (Wikipédia)
    A főváros, Hamilton egy utcaképe, egy fesztivál táncosai, Gombey, Somerset village, és még egy kép, Horseshoe bay 1, 2, 3, 4,
    Még néhány kép név nélkül: 1, 2, 3, 4, 5, 6,

    Na, hát mára ennyi tellett tőlem ;) Holnap valamerre folytatjuk az utunkat, még megálmodom, hogy merre menjünk :)



    Szia Kukucska! :) Szegény ecseted, bizony elég fancsali képet vág ;) Úgy látom megpróbálta a bánatát zöld festékbe fojtani, de nem járt teljes sikerrel. A legközelebbi festés előtt alaposan mosd meg őkelme fejét, nehogy összemázolja zöldre a te kerítésedet is ;):pxD
     
  9. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Ez nem az én ecsetem, mert az enyém szép csokibarna. Illetve már nem az, mert hígítóban várakozik.
    Most volt itt a festő megnézni a művemet... [​IMG]
     
  10. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Mondom, hogy bánatában mászott bele a zöld festékbe ;) Nem vitted dolgozni, aztán kürülnézett a szomszédban, hátha akad munka, de ott csak egy zöld festéket talált :pxD

    Mit mondott a festő? Gondolom gratulált a munkádhoz? :)
    Én egészen biztos vagyok abban, hogy a te alapos munkádhoz, csak ezt [​IMG] tehette ;):)
     
  11. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Ennyit mondott: [​IMG]és azt is megsúgta, [​IMG] mennyit spóroltam... [​IMG]
     
    Last edited: Sep 26, 2015
  12. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Na ugye? Jól gondoltam én azt ;):)


    Szia Sütike! Sajnálom a titkosaidat :oops:
    Én is vettem 5-5 db-ot még várom, hogy megmutassák magukat.:music:
     
  13. .sylvia72.

    .sylvia72. Fórum császára

    Sziasztok!Hát tegnap úgy elaludtam a kanapén,hogy éjjel 1-kor botorkáltam az ágyba.Ne hari,hogy köszönés nélkül hagytalak itt benneteket.A mai napom remek lesz takarítás,főzés minden aminek roppantul örülök.Este jövök.Szép napot!:)
     
  14. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    Én is megszoktam 2 nap alatt a felhő-aratót, úgy ahogy jeleztem: reggeli és esteli nagy aratáshoz beraktam a kedvencekhez a pár db fontos felhősort, miután az aratással járó heme-humát elintéztem rögtön megyek vissza és az "összes felhő" név alatt leszedem a többit is, természetesen kézzel. Egyetlen dologra kell vigyázni, aratás előtt 2 perccel kell frissítenem az oldalt a felhősorok miatt mert kb akkor lehet aktiválni de van, hogy aratás előtt pár másodperccel. Ezt az idő lejárta utáni még további 1 percig tartó nulla percet megint visszaadták, hát ezt utálom de ez csak apróbb bosszúság. Továbbra sem értem: minimum napi 2 alkalommal akik gépezni akarnak vesznek 1-1 Faért aratót? Napi 2 Fa?! o_O:eek::wuerg: Hát, ez nagy.......Mert ugye a bónuszokat nem erre akarják elszórni?! Vagy még maradt aki csomagban veszi a gépeket vagy munkásokat vagy mi, asszem abban is kapják a felhő-aratót.
    Én október elsejétől új időszámítást vezetek be a farmozásomban, de ez tulképpen már 2 napja él: a tojást megvettem, felhőt - bár hiányzik néhány - és titokólat egyet sem és titokfa, stb, stb, stb is erre a sorsra jutottak. Kimondottan leállítom a vásárlásaimat úgy, ahogy régebben is kellett volna már. Havonta aratógépet veszek ez 100% és még a turbómalmot meg gondolom mire odaérek, erre van esély. Ezenkívül mint mindenkinek nekem is van egy szívem csücske a party pörgetés na, ezt is lejjebb redukálom mert 200-at szerettem pörgetni most kevesebb lesz úgy, hogy az erre valót ki kell gazdálkodnom a havonta kb 2-2500 ft-ot aratóra, ~turbóra~ szánt összegből. Tulképpen havi 2000-et szánnák összesen, elég volt a pénzszórásból de majd még kiforogja magát. Amit ezen belül össze tudok spórolni marad ha lesz még tojás vagy a partyra. Kizárt, hogy 1db titokfát vagy titokólat is veszek. Nem kell nekem a keserűség mikor mondjuk 15-ből tucat marhaságokat kapok rakásra és hizlaljam a ...point bankszámláját. Eddig tettem, ez van.

    Elnézést ezért a kis kitérőért csakúgy a titokizékből kifolyólag folyt ki belőlem.xD:p:music:
     
    Last edited: Sep 26, 2015
  15. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    A felhőarató munkások 6 óra hosszára vásárolhatók meg, 3 FA-ért. Kisebb "kiszerelés", olcsóbban nincs jelenleg a játékban.
    Ashampoo_Snap_2015.09.26_11h46m10s_001_.png
     
  16. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Köszi, akkor akik - sokan - 12 óránként aratnak vagy megveszik drágán vagy továbbra is kézzel folytatják. Úgy jó lenne, hogy ha a 6 óra nem kopna csak az aratás idején.xD
     
  17. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Viszont a farmmunkás kuponok tartalmazzák a felhőaratókat is, így érdemes lesz a közeljövőben azokra koncentrálni eventek során, ha valaki amúgy nem költ ilyenekre.
     
  18. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Szia Szilvi! Jó munkát neked! :)

    Szia Imi! :)
    Nekem munkásbrigádom van, abban benne van a felhőarató is. Régen én is csak aratót vettem és némi vetőt, ha éppen földezni akartam. Ez aztán nagyon macerás volt, mert ahhoz kellett igazodni, hogy mikor van akció és ahhoz képest mikor van event. Aztán vettem havi vetőt is, azzal meg már majdnem ott voltam, mint a teljes brigáddal. Én ezt minden hónapban megveszem, ez kell a komfortérzetemhez ;) Ezen kívül malmot mindig veszek, az 300 Ft egy hónapra és rengeteg sztápot tudok vele keverni, amit egyébként venni nem vagyok hajlandó. Némi ólat és fát szoktam venni, ez olyan, mint a VV-ban a heti 1 db lottószelvény. Meg kell adni az esélyt a szerencsének...;) Az én gyengém a TP-s tojások és felhők, azoknak nem igazán tudok ellenállni :oops:;)xD
     
  19. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Felhőket nyerek az eventekből ha jók lesznek, külön felhőre és tojásra megspórolom az említett összegből. De a külön felhő kimaradhat. Szigorúság lesz, kérem!!xDxD:p:p
    Én csak elvétve vetek kár lenne a felesleges kiadásért.
     
  20. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája


    Mindegy, hogy állatgondozót vagy vetőt számolok az arató mellé, az eredmény ugyanaz. Majdnem ott van, mint a havi munkások, amiben minden benne van.
    Ügyes vagy, ha tudod tartani a szigorúságodat ;):)
     
Thread Status:
Not open for further replies.