Épelméjűek

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by lukimi, Aug 25, 2014.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    Végre éjjel volt 1 kiadós eső csodálatos a kert jól beázott! Zsémbike a tied is elázott?!:)

    Az elején azt találtam mondani, hogy nem kell sok tudás a baltázáshoz inkább szerencse. Hát ezt tartom is de most azt mondom ha odafigyel az ember ritka az, hogy nem 50-est dob. Sorozatok mennek le nálam a 3 farmon úgy, hogy mind 50-es (egyiken 4-et, másikon 9-et, harmadikon tizenet és mind 50 ha beesik 1-1 40 az felüldülésxD:p). Hasonlókat kívánok nektek is!:)

    Én a lukimin vissza raktam már a mamutokat mert így holnap reggeltől minden nap 61 db röpi. Itt és a lovardán rózsáztam ill. hagymáztam, kb 5-500 felröpit továbbra a lukimin a esőerdő felel a növényért, a lovardán mindegy a kapáldán már rókagombát vetettem mert az eventnövény nagyon gyéren adta a röpit és ott nem lesz meg a tervem. A másik kettőn rendjén haladnak a dógok.:)
     
  2. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Miután semmi logika nincs benne, hogy az adott körben mi a legjobb nyél, fej és rúna, csak találgatni tudsz. Persze a nyelet ugye tudod már az ötödik körre, de ha a másik kettő csak két-három pontos, akkor ha megfeszülsz sem tudsz belőle jót kihozni, akármennyire figyelsz is. Több körnél jártam így, rosszul tippeltem, nem jött be.
    Ha megvannak a legjobb alkatrészek, abból egyértelműen jót lehet kihozni, de ha nincsennek...
     
  3. .Emama.

    .Emama. Fórum elő legendája

    Sziasztok, szép napot, jó dobálást mindenkinek!

    Szia Mya! :) Megkérdezhetem milyen géped van és milyen lisztet használsz? :)
     
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]
    Sziasztok!
    Imiiii,
    én azon ritkák közé tudom magamat sorolni, hogy sikerül bizony, nem is egyszer a negyvenes pont.Lehet hogy elbénázom, de ez van.Kicsit mérges is vagyok magamra, hogy igy elügyetlenkedem, de üsse kavics,készitem tovább az erőlevest a liba amazonnak, hogy továbbra is tudja bőszen dobálni ezeket a baltákat.Jól jönnek a plusz ajándékok is a háztájiban.
    Sikerekben gazdag napot kivánok Mindenkinek.
     
  5. SZERENCSELOVAG

    SZERENCSELOVAG Fórum admirálisa

    Babonamentes vagy babonás délutáni balta hajigálást mindenkinek:):)

    Ha a naptár péntek 13-át mutat, még azoknak is kellemetlen érzésük támad, akik nem babonásak. Vajon miért lett mumus a péntek 13? És mi áll a többi, jól ismert babona hátterében? :music:

    A pénteki nap is viszonylag régóta számít elátkozottnak. Az ókori Rómában, majd később a középkori Angliában is a péntek volt a kivégzések napja, így állítólag Jézus keresztre feszítése is péntekre esett. Azt azonban talán kevesen tudják, hogy minden idők egyik legváratlanabb amerikai tőzsdekrachja, a Fekete Péntek is 13-ára esett.

    Az elmúlt pár évtizedben több tanulmány is született, amelyek hiteles adatokkal próbálták alátámasztani vagy éppen cáfolni a babona igazát. Mára már minden tudományos kutatás szerzője egyetért abban, hogy az átlagostól eltérő péntek 13-i adatokról nem a dátum, hanem maga a babona tehet. Azaz leginkább rajtunk múlik, hogy erre a napra szerencsét hozó lehetőségként, a balszerencse hírnökeként vagy csak egy átlagos napként tekintünk.

    Egy szakkönyv szerint a babona az egyes tárgyaknak, cselekményeknek természetfölötti hatást tulajdonító, és bizonyos jelenségeket természetfölötti erők megnyilvánulásaként magyarázó tévhit. Nehéz meghúzni a határt a babona és az okkult tanok között.

    Ami az egyik ember szemében babona, a másik számára vallás vagy tudomány. A kutatások azt mutatják, hogy a társadalmi háttér nem döntő tényező a babonásságban, a diákok és szellemi foglalkozásúak között is szép számban akadnak olyanok, aki hisznek a csillagok emberi életet befolyásoló hatásában vagy a tenyérjóslásban.

    Misztikus 13-as

    Egyesek szerint péntek 13. szerencsétlen nap, mások szerint viszont ez is ugyanolyan, mint a többi. A legtöbb babona ősi vallási-misztikus képzetek tovább burjánzása. Az például, hogy az Egyesült Államokban nem létezik 13. emelet, a hotelekben, kórházakban 13-as szoba, a zsidó számmisztikából ered. Statisztikai felmérések szerint az emberek többsége ezen a napon nem ül repülőgépre, vonatra, nem szívesen köt komoly üzleteket, és nem ül tizenkettedmagával egy asztalhoz.

    Utóbbi babona valószínűleg abból ered, hogy az utolsó vacsorán Jézus volt apostolai között a 13., így a néphit szerint ha tizenhárom ember ül egy asztalnál, valaki hamarosan meghal közülük. A pénteki nap "gonoszságát" azzal magyarázzák, hogy Jézust is aznap feszítették keresztre. Más megközelítések szerint a péntektől való rettegés gyökere lehet az is, hogy az 1800-as évekig ez a nap volt a hóhér napja, ekkor hajtották végre a nyilvános kivégzéseket.

    A számok különös jelentőséggel bírnak - állítják a kabbalisták. Hitük szerint a számok útjelző táblák: egyes számok pozitív, mások negatív hatással vannak életünkre. A 3 a tűz, a víz és a levegő szimbóluma. A mesékben is mindig 3 királyfi, 3 kívánság, 3 próbatétel van. A 12-es szintén különleges szám, a tökéletességet jelenti: az év 12 hónapból áll, Jézusnak 12 apostola volt.

    A 13-as talán éppen ezért rossz, mert a tökéletes után következik, tönkretéve ezzel az előtte lévő számban megtalálható egységet. A számmisztika más értelmezése szerint a 13-as szám jegyeit összeadva 4-et kapunk, amely egyes népeknél a halál száma. Nem véletlen, hogy Kínában például nem akasztanak egymás mellé 4 csengettyűt vagy 4 bambuszrudat.

    Mitől őrizkedjünk, ha 13-a péntekre esik?

    Állítólag az e napon beszedett orvosság nem használ, és ha ruhát varrunk, az rosszul sikerül. Amelyik állat ilyenkor ellik, annak a kicsinye valószínűleg beteges lesz. Az elvetett mag silány termést hoz, és a tizenharmadikán köttetett házasság csak válással végződhet. A babonás emberek lefekvés előtt 13 tárgyat érintenek meg, vagy 13 szót mondanak, hogy feloldják a rontást.
    Sok ember - indokolatlanul - retteg ettől a naptól: nem mozdulnak ki lakásaikból, nem veszik fel a telefont, nehogy rossz hírt kapjanak, nem használnak elektromos eszközöket, nehogy baleset érje őket. Csak magunknak okozunk kellemetlen perceket azzal, ha átengedjük magunkat az ehhez hasonló félelmeknek. A babona, úgy tűnik, a gazdaságra is káros lehet. 1978-ban Amerikában készítettek egy felmérést, melynek meglepő eredménye az volt, hogy a 13-ák akár egymilliárd dolláros veszteséget is okozhatnak. Ezen a napon ugyanis sokan nem mennek dolgozni, nem váltanak vonat- vagy repülőjegyet, és nem vásárolnak.

    Mi az, amit tegyünk, ne tegyünk?

    Mi az, ami negatív energiákat termel és hogyan változtathatjuk át azt pozitívba?

    Ne éljünk a múltban, csak a mára koncentráljunk! Ne hagyjuk magunkat befolyásolni, és ne hibáztassunk másokat. Nem szabad irigykedni mások sikerére, inkább tegyünk a magunk sikeréért! Ne legyünk lusták és ne féljünk az új kihívásoktól: vágjunk bele örömmel mindenbe!

    Ne bántsunk meg másokat és ne legyünk haragtartók, inkább tegyünk a megbocsátásért!
    Lépj ki bátran komfortzónádból és meglátod, rengeteg pozitív változás ér majd! Legyél szorgalmas, és meglátod, hogy a siker is jönni fog majd vele együtt. Keresd pozitív emberek társaságát, elvégre tudjuk: a jókedv ragadós! Csinálj mindent szeretettel és örömmel, próbáld meg meglátni a szépet mindabban, amit teszel!

    Légy kedves másokkal, és dicsérj! Dicsérd magad és a környezetedben lévő társaidat! Ne feledd: a mai napon minden pozitív lépés és cselekedet hatalmas erővel bír! Tegyél így, és társaidnak valamint saját magadnak is egy fantasztikus péntek 13-at fogsz varázsolni, tele pozitív energiával! Mosolyogj!

    A négylevelű lóhere évszázadok óta a szerencse jelképe, amit egyfelől ritkaságával, másrészről kereszt alakjával magyaráznak. A szimbólum azonban már a kereszténység előtt is létezett, bajelhárító, szerencsehozó hírében állt, például a görögök is amulettként hordták.
     
  6. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Én nagyon ráéreztem melyekre kattintsak ha az egyik nem jó. Tegnap többször is "hibáztam" már ritka. A tegnapi nem kockáztatás után az utolsó sornál ma általában kockáztatok és szinte mindíg be jön. Nagyon sokszor jön olyan az elején amikor már biztos, hogy meg lesz a maximum a végére vagy hamarabb.:)
    Máshogyan nem tudom magyarázni.
     
  7. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Tudom, legutóbb azt ígértem, hogy másnap hozom az újra feltöltött képeket, de ásnap nálam nem töltött be a fórum, csak késő este, mikor már lefeküdni készültem. :( Azóta pedig vizsgára vizsga jött, így csak ma jutott időm ismét beköszönni hozzátok.

    Most gyorsan visszaolvasok, hogy veletek mi minden történt az elmúlt napokban, aztán jövök én is mesélni. (Ha el nem tűnök ismét, itt sajnos hatalmas vihar közeleg... sajnálom a zarándokokat :( - de hát a csíksomlyói pünkösdi búcsú szinte sosem múlik el vihar nélkül)
     
  8. SZERENCSELOVAG

    SZERENCSELOVAG Fórum admirálisa

    Imi a felhősort kiváltod?:music:
    A negatív rekord szerintem az enyém,tegnap össze ügyeskedtem 25 pontot 1 sorozatba.:sleepy:
     
  9. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Az a lényeg, amit kiemeltem...
    A kockáztatás volt, hogy nálam is bejött, de többször inkább nem...
     
  10. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Sziasztok!
    Hazaértem!
    Janzi,nekem is lett 25 pontos dobásom! :)
    Bella,örülök,hogy itt vagy!
    Imi,szerencse dolga is a dobálás,mert hiába van meg a nyél meg a fej,ha az utolsó nem jön össze...
    De azért nekem is lettek 50-es dobásaim..ezért mondom,hogy a szerencse szerintem nagyban befolyásolja a baltáinkat.
    De mindegy a hőn áhított felhő a kütyükkel együtt ma nekem is meglesz...
    Most megyek meleg szendvicseket gyártani..
     
  11. mya100

    mya100 Fórumfelvigyázó

    Nemhiába, kinek ügyes keze van:D Én nem vagyok egy nagy konyhatündér, de azért igyekszek.
    Persze, és válaszolok is rá;)

    Hausmeister kétlapátos. Megvagyok elégedve vele.
    Nos a kenyér dolog, azért nem volt olyan egyszerű. Géphez kapott receptet használom. Mikor megkaptam még csak fehér lisztel dolgoztam. Azzal azt mondom, hogy jó lett.Aztán elkezdtem kutakodni a szh.csökkentett termékek után. Így elsőre a Norbi lisztekkel próbálkoztam.Borzalom, egy kemény gombóc lett a végeredmény. Próbálkoztam lassan több víz adagolásával, de akkor pedig egy áztatott maszlag lett belőle.Kuka lett mind.
    Aztán vettem Dia-Wellness sütőlisztet kipróbálásnak.Kenyér azzal se lett az igazi, de a palacsinta, keltésztát, sütemények, pizzatészta tökéletesek vele. Következőbe rendeltem mellé Dia-Wellness zero6 koncentrátumot. Azt keverni kell sima kenyérliszttel 20-80%-ig lehet, nem szoktam annyira figyelni a keverést, a végeredmény legyen annyi gramm amennyi kell. Ezzel viszont mindig tökéletes a kenyér, amilyennek lennie kell. Ezt a 2 fajtát használom, most már nem változtatok.
    Ha sok a márkanév és esetleg eltűnne az írásom, küldhetsz baglyot is.:)


    Sokat kell gondolkozni ezen az eventen, már előre fogom a fejem mikor dobni kellxD Titkosokat is kiszedtem, de még szeretnék mást is kivenni, még nincs vége. Mai átlagom kb, fele 50-es, fele 40-es.

    Janzi ne keseredj neki, nekem is lett 25-ös dobásom.Ezután bízunk benne neked is jobb lesz.:)
     
  12. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Hamar rájöttem, hogy nem ügyes kéz kell hozzá, hanem a sütésen múlik minden.
     
  13. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia, kiváltom és minimum a + 3 kitehetőt is ez 100%-ban meg lesz a többit nem tudom (lehet, hogy harmadszor is a 3 kitehetőt). A lukimin alig van szükségem az egyéb nyereményekre de most jut eszembe nagyon szeretem a party pörit, a lovardán csak a kitehetőkre így ott minimum 2x, vagy háromszor is kiváltom mindhármat mert jó csere-alap de nem kell a felhő, a kapáldán merész álmaim voltak de be kell látki kevés még a farm a felröppenőkhöz azonban vigasztal, hogy a legközelebbi eventre már sokkal felvértezettebb leszek. Nos, ott meg van már a legfontosabb az 5 Ab, meglesz 100%-ban vagy a felhő a rávalókkal vaaaaagy, a 3 kitehető de akkor az egyébben válogatok mert onnan minden kéne!xD Event előtt titkon vágytam a felhőre komplette és + 3 kitehetőre. Talán meg lett volna ha lett volna hosszúm kezdeni de nem volt a baha meg egyenesen katasztrófa a maga cukkini leghosszabbjával.xDxD:p:p

    Összességében jót jáccok.

    Drága Erzsike! Nem is akarom megmagyarázni hogyan értem azt, hogy az elejei ingadozásom után mire értem, hogy rá éreztem de izibe a helyes útra de inkább beszéljenek a számok hozzátéve, hogy lehet ám baromi szerencsém ebben a játékban vagy lehet, hogy itt többen is kenterbe vernek csak nem írják/írták le eddig. Mindensetre az előbbi hsz-m után 27 baltázást követtem el és csak néha bicsaklott meg a ráérzésem:):

    10 balta: 50,50,50,50,50,40,50,50,50,40
    10 szekerce: 50,50,50,50,40,40,50,50,50,50
    7 fejsze: 50,50,40,50,50,50,50

    Vannak kedvenceim, a világosabb ábrák mert a többi szürkébb, tehát sokkal többet foglalkoztatom a világosakat. Vagy elkezdek 1 sort az elején, ha 3 rosszat ad átnyargalok a másik végére vagy éppen a közepére itt jáccik a ráérzés. Ha már az elején a szürke vagy a vörös közepének csak a szélére megy a csatabárd már szinte biztos a siker. Ha az elején megkapom a fejsze vagy a rúna telitalálatát akkor már egészen biztos, hogy 5-ös van. És így tovább, ilyen kis praktikákból áll össze a játékom. :):inlove::music:

    Mr. Lovag kiváltottam a felhőt dógozik és alig van híja a + 3 figurának. Így szerintem még bele fér a másik + 3 és az 5 party. Ha a technika is úgy akarja!:eek:xD
     
    Last edited: May 13, 2016
  14. zsuzsa-mama

    zsuzsa-mama Fórum admirálisa


    Szia Emma ! na én cifrázom ennyire a lisztet sima B55-ös és1/3 arányban valami graham, vagy valami hasonló. Az unokáimat inteni kell, hogy kicsit várjanak mig kihűl. Tudod nekem már nem számít a kalória !xD
     
  15. .sylvia72.

    .sylvia72. Fórum császára

    Sziasztok!Megjöttem,Gyorsan beköszöntem,hogy tudjátok megvagyok,jövök később beszámolóval.:inlove::)
     
  16. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Kerekkerék akciós napok >>>>>
     
  17. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Fél órája kapcsoltam vissza az áramot,akkora vihar volt felénk. Sajnos jég is esett! Az eső jöhet,de a jég nem!!!
    Van 13 dobásom,hátha szerencsém lesz...
    Jövök az eredménnyel nem soká! :)


    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Nem olyan rossz (de volt már jobb) :)
    Átlagosan 41,6 pontot kaptam a 13 dobásra!
     
    Last edited: May 13, 2016
  18. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Ez igen komoly tanulmány volt Janzi, köszi, hogy összeszedted. :)
    Nekem semmi bajom a 13-as számmal meg a péntekkel együtt se. :)
    Átéltem :) Három jégeső-adag volt, mikor ott jártam. De így is örülök, hogy odavitt a barátnőm. :inlove:
    Azért majd Pünkösd után egy-két képet is kérünk. :)
    Amit most oly jóízűen eszem, az kb 38 deka kenyérliszt, négy-öt ek. kukorica liszt, kb ugyanennyi teljes kiőrlésű lisztből készült. Tettem bele két kanál búzakorpát is. Az eddigi gyakorlatommal szemben, több víz került bele, igen puha lett, de gyönyörűen kelt meg és hamar. Átgyúrás után már csak a sültes jénaiba landolt és hideg sütőbe raktam legmagasabb fokozatra. Félidőben levettem közepesre, hogy legyen ideje rendesen átsülni.

    Bár Erzsike postjához írtam, de szeretném, ha Ema te is véleményeznéd. :)
    Jó, hogy itt vagy. Kezdj neki, érdemes. :)
    Köszi Imi.
     
  19. zsuzsa-mama

    zsuzsa-mama Fórum admirálisa

    Szép estét !
    Nagyon érdekes volt végig olvasni a ma írtakat !

    Janzi ! Nem vagyok babonás nekem nagy dolgokban a péntek 13 mindig bejött. Ezen a napon szereztem jogosítványt, ezen a napon felvételiztem. Eddig bejött. Mivel nálam kis dolgok nincsenek a többi már nem is érdekes !xD

    Imi ! Gratula a teljesítményedhez. Nekem ma sikerült a felhőt aktíválni és a 4 titok ólat kivenni. Volt amit benéztem, de még így is jó az eredményem magamhoz képest.xD Egynél azt hittem a 4. próbálkozásom és fél pont miatt buktam. Sebaj. Látod hiába az intelem a lassítás nem az én formám.

    Mimi ! Biztos nagyon finom lett a kenyered ! Imádom, még az illatát is, gyerek koromat juttatja eszembe.

    Szilvi ! Hajrá a balta dobálásban !:)

    Klári ! Várjuk a siker beszámolót !

    Kerekkerék akciót köszi !, de most kihagyom, nincs rajta semmi ami számomra érdekes lenne. !
     
  20. .sylvia72.

    .sylvia72. Fórum császára

    Egyet kipróbáltam 40pontos lett.:)
     
Thread Status:
Not open for further replies.